Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

No pa še en podatek o FJR 1300!

1300 ccm, 145 HP, navor k DIZL 124 Nm, od 0 do 100 3 sec, 0 do 200 9 sec ! Skratka fantazija! Poraba od 5,5 do 6, 5 - glede kaj iz teh litrov dobiš ven je to zanemarljivo! To MUCH :yea1:

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj! A je kakšen taka faca, da mi lahko pomaga pri moji dilemi. Namreč odločam se med hondo 600 rr in 900rr, pa za nobeno ne vem koliko porabi, kakšna je nasplošno stroškovna razlika med njima. Naj naj naj lepša hvala :OK: Se opravičujem, če je mal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba goriva pri motorjih ne igra nobene vloge :fredy:

Razen pri kaki VTR-ki, ki popije dobrih 10, v tank jih gre pa 15. :angry:

Drugače pa je pri enakem tempu vožnje razlika v porabi med 600 in 900 minimalna. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia Falco!

Zadnji rezervoar sem porabil s punco na sopotnikovem sedežu in je poraba padla na skromnih 6,5 l !!!

LP Milko

!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...odločam se med hondo 600 rr in 900rr, pa za nobeno ne vem koliko porabi, kakšna je nasplošno stroškovna razlika med njima...

Bolj kot na porabi se ti bo poznalo pri zavarovanju in registraciji :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj! A je kakšen taka faca, da mi lahko pomaga pri moji dilemi. Namreč odločam se med hondo 600 rr in 900rr, pa za nobeno ne vem koliko porabi, kakšna je nasplošno stroškovna razlika med njima. Naj naj naj lepša hvala  :OK:  Se opravičujem, če je mal  :topic:

600 rr men pod 6l nikol ne pade, pa še to je takrat, k se gre res na easy. če pa mal bolj odvijaš pa komot 9l, na stezi pa 10+......

900 rr sigurno manj pije....

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no.. pocasi. :doze: 7,6l pa res. Pa se to je prevec za 15l tanka. <_<

VTR - OK, navor pa to vredu:)

Sam popije pa kolkr ji daš--------- :( ---------PREVEČ!!!

Men pod 8l ne gre pa če se na glavo postavim! JST,BENCIN :fight2: VTR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kupu sm si novo HI-TECH mašino zdej pa za benz nimam :SS "

Ta informacija pa je zelo koristna :hmm:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porabo superce mam skor vedno med 7-8l

Velik pod 7 nisem prišel, nad 8 se pa rajši nisem trudil.

Imam pa zelo mešano vožnjo.

Pri men je blo čist isto pa sem spustu igle na fergazarju na dugo zarezo in sedaj porabi med 6,5 in tudi do 10 l. Povprečno 7,2l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba goriva pri motorjih ne igra nobene vloge :fredy:

:OK: he he he

2+ mio za motor, 60+ jurjev za gume, 100+ jurjev za zavarovanje, 30+ jurjev za servis,............. pri 15.000 km na leto ti razlika med 6 l porabe in 8 l na 100 km znese cca 60 jurjev = zanemarljivo

oz. če ti to pomeni kaj si narobe motor izbral .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM lc2 125 letnik 98. predelan

- normalna vožnja (sam) 5-6l / 100km

- gonjenje (skor vedno) B) 7,4 do 8 / 100 km

Užitki so takrat ko greš vsakič na črpalko :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

multistrada po 100 kilometrih cirka 12,3 litre na 150 kilometrov ...

mislim, po 1000 kilometrih ... nazadnje mi je na 500 km kombinirano tura + po mestu, čez ovinke z kr priganjanjem in vrtenjem, ... žrla 16 litrov na 240 km ... to je ... . 2/3 * 10 = 6,6 litrov ... kr hecno nizka poraba. .. glede na to, kolk mi je žrl fzs1000...

Hočko, kolk pa tebi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fzs1000: od 4.5 na mirnih potovanjih polno nalozen pa do dobrih sedem pri :ninja: .

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fzs1000: od 4.5 na mirnih potovanjih polno nalozen pa do dobrih sedem pri  :ninja: .

uf, men je bla pri :krneki: vožnji poraba vedno okoli 9-10... je pa res, da sem vedno "kot v dvoje" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ER 5:

potovalna vožnja pri 100 km/h od 4-4,5 L

zabavnejša vožnja 4,5-5 L

150+ kmh na avtocesti 6+ L

Upoštevajoč, da imam kakšno številko preveliko jakno (upor) in nič šipe.

Kar varčen moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotni topik sem pregledal in nobenega podatka o povprečni porabi za ZZR-600 nisem našel. Ma kaj nima nobeden tega motorja? Na eni tuji web strani sem dobil podatek 6.8l/100 km in v temi o ZZR-600 na Motosvetu 5,7l. Če primerjam z GSX 600F ali 750F , se mi zdi kar dosti. Kakšen podatek več ne bi škodil .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotni topik sem pregledal in nobenega podatka o povprečni porabi za ZZR-600 nisem našel. Ma kaj nima nobeden tega motorja? Na eni tuji web strani sem dobil podatek 6.8l/100 km in v temi o ZZR-600 na Motosvetu 5,7l. Če primerjam z GSX 600F ali 750F , se mi zdi kar dosti. Kakšen podatek več ne bi škodil .)

v glavi imam od kolega podatek povprečno 6,2 litra na 100 km ... z razponom ... na easy pod 5 litrov, pri nađiganju pa tudi do 7 ali celo malo več ... odvisno, kaj pač delaš z ročico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!