Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Honda CBR900RR l.95

minimalna: 4,6 litra na 130 km (še sam nisem mogel verjet,da je to možno :blink: )

maximalna: še nisem probal :grrr

povprečna: 6-7 litrov na 100 km :)

p.s : ker vem,da vas muči vprašanje, kako mi je ratalo spravit na 4,6 l/130km je tu razlaga :)

odpravljal sem se na morje z željo,da bi čim manj bencina porabil. V Kranju sem ga natankal do vrha (motor na tački) in se odpravil na pot, vozil sem če se je le dalo v šesti prestavi in ne več kot 4500 o/min ,največja hitrost ni šla nikoli čez 110 km/h, ko sem prišel do Gračišča na OMV črpalko sem se odločil ,da natankam še slovenski bencin :OK: , in motor sem zopet postavil na tačko in ga napolnil do vrha tako kot v kranju, in na črpalki se izpiše 4,63 litra in jaz samo :blink: :blink:

no to je to pa če verjamete al pa ne .)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Halo! Men ste pa en reply zbrisal sem zdejle opazu?! Mislm!

No Še enkrat. Moj Pegaso tud pije k pr norcih. In trenutno ga imam pri Vomergerju, kar pomeni (glede na to kaj je napisal kasti), da se mi obeta dolgo vroce in žejno poletje?!

Ojla Mopedfan!

  Ja meni pri povprecni vožnji(beri vcasih na full!!)porabi cirka okrog 8l/100 km(s polnim rezervoarjem - 22 litrov)mi pri prevoženih cca 190km že zacne svetiti lucka za rezervo!!! Preden ga je v roke dobil Vombergar pa se mi je to zacelo dogajati pri cca.220 km, sicer pa mi je edini znal odpraviti napako pokanja iz izpušnih cevi!!!

Možno je tudi da te bo Vombergar malo nategoval s samim servisom, jaz sem ga tam imel cel teden!!!

Ce imaš e-mail ga prosim navedi, da bova lahko izmenjala kakšne izkušnje glede Pegasa oziroma da se bomo z Noisedato zmenili za kakšno furo!!!

                    Full gas!!!

Uredil - Ice on 24/12/2001  20:55:09

Moj Pegaso Garda (še na fergazerje) z dvema potnikoma še nikoli ni spil več kot 6.7 litra na 100. Normalno nardim okoli 280-290 km pa tankam 17 litrov.ž

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM 850 od 4,6 do 5,4 oz. 5,7 (s sopotnikom)......nazadnje po dolomitih z Eliminatorjem 4,9 prvi dan in 5,1 drugi dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki zr7:

Na daljših turah mi pije od 5.5-6 l/100km....spravu sem ga že na 5.2 l/100km. Drugače pa 6-6.5/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW R1100RS - Povprečna poraba, brez priganjanja 5-5.5l/100km, potovalna poraba (2 osebi, kufri) 6-6.5l/100km, mal bolj živahna vožnja pa med 6 in 7l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki ER 5

Mirna vožnja, pod 6000 obratov in konstanta okrog 100 km/h, med 4 in 4,3 L.

Hitrejša vožnja, občasno pospeševanje do 8000 rpm, konstantna hitrost med 100-120 km/h znese nekje med 4,7 in 5 L.

Gonjenje po avtocesti, občasni skoki do max hitrost pa presežejo 5,6 L.

Predvidevam, da bi šlo čez 6 L, če bi pritiskal.

Kar varčen moped.

Z 17 L rezervoarjem bi ob varčni vožnji tako naredil okrog 400 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj čš...za tak motor skoraj da ni bilo za pričakovat manjše....kaj se nisi kje pozanimal prej.....sej majo podobne izkušnje al kako....

Ne ne, sm se FUL pozanimal prej in sm vedu da je med 7l in 10l na 100. Ampak tudi za prejsnjo CBR600F je veljalo da je med 6l in 8l ampak jst sm malo krat mel nad 6l. Zmer je blo med 5l in 6l na 100. ;)

Samo te zverince se pa ne da ukrotit pod 7l/100km. :grrr Sej, sm kumi 3x natankal tko da se ne vem tocne porabe. Se spomnem da je tudi CBR600 na začetku pila ful več pol pa počasi se je manjsalo. :hmm: Mogoce ce se navadim vozit dvovaljnika... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porabo superce mam skor vedno med 7-8l

Velik pod 7 nisem prišel, nad 8 se pa rajši nisem trudil.

Imam pa zelo mešano vožnjo.

torej: yamaha XTZ750 ST

No ja, tud jaz je ne šparam in glede na precej makedama še dost mal pokur :) . Je pa od začetka še več požrla (vsaj meni). Prejšnjem lastniku, ki ga dobro poznam in vem da vozi zelo lepo pa čez 5,5 nikol ni šla... Men pa pod 6,5 al 7 vsaj takrat ne. Sem že mislu da sem avto kupu :lol1: . Pol sem pa kakšen teden porabil da sem osebno vso prešraufau (ne vozim k mehanikom), podrl fergazarje in tam vse očistil, ker je blo vse zapacano (zlasti pri t'malih membranah za avtomatski "gas"), pa ena membrana je bla zanič... To, pa na igli sem zamenjal in spustil za 1 nižje (na dvojko). Potem sem pa še ventile pregledal in je blo ok...

Po mojem ti bo manj žrla če boš fergazarje "poštimal"... je pa časovno in € drag špas, ki pa se splača... :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZX6R 636 2002 - "frgazer", v fazi spoznavanja prevozil 270 - 300 km s 15 do 16 litri, solo, vožnja od 4-10.000 obratov, krajše relacije od 20-60 km, z nežnimi pospeševanji, izpuh originale.

Z akrapićom open + KN, 7.000 - 14.500 obratov, vožnja sportska (3-4 cigarete na

10 min postanek :blink: ), poraba znese kakšnih 7-8 litrov (180-220 km z 14-16 litri).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha Xjr 1300 s kompletnim Akrapovič rorom.

minimum: 6 litrčku

neki vmes: 7.5 litrčku

maxi: 10 + :hmm:

Brez rora je blo kak litr manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benelli TNT, polne ture, cirka 10,5 litra na 100 km.

BMW R850R, polne ture po mestu in na turi, cirka 8 litrov na 100 km.

Oba otovorjena s 130 kg voznika+prtljage...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda CBR 600 f, ko sem jo kupil in šel takoj do Pule, mi je žrla mal čez 4 litre. Sedaj mi pije cca 6 litrov. Prej sem pri 4000 obratov šaltal v višjo, sedaj pa pri 6000 obratov v nižjo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ko se sezona končuje lahk potegnem črto....

Suzuki Bandit 1200 N, odprt športni izpuh:

Min 6 l

Max 10 l

Turistična vožnja (dva gor,polno natovorjen) 7,5 L

Turistično športna vožnja -sam 7,5 L

Nekakšno povprečje 6,5-7,5 L odvisno od vožnje. :notworthy:

LP

Popravljeno . Popravil Mih'c
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM LC4 640

relacija, recimo zadnjič: ok.LJ -Bogenšperk-Litija-Rim. Toplice-Laško-Celje-Rogaška Slatina - 4.75l/100km :notworthy: Vožnja športno turistična(do 130km/h),drugač relacije največ do 5.5l/100km

teren tja do 6-7l

Skratka s porabo več kot zadovoljen :yea2: Še ena zanimivost-poraba se mi je zmanjašala z montažo komplet izpušnega sistema od SC-ja(bolj odprt) ,drugima dizama(večja glavna diza!!,manjša za prosti tek) in modifikacijo airboxa.Skrivnost-precej več navora in moči v nižjih obratih -->manj tiščanja-->manjaša poraba :OK: simpl as pasulj :)

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Viragec 250 od 3,5---4,3l 100km pol pa tud ekstremi kot so tiscanje od Lj do morja tko da skor nikol gas iz fulla ne spustim pol pa tud skor 5L

Moj prejsn bike Yamaha TDR 125 med 6in7L + ole jah jebat ga 2T pa se nikol nism vedu kdaj bo ribnl. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo lep pozdrav vsem, ker sem nov tukaj, od včeraj.

Ha, moja CBR 900 porabi več kot moj avto, ma pa en cilinder več :) to je pa res... okol 6-7 litrov pri normalni vožnji. če jo pa stisnem po avtocesti...si ne upam pomislit :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj FZ6S pa je letos popil 447,34 litrov, za katere sem plačal 91.171,32 SIT.

Skupaj imam trenutno prevoženih 7721 km.

Torej povprečna poraba:

- 5,793809 litra na 100 kilometrov :notworthy:

- 1180,823 SIT na 100 kilometrov :BUA:

:kva2:

Sezone pa še nisem zaključil...... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Skratka s porabo več kot zadovoljen :yea2: Še ena zanimivost-poraba se mi je zmanjašala z montažo komplet izpušnega sistema od SC-ja(bolj odprt) ,drugima dizama(večja glavna diza!!,manjša za prosti tek) in modifikacijo airboxa.Skrivnost-precej več navora in moči v nižjih obratih -->manj tiščanja-->manjaša poraba  :OK: simpl as pasulj :)

Bo kar res.

Z mojim falcotom sem odpotoval na jug Italije in je naredil 90 km več do rezerve (270 km namesto 180 km). Toliko, da sem že mislil, da mi je šla po gobe lučka za benzino.

Skrivnost: zamenjani dušilci (Akrapoviči namesto serijskih), motor bolj odprt, bolj močen pri nižjih obratih, vožnja eno prestavo višje.

Poraba do 5,5 L / 100 km (namesto preko 6,5...), touring vožnja daleč od doma (ga ne glih žgeš ker moraš še prit domov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 778,02 litrih tankanega goriva in 15887 prevoženih kilometrih poraba znaša 4,9 l/100Km

fzs 600 2003 Wings & K&N zračni filter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Viragec 250 od 3,5---4,3l 100km pol pa tud ekstremi kot so tiscanje od Lj do morja tko da skor nikol gas iz fulla ne spustim pol pa tud skor 5L

Moj prejsn bike Yamaha TDR 125 med 6in7L + ole jah jebat ga 2T pa se nikol nism vedu kdaj bo ribnl. :(

Tebi pa tvoja Viragca full rabi :blink: . Moja povprečna poraba je 3l. Drugače pa porabi od 2,8 do 3,2. Na polno pa ne več kot 3,5 (velja tudi za potovanja, ko je konkretno naložena). Tako, da ne vem od kje tebi 5l. Ja no, mogoče imaš več kot 100kg :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!