Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Vivid. Jaz mislim da bo bolj, kot Akrapoviči pomembno to da ga nisi prevec žgal. Jaz imam sicer še vedno serijske izpuhe (do pomaladi) ampak pod 6l nisem prišel. Če pa ga priganjam, pa zasveti lučka že pri 180km ali manj!!!

Povej katere izpuhe si nabavil? Jaz se zaradi cene bolj nagibam k Wingsu...

Lp Milko

Skrivnost: zamenjani dušilci (Akrapoviči namesto serijskih), motor bolj odprt, bolj močen pri nižjih obratih, vožnja eno prestavo višje.

Poraba do 5,5 L / 100 km (namesto preko 6,5...), touring vožnja daleč od doma (ga ne glih žgeš ker moraš še prit domov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po XX prevoženih km in YY litrih benzina je poraba ZZ, užitki pa presegajo meje :OK:

Sva že dva. Poraba ni pomembna le užitek velja :kva2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tema na porabo goriva motorjev..tako da držite se teme...če mate kej pametnega za povedat-poraba motorja- povejte.....drgač pa pišite kje drugje o užitkih, ki niso povezani s tehničnimi zadevami v motociklizmu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tema na porabo goriva motorjev..tako da držite se teme...če mate kej pametnega za povedat-poraba motorja- povejte.....drgač pa pišite kje drugje o užitkih, ki niso povezani s tehničnimi zadevami v motociklizmu.....

O.K. poraba Honde CBR 600 letnik 99 med 6l in 8l. Men se rezerva oklopi tam po 200 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vivid. Jaz mislim da bo bolj, kot Akrapoviči pomembno to da ga nisi prevec žgal. Jaz imam sicer še vedno serijske izpuhe (do pomaladi) ampak pod 6l nisem prišel. Če pa ga priganjam, pa zasveti lučka že pri 180km ali manj!!!

Povej katere izpuhe si nabavil? Jaz se zaradi cene bolj nagibam k Wingsu...

Lp Milko

Tudi moj je ful žrl.

Sva šla s punco pa kufri na pot, naložena, pa touring vožnja, pa je pil prej 7 kot 6 litrov na 100 (recimo da se spomnim številke 6,7 L/100 km). Kar se mi je zdelo ogromno. Pa tudi sicer ni šlo pod 6.

Zdaj sem bil pa sam, sicer brez stranskih kufrov, pa vozil sem občutno hitreje, in poraba nižja?!

Ko voziš recimo 130-140 km/h s serijskimi izpuhi se mašina dokaj matra v 6. brzini (5000 obratov), tako da je precej boljši občutek to hitrost vozit v 5., kar pa seveda dvigne porabo. Z akrapoviči se pa mašina občutno manj matra, lepo potegne, najbrž tudi manj porabi...

Pa ti vedi.

Ostalo v PM da ne bojo jezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aprilia rst futura od 4.5 (ležerno čez pokrajino) do 11 (full po avtocesti)

ni važno: sam/sopotnik/prtljaga. od 150km do 290 km z enim tankom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ko je moja imela še 883 ccm, mi je na dolgi relaciji pila 3.9 L na 100 km. Povprečna hitrost cca 90 km/h

Zdaj pije več :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

VTR1000F porabi tm med 7l in 7,5l na 100km ce se vozis hitro alpa pocasi (to je dobro in slabo). :blush: Pod 7l, ne gre in pika. <_<

Sm pa pred kakim mesecem hodu v sluzbo z motorjem in sm delu samo po 4km v eno smer. To pomeni vzgat, neki ogrevanja, gas v sluzbo in ugasnit. Ista pesem za nazaj. To sm delu en cel tank in.. hocete vedet porabo? Pomoje nocete, ma povem vseeno: 12,5l/100km :wacko:

ma ok, sm prezivel. :rolleyes:

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1978 Yamaha XS 1100 cca 8l/100km pri normalni vožnji malo mesto malo relacija.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No Honda je Honda. Moja MAGNA tam nekje 6 l. Če jo mal spodbodem pa da sva dva naložena 8l l. požere. Ja brez nč ni nč.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!