Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Honda NSR 125 mi pije odvisno od dneva kako se počuti tisti k jo pelje-alora YS :D

Z rezervarjem 10l nrdim 260 oz. samo 145 km! kolk je poraba pa sami zračunajte ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj toliko filozofiranja o porabi, ki je pri vseh stroških v zvezi z resnim motorjem še najbolj zanemarljiva, še posebej ker jo plačuješ sukcesivno.

Sicer pa so meni še vsi motorji v življenju - pričenši s petnajstko (če se kdo še spomni kaj je bilo to) pa preko MZ-ja, Honde 350 four, Kawe Z 500, KLR-ja, XT-ja, Diversiona in SV 650 žrli nekje med 5 in 6 litrov.

Če k temu pridam še izkušnje, ki jih imajo strici z močnejšimi stroji pridem do zaključka, da vsi stroji žjejo med 5 in 7 litrov, kar pa je tako mala razlika, da je o tem res škoda razpravljat.

Res pa moj flekser žre baje samo 2 litra, kar pa se mi zdi nekam sumljiv podatek, ker ga moram skoz tankat. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pery,glede na to,da imaš,oziroma si ga imel kawasaki zr7 bi te neki vprašal. :Djazt sem kupil novega in ga bom kmalu utekel :D zanima me pa v kakšnem razponu obratu je najbolša vožnja z njim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pery,glede na to,da imaš,oziroma si ga imel kawasaki zr7 bi te neki vprašal. :Djazt sem kupil novega in ga bom kmalu utekel :D zanima me pa v kakšnem razponu obratu je najbolša vožnja z njim :)

hmmm nevem točno tam nekje kjer nekje tudi najbolj normalno in mirno vleče, 4000 do 7000 vrt./min.

ma brez panike pri normalni vožnji (to pomeni da se ni treba bat "zategnit") čisto OK pije, poraba naraste šele pri konstantni vožnji nad 170-180 in zelo nad 200 (no pri 210 je itak konec luštnega :P ).

če boš vozil čisto povprečno bo tam okoli 5,5 do 6,5 pil konstantno tudi z sopotnikom in prtljago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej pervy a mas ti slucajno rdečga zr7 pa ga parkiras pred stavbo kjer je uprava železnce tam nasprot kratochvilla? en tam parkira pa motosvet nalepko ma na šajbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej pervy a mas ti slucajno rdečga zr7 pa ga parkiras pred stavbo kjer je uprava železnce tam nasprot kratochvilla? en tam parkira pa motosvet nalepko ma na šajbi

noup ... to je pa Horjo ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejjjjejejej, Kura, a ti mal preveč v Kratochwila hodiš?

Jaz imam zaenkrat motosvet nalepko samo na tem geplnu, s katerega ti trenutno pišem. Ob priliki gre ena še na kovček.

Trenutno so moje oznake pripadnosti pod prvo na blatniku prvega kolesa (1) in na kibli, ter pod drugo nalepka Maksi na šipi.

SRP by HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pery,glede na to,da imaš,oziroma si ga imel kawasaki zr7 bi te neki vprašal. :Djazt sem kupil novega in ga bom kmalu utekel :D zanima me pa v kakšnem razponu obratu je najbolša vožnja z njim :)

No, še jaz se vrinem, čeprav si spraševal Pervyja (ne Peryja).

Pervy ti je svoje povedal in je bolj športen voznik. Jaz sem pa bolj umirjen ata v letih, ki se mu le še občasno odpili. :D :D

In kako jaz furam ZR7S? Od nizkih obratov 2500 naprej brez priganjanja, pa do občasnih bližanj rdečemu polju. Ta motor je uporaben v vsem tem območju. Jasno, iz 2k obratov ne boš pospeševal do fula in pričakoval nevem kakšno odzivnost. Zato so mu v kawasakiju naredili še menjalnik.

Poraba je pa od penzionističnih 4,5L pa tja do cca7-8 ob šponanju. Poprečje pri meni pa okoli 5,3L. Zadovoljen. :D :D

Sicer pa tako kot Pervy menim, da mu najpolje paše malo nad 5k. Tik nad tistim področjem, kjer običajno mašina kot nova še malo povibrira. S časom se tudi to unese.

Welcome in club!

SRP by HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je iz enega primerjalnega testa. :D

......................FZS600......Hornet600...Bandit600

Konstantno 90 km/h.: 3,6 l/100km 4,8 l/100km 4,5 l/100km

Konstantno 130 km/h: 7,1 l/100km 8,8 l/100km 7,9 l/100km

Zmerno športno.....: 7,4 l/100km 9,0 l/100km 7,7 l/100km

Hudo športno.......: 9,9 l/100km 12,3 l/100km 9,2 l/100km

Porabijo pač kolikor jim daš, razpon je pa od slabih 4 do dobrih 12 l/100km! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Vidim da je ta tema malo zakrnela. Dejmo jo zbudit ne :OK:

VTR1000F :?

Granny like cruising mode: 7l na 100 km :blink:

Cruising mode: 7,5l na 100km :doze:

Sport cruising mode: 8,3l na 100km :wacko:

Nism še probu supersport porabe (aka: tiscat brzine do vsaj 8000rpm) samo se kr bojim da bo 10l na 100km ce ne vec. Jao jao. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še poraba moje vare za katero so me strašili da mi bo pila 10 litrov. Ravno danes tankal in poraba je bila 7,6 litra za ne ravno umirjeno vožnjo (tam okrog 100-150km/h) dosedaj največ spravil na 8 litrov in se mi ne sanja kaj bi moral počet da bi dosegel zloglasnih 10 litrov (vejretno tiščanje v rdeče non stop).

Z lagano vožnjo pa moja ljubica pije tam okoli 6,5-7 l/100km

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4,5 l/100km, moto guzzi nevada 350, različne ceste in hitrost, vrtljaji motorja guzzistični: največkrat med 3000 in 5000 vrt/min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo se kr bojim da bo 10l na 100km ce ne vec. Jao jao.  :SS

ja kaj čš...za tak motor skoraj da ni bilo za pričakovat manjše....kaj se nisi kje pozanimal prej.....sej majo podobne izkušnje al kako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huso (Comet 650) z mešano vožnjo od mestne do AC od 5 do 5.5. Se mi zdi da zadnje cajte odkar tankam 98 oktanov pije manj. Samo po AC pa bi verjetno pil dooosti več. Rezervoar drži 17 litrov, kar je zadovoljiva avtonomija. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia rs 250. Od 10 do 13l

ponavadi 11l. Se pa ubistvu sploh ne spomnim vec kdaj je blo pod 11litrov :)

Hmm.. moja je pa zaenkrat :naughty: se malo manj pozresna.. tm okol 8-9 litrov jo kr zadovolji. Je pa res da nism se nikoli celga tanka z voznjo "na polno" porabu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Suzuki GS500 se glede na način vožnje zadovolji s 3.5 l/100km pa vse tja do 11l/100km... :?

3.5 l/100km je bilo na dolgi turi zmerne, a razgibane vožnje (beri - ovinki, hribi, ... - a vse skupaj dokaj počasi).

11 l/100km pa je bilo na avtocesti, skoz full gas (kolega je bil na GSX-R750, pa da ne bi umrl od dolgčasa, sem vozu na full).

V grobem pa v povprečju trošim nekje 5-6 l/100km.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Tomos CTX je pil 5,5l /100km na relaciji Kranj - Portorož z dvema gor in z vso kamp opremo.

Vožnje štiri ure.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XTZ 750 izredno težko gre pod 6 litrov.... Po mojem bi pol manj pokuru če bi samo gume zamenjal za bolj cestne. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA VFR 750 F letnik 1995

Povprečje v dveh letih ( od potovanj do športne vožnje ): 5,75 l

Najmanša poraba: 4,6 ( sam enkrat to ratal )

Največja poraba: 7,5 ( sam enkrat to ratal - nadmorska višina 2.650 m )

Vem porabo, ker si čisto vsak polnenje tanka zapišem v Ekscel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda CBR 600F 01

Največkrat med 6,0 in 6,4

Sam enkrat ratalo 5,5 (280km s 15,5l benza)

NM-Mobikrog (nimam pojma kolk krogov)-NM (pri 190km zagori indikator rezerve), poraba 7,7 l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XTZ 750  izredno težko gre pod 6 litrov.... Po mojem bi pol manj pokuru če bi samo gume zamenjal za bolj cestne. :ph34r:

Porabo superce mam skor vedno med 7-8l

Velik pod 7 nisem prišel, nad 8 se pa rajši nisem trudil.

Imam pa zelo mešano vožnjo.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha Fazer 600 l. 2003 ...

po 15.750 prevoženih kilometrih in stankanih 778,02 litrih goriva znaša povprečna poraba 4,94 l/100Km... :)

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!