Skoči na vsebino

Slovenija v NATO


Thundercat

Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!  

42 članov je glasovalo

  1. 1. Ali ste za to, da Slovenija vstopi v Nato!!

    • Da!
      64
    • Ne!
      56
    • Politika me ne zanima!
      8


Priporočene objave

Ja, res smešno je, kaj naredijo štiri leta...

Mimogrede - ali kdo kaj ve, kakšno so "izstopni pogoji" iz zveze NATO? Je to sploh možno ali te potem čaka eksekucija ker preveč veš :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res smešno je, kaj naredijo štiri leta...  

Mimogrede - ali kdo kaj ve, kakšno so "izstopni pogoji" iz zveze NATO? Je to sploh možno ali te potem čaka eksekucija ker preveč veš  :wink:

V Severnoatlantski pogodbi podpisani leta 1949 v 13. členu piše:

Citat

''Po dvajsetih letih veljavnosti pogodbe lahko katera koli pogodbenica preneha biti pogodbenica eno leto po tem,ko je obvestilo o odpovedi poslala Vladi Združenih držav Amerike, ki bo vlade drugih pogodbenic obvestila o deponiranju vsakega obvestilu o odpovedi.''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heeem, kaj pa prej kot v 20 letih - hipotetično: gremo v NATO, ugotovimo, da nam ne paše več ---> kakšne so sankcije?

Kaja, mi lahko provajdaš link do dokumenta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heeem, kaj pa prej kot v 20 letih - hipotetično: gremo v NATO, ugotovimo, da nam ne paše več ---> kakšne so sankcije?

Kaja, mi lahko provajdaš link do dokumenta?

Tam piše, da lahko država odstopi po dvajsetih letih od dneva veljavnosti pogodbe. Veljavna je postala ob podpisu 1949 leta. Ne vem pa kako velja za kasnejši pristop.

Natov vodič v slovenščini (Nato handbook) naješ na:

http://www.nato.int/docu/other/svm/slovene.htm

Obilo zabave ob branju (zajeten kup strani si boš moral natisniti). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Punce! ste slišali kaj je danes Grizold izjavil v Bruslju!

Namesto da bi ukinili naborništvo za fante ga bodo uvedli še za drage deklice! Ker sem jim že jaz ušel čeprav sem jo malo povohal, ne bi rad videl da bi namesto mene v vojsko šla moja Monika :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punce! ste slišali kaj je danes Grizold izjavil v Bruslju!

Namesto da bi ukinili naborništvo za fante ga bodo uvedli še za drage deklice! Ker sem jim že jaz ušel čeprav sem jo malo povohal, ne bi rad videl da bi namesto mene v vojsko šla moja Monika :evil:

HA HA HA, zdaj jih je pa že resno strah, da z takimi ven hodijo:

"Če ne bomo v NATO šli boste pa vsi za kazen v vojsko šli :twisted: :roll: :?

no mogoče pa ta novi naborniški sistem sploh ne bo slab, za vikende pa polovica ne bo hotela iz kasarne. si predstavljate če v sedanjo vojsko ob hordo potrebnih tipov spustiš še mlade (18-27) letne deklice :twisted: :P

mislim da bom v tem primeru razveljavil napotitev na civilno služenje :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si predstavljate če v sedanjo vojsko ob hordo potrebnih tipov spustiš še mlade (18-27) letne deklice :twisted:  :P  

mislim da bom v tem primeru razveljavil napotitev na civilno služenje :twisted:  :twisted:  :wink:

BTK za EU in NATO v tem primeru.

:D :D

Vse kar rabiš maš v kasarni. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne samo v vojsko - tudi delovne brigade bomo uvedli, ker bo gospodarstvo tolk v kurcu zaradi nepridružitve elitnemu klubu, pa tko naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Debata je na meji zdavega razuma in opravilne sposobnosti sodelojočih. Se opravičujem izjemam.

Notorično dejstvo je, da na je NATO optimalnejša (cenejša, racionalnejša ) rešitev kot katerakoli opcija.

SLO ne bo nobeden silil, da dela tisto kar noče, ker tudi Nemčija npr. ne bo sodelovala v vojni v Iraku. Na slovenskem ne bo vojaških oporišč, ker za to ni strateške podlage. Ča malo banaliziram, kar pa na teh straneh ni izjema: napad na Slovenijo je napad na NATO(se bodo Hrvati še repenčili, ne pozabit tudi oni hočejo v Nato in tudi prek nas bodo morali noter). NATO ni Amerika,ima pa glavno besedo, kar je normalno ker da tudi največ denarja. Bush bo igral samo eno epizodo.

Grizold provocira, in take izjave (žensko naborništvo) so samo antireklama za NATO in to se pristojna oblastna stroktura tudi zaveda.

Denar naj ostane v SLO, in delovna mesta v SLO..., a pa bomo zadosti sami sebi. To so poslušali in še poslušajo v Srbiji. Pa se res ne more ta slovenski folk naučit ničesar iz tujih napak. Mora res v nadvladat čredni nagon, ostanek živalske mentalitete v nas.

Ni problem, če je Johan direktor. Rajši mam Johana za direktorja in dvakrat večjo plačo kot da je direktor Janez in moram gledat če si ta mesec lahko privoščim še kakšen pir.

Z balkansko mentaliteto ne bomo nikoli dosegli zahodnoevropskega standarda, pravne deržave in legitimne demokracije.

Lahko gremo naprej al pa ostanemo v lastni samozadostnosti. In se petelinimo na svojem gnoju.

NIč v življenju ni zastonj.

Plačevali bomo sami, hladne vojne ni več in iz tega naslova nam niti Stari ne more omogočit življnja na kredo. Ste res otroci Dedinja ?

Starši naši so bili vsaj otroci cvetja.

Spoštujem pluralnost mnenj. Argument naj bo oče le tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj so "nastale" SPREMEMBE ZAKONA O OBRAMBI ????

Državni zbor je po hitrem postopku odločal o spremembah zakona o obrambi. Namen sprememb naj bi bila ureditev nekaterih razmerij v vojski in priprava zakonske podlage za izvajanje obveznosti, ki jih bo prevzela Slovenija kot morebitna članica zveze Nato. Novost je možnost napotitve rezervistov na bojne akcije v tujino. To pomeni, da bodo s to možnostjo vsaj do leta 2010 morali računati vsi, ki so odslužili vojaški rok in so razporejeni v enote.

Na obrambnem ministrstvu so, verjetno v pričakovanju vstopa Slovenije v zvezo Nato, v predlogu sprememb zapisali tudi, da bi ob povečani nevarnosti napada oziroma neposredni vojni nevarnosti, v vojnem ali izrednem stanju vojaško službo izven države opravljali tudi rezervisti, ki so odslužili vojaški rok in so razporejeni v enote, poslane na opravljanje vojaške službe izven države. To z drugimi besedami pomeni, da bi bili v akcije za zaščito zavezniških interesov na tuje poslani tudi rezervisti. V 82. členu so namreč dodali besedilo, da "ob povečani nevarnosti napada ali neposredni vojni nevarnosti napada v skladu s tem zakonom oziroma ob napadu na državo ali države, s katerimi je Republika Slovenija sklenila mednarodno pogodbo o zavezništvu, državni zbor lahko odloči o mobilizaciji in uporabi vojske tudi, če ne razglasi vojnega stanja."

Po sedanjem vladnem predlogu bi prostovoljno rezervo uvedli leta 2010. To pomeni, da bo do takrat veljalo obvezno služenje v vojaški rezervi. S sprejetjem zgoraj omenjenih sprememb in včlanitvijo Slovenije v Nato bo torej obstajala možnost, da bodo do leta 2010 na bojne akcije v tujino odšli tudi rezervisti obvezniki, kasneje pa rezervisti prostovoljci. Ti prostovoljci se bodo torej pri podpisu pogodbe za sodelovanje v prostovoljni rezervi morali zavedati, da bo, čeprav bo Slovenija živela v mirnem in varnem okolju, obstajala možnost, da bodo morali v vojno, če bodo to zahtevale obveznosti, ki jih bo z vstopom v Nato prevzela Slovenija.

Peti člen zavezniške pogodbe namreč predvideva, da članice Nata ob napadu na eno ali več članic ukrenejo "vse potrebno, vključno z uporabo oborožene sile, da vzpostavijo in obdržijo varnost severnoatlantskega območja". Ob terorističnih napadih na New York lanskega 11. septembra je Nato prvič v svoji zgodovini aktiviral 5. člen zavezniške pogodbe; v nadaljevanju je prišlo do posega v Afganistanu, na podlagi istega člena pogodbe pa napovedujejo tudi vojno proti Iraku.

Za rezerviste je pomembna tudi sprememba zakona o obrambi, ki predvideva, da lahko v miru z obrambnim ministrstvom sklenejo pogodbo za določen čas in odidejo na mirovno misijo v tujino. V tem času bi njihove pravice na delovnem mestu mirovale in po prenehanju opravljanja vojaške službe bi se lahko najkasneje v mesecu dni vrnili na prejšnje delo, pri čemer bi jim morali delodajalci zagotoviti enake delovne pogoje kot pred odhodom v vojsko.

Ena izmed tem, na podlagi katere, se bo marsikdo odločil proti...

Ali pa za... :shock: ...bog ve.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še nekaj preplonkanega :

Najbolje je biti na svoji strani! Leta 1941 je bila Nemčija najmočnejša v Evropi. Kdor je menil, da je najbolje biti na strani močnejšega, je vojno izgubil.

:?

Al kaj :?: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,no, dajmo vse jovo na novo. 8)

Debata je na meji zdavega razuma in opravilne sposobnosti sodelojočih. Se opravičujem izjemam.

Še eden "pametnjakovič". Slava mu, da je tako tenkočutno ocenil situacijo. Heroj :)

Notorično dejstvo je, da na je NATO optimalnejša (cenejša, racionalnejša ) rešitev kot katerakoli opcija.

In kdo to pravi, razen seveda Vlade RS in zagovornikov organizacije NATO? Mislim, nisem še videl kakšnega neodvisnega instituta, ki bi to potrdil.

SLO ne bo nobeden silil, da dela tisto kar noče, ker tudi Nemčija npr. ne bo sodelovala v vojni v Iraku. Na slovenskem ne bo vojaških oporišč, ker za to ni strateške podlage. Ča malo banaliziram, kar pa na teh straneh ni izjema: napad na Slovenijo je napad na NATO(se bodo Hrvati še repenčili, ne pozabit tudi oni hočejo v Nato in tudi prek nas bodo morali noter). NATO ni Amerika,ima pa glavno besedo, kar je normalno ker da tudi največ denarja. Bush bo igral samo eno epizodo.

1) Lepo, da to vse tako zelo "véš"... mislim, da ne bo oporišč pri nas, pa tko naprej. Nihče nič ne jamči.

2) Napad na Slovenijo je tudi, če smo v NATO, še vedno napad na Slovenijo. Vsi drugi se odločijo za, ali pa tudi proti, sodelovanju/posredovanju. Nihče nič ne jamči.

3) NATO ni ZDA - skrivanje glave v pesek.

4) Bush igra nanizanko, v glavni vlogi...

Grizold provocira, in take izjave (žensko naborništvo) so samo antireklama za NATO in to se pristojna oblastna stroktura tudi zaveda.  

Ni videti, da bi se zavedali tega. Sekajo kar podolgem in počez.

1) Ali so neumni, ali pa

2) nimajo kakšnih pametnejših orodij/argumentov...

Če bi se zavedali, potem si ne bi delali take antireklame - ali to počnejo namerno??? Ali pa ne bi pustili, da kreteni javno nastopajo, a je tako?

Denar naj ostane v SLO, in delovna mesta v SLO..., a pa bomo zadosti sami sebi.

Mislim, z vsem mednarodnim povezovanjem pa tooooliko pridobimo. Res, ogromno. Pravzaprav nam gre odlično, predvsem zato, ker toliko izvažamo, da že težko dohajamo proizvodnjo, ups, pardon - da komaj pridobimo kje kak posel, ker smo cenovn otako ugodni, kot vse mega-korporacije... Saj veš...

To so poslušali in še poslušajo v Srbiji. Pa se res ne more ta slovenski folk naučit ničesar iz tujih napak. Mora res v nadvladat čredni nagon, ostanek živalske mentalitete v nas.

Problem Srbije ni bila iluzorna ali resnična samozadostnost, ampak čudna nacionalistična in zavojevalna politika. Malo sprevračaš, bi rekel...

Ni problem, če je Johan direktor. Rajši mam Johana za direktorja in dvakrat večjo plačo kot da je direktor Janez in moram gledat če si ta mesec lahko privoščim še kakšen pir.

Ok, uživaj pod Johanovo čizmo. Španska čizma imperializma...

Z balkansko mentaliteto ne bomo nikoli dosegli zahodnoevropskega standarda, pravne deržave in legitimne demokracije.

Se strinjam. po drugi strani pa - zakaj smo tako obremenjeni s tem pojmom "balkanske mentalitete" in zakaj to vlačimo v vsako kurčevo razpravo?

Lahko gremo naprej al pa ostanemo v lastni samozadostnosti. In se petelinimo na svojem gnoju.

Kaj je narobe z lastnim gnojem? In zakaj je sosedov gnoj boljši? Ker za petelinjenje gre v vsakem pogledu, kajne?

NIč v življenju ni zastonj.

Hvala za priobčitev te resnice. Veš, tudi to, da ti da Johan 2000 € plače, ko ti je Janez ne bi mogel dati 200€, ni ravno zastonj... Samo malo moraš pogledati, kje bo potem primanjkljaj. Saj veš, bolj malo pravih kolonij je uspešnih bogatih socialnih in tako naprej...

Plačevali bomo sami, hladne vojne ni več in iz tega naslova nam niti Stari ne more omogočit življnja na kredo. Ste res otroci Dedinja? Starši naši so bili vsaj otroci cvetja.Spoštujem pluralnost mnenj. Argument naj bo oče le tega.

Zaključil si z odlično retorično mešanico floskul. Aplavdiram.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še nekaj preplonkanega :

Najbolje je biti na svoji strani! Leta 1941 je bila Nemčija najmočnejša v Evropi. Kdor je menil, da je najbolje biti na strani močnejšega, je vojno izgubil.

:?  

Al kaj :?:  :shock:

oprosti,da te korigiram.....nemcija ni bila najmocnejsa.GB in F npr. sta imeli veliko obsirnejso vojsko,tudi bolje opremljeno,vendar je wehrmacht lahko slavil na racun 1.svetovne vojne oz. napak,ki so jih zavezniki ponavljali - taktika britanskih in francoskih generalov je bila povsem povzeta po izkusnjah minule vojne in si niso niti zamisljali,da bi lahko tankovske enote operirale samostojno; kar je npr. guderian vec kot dokazal (blitz na zahodu,dunkirk).

tudi padalcem zavezniki niso posvecali veliko pozornosti - pa je wehrmacht v bistvu z njimi zavzela hollandijo.

heh....vzrokov je vec,zakaj je prvi dve leti nemciji "slo".nemalo zaslug za poznejse poraze ima tudi "gröfaz" sam,saj se je vmesaval skoraj do razporeditve posameznih cet.

ni vse v moci.veliko je tudi v nacinu uporabe enot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki ste proti NAT-u ste kreteni !

Zakaj ?

Zato, ker jaz to pravim.

Ne verjamete ?

Saj jaz tud teško. :?

Sam prepričat vas še moram.

Kaj naj naredim ?

Moj klobuk trikov je prazen. :cry:

Najboljš, da mi kar verjamete. Ni druge. 8)

Če ne, bom moral propadle trike kazat, to pa nočem.

Izgleda, da se samo v ljubezni slepo verjame. Pa še tam se pol po pravilu nagrebusi. :cry:

Tolaži me dejstvo, da tudi zagovorniki nevključitve v NATO, nimajo boljših argumentov, pravzaprav še slabše.

Spominjajo me na gospoda Hrena. Kje je zdaj ta gospod Marko. Bog mu daj mir in spokoj, ampak take je klobasal, pa rožce okol trosil, sam mir, sreča in bratsko povezovanje ljudi, narodov, ras in ptičkov ga je bilo. Ni minilo nekaj mesecev, smo že po zakloniščih letal in avioni so nas preletavali.

Pet jih pade, pet pogine, ko porine sin slovenske domovine. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran, pa komu naj verjamem če tebi ne bom? U NATO prec. Kje je zdej tist referendum za podpisat :?: :idea: :arrow: 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran, pa komu naj verjamem če  tebi ne bom? U NATO prec. Kje je zdej tist referendum za podpisat   :?:  :idea:  :arrow: 8)  :wink:

Na zdaj pa imam.

Še štanta nisem postavil, ljudje že v vrsti stojijo. :?

Mir ljudje, za vse bo placa.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

".....kupite kupite........kaaaaaaarteee........jeftino...... ima za sve.....kaaaaarteeeeee ......kupite kaaaaaaarteeeeeeee...... danas za polovnu cijenu...... danas u nato,sutra u svijet..... kupiteee kaaarteeeee....." :lol:

ran,50:50? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem proti vstopu SLO v Nato. Proti Natu, kot organizaciji sem le nenaklonjen. Spominja me na četico pobalinov, kjer je en mali »gobček«, ki okoli sika in išče težave, da se razvije pretep. Nato je strokovno gledano preživet in je že bil (je?) v krizi. Problem je, da se poskuša politika z njem okoristiti. Sem zato, da se »gobčka« ignorira, sicer se pri tem nekaj hudih besed pokasira, vendar precej manj kot, če se mu prepusti kreativnost pri preseravanju. Nobena vojna dolgoročno še ni bila koristna. Ali ste opazili, kdo ustvarja napetost med nami (Slovenci, Zemljani). Politika. Politika ima v rokah vžigalice za netenje požara. Ostali smo le kanon futer, številke, ki ironično na volitvah volimo svoje krvnike glede na barvo oči in žametnost govora.

Volk hvala za komplimente. Tudi jaz te imam rad in te spoštujem. Imaš rad J. Drnovška? Doniraj kaj za njegovo novo predsedniško palačo, zdravi se pa itaq v tujini.

Obregnil se bom le ob dvoje, kar sem zapisal: »...Denar naj ostane v SLO, in delovna mesta v SLO...,«

Čimveč omenjenega naj ostane pri nas. Vsega ne bomo znali sami narediti, kar pa bi, pa lahko. In znamo narediti, samo nas politika tako ali drugače dol tolče. Če ni kupca, tudi delavnica ne začne z delom. Znanja je k sreči še nekaj v tej naši domovini. In od tu nadaljujem na Johana. V današnjem času so informacije, znanje in surovine velik adut. Pri Hi-tech stvareh predvsem prvo dvoje. Če delaš po načrtih nekoga drugega, potem tvoj razvoj odmira in drsiš v podrejeni položaj. Bolj ko tja drsiš, večja je verjetnost, da bo tvoj ljubi Johan nekega dne rekel, da ti da namesto 2000 EUR 50 EUR, ker mu Kitajec delo opravi za toliko. Janeza z 200 EUR tedaj že ne bo več. Hm, kje boš vzel za članarino v elitnem klubu takrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Še eden "pametnjakovič". Slava mu, da je tako tenkočutno ocenil situacijo. Heroj :)

Zanivo je, da se nazoru da se je človek razvil iz opice najbolj upirajo tisti,ki so se v svojem duhovnem življenjeu najmanj oddaljili od njih.

In kdo to pravi, razen seveda Vlade RS in zagovornikov organizacije NATO? Mislim, nisem še videl kakšnega neodvisnega instituta, ki bi to potrdil.

Neodvisnih inštitucij v SLO pravzaprav nimamo. Ker vse kar se posredno ali neposredno napaja iz proračuna ni neodvisno.

1) Lepo, da to vse tako zelo "véš"... mislim, da ne bo oporišč pri nas, pa tko naprej. Nihče nič ne jamči.

2) Napad na Slovenijo je tudi, če smo v NATO, še vedno napad na Slovenijo. Vsi drugi se odločijo za, ali pa tudi proti, sodelovanju/posredovanju. Nihče nič ne jamči.

3) NATO ni ZDA - skrivanje glave v pesek.

4) Bush igra nanizanko, v glavni vlogi...

- NI nobenih razlogov za NATO oporišča v SLO.

- Napad na članico nata je napad na NATO (pogodba, protiteroristična koalicija)

- ZDA so glavne niso pa gospodarji

- kakršena koli je ameriška demokracija, na naslednjih volitvah bo Bush pušno, to sem mislil

Ni videti, da bi se zavedali tega. Sekajo kar podolgem in počez.

1) Ali so neumni, ali pa

2) nimajo kakšnih pametnejših orodij/argumentov...

Eno je kar res določena politična linija na slovenskem hoče. In komunistom se sigurno ne gre v NATO in dokler ni postala do deklarirana nuja so temu tudi oporekali. Tako kot samostojni Sloveniji.

Če bi se zavedali, potem si ne bi delali take antireklame - ali to počnejo namerno??? Ali pa ne bi pustili, da kreteni javno nastopajo, a je tako?

Poglejmo, kriminalca Plemenitega Jelinčiča. Kdo mu pusti nastopati !?

Imamo politike, ki smo jih volili. večina je volila LDS. Malo se jih strinja z njihovo politiko, jih na naslednjih volitvah ne bodo volili. Zakaj jih bodo še vedno?! Je to zdravo in logično vedenje !?

Mislim, z vsem mednarodnim povezovanjem pa tooooliko pridobimo. Res, ogromno. Pravzaprav nam gre odlično, predvsem zato, ker toliko izvažamo, da že težko dohajamo proizvodnjo, ups, pardon - da komaj pridobimo kje kak posel, ker smo cenovn otako ugodni, kot vse mega-korporacije... Saj veš...

Lih zato, da bi. Ker če bi že bili tako oh in sploh bi se oni pridruževali nam in se učili od nas.

Problem Srbije ni bila iluzorna ali resnična samozadostnost, ampak čudna nacionalistična in zavojevalna politika. Malo sprevračaš, bi rekel...

Njihova nacionalna identiteta; samozadostnost, superiornost in pozvanost.

Miloševič je dobro igral na te strune, z državnimi sredstvi obveščanja (še Gobelsa ni rabo) je komot prodajal eno in edino resnico. In od tam samozadostnost v katero so Srbi bili toliko prepričani, prepričani da jim cel svet nič ne more in da ničesar ne rabijo. (Izjave med embargom).

Ok, uživaj pod Johanovo čizmo. Španska čizma imperializma...

Bora Čorbo je tista prodana duša o katerih je pel.

Se strinjam. po drugi strani pa - zakaj smo tako obremenjeni s tem pojmom "balkanske mentalitete" in zakaj to vlačimo v vsako kurčevo razpravo?

Bi se dalo debatirat o tem kdo je s čim ali kom obremenjen. Sicer na zahodu in svetu velja Balkan za sinonim razdvojenosti, razdeljenosti in skreganosti. Vendar se termin v SLO uporablja predvsem v smeri nekolture, nereda in neodgovornosti. Glejmo kje je Balkan (lani sem šel čez Srbijo, Makedonijo), razlike je več kot 10 let, kam bomo šli gor ali dol.

Kaj je narobe z lastnim gnojem? In zakaj je sosedov gnoj boljši? Ker za petelinjenje gre v vsakem pogledu, kajne?

Ne na svojem ne na sosedovem gnoja, kje drugje, na boljšem bi rad bil. Za to pa moram imeti možnost, da si bolje in boljše naredim sam.

Hvala za priobčitev te resnice. Veš, tudi to, da ti da Johan 2000 € plače, ko ti je Janez ne bi mogel dati 200€, ni ravno zastonj... Samo malo moraš pogledati, kje bo potem primanjkljaj. Saj veš, bolj malo pravih kolonij je uspešnih bogatih socialnih in tako naprej...

Kdo govori o kolonijah !? Da ne bom še sam začel upravičeno omenjat floskul.

Katera država v Evropi je najbolj socialna ?

Z večjo plačo večji davki, več za socialo, več za državo... In seveda več za mene.

Enotna evropska zakonodaja !

Zaključil si z odlično retorično mešanico floskul. Aplavdiram.

Hvala

Na konstruktivno izmenjavo mnenj !

(če bom le utegnil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem proti vstopu SLO v Nato. Proti Natu, kot organizaciji sem le nenaklonjen. Spominja me na četico pobalinov, kjer je en mali »gobček«, ki okoli sika in išče težave, da se razvije pretep. Nato je strokovno gledano preživet in je že bil (je?) v krizi. Problem je, da se poskuša politika z njem okoristiti. Sem zato, da se »gobčka« ignorira, sicer se pri tem nekaj hudih besed pokasira, vendar precej manj kot, če se mu prepusti kreativnost pri preseravanju. Nobena vojna dolgoročno še ni bila koristna. Ali ste opazili, kdo ustvarja napetost med nami (Slovenci, Zemljani). Politika. Politika ima v rokah vžigalice za netenje požara. Ostali smo le kanon futer, številke, ki ironično na volitvah volimo svoje krvnike glede na barvo oči in žametnost govora.

Volk hvala za komplimente. Tudi jaz te imam rad in te spoštujem.  

Nikogar nisem hotel in imel namena žalit ali kakorkoli diskvalificirat. Povedal sem svoje mnenje in vedno se hočem izognit(kritiziram) diskvalifikacijo drugače mislečih. Imaš rad J. Drnovška? Doniraj kaj za njegovo novo predsedniško palačo, zdravi se pa itaq v tujini.

Drnovška moram spoštovat kot predsednika. Se pa ne strinjam z njim kot politikom in kot človeka ga ne cenim. Obregnil se bom le ob dvoje, kar sem zapisal: »...Denar naj ostane v SLO, in delovna mesta v SLO...,«

Čimveč omenjenega naj ostane pri nas. Vsega ne bomo znali sami narediti, kar pa bi, pa lahko. In znamo narediti, samo nas politika tako ali drugače dol tolče. Če ni kupca, tudi delavnica ne začne z delom. Znanja je k sreči še nekaj v tej naši domovini. In od tu nadaljujem na Johana. V današnjem času so informacije, znanje in surovine velik adut. Pri Hi-tech stvareh predvsem prvo dvoje. Če delaš po načrtih nekoga drugega, potem tvoj razvoj odmira in drsiš v podrejeni položaj. Bolj ko tja drsiš, večja je verjetnost, da bo tvoj ljubi Johan nekega dne rekel, da ti da namesto 2000 EUR 50 EUR, ker mu Kitajec delo opravi za toliko. Janeza z 200 EUR tedaj že ne bo več. Hm, kje boš vzel za članarino v elitnem klubu takrat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehehehehehehehehe.......men se en tok smeji ........ :lol: :lol: :lol: :lol:

.......in lahko se mi smeji,ker sem na boljsem kot je slovenija.

1. politike imate taksne,kakrsne ste volili; ....ali/in jih zasluzite

2. vecini se se vedno KOLCA po jugovini (tito,partija,hleba za sve)

iz 2. sledi 3. "takrat smo/ste vsi vse imeli" in nobeden se ni prevec pretegnil za to (npr. nevalorizirani krediti)

4. ce ste tako polni "domotozja" po balkanu se pridruzite nezavisnim drzavama srbije i crne gore; najbrz jim gre tam res bajno.

provociram in to z namenom.

nikjer & nikdar nisem opeval zahoda in njegove politicne ureditve kot vsemogoce & najboljse (za to je prevec "napak" v sistemu) in tudi ne mislim zaceti.dejstvo je,da so vsaj tri prednosti zahoda:

1. svoboda razmisljanja

2. pravna urejenost

3. gospodarska urejenost

v okviru teh predpostavk je moznost razvoja,umskega kot tudi tehnoloskega.

preden spet kdo zacne spodbijati zgornjo izjavo kot agitprop igro naj se zamisli,kaj se dogaja v SLO.vsi jamrate kako je vse slabo,ko pa imate moznost nekaj narediti ostane vse po starem,ker ni enega kurca/picke,ki bi se eksponiral.

ce ni ustrezne politicne organizacije jo je treba ustanoviti; zakone je treba "samo" izvajati; ce je gospodarstvo na psu ga je treba spraviti pokonci; a treba je aktivno delati in ne biti delan.

v to spada tudi nadzor nad politiki; ne politicna zahrbtnost,temvec pravi nadzor dela politikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!