Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Ali sem samo jaz, ali je se kdo drug opazil, da Alpinestarjev Motegi kombinezon ni vreden 800e? Da nima niti zascite pri rami..ali sem samo jaz ta komplikator?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa se priporočam za usnjen dvodelni kombinezon ali le usnjeno jakno in hlače št. 36... Pregledala vse oglase - nič :(

Če se slučajno kdo najde, ki bi prebral ta post :)

 

V kolikor je v igri tudi rabljena zadeva - imaš ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sem samo jaz, ali je se kdo drug opazil, da Alpinestarjev Motegi kombinezon ni vreden 800e? Da nima niti zascite pri rami..ali sem samo jaz ta komplikator?

Hmm ni vreden tega se men zdi... Sem bil v dilemi med Alpinestars Motegi; Alp. Atem in Dainese Laguna Seca. Zmagou Dainese :) Za relativno dobro ceno je res neverjeten kombinezon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima kdo to?

http://www.dainese.com/it_it/easy-fit-41009.html

Zgleda točno to kot nucam a tista guma se mi zdi krneki...

 

Moj namen je fliknit nekaj na kevlar podložene kavbojke za hitro on off po vožnji na šiht (ne za nažigaške podvige). Ima kdo to oz kaj podobnega fura pod nad kavbojkami. Nebi si rad džabe ogulil kolena. "Original" ščitniki v žepih na kavbojkah pa itak skačejo po svoje in sumim da me nebi ščitili kaj dosti (predvsem zaradi njihovega skakanja okoli). Nebi ravno rad zgledal power ranger ampak može ako je vredno...

 

giphy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ukica: Pričaš gluposti. Internet nudi vrsto koristnih informacij. V naslednjem linku se lahko prepričaš, da si v zmoti.

 

Glej od 2:17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še tule vprašal, v njihovi temi ni odziva: ali Motobee sploh še posluje? Spletna stran je na pol sesuta, na mail se ne javljajo ...

Že kar nekaj časa ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo.Ima kdo kakšnen kontakt od prodajalca ali trgovine motobee iz Ljubljane?

Klical sem dve cifri, ki sem jih najdel na netu, pa pri obeh pove da številka ne obstaja.

 

Hvala za odgovor!

 

LP Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ukica: Pričaš gluposti. Internet nudi vrsto koristnih informacij. V naslednjem linku se lahko prepričaš, da si v zmoti.

Glej od 2:17

Mi ta video ne pomaga kaj dosti..sem ga imel na sebi in meni ni ugajal, sploh.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sigurno je jakna z vložkom za hrbtenico enostavnejša in uporabniku prijaznejša a znajo biti teli dodatni ščitniki kar dragi v primerjavi z želvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, mene zanima ali je bolje kupit jakno z vlozkom za scitnik za hrbtenico ali jakno in posebej zelvo z ledvicnim pasom?

Lp.

Iskreno sem probal oboje (ščitnik za v jakno lvl2 prodam za drobiž če kdo želi) in sem sovražil nošenje jakne dokler ga nisem dal ven! Predstavljaj da si si pomotoma "oblekel" še desko za likanje ko si si oblačil jakno. Razlika v varnosti je konkretna (velikost, fiksiranje, udobje...). Želvo nosim vsak dan tudi v službo (31km smer) in me ne moti ama 0. Še celo pogrešam jo ko je nimam. Ne kupuj si ninja turtles trdega oklepa ker boš zasovražil nošenje le tega. Imaš tudi mehke ki so certificirani in lvl2 od forcefielda, clover ter vedno več jih je takih. Skratka ni treba trpet z surf desko na hrbtu dandanes. Mojega cloverja še čutim ne več po 2-3min ko se prilagodi hrbtu... špica zadeva, še za ženo moram nabavit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sepravi se bom spravil v nakup jakne in zelve posebej. Mi das link ali pa polno ime te zelve ki jo hvalis?

Popravljeno . Popravil dnje
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš jakno z malo kvalitetnejšim ščitnikom, se ta prav tako prilagodi na obliko hrbta in po par minutah sploh ne veš več, da obstaja ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sepravi se bom spravil v nakup jakne in zelve posebej. Mi das link ali pa polno ime te zelve ki jo hvalis?

http://www.bscenter.si/scitnik-za-hrbet-clover-back-pro-5 to je to pa še ugodno jo majo. PPC je nekje 120€

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrbtni ščitniki v jaknah večinoma niso homologirani, v skladu s standardom EN 1621-1 ali 2, v tem primeru je priporočljivo kupiti ustrezen homologiran ščitnik ali želvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da menda naredijo tele želve razliko le v 10% primerih ampak jih vseeno vzamem. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za pomoč. Ker prvič kupujem opremo bi vas vprašal še za ostale stvari. Kupujem namreč še jakno, rokavice in škornje. Vem da bi moral vse sprobat pa vendar še tukaj vprašam kakšne so vaše izkušnje, kakšne se govorice o kvaliteti itd.  Škornje sem gledal nekje v rangu alpinestars s-mx5, rokavice isto od alpinestars spx ali pa mogoče s-mx ali novejše s-mx2. Jakno pa imam priložnost kupit dainese super speed tex (nova, s hrbtnim ščitnikom) za 180€, vendar je velikosti M pa se bojim da bi bila prevelika (imam 173cm ter 68kg). Gledam pa tekstilne, tam do max 180€. Nagledane imam še: (vse od alpinestars) T-GP PLUS AIR, T-GP PLUS, T-GP R AIR, VIPER AIR, ASSEN ter AST AIR jakno in pa od dainese laguna seca tex. Imate kakšne druge predloge, priporočate kakšno od teh naštetih? Vem da moram le sprobat vse oblečt če se dobro počutim v njih, a vseeno bi rad še mnenje iz druge roke...

 

lp.

 

p.s. vozim pa supermoto

Popravljeno . Popravil dnje
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš moral probat. Dainese ne uporablja pri jaknah in hlačah S,M,L ampak 46,48,50,52... itd. Tako da pomoje ti glej kar lepo 46, 48 številke... oz. po njihovem size chartu ki je kar dober.

Nevem kaj kompliciraš, cenovni rang nudi podobno zaščito, vzemi nekaj kar je praktično, so ščitniki na pravem mestu in ne plešejo pa si na 3/4 zmage. Definitivno se usedi na motor ko maš to na sebi ter poštudiraj kaj bo ko boš kaj bolj toplega odspodaj oblekel, kako beš gestiral dež. Pol pa vzami vsaj hlače in jakno od istega proizvajalca da jih boš lahko zapel med sabo, čene drugega vsaj za hladne dni prav paše...

 

Osebno mneje gelde teh AIR jaken. Že tako so mi te osnovne tekstilne bolj švoh glede zaščite da pa je še pol manjka in to poleti ko "šibamo" več... hmmmmm...

Če dinar ni ovira poglej revit ignition ali pa vsaj tornado...  subjektivno so mi zgledale zelo nobel kljub zračenju. A* celer perforiran in Dainese super speed se tudi dobi a jih plačaš kot en kombinezon! Najbrž ti ni do tega glede na to da si rekel supermoto ali pa se motim.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tekstilnih se ne komplicera. Če ti je model všeč imaš 99,9% možnosti da ti bo tudi številka ok. Pri usnju je pa malo drugačna zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si usnjen komplet.

Če boš padel bo usnje solidno preneslo trenje,  plastika pa se zaradi trenja stopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si usnjen komplet.

Če boš padel bo usnje solidno preneslo trenje,  plastika pa se zaradi trenja stopi.

Jp na men se je že ene 3x vse stopil  :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!