Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Res je ekstremno... a ni nobene kompromisne rešitve?

Sploh si ne znam predstavljat, kako je tole obrnjeno...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja tut bolj preprosta zaščita, kot obroč pride okoli vratu pod čelado, kot imajo vozniki gokart al pa formule. Poglej v kakšno trgovino kjer prodajajo opremo za gokart,.... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali obstajajo kakšne zaščite za tilnik? K sreči sem dobil udarec le nekaj centimetrov višje in ker je to vitalna točka bi jo bilo dobro zaščititi, do sedaj pa sem le v lojzovem katalogu videl eno veliko zadevo za okoli vratu...

Za vse je najboljša zaščita pamet v glavo ne v zapestje.Sicer,pa star pregovor boljš je preprečiti kot ZDRAVITI !!!! (bolje sprečiti nego lječiti) :hmm:

Ps: dokler ornk ne padeš ti je mogoče tole moje pisanje smešno,ko pa enkrat izkusiš na lastnem pelcu,razmišljaš(seveda,če negreš med angelčke) malo drugače,pa brez zamere jaz sem že izkusil in nebi rad ponovil,pa čeprav bi imel kompletno vrhunsko zaščito. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da pomaga tale video :

Ok sam tole pol pride že mal pd čelado? To slučajno kdo tukaj že uporablja???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Zanimivo.

A lahko kaj več poveš, cena, kje se dobi?

Nisem videl tvojega posta. Sploh ne vem, kje sem zasledil tole, mislim pa, da v nekih novicah, ki jih prejemam po e-pošti. Na Acerbis-ovi strani je pa malo več napisano.

Dilerjev nimajo objavljenih, sem pa poslal sporočilo in čakam na odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo.

A lahko kaj več poveš, cena, kje se dobi?

Nisem videl tvojega posta. Sploh ne vem, kje sem zasledil tole, mislim pa, da v nekih novicah, ki jih prejemam po e-pošti. Na Acerbis-ovi strani je pa malo več napisano.

Dilerjev nimajo objavljenih, sem pa poslal sporočilo in čakam na odgovor.

Torej odgovor je:

Good morning Mister XYZ ,

In Slovenia our distributor is :

VELO D.D.

CELOVSKA 150

1000

LJUBLJANA - SLOVENIA

00386/15152094

Or in other way you can buy on our acerbis store www.acerbistore.it

We remain at your disposal for any further information you may require,

Best regards

Infomoto.AFT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Sem uporabil iskalnik, pa nisem našel teme o ščitnikih rok, zato odpiram novo temo.

Iščem ene čist navadne podobne tem: ŠČITNIKI sam bi jih rad v modri barvi. A kdo ve kje bi jih dobil? Pa še to: tam piše da so primerni za motorje z bobnastimi zavorami :? A na ostale pa ne paše?

LP

Edit: nevem zakaj ne dela zgornji link ... evo tule je izpisan: http://www.louis.de/_108cc8e70b724ed036d2e...tnr_gr=10019601

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

LP

Sem uporabil iskalnik, pa nisem našel teme o ščitnikih rok, zato odpiram novo temo.

Iščem ene čist navadne podobne tem: ŠČITNIKI sam bi jih rad v modri barvi. A kdo ve kje bi jih dobil? Pa še to: tam piše da so primerni za motorje z bobnastimi zavorami :? A na ostale pa ne paše?

LP

Js sem se tudi zadnje čase poglabljal v ščitnike ročk in opazil, da bi v tvojem primeru prišli prav ščitniki Honde varadero, ki so na pogled enaki. Omemba bobnastih zavor pa tudi meni ni čisto logična, mogoče zaradi širine ročk? :hmm:

Najbolj elegantno bi naredil, če bi (prej vprašaš za ceno) šel v AS Domžale, se prepričal, da so ščitniki pravi, potem pa one neseš k ličarju in ti jih bo pobarval za npr. 20 EUR. In maš lahko tudi rozaste z zelenimi pikami. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sicer že omenil v temi Aprilia Caponord, ampak menim, da bi tukaj tudi prišlo prav. Ugotovil sem, da na Aprilio pašejo ščitniki ročk motocikla BMW 1200 GS. Zanje (nove) sem odkartal 136 EUR, (dobava 2 dni) in jih brez predelave zmontiral.

To je bila nujno potrebna akrobacija, ker so pri Aprilii nehali delat dodatno opremo za Caponord (motocikel je nadomestnil Moto Guzi stelvio) in jo je čedalje manj na tržišču. :angry:

Me pa zanima sledeče: Iz zgoraj omenjenih razlogov je težko dobiti tudi originalno zaščito motorja (za spodnji del) in po pravici povedano mi 500 EUR prav pride tudi za druge stvari. :smoke: :beer1: Zato me zanimajo izkušnje tistih, ki so sami delali zaščito (če so jo) in mogoče kakšna fotka. Pred sezono bo treba to izpeljat, ker so pri Rotaxu konstrukcijsko lepo zaj... in bi pri padcu na levo stran pobegnilo olje iz mašine. (1000 km od doma?) :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

poglej v www.louis.at, imaš tudi štacuno v grazu. tja si grem jaz po kombinezon in čelado najverjetneje.

v avstriji nebo nič kaj bolj poceni, je pa veliko večja verjetnost da bo kaj znižanega.

plus tega je večja izbira in baje zelo prijazni prodajalci-svetovalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej v www.louis.at, imaš tudi štacuno v grazu. tja si grem jaz po kombinezon in čelado najverjetneje.

v avstriji nebo nič kaj bolj poceni, je pa veliko večja verjetnost da bo kaj znižanega.

plus tega je večja izbira in baje zelo prijazni prodajalci-svetovalci.

No sej bolj od cene mi igra vlogo izbira, k kle je sramota koliko izbire imajo

Sem gledal da imaju kr precej znizane celade 08 grafika, tudi do 50%, mogoce kdo pozna kaksen shop?

Popravljeno . Popravil VAgency
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam po opremo, v Sloveniji se mi namreč oprema zdi PREPREdraga :headbang:

Italija? Avstrija?

Sicer bo tema kmalu zaklenjena zato poišči primerno temo!!!

Nč ne poveš kakšno opremo sploh (čelada, rokavice, škornji, obleka (usnje, tekstil, enodelna, dvodelna)). Drugače pa ti svetujem sledeče. Oprema pač mora bit orng in to košta. Ponavadi je tako, da če kupiš poceni, kupiš še enkrat, razen če ni v akciji. Vsaj tako je bilo pri večini motoristov, jaz bom k sreči samo rokavice mogel kupiti še enkrat. V lojza pa jaz ne bi hodu, ker mi je oprema tam bolj tako tako. Sem bil samo enkrat in bil z izbiro razočaran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte si ljudje enkrat dopovedat da luis ni zakon kar se tiče opreme. je kar nekaj solidne robe ampak če se maš malo rad boš kupil kaj drugega za podobno ceno. saj ne da nebi bilo varno, ampak švical boš manj.

jaz iz luisa na sebe ne dam ledra, majo pa OK ketne in čistilo!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se strinjam, da Louis glede opreme ni nevem kaj, se da kje drugje dobit boljše stvari in lahko tudi cenejše.. Ampak ko imajo znižanja določenih artiklov, se pa tudi pri njih dobi kakšno fajn zadevo :)

Jaz imam npr že 3 sezono Vanuccijev Art VIII usnjen kombinezon in je zakon. Redna cena je bila 550€ in sem ga kupil na znižanju (vsako leto ga dajo v akcijo za 2 meseca) za 399€. Probal sem en kup kombinezonov priznaniz dnamk, tudi 2x dražjih, pa mi je ta poleg enega Dainesa in Spyka najbolj ustrezal. S tem mislim lepo teliranost kroja, prileganje in udobnost ščitnikov, ipd.. S tem, da je bil edini od vseh, ki ima res močno kovinsko zadrgo za zapenjanje hlač in jakne. Pa tudi na tleh sem bil že v njem na Racelandu, pa je super opravil svojo vlogo.. Tako da kar se kombinezonov tiče se zna tut v Louisu dobit kakšno fajn in poceni zadevo.

post-1190-1244960250_thumb.jpg

Redna cena je trenutno sicer 600€, ker gre za malenkostno prenovljen model, sem pa videl, da imajo v trgovinah še prejšnje modele (skoraji identične), za 399€. Tudi 600 je vreden, 400 pa sploh :)

Potem imajo pa trenutno v akciji tudi Vanucci Profi I. Skoraj isti model kot prejšnji, samo da je enodelen. Redna cena 500€, akcijska 269€. Ima kolega že par sezon in je ful zadovoln! Za ta denar definitivno ne dobiš boljšega kombinezona!

post-1190-1244960441_thumb.jpg

Tako, da če kdo kupuje kvaliteten kombinezon za nizko ceno, je trenutno Louis dobra destinacija.

Drugače pa priporočam trgovino www.fc-moto.de Tu imajo pa same znane firme in tudi stalno nekaj znižano. Včasih so cene prav smešne, če imaš pač srečo, pa dobiš znižan artikel v tvoji velikosti.

LP

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure..

Kot je rekel @Pervy..sej ne da je slabo..sam zračnost je slaba pa elastičnih delov Vanucci kombinezona je slaba..

Tako da ni čisto res kar praviš, saj se da za 350-400€ dobit nekaj takega kot imam jaz..pa ti povem da je razlika več kot očitna..

Seveda pa se da v Louisu dobit kak del opreme za zeloooo ugoden denar..Shoei čelade naprimer, zame daleč najboljše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure..

Kot je rekel @Pervy..sej ne da je slabo..sam zračnost je slaba pa elastičnih delov Vanucci kombinezona je slaba..

Tako da ni čisto res kar praviš, saj se da za 350-400€ dobit nekaj takega kot imam jaz..pa ti povem da je razlika več kot očitna..

Seveda pa se da v Louisu dobit kak del opreme za zeloooo ugoden denar..Shoei čelade naprimer, zame daleč najboljše..

Pa kaj pa vem, verjamem, da je tvoj veliko bolj zračen in prožen, ampak je potrebno kombinezone razlikovat že po namenu. En dvodelen kombinezon za vsak dan, oz "za vse pogoje" z minimalno perforacijo se nikakor ne more primerjat z enim fajn perforiranim enodelcem, ki je bolj namensko usmerjen. Je pri vseh znamkah tako. Glede elastičnosti pa sam nimam pripomb, le številka mora bit taprava :D Veliko je pa odvisno tudi od kroja, kaj komu ustreza. Ti si bil vsekakor preveč ojačan na rokah in nogah za tisti Vanucci, meni je moj lih prav, pa me je pol manj od tebe in št. mam večjo :)

Drugače pa ja, čelade znajo bit res poceni gor, letos dvema kolegoma prinesel X-Lite 701 za več kot 50% manj kot je redna cena pri nas :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj pa vem, verjamem, da je tvoj veliko bolj zračen in prožen, ampak je potrebno kombinezone razlikovat že po namenu. En dvodelen kombinezon za vsak dan, oz "za vse pogoje" z minimalno perforacijo se nikakor ne more primerjat z enim fajn perforiranim enodelcem, ki je bolj namensko usmerjen.

Sam mam perforiran enodelc in se mi zdi veliko bolj uporaben,kot pa dvodelc v vseh pogojih.NEperforiranega kombinezona pa nikoli več!Sem mel leta nazaj dvodelca-dainese,neperforiranega.Pa švicaš,sama jakna je zadaj prekratka in ti piha not.Vedno tisto zadrgo zapenjat.Da so bolj trdi,ker imajo manj elastičnih delov-oz jih majo samo na najnujnejših delih.

Enodelca pa daš zgodaj dol in ti veselo binglja,ko hodiš-manj problemov,kot z dvodelcem.Pa še varnejši je :naughty:

Za v "mesto" pa itak še rabiš tekstil jakno!

Kam po opremo?

Tja,ker imajo znane firme in trenutno velik popust na lansko,predlansko kolekcijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!