Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Najdi takšno da ji bo kombinezon prav :P

 

Pač sedanja bo najprej dve leti gledala motor, pol pa mogoče dobi obleko. Si jo je traba zaslužit! ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač sedanja bo najprej dve leti gledala motor, pol pa mogoče dobi obleko. Si jo je traba zaslužit! ;)

Da ne bo ravno obratno da boš ti gledal :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

ker se odločam za nakup komplet opreme, me zanima kdaj je najboljši čas za cenejši nakup. Ali igra kakšno vlogo nakup pred sezono, med sezono ali po sezoni? Ali je popust kaj višji, če kupim komplet opremo pri enem ponudniku? 

 

Hvala!

 

kot sta rekla Bostjan Lapanje in motocaster.

 

Naj dodam, ko sm prvič kupoval opremo in to tudi povedal v eni trgovini-potrebujem kpl-, so se prebudili tudi popusti, če se ne motim sva govorila o okoli 30 skonto.

Tko, da ja po mojih izkušnjah bi izbral vse na enem mestu, če je na koncu to najbolj ugodna varjanta...

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se kar splača vzet vse v eni trgovini. Jaz sem kupoval sredi decembra (sicer leta 2013) pa sem vzel cel komplet, jakno, hlače, rokavice pa še škornje in čelado, pa se mi je na konc poznal okol 400 evričev :) No sej trgovec je bil verjetno tudi zadovoljen ker je bil znesek na računu še zmeraj štiri mestna številka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

kakšna je kvaliteta Spyke usnjenih kombinezonov? V kakšen rang sploh spada ta firma? In še za škornje me zanima kaj bi raje izbrali v segmentu sport touring cca. 150€, TCX ali Sidi?

 

Hvala  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvala za Bs-center. Prišel sem v soboto pet minut pred zaprtjem trgovine, prodajalec mi je brez slabe volje svetoval in tudi prodal želvo Forcefield Prosub4 in rokavice Clover RS-4. Prej sem imel Dianese plastično želvo in modeka rokavice - kot noč in dan:)

 

Seveda sem moral rokavice takoj sprobat, na žalost ne na motorju ker še ni sestavljen:)

clover.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

kakšna je kvaliteta Spyke usnjenih kombinezonov? V kakšen rang sploh spada ta firma? In še za škornje me zanima kaj bi raje izbrali v segmentu sport touring cca. 150€, TCX ali Sidi?

 

Hvala  

 

Spyke zna biti kar ok, Sidi B2 drgnem že kakšnih šest sezon in se obnesejo kar dobro - če me pa zagrabi želja po novih škornjih sem si pa pri Daineseju našel tole: Giro ST

post-1569-0-81998700-1421707199_thumb.jpg

post-1569-0-83334900-1421707211_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sidi ima dokaj ozko kopito. mal me moti tud ozana peta, saj otezuje odpiranje tacke. sploh so celi nekam punckasto ukrojeni :)

drgac pa dobra izdelava in filing. nosim Vertigo Air

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Kupil sem nov (rabljen) moped in na njem so TRAX kovčki in sem nad njimi navdušen, sedaj pa je to navdušenje prešlo še na kolega, ki bi tudi imel te kufre za svojo Varadero. Zanima me, če kdo ve kakšen naslov, kjer se da to malce ugodneje dobit? Trenutno najboljša ponudba, kar sva jo uspela najt, je za 2x45l plus ključavnice in nosilci za Varo 600 EUR. V poštev pridejo tudi rabljeni...

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvala za Bs-center. Prišel sem v soboto pet minut pred zaprtjem trgovine, prodajalec mi je brez slabe volje svetoval in tudi prodal želvo Forcefield Prosub4 in rokavice Clover RS-4. Prej sem imel Dianese plastično želvo in modeka rokavice - kot noč in dan:)

 

Seveda sem moral rokavice takoj sprobat, na žalost ne na motorju ker še ni sestavljen:)

 

Clover RS-4 so res vrhunske rokavice napram drugim, pa sem jih probal ene 30 različnih pomojem...

Glede želve pa jo verjetno ni smiselno kupovat, če jo že imam vgrajeno v jakno, glede na to da gre za enak standard: EN1621-2 (Level 2) ? Ker kolikor sem gledal ima 95% želv na trgu samo Level 2 in ne Level 1 zaščito...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le razmišljam... osebno mi je back protector v jakni lvl1 najedal (knoxov, naprodaj, dirt cheap če komu paše)... poleg tega pa sem se spraševal koliko časa bo na mestu kjer je potrebno ter njegova pokrivalna površina. Zaključek? Žepni ščitnik = bolje kot nič a ni primerljiv z namenskim katerga si namontiraš po celi hrbtenici. No vsaj jaz tako razmišljam. Izpostavljeni deli pri žepnemu so pokrivali marsikaj premalo pa pe tečen je povrhu. Glede na to da na relativno nizkem % primerov pride želva do bistvene razlike pri tem kako jo odneseš (če) se jaz vseeno ne počutim dobro, da nisem naredil vse v meji splošne treznosti kar lahko naredim za svojo varnost.

Bolj ko pomislim koliko je nevaren ta "šport" manj se razumem zakaj se sploh to grem. Neracionalnost v tem primeru še vedno prepričljivo zmaga... :krneki:  dokaz je že to, da sem ravnokar nabavil nove poletne rokavice... :kva1:

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Clover RS-4 so res vrhunske rokavice napram drugim, pa sem jih probal ene 30 različnih pomojem...

Glede želve pa jo verjetno ni smiselno kupovat, če jo že imam vgrajeno v jakno, glede na to da gre za enak standard: EN1621-2 (Level 2) ? Ker kolikor sem gledal ima 95% želv na trgu samo Level 2 in ne Level 1 zaščito...

Level 2 je močnejša zaščita od Level 1.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

kakšna je kvaliteta Spyke usnjenih kombinezonov? V kakšen rang sploh spada ta firma? In še za škornje me zanima kaj bi raje izbrali v segmentu sport touring cca. 150€, TCX ali Sidi?

 

Hvala  

 

Imam zadnjih 5 let kombinezon od Spyka cca 40K  km. Zadrge še vedno vse delajo, šivi so vsi celi, deluje še vedno funkcionalno. Zaščita je OK v živo na srečo še nisem testiral. Moj ima samo 1 manjši žep, kar pa je praktično edina zamera. Moraš pa prej probat, če ti paše kroj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zadnjih 5 let kombinezon od Spyka cca 40K  km. Zadrge še vedno vse delajo, šivi so vsi celi, deluje še vedno funkcionalno. Zaščita je OK v živo na srečo še nisem testiral. Moj ima samo 1 manjši žep, kar pa je praktično edina zamera. Moraš pa prej probat, če ti paše kroj.

 

brez zamere .. ampak kombinezon, ki je v petih letih naredil 40K km, mora bit še kr ohranjen ;) ..

 

mene je zadnjič en skurcou... kok mam zmahan kombinezon, pa delat sem ga dau po naročilu in bla bla bla, on ga ima pa že 10 let pa je k nou ... pa sm ga uprašu .. kok km je z njim naredu ... pa tko pogumno izusti ... 30.000 km :P ... sm mu samo reku ... tale moj pa ima že skor 100.000 km

 

sam :eek: je storu :lol:

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene zamere. 40 "nije baš nešto".. se strinjam. Hotu sem sam napisat, da služi namenu... tiste mušice, marmelada od krofov, mast od sardelc in ketnsprey pač pašejo zraven in ne grejo več ven iz ledra. Je dobro ohranjen. Kot nov pa tudi ni... ledr pa ni razpokan. Tudi podloga je cela...

 

Ti delaš res velik kilometrov. Pohvalno. Pa ti pri 100 jurjih kombinezon še nič ne smrdi? Pomojem je to prej problem, kot da ti razpade od neke normalne uporabe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ... pr 100.000 ne smrdi ... švic perila in take stvari ... izogibajte se raznim bombažnim mikicam ... js imam švic perilo spodaj in zgoraj... vedno .. tudi ko je + 40 C  :yea2:

 

sj morm zamenjat kombinezon ... ne zgledam več dobr :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ... pr 100.000 ne smrdi ... švic perila in take stvari ... izogibajte se raznim bombažnim mikicam ... js imam švic perilo spodaj in zgoraj... vedno .. tudi ko je + 40 C  :yea2:

 

sj morm zamenjat kombinezon ... ne zgledam več dobr :jezik:

pr 40 C sm se na težji način učil kaj pomeni biti brez šwic perila, na kolenih sm ostal brez kože : D
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr 40 C sm se na težji način učil kaj pomeni biti brez šwic perila, na kolenih sm ostal brez kože : D

Ti se moraš pa res vse zgrda naučit :kva1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se moraš pa res vse zgrda naučit :kva1:

eni rabmo mau več časa, da nam pride, sam ko pa nam pride ne muliramo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Kolega je pred enim tednom kupil res lepega 1200GS Triple Black l.2011 (ne adventure) in ima na njem nosilce za tiste stranske vario kovčke. Bi kdo rad prodal rabljene? Najboljše na ZS, če ima kdo kakšno informacijo..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz pa se priporočam za usnjen dvodelni kombinezon ali le usnjeno jakno in hlače št. 36... Pregledala vse oglase - nič :( 

Če se slučajno kdo najde, ki bi prebral ta post :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!