Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Jp na men se je že ene 3x vse stopil  :surrender:

skrajn čas da usnje nabaviš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se zmotil, velikost je 48. Bom pa jo defenitivno šel pomerit. Usnjene jakne odpadejo zaradi financ.

Če se misliš veliko vozit v vseh vremenskih pogojih kupi tekstilni set. Če pa se boš šel furco samo ko je lepo vreme pol leta ali manj pa kar po usnje. V obeh primerih goretex ipd. al ne dežjak je nujna oprema. (dežjaki tucano urbano so noro dobri!)

Ponavadi si vsak ne preveč nedeljski motorist kupi prvo tekstilni set in nato kmalu še usnjenega in le tega fura vedno ko je možno...

 

Bi šel tudi sam v usnju na šiht vsak dan a za 30km/smer, dež in skoraj nemogoči možnosti preoblačenja v pisarni se ne grem. Če bi vsak dan žulil 90+km/smer pa zagotovo. (Bi mi pa sčasoma tudi najbrž dop... ampak bi vseeno to fural naprej)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No sem danes sprobal jakno dainese super speed tex. V rokavih odlična, višina od pasu do vratu tudi, premikal sem se lahko ravno prav notri. Skratka vse je bilo vredu RAZEN, zmotilo me je da sem imel kar nekaj "lufta" zadaj. Nekje od ramen navzdol. Sprobal sem jo z vložkom ščitnikom hrbtenice pa se je kar premikal notri. Čeprav spredaj se mi je zdela vredu oprijetost, zadaj pa niti ne in se mi ne zdi ravno logično heh. Skratka je to vredu če imam nekaj prostora? Konec koncev da še ledvični pas nekaj ter še kakšno oblačilo nad kratko majico. 

 

 

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem danes sprobal jakno dainese super speed tex. V rokavih odlična, višina od pasu do vratu tudi, premikal sem se lahko ravno prav notri. Skratka vse je bilo vredu RAZEN, zmotilo me je da sem imel kar nekaj "lufta" zadaj. Nekje od ramen navzdol. Sprobal sem jo z vložkom ščitnikom hrbtenice pa se je kar premikal notri. Čeprav spredaj se mi je zdela vredu oprijetost, zadaj pa niti ne in se mi ne zdi ravno logično heh. Skratka je to vredu če imam nekaj prostora? Konec koncev da še ledvični pas nekaj ter še kakšno oblačilo nad kratko majico. 

 

 

 

lp.

 

Ker je mišljeno da maš pravo želvo ne tisto premalo likalno desko noter. :)

Probaj, tudi sam sem bi presenečen, preden sem z želvo začel probavat kar ni in ni bilo številk zame zdaj pa lahko nosim 3/4 znamk b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sepravi da bi bila potem kar prava jakna?

najprej kupi želvo in potem skupaj z želvo greš iskat jakno. za želvo so pa itak že velikokrat napisali da so te ta nove več slojne ala forcefield ful boljše.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Odločil sme se prodati praktično novo parkrat nošeno usnjeno jakno dainese cage št 56. Še najraje bi jo menjal za enako št. 54 ker sem odstranil prednje blažilce in mi je sedaj malo prevelika (predvsem v pasu). Perfektna brez pikice. Oglas na motosvetu.

Interesenti za menjavo na zs oz tel ki je v oglasu.

post-41568-0-42864100-1435431706_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomesečna kura z McDonaldsovo prehrano pa ti bo kot ulita :)

Si kdaj razmišljal ,da bi svetovalnico odprl  :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomesečna kura z McDonaldsovo prehrano pa ti bo kot ulita :)

Da se pol kar stegnem ne? Že tako je tečno se šparat pred svinjarijami (žena je redno v šopingu za sladkarijami in jih veselo tamani pred menoj). Pač mi ni vseeno če zgledam kot razvalina, da o počutju niti ne začnem. :)

Pravzaprav če bi finance omogočale bi šel nazaj v fitnes a pol v roku pol leta imam dodatne probleme... (morda preširoka stegna, šre bolj ozek pas, širša ramena in hrbet - no hrbet ni problematičen menda).

 

Me čudi da ni nobenega heroja ki prizna da trpi v 54 in bi mu bila 56 ko ulita + rezerva ko bo začel emšo najedat. :naughty:  (jakna je v živo lepša kot na slikah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mi lahko kdo pove, če je tale jakna primerna tudi za nežnejši spol, pač občasna udeležba na kakšni nedeljski vožnji ? :smoke:

Ne piše nič, tko da smatram da je unisex...

 

http://www.hein-gericke.de/bullson-pacific-jacke-rot.html

Meni deluje bolj moška, ker ni telirana. Lahko pa da jaz presojam napačno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove, če je tale jakna primerna tudi za nežnejši spol, pač občasna udeležba na kakšni nedeljski vožnji ? :smoke:

Ne piše nič, tko da smatram da je unisex...

 

http://www.hein-gericke.de/bullson-pacific-jacke-rot.html

Glede na način zapenjanja je moški kroj. Pa tudi kot pravi gretzky - ni telirana, kar običajno ženske jakne so. Itak pa jo mora probat in se bo potem videlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

a si naročil, meni se sploh ne zdi slaba me ma da bi jo kar naročil.

Mi lahko kdo pove, če je tale jakna primerna tudi za nežnejši spol, pač občasna udeležba na kakšni nedeljski vožnji ? :smoke:

Ne piše nič, tko da smatram da je unisex...

 

http://www.hein-gericke.de/bullson-pacific-jacke-rot.html

Spacifikacije so čudovite,

 

kaj menite ostali?

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si naročil, meni se sploh ne zdi slaba me ma da bi jo kar naročil.

Mi lahko kdo pove, če je tale jakna primerna tudi za nežnejši spol, pač občasna udeležba na kakšni nedeljski vožnji ? :smoke:

Ne piše nič, tko da smatram da je unisex...

 

http://www.hein-gericke.de/bullson-pacific-jacke-rot.html

Spacifikacije so čudovite,

 

kaj menite ostali?

Kaj je tako čudovitega v tako rahlem materialu ki se bo raztrgal 0,2s kasneje kot bombaž? Tile poliestri so boljkone standardno slabi. prava Cordura je vsaj nylon ki zdži bistveno več pa še 600+ denska je ponavadi. Pa še nezanemarlljiv del, cordura naj se nebi topila. Poliester so že marsikomu drgnili dol z lopatko iz kože. Menda boli ko satan tudi na morfinu.

 

http://bmwsporttouring.com/ubbthreads/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=645910

 

Sam imam beringovo jakno i nekega poliestra 450denskega imenovanega maxdura in ga je na mestu udarca (na mokrem izredno gladkem asfaltu) pri 80km/h prav lepo dizintergriralo. Odnesel sem jo brez praske saj je ščitnik komolca prevzel delo. Te poceni rešiteve so boljkone nekaj kar upaš da bo zadržalo ščitnike tam kjer bi moralo za čas drgnjenja. Par ostalih prask pa ti ne uide če ni koncentrata sreče. Dainese obtožujejo redno da so bolj šminkeraj kot kvaliteta a po kakovosti ščitnikov, šivanja in marsikateri material izbran so TOP! Poglejte si tipične ščitnike za kolena in komolce pa vam bo dalo mislit. Alpinestras pade takoj na drugo mesto zaradi ščitnikov, ostalo je solidno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je tako čudovitega v tako rahlem materialu ki se bo raztrgal 0,2s kasneje kot bombaž? Tile poliestri so boljkone standardno slabi. prava Cordura je vsaj nylon ki zdži bistveno več pa še 600+ denska je ponavadi. Pa še nezanemarlljiv del, cordura naj se nebi topila. Poliester so že marsikomu drgnili dol z lopatko iz kože. Menda boli ko satan tudi na morfinu.

 

http://bmwsporttouring.com/ubbthreads/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=645910

 

Sam imam beringovo jakno i nekega poliestra 450denskega imenovanega maxdura in ga je na mestu udarca (na mokrem izredno gladkem asfaltu) pri 80km/h prav lepo dizintergriralo. Odnesel sem jo brez praske saj je ščitnik komolca prevzel delo. Te poceni rešiteve so boljkone nekaj kar upaš da bo zadržalo ščitnike tam kjer bi moralo za čas drgnjenja. Par ostalih prask pa ti ne uide če ni koncentrata sreče. Dainese obtožujejo redno da so bolj šminkeraj kot kvaliteta a po kakovosti ščitnikov, šivanja in marsikateri material izbran so TOP! Poglejte si tipične ščitnike za kolena in komolce pa vam bo dalo mislit. Alpinestras pade takoj na drugo mesto zaradi ščitnikov, ostalo je solidno.

Ja iskreno hvala za razlago, priznam o tekstilnih oblekah imam bolj malo pojma.

No ja si mi dal misliti zdej, ;)

Bom videl kako se bom odločil.

 

Hvala še enkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rade volje. Preverite na oblačilih ker beseda cordura je zlorabljena in je ponavadi zavajujoča. Kvalitetna nylonska cordura je 600D in na mestih kjer je drgnjenje pričakovano pa ojačana z balistično corduro ki pa je celih 1680D. Za tiste ki bi meli kaj tako dodelanega je ena od blagovnih znamk Klim. Cenovno pa je seveda uko in ledvico zraven.

Najbrž je še najboljši kompromis kombinacija tekstil/usnje a je tega malo v ponudbi pa tudi kaj prida ugodno ni...

 

Takoj bi mel mesh jakno rev'it ignition 2 a stane preveč za tisti mesec ko je obupno vroče.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodam ker je nova punca drugačnih dimenzij :lol1: :lol1: :lol1:

 

Kaj pa nej napišem? Da sm si pomotoma kupu žensko obleko? Sm mel ¨par¨ resnih kupcev ampak na koncu ni noben prišel. Cena mislim da ni pretirana, 300 ZADNJA? al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi svoje dimenzije si falil, da prodajaš dva nova kombinezona :)?

No, upam, da ju boš prodal. Ženski mi je 15 cm prekratek :(.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!