Skoči na vsebino

Yamaha XJ 600 Diversion


RAF
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Uporabniški priročnik: 13188.pdf

Priporočene objave

Če je samo štarter zanič, se ga lahko brez težav zamenja. Če je pa štarter sklopka zanič pa je treba celo mašino podret.

Skolpka je takrat zanič, ko štarter vrti, motor pa ne ali pa hrešči in preskakuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je samo štarter zanič, se ga lahko brez težav zamenja. Če je pa štarter sklopka zanič pa je treba celo mašino podret.

Skolpka je takrat zanič, ko štarter vrti, motor pa ne ali pa hrešči in preskakuje.

ja hrešči,mislim da maš prav,al najpre je začelo ko se mašina čist ohladi-ko štartam motor neki rukne u mašini kot da bi bat v neki zadel.kasneje bi čist normalno delal.

potem vsak dan je vse slabše bilo.ko več ni hoto vžgati sem samo dok je v prestavi malo popusto sklopko in ga potisno 10-15cm tak da obrne za krog ko sem spet stisno in ga štarto je vžgao. No podrobnosti!..

hvala in l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklopka, pa ne kompletna pride od 200eur naprej. Če je pa mogoče samo kakšen zobnik napol posnet, je pa nekaj ceneje. Pa ponavadi se še kaj zraven najde.

Potem je pa še komplet tesnil za celo mašino 100eur+ pa še delo, ki ga ni malo.

Mogoče se ti bolj splača celo drugo mašino, če jo boš kje ugodno dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je samo štarter zanič, se ga lahko brez težav zamenja. Če je pa štarter sklopka zanič pa je treba celo mašino podret.

Skolpka je takrat zanič, ko štarter vrti, motor pa ne ali pa hrešči in preskakuje.

Nepoznam ta motor ampak ponavadi se odvrne samo stranski pokrov demontiraš magnet in si pri tej sklopki noben tak problem!!!!

Ps.vem samo to,če bo še probaval bo šlo vse v k..ac,če že nišlo!!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ampak ta diveržn ima sklopko sredi motorja, nad menjalnikom pa pogon preko verige na glavno gred. Nimaš kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, hvala najpre,pa mogoče bi znao zakaj mi je na zadnji vožnji neki blokiral v treti prestavi pa potem je spet normalno šaltal!?
a je kakšna povezava s tem il je kak košček od sklopke???zdi mi se da manjka kos.
Še nek ,mašina!če bi je že zamenjal katera pride v poštev iin kolk je o.k.naredit kaj takšneg!
l.p
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, hvala najpre,pa mogoče bi znao zakaj mi je na zadnji vožnji neki blokiral v treti prestavi pa potem je spet normalno šaltal!?

a je kakšna povezava s tem il je kak košček od sklopke???zdi mi se da manjka kos.

Še nek ,mašina!če bi je že zamenjal katera pride v poštev iin kolk je o.k.naredit kaj takšneg!

l.p

Najprej daj razdret,šele potem karkuliraj in kupuj kajti,če boš iskal mašino mora biti 600 ccm namreč 900 ima kardan. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem te ceneje pride menjat celo mašino, razen če ti kakšen fušar dobro pa ugodno naredi. Pa pazit moraš da je tip mašine enak kot piše v prometni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje,!

najtežje mi je ko nimam garažo da ga otprem.

kulk bi lahk dobo € za nj, če ne dobim drugo mašino poceni!!

Pa kr povejte,nebo hudo.?

samo pekoče bo!

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pa se je zgodilo :headbang: :headbang: :headbang: pa zakaj glih na začetku :cry: :headbang:

še jaz iščem mašino za letnik 2002

od zunaj izgleda da se je zlomila ojnica na prvem cilindru in naredila 3 luknje v blok motorja :headbang:

kaj storit? edina pametna in možna rešitev je menjava mašine ali pa menjava celotnega motorja.

bom menjal samo mašino, ker ni gnarja za menjavo celotnega vozila

ali ima kdo pametnejši nasvet? :hmm:

slike priložim pozneje :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi ne prvi in ne zadnji, ki mu je odlomilo ojnico na tem motorju... Najboljše, da ponudiš al274r kak denar za njegovo mašino, on pa naj kupi drugo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi ne prvi in ne zadnji, ki mu je odlomilo ojnico na tem motorju... Najboljše, da ponudiš al274r kak denar za njegovo mašino, on pa naj kupi drugo...

pa bi to šlo, glede na to da je njegov letnik 1993 moj pa 2002? blok bi menda moral biti enak, to pa tak bolj ko ne edino rabim, zaenkrat :whistle:

mislim da drugo ne more bit težava, ker po tem ko so nastale luknje je motor tekel po 3. cilindrih še nekaj časa da sem se ustavil in sploh ugasnil moped, edino zvok je bil temu primeren...

evo pa še slike :unsure:

post-9911-1236549202_thumb.jpg

post-9911-1236549228_thumb.jpg

post-9911-1236549240_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Grdo, grdo.

Kaj pa naj jaz naredim? Prednje vilice zvite, nosilca za žaromet in armaturno ploščo zvita, plastika razbita... ne vem, če naj rihtam, agregat je pa v redu, 45 kKM. Saj se mi neumno zdi prodajat samo mašino, a če bo treba, bom tudi to naredil. Pa novo gumo sem nataknil zadaj, veriga z zobniki ima malo kilometrov. Ima kdo kako idejo? Nabavil sem si drug motor, mogoče koga zanima, da si ga sestavi za malo denarja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grdo, grdo.

Kaj pa naj jaz naredim? Prednje vilice zvite, nosilca za žaromet in armaturno ploščo zvita, plastika razbita... ne vem, če naj rihtam, agregat je pa v redu, 45 kKM. Saj se mi neumno zdi prodajat samo mašino, a če bo treba, bom tudi to naredil. Pa novo gumo sem nataknil zadaj, veriga z zobniki ima malo kilometrov. Ima kdo kako idejo? Nabavil sem si drug motor, mogoče koga zanima, da si ga sestavi za malo denarja?

ti zvecer javim na ZS, če bom slučajno še rabil... ker grem danes pogledat eno mašino :rolleyes: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti zvecer javim na ZS, če bom slučajno še rabil... ker grem danes pogledat eno mašino :rolleyes: ;)

Raje me pokliči na 040 267 582, sicer bom šele jutri bral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo ..

Mene pa zanima, ce so vsi modeli Diversion-ke imele oljni hladilnik? Predvsem me zanima model "S", letniki 95-97

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo ..

Mene pa zanima, ce so vsi modeli Diversion-ke imele oljni hladilnik? Predvsem me zanima model "S", letniki 95-97

Lp.

S in N verjetno pri oljnem hladilniku nimata veze. bo prej važna letnica... :whistle: mislim pa da so od 97 naprej

sicer se pa da naredit na vse mašine 4BR oljni hladilnik tudi če ga porvotno nima...

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Čau,

mal vn iz teme :) a ima kdo, ali pa pozna kdo nekoga ki bi imel sprednjo masko za Yamaho XJ 600 letik 1985 :)

bi rabil. pa če mi še kdo lahko pove a je bil ta letnik tudi naked? se ravno borim za certifikat starodobnika pa se rabim malo pozanimat :)

vozi se pa za svoja leta super ;) da tut mal starejše motorje pohvalim ;)

lp

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni lastniki omenjenega motorja,slečenega ali oblečenega!

Po vsem trudu,ki sem ga vlagal za to,da bi kupil Yamaho Tenere,sem na koncu pristal na Yamahi XJ600N,predvsem zato,ker se mi je ponudila prilika dobiti ta motor,

z nekaj manj kot 13.000 km,l.2003,za nekaj manj kot 2.000€.

Na endurce sem ciljal predvsem zaradi svoje višine(1.90m),kajti vse ostalo je bolj majčkeno,pol pa je denarja zmanjkalo in sem začel gledat vseeno goliče in prišel do XJ600N.Preden sem šel v nakup,mi je gospod pač dal za probat motor in moram reč,da je tistih par kilometrčkov bilo dokaj udobnih,kar me je kasneje tudi prepričalo v nakup.

Naj omenim,da sem svež v svetu motociklov in je to nasploh moj prvi "pravi"motor in me potemtakem zanima kakšna koristna informacija o tem motorju,katero je dobro vedeti in poznati.

Kakorkoli,upam,da mi bo zvesto služila,jaz pa bom skrbel,da bo brezhibna:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mi je kr dobro služila, imel sem jo eno sezono, naredil z njo kakih 20.000, prekrižaril Bosno, pa poleti do Grčije in čez Bg, Ro in Hu domov. Za začetnika je kr v redu motor, če vzameš v obzir da je zdaj že precej zastarel. Sicer pa se ga boš itak po sezoni ali dveh naveličal. Pa ne ga preveč gonit, je kr nežna mašinca, pa z štarterjem so lahko problemi. In dosti prijetnih kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mi je kr dobro služila, imel sem jo eno sezono, naredil z njo kakih 20.000, prekrižaril Bosno, pa poleti do Grčije in čez Bg, Ro in Hu domov. Za začetnika je kr v redu motor, če vzameš v obzir da je zdaj že precej zastarel. Sicer pa se ga boš itak po sezoni ali dveh naveličal. Pa ne ga preveč gonit, je kr nežna mašinca, pa z štarterjem so lahko problemi. In dosti prijetnih kilometrov

Pozdravljen Arriba,

hvala za odgovor najprej.

Evo,danes sem naredil prvih 100km po zaledju obale,kjer ni toliko prometa,da sem se malo spoznal z motorjem.

Prvi vtisi so mešani,predvsem zato,ker sem prvič sedel na motor po opravljenem izpitu(novembra lani naredil)in je na začetku bilo malo zgubljeno brez inštruktorja,vendar sem se kar hitro navadil,da sem sam.

Motor dela zaenkrat super,samo sem že opazil,da bodo težave s koleni in da vendarle je majčkeno premajhen motor zame in da relacije,ki si jo prekrižaril ne pridejo v poštev s tem motorjem,bo pa vseglih dober za nabirat izkušnje.

Kakšni so že znaki,ko je štarter fuč?

Drugače pa jo bom dal na servis,da se upicani za sezono,gonit pa itak ne mislim,v mejah omejitev,je življenje preveč dragoceno,da bi ga izgubil zaradi svoje neumnosti,na žalost je prvi letos že odjadral v višave zaradi hitrosti:(

Drugače pa tudi tebi srečno vožnjo in nabiranje kilometrov:)

Popravljeno . Popravil kitekatus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zmeraj več nas je ki vozimo to yamaho, upam da bo tudi meni dobro služila, ta vikend sem jo kupil XJ 600N, sicer sem jo kupil pred izpitom, izpiti pa ravnokar opravljam, tako da je to moj prvi pravi motor, vizualno mi je zelo všel in cenovno zato sem ga nabavil, zanima me pa če je že kdo slišal da pravijo temu motorju, da je to ženski motor in zakaj temu tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj več nas je ki vozimo to yamaho, upam da bo tudi meni dobro služila, ta vikend sem jo kupil XJ 600N, sicer sem jo kupil pred izpitom, izpiti pa ravnokar opravljam, tako da je to moj prvi pravi motor, vizualno mi je zelo všel in cenovno zato sem ga nabavil, zanima me pa če je že kdo slišal da pravijo temu motorju, da je to ženski motor in zakaj temu tako?

Mogoče zato, ker sem ga kupil od ženske in prodal naprej ženski :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!