Skoči na vsebino

Motor z največ prevoženimi kilometri


bajsi

Priporočene objave

službeno, privat, vseeno.

 

400.000 je 400.000. pove da ga je samo gorivo stalo preko 30.000€,pa da mu Martin Bauer servisira vzmetenje,ki mu ga je tudi predelal. Pa da so šle 3 pumpe za gorivo, da je sklopka potrošni material itd.... Pa da je v zadnjih 12 letih naredil vsega skupaj preko pol milijončka (testni motorji, pa CBR 600 za na pisto) skratka človek živi motor.

 

Jaz sem mojo kravico z muko pririnil čez 70.000 letos (v desetih letih vse skupaj), sem si pa ravnokar privoščil nov bolj udoben sedež by Jožexj6, jutri pa kak kilometer ali dva naredim, da vidim če mi ustreza. Mogoče bom tako do svojih 400.000 prilezel.

 

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj motor z največ kilometri je pa bil suzuki dr 350. prodal sem ga z 69.000 prevožih km. kar veliko za tisti mlinček ki se vrti do 9.000 obratov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od prejšnjega avgusta iz 0km do zdaj okoli 16.000 km na tej 125, dokler ga avgusta prodam računam na vsaj 25.000 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupil Tenerejko 660 je imela nad 60 000 km, ko sem jo prodal jih je imela okrog 97 000....verjetno jih je še nekaj naredila, verjetno so ji tudi števec prevrteli....škoda, ker se ne ve, koliko km so dejansko nekateri motorji naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko Labaš iz Varaždina. On jih na svoji FJ1100 mislim da čez 1.200.000. On jih ni nikoli prevrtel nazaj. Ima srečo, da je sam mehanik. Motor je vide že nekaj generalk.

 

Moja XJR jih ima trenutno realnih 50000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko Labaš iz Varaždina. On jih na svoji FJ1100 mislim da čez 1.200.000. On jih ni nikoli prevrtel nazaj. Ima srečo, da je sam mehanik. Motor je vide že nekaj generalk.

 

Moja XJR jih ima trenutno realnih 50000.

Pa kaj a je ta Darko na "špediciji" vozu al kaj?? :kva1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darkec fura FJ100 skozi celo leto, dobesedno. Ko mi motorje pozimi  parkiramo, on vozi okoli po CRO. Drugače je pa 'mahnjen' na Nepal. Ga malo sumim, da ima kakšno zamerkano tam... Saj je na FB, malo poglejte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darkec fura FJ100 skozi celo leto, dobesedno. Ko mi motorje pozimi  parkiramo, on vozi okoli po CRO. Drugače je pa 'mahnjen' na Nepal. Ga malo sumim, da ima kakšno zamerkano tam... Saj je na FB, malo poglejte.

Saj Nepal je znan po lepih dekletih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darkec fura FJ100 skozi celo leto, dobesedno. Ko mi motorje pozimi  parkiramo, on vozi okoli po CRO. Drugače je pa 'mahnjen' na Nepal. Ga malo sumim, da ima kakšno zamerkano tam... Saj je na FB, malo poglejte.

FB kaj pa youtube?...zdj me pa že res firbec matra o tem "špediterju"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FB kaj pa youtube?...zdj me pa že res firbec matra o tem "špediterju"

Goggy99: Darkota najdeš na skoraj vsakem ornk moto zboru na Balkanu in še dlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja O.K sam vsejn bi mi pasal zdle vidt kšn video al pa potopis.

http://www.motopuls.hr/putopisi/putopisi.html

 

 

Tle jih najdeš kar nekaj njegovih. (mal je skrito, da nau kdo kej reku, da komu drugemu reklamo delam.. .)

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Evo po dveh zabitih sezonah spet okrogla cifra!  :OK:

Lani ni blo prilike, letos pa vreme ni blo naklonjeno!  :BUA:

 

post-15855-0-79551600-1413492829_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

No moj nima niti slučajno največ prevoženih, ampak se mi zdi da bo ta tema bolj aktivna kot zaprašena od GSXa, pa me zanima bolj na splošno:

 

Moj vrli moped se bliža tisočemu Abrahamu. Zanima me, kaj lahko pričakujem ko preskočim to magično mejo?

Nameravam v kratkem en bolj obsežen generalni servis naredit. Ker smo slovenci zelo nagnjeni menjavi prevoznega sredstva in velikokrat povsem delujoče mašine prodajat, ker se nam ne dopade več številka na odometru, me zanima, do kakšne meje lahko še forsiram kobilo, preden postane prevelik strošek?

Povsem jasno je, da slabo vzdrževan motor naredi lahko tudi 10.000 km pa je potreben obnove. Glede na to, da imam servisno potrjeno in je na vsakih ~10k-5k km pridno servisirano, negovano in voženo samo z ljubeznijo, lahko v kratkem pričakujem še kakšne dodatne stroške, ki jih do sedaj nisem imel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sekiraj se glede kilometrov!

En svoj prejšnji moped sem prodal -sem bil prvi lastnik pred leti kot staro za novo  z cca 70kkm na števcu v treh sezonah.

 in po dveh letih (leta 2012) jh je imel čudežno dobrih 10kkm na AvtoNetu. Pa celo prvi lastnik ga je prodajal z potrjeno servisno. Pa še zelo prepričljiv je bil, ko sem ga poklical na gsm.

 

lp, andrej

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno opažam, kadar vidim kak svoj star motor. Po 10.letih ima iste km, kot pri prodaji.

Moralo bi jih kazensko preganjati zaradi goljufije, potem bi se to izkoreninilo. Tako pa nihče nikomur nič in se to lepo dela naprej. Poleg tega si kot prodajalec, če si pošten, avtomatično v slabšem položaju, kot goljuf, ki prireja km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mojo spoznal ko jih je imela rosnih 70                                                                               (Kkm):love1:

 

IMG_3817.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo da to ni nikjer regulirano in je povsem "legalno" prodajati vozila z prevrtenimi kilometri, čeprav lahko v nekaterih primerih to pomeni tudi hujšo poškodbo, če končni uporabnik ni seznanjen z realnim stanjem vozila.

Me pa bol zanima kako se "športni" motorji obnesejo kar se življenjske dobe tiče - mna tujih forumih prebiram, da so te mašine zelo navite, delujejo na višjih obratih in se posledično hitreje kvarijo - po drugi strani pa drugi prisegajo, da lahko z japonsko elito brez problemov dosežeš tudi do 100.000km.

 

Zato me zanima če ima kdo kako informacijo, ker tudi na spletu nikjer ne zasledim cestnih motorjev z visoko kilometrino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje sem slišal, ne bom pa trdil da je res, da za Nemčijo veljajo kazni za prevrtene km, če te dobijo. 1km=1eur.

Ali kdo ve kaj več o tem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!