Skoči na vsebino

Nastavitev uplinjača


Priporočene objave

Iskal sem kaj na temo nastavitve uplinjača na mini moto (chinese) pa zal nic nasel....zanima me kaj naj naredim, ker mi motor na zacetku nekaj mori, pol je ok, obrati sami narascajo in padajo, nato pa motor ugasne ce umes ne dam gasa...na uplinjaču je samo en sravfek ki ima okoli sebe navit feder...drugega sravfka za nastavljat ni...je pa se igla tam ko pride zajla za gas. Prosil bi za pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na uplinjaču morata biti 2 šraufka. Eden se lahko privija na roko drugi pa je manjši in se ga privija z izvijačem. Pomojem je nekaj z zrakom narobe, malo se poigraj z malim šraufkom ki je za zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko je RS napisal ma samo sraufek z fedro...to je srauf za stangas! Samo ne verjamem da ma samo tega,more se met majnsega za zrak nekje, ce ga ze polek tega za stangas ni ! Daj slikaj ferg z obeh strani pa daj slike da vidimo kje je kaj :doze: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikat zal ne morem je pa 100% samo ta vijak na levi strani...ostalih vijakov ni...je pa uplinjač huazhong( kitajski minimoto)....prej sm se neki casa vozu pa mi ga je sam zamoril pa je ugasnu...zdej ga probavam uzgat ze 3 ure pa zaman...ne uzge...probu sm dat mal bencina direkt pod svecko v cilinder a uzge sam uzge in spet takoj ugasne....cesa naj se najprej lotim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE bi biu narobe naštelan bi ti vsaj užgal. Tko da frgazr dol pa spucat.

Se bom lotu tvojga nasveta...ceprau sem ga lih uceri spucal pa sm se dons mal vozu pa je isto...ampak bom poskusu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res nekako ni sraufeka za luft .) :blink: hmmzz pol pa je mogoce finta v sraufeku za stantgas,malo se poigraj stem, al pa se enkrat razstavi ferg in sestavi, mogoce nisi kaj vredu dal :doze: ,aja pa vzami si cas pa se probaj scistit tank, mogoce so res kaksne smeti not .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No smo ustimal...ta fergi nima za nastavljat razmerja zraka in goriva. tisti mali sravfek s federco je za nastavitev standgasa....tezavo sem pa resil tako da sem zamenjal plovec in krmilni ventil...plovec se ni zaprl oz odprl...pa ni blo ql...zdej dela tko kot more :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

tudi sma imam podobno tezavo kaj je bilo narobe z plovcem? Oz kje si plovec in krmilni ventil dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri teh jajcih kot pravite je ena tezavica:) cisto tamala.... samo ponovno se mora nastavit višino plovca, tako da se s tem uravna višina goriva v upljinjacu. Pri nekaterih je prevec goriva, po večini pa je prenizek nivo. Probajte nastavit tako in zagotovo ni potreben gas do konca in tako naprej, samo zaug, pa po 3 potegu uzge. Preverjeno in preizkušeno. Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no evo sedaj sem minija usposobil da lepo vzge tako kot treba. Nastal je pa sledeci problem. Ko je motor pod zavgom je vse lepo cool motor dela ko zavg zaprem dela samo toliko casa dokler imam odprt gas ko gas zaprem dobesedno motor umre....Ni kriv stant gas nekaj drugega mora bit. Ima kdo kaksen pameten nasvet kaj je narobe z vplinjacam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no evo sedaj sem minija usposobil da lepo vzge tako kot treba. Nastal je pa sledeci problem. Ko je motor pod zavgom je vse lepo cool motor dela ko zavg zaprem dela samo toliko casa dokler imam odprt gas ko gas zaprem dobesedno motor umre....Ni kriv stant gas nekaj drugega mora bit. Ima kdo kaksen pameten nasvet kaj je narobe z vplinjacam?

ma mogoče ferg šravf za štelat zrak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima. Frgazer ni cisto nic nastavljiv :eek: Edini sravf ki je je sravf za stant gas. Res mi ni jasno kaj bi to bilo. Samo cudno je to ker ce bi dobil prece zraka potem bi ko bi gas dal crknu ta pa ne lepo se navija se peljem brez problemov, ampak takoj ko spustim gas potem crkne pa ni vazno tut ce grem 50....Ima kdo s kaksen nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem da ze malo tezim ampak a se nobenmu nic ne sanja....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne vem ce si prebral kaj sem zgoraj napisal.. mislim da je kar podobna zadeva, ali pa je kaj s pretokom goriva v frgazer, ali pa je samo igla na batu uplinjača prenizko nastavljena, mislim da ima 4 pozicije. probaj nastavit na kako visjo pozicijo, pa mislim da bi moglo it. Saj ce gre lepo v prostem teku, ko ga uzgeš, potem mislim da ni razloga da ne bi potem tudi šel... seveda bi najprej to preveril, če pa ne bo šlo, pa mi pošlji privat sporočilo, pa bom probal pomagat

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ma ne vem ce si prebral kaj sem zgoraj napisal.. mislim da je kar podobna zadeva, ali pa je kaj s pretokom goriva v frgazer, ali pa je samo igla na batu uplinjača prenizko nastavljena, mislim da ima 4 pozicije. probaj nastavit na kako visjo pozicijo, pa mislim da bi moglo it. Saj ce gre lepo v prostem teku, ko ga uzgeš, potem mislim da ni razloga da ne bi potem tudi šel... seveda bi najprej to preveril, če pa ne bo šlo, pa mi pošlji privat sporočilo, pa bom probal pomagat

Lep pozdrav

D.

tako, ono rinko od igle je treba prestavit kaksno stopnjo ali 2 nizje in z tem se igla posledicno dvigne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!