Skoči na vsebino

Nastavitev uplinjača


Priporočene objave

Hehe... ni samo to :D

Pogledaš kakšno je razmerje bencin/zrak, če ni taprava naštelaš, s po močjo igle recimo. recimo, če boš dal gor športn filtr, bo vrjetn treba dt iglo višje, pa mogoče kkšno malenkost večjo dizo...

če boš pa sam tko dajal viši iglo, se pa zna zgodit da bo šlo še slabi, če maš zdej dobr naštiman, ker bo mešanica zanč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... ni samo to :D

Pogledaš kakšno je razmerje bencin/zrak, če ni taprava naštelaš, s po močjo igle recimo. recimo, če boš dal gor športn filtr, bo vrjetn treba dt iglo višje, pa mogoče kkšno malenkost večjo dizo...

če boš pa sam tko dajal viši iglo, se pa zna zgodit da bo šlo še slabi, če maš zdej dobr naštiman, ker bo mešanica zanč.

Aha kok pa so dize?Ker baje je treba sprobavat katera bo dobra.S čim pa iglo dvigneš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dize so čist pocen, nevem komplet 5 diz je recimo tok ko valjčki (ajde na uč 10€), iglo pa z roko dvigneš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da k sm se jest zanimov za dize da je bla 1 okol 5€, mogoče malenkost mn...

Igla ma pa narjene zareze, pa taka podložka da pol sam na drugo zarezo zatakneš pa je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lp

Imam problem z mojim skuterčkom. Kakšnih 14 dni nazaj mi je začel moriti, kar iz nenada. Najprej čakam 10 min da sploh spele, ker prj ne dobi dowolj moči, ko se enkrat pelem je v redu če imam gas čisto na malo, ko ga nawijem do konca začne pokati iz izpuha in začne cukati. Včeraj sem ga malo podrl, prečistil fergazer... Pa je še vedno ista zgodba. Prosim za pomoč.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Imam problem z mojim skuterčkom. Kakšnih 14 dni nazaj mi je začel moriti, kar iz nenada. Najprej čakam 10 min da sploh spele, ker prj ne dobi dowolj moči, ko se enkrat pelem je v redu če imam gas čisto na malo, ko ga nawijem do konca začne pokati iz izpuha in začne cukati. Včeraj sem ga malo podrl, prečistil fergazer... Pa je še vedno ista zgodba. Prosim za pomoč.... :worship:

svečko si menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z nastavitvijo prostega teka pri. Rog pony express letnik cca 75...Ima tomosovo masino. Nikakor ne morem spedenati prostega teka....ko motor vzgem se zadnje kolo vrti s priblizno 20km/h...Na vplinjaču je samo en sravfek ki je zasravfan do konca ce ga odvijem motor se bolj leti...na kaksšen način bi si lahko pomagal? Upam da veste o kakšnem vplinjaču govorim. Zajla pirde na batek ki nima igle v drugem prekatu je pa plovček z iglo...če komu ni jasno kakšen je vplinjač bom prilepil sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo z nastavitvijo prostega teka pri. Rog pony express letnik cca 75...Ima tomosovo masino. Nikakor ne morem spedenati prostega teka....ko motor vzgem se zadnje kolo vrti s priblizno 20km/h...Na vplinjaču je samo en sravfek ki je zasravfan do konca ce ga odvijem motor se bolj leti...na kaksšen način bi si lahko pomagal? Upam da veste o kakšnem vplinjaču govorim. Zajla pirde na batek ki nima igle v drugem prekatu je pa plovček z iglo...če komu ni jasno kakšen je vplinjač bom prilepil sliko.

To pa ni kriv uplinjač. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni kriv uplinjač. :unsure:

kaj bi pa potem lahko bilo=?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gas zajlo si kaj pregledal?

možno da skos gas daje..

Nek sm enkrat bral, da enmu "sklopka" ne spusti al ne prime nevem točn in mu je vrtel kolo..nevem pa točn kater motor je bil :)

Popravljeno . Popravil _Misko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno da skos gas daje..

Nek sm enkrat bral, da enmu "sklopka" ne spusti al ne prime nevem točn in mu je vrtel kolo..nevem pa točn kater motor je bil :)

Zajla je ok ni prevec napeta da bi bil skoz gas. Hm gede sklopke nevem ,,,meni izgleda vse normalno raen stant gasa....res je čuden uplinjač---namesto da bi bil lepčo sravfek na federcku pa bi bilo....ima kdo še kako idejo kako znizat prosti tek=?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zajla je ok ni prevec napeta da bi bil skoz gas. Hm gede sklopke nevem ,,,meni izgleda vse normalno raen stant gasa....res je čuden uplinjač---namesto da bi bil lepčo sravfek na federcku pa bi bilo....ima kdo še kako idejo kako znizat prosti tek=?

bom drugače vprašal kako se je pri rog pony expresih z tomosovo mašino nastavljalo porsit tek? Imam doma se pony expresa z puchovo masino pa tam ni tezav lepo sravfek na vplinaču bolg ga zategneš vecji je prosti tek in obratno samo za tomosovo mi pa ni jasno...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom drugače vprašal kako se je pri rog pony expresih z tomosovo mašino nastavljalo porsit tek? Imam doma se pony expresa z puchovo masino pa tam ni tezav lepo sravfek na vplinaču bolg ga zategneš vecji je prosti tek in obratno samo za tomosovo mi pa ni jasno...??

dej ti tist šravfek (za štendgas) vn odšravfej pa slikej če lahk :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bl zanima kašn je ta batk k je brez igle? Dej, si vzemi čs, pa poslikej frgazr, pa na notr... pol ti bomo pa lažje odgovoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bl zanima kašn je ta batk k je brez igle? Dej, si vzemi čs, pa poslikej frgazr, pa na notr... pol ti bomo pa lažje odgovoril.

Evo zadeva izgleda nekako takole.

cimg1186.jpg

cimg1189.jpg

cimg1195.jpg

cimg1196.jpg

cimg1197.jpg

Igle ni na batku 100% ker sem šel na servis po iglo pa se mi je smejal da v teh uplinjacih ni igle...oz igla je na plovcu.,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, moj frčo, ma isti frgazr, encarvi 12 če se ne motm.

In, na temu, srebrnmu batku, k je vzmeten, je 1000% igla notr. Tud mogu bi met dve luknce nrjene.

Tist k si pa naprej slikov je pa diza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tisti batek k ma fedro not tkole v normalnem položaju pol je zihr prenašpanana zajla. mam js tud frčota z tem frgazerjom :whistle: pa še en fergazer mam doma če slučanjo kej nucaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mislm da tist batek ima sigurnu iglco :hmm:

ma tut sestra frčota doma pa ma zlo podobn forgazar pa ma iglo na batku :hmm:

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mislm da tist batek ima sigurnu iglco :hmm:

ma tut sestra frčota doma pa ma zlo podobn forgazar pa ma iglo na batku :hmm:

Hm,,,vlgavnem ta motor sem dobil cca 1 mesec nazaj ga celega pordl prebarval bla bla...ko sem odprl uplinjač notri ni bilo igle...zato sem odšel na servis pač po iglo s seboj sem imel celoten uplinjač. No gospod je že v sameme štartu rekel da ta uplinjac nima igle...ker mu nisem verjel je od nekje prinesel neke stare kataloge tomosa in notri je bil nacrt frgazerja...lej ga zlomka na skici ni bilo igle....

Še vseeno me zanima kako na tem motorju nastimas stant gas? Glede na to da ni tistega sravfka... :headbang:

Motor sicer deluje super edino takoj ko ga vzges rine naprej da moras drzati zadnjo bremzo kar pa ni prejtno med samo vozno se to niti ne obcuti...

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!