Skoči na vsebino

registracija


D_u_H_e_C

Priporočene objave

hmmmmm js sm iskal na forumu pa nism najdo te teme torej če je kje se opravičujem :) no mojga bratranca nekaj zanima. on bo v kratkem kupo od enga motor in ta motor ni biu zaj 1 leto pa nekaj registrican. in ga zanima kak se zaj to registrira če se more na novo al kak?al se registira popolnoma enako kot da bi podalšal registracijo ?? pa plz če mal opišete kak gre če je kaj drugače če se registrira drugače kot pa da podalšaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja on more registrirat iso kot pa registriraš če bi odjavu motor. Greš pač na amzs pa tm plačaš zavarovanje,cestnino, narediš tehničnega pa tablce dvigneš. Aja pa sabo more imet tud prometnga od prejšenga lastnika ker drugače ne bo mogu registrirat! To je pa pomoje tud vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja on more registrirat iso kot pa registriraš če bi odjavu motor. Greš pač na amzs pa tm plačaš zavarovanje,cestnino, narediš tehničnega pa tablce dvigneš. Aja pa sabo more imet tud prometnga od prejšenga lastnika ker drugače ne bo mogu registrirat! To je pa pomoje tud vse!

pa če je to 125 ccm motor, bo dal za vse skupaj okrog 50k sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat... Zakaj splošne teme v kategorijo 125 & 250 motorjev rinete? :doze:

Kaj pa če bo nekdo z motorjem višje kubature imel enak problem? Se vam ne zdi da bi splošne teme spadale v kategorijo splošno? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veliko informacij o tem je na portalu e-uprava.gov.si

Tehnični pregled vozila

Registracija vozila

Prometno dovoljenje

Prodaja vozila

ali pa na portalu upravnih enot

Sicer pa je za spremembo lastništva rabljenega vozila (motorja) potrebno predložiti:

* kupoprodajno pogodbo, na kateri je overjen podpis prodajalca, in potrdilo davčnega organa, da je plačan davek na promet rabljenega vozila. Davek plača kupec na pristojnem davčnem uradu - razen če je vozilo kupljeno preko komisijske prodaje;

* prometno dovoljenje vozila (od dosedanjega lastnika);

* zavarovalno polico o zavarovanju avtomobilske odgovornosti, ki jo mora skleniti novi lastnik pred registracijo vozila na svoje ime, z veljavnostjo najmanj do izteka veljavnosti prometnega dovoljenja in

* osebni dokument.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat... Zakaj splošne teme v kategorijo 125 & 250 motorjev rinete?  :doze:

Kaj pa če bo nekdo z motorjem višje kubature imel enak problem? Se vam ne zdi da bi splošne teme spadale v kategorijo splošno?  :huh:

jax maš prav ja sam če se že gre za 125ccm motor pol naj bo tema v tej kategoriji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej pa to še. ovi ko ga prodaja ni mel izpita in zaj neve bratranec če je ovi nardiu prepis al ne. če ga ni nardil kak se pol nardi prepis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit nima veze s prepisom.

Prepis narediš pri komisionarju, ponavadi je to v kakšni avtohiši, s čimer se kot kupec izogneš plačilu 5% davka od kupnine motorja. Komisionar za svojo storitev zaračuna okrog 3.000 SIT, oz. okrog 1% zneska na pogodbi.

Prodajalec mora potem še overiti svoj podpis na pogodbi na občini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmmm spet ga nekaj novega zanima :D ammmm neke je sanjal da se da na občini kupit registracija za 3 dni al kolko pač da lahko motor prepelaš k sebi pa da ga registrirat pelaš pa to :? :? a ve kdo kaj o tem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo neke ne zanima če ve kdo. js še nism mel časa dvignt vetrobranskega stekla pa me zanima sledeče kr mam js mal zlamano steklo gor. a lahk nareiš tehničnega če maš kako plastiko malo zlamano?(v mojem primeru vetrobransko steklo) plz čimprej povejte če ve kdo kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja motor pa bom dal ju3 registrirat če je možno z zlamano šipico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto za tablco za 3 dni, se reče preizkušnja :). Sam je draga, raj se mal švercej pa je.

Glede šipce pa mislem da bi vseeno mogu naredit tehničnega, če ne pa pojamrej da boš pelov to v bližni prihodnosti zamenjat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja točno preizkušnja ja :D ammmm ja sj v nedeljo jo od kolegovega strica iz kopra dobim sam ko grem na priprave v soboto pa bi rad mel še ju3 registriran motor :D no drgač pa sm še ču da če nea ogroža to varnosti kaj je zlamano da nareiš sam lahk do kaj jebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce te skrbi zarad sipce, jo zlimej pa na crno pobarvej pa se nau vidl .. itak bos kupil novo

ja bi če bi mel odlaman košček šipice :) pa sj ni tak fest.5 cm dolžina pa kake 3 cm je široko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm bom rajš kr počakal na pondelek ko bo že nova šipica.sm se pozanimal od enga ko dela na enem amzs za tehnične in je reko ko je kaj malega že odlamanga pune težijo in maš od 100% 1% šanse da tehničnega nareiš :S torej še nekaj časa brez registracije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Tisto za tablco za 3 dni, se reče preizkušnja :). Sam je draga, raj se mal švercej pa je.

Glede šipce pa mislem da bi vseeno mogu naredit tehničnega, če ne pa pojamrej da boš pelov to v bližni prihodnosti zamenjat :)

Mene pa zanima če kdo ve kok stane ta "preizkušnja tablca" :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej so ukinili te tablice ;)

aja? Kdaj pa? Kako sploh lohk motor še registriraš začasno? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve kok stane ta "preizkušnja tablca" :blink:

Prejšnji ponedeljek sem jo jaz vzel za tri dni....sem šel na zavarovalnico po zavarovanje 3.300 sit + 3.400 sit na tehničnem in sem jo dobil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a seprav ce bi naprimer hotu kupt motor v italiji recimo (ok lahko tut u slo, nima veze...), bi lahko su po to tablco, pa bi jo unmu motorju zadi prlimou pa bi ga domou odpelou?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!