Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

A ne no. :grrr

Najbols da kr cello drvarnco kaj? :grim

Čas bi bil da se posodobiš  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se hecate? Kar je več kot to (99centov Eurospin) je overkill.

italypasta_dexal_sgrassatore_marsiglia.j

Odlično za vse po spisku. Nisme opazil da bi bilo agrsivno do česa a vseeno dobro sperite to čudo dol kjerkoli že uporabite. Včasih s tem kar cel motor spucam pa dobro splaknem. Fantazija tudi za na hitro spucat poletno tekstilno belo jakno. popipsaš narahlo zdrgneš splakneš daš sušit ven na primorskih "svežih" 36 v senci in je čez urco že za za na parado. :D

 

Definitivno nekaj kar ne sme manjkat v nobenm gospodinjstvu. Kar nekaj kopij tega (še Dexal je kopija nečesa) je okoli a ta je med redkimi ki ne poškoduje plastike, barve ali  potemni kovine ipd. Vseeno vedno vse splaknem dol. Še za vizir je mega! Pinlocka ne upam mika pa me. :D

 

Nabavite pa se mi pol zahvalite a ne čudite se če vam ga boljša polovica v domačih opravilih 3/4 znuca. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 Pinlocka ne upam mika pa me. :D

 

 

..pinlock se čisti z navadnim tekočim milom za roke.... rahlo podrgneš s konicami prstov (če ste avtomehanik/zidar/kovač/kmet..... naj vam ga podrgne raje žena)... spereš z vodo, na koncu pa ga samo oplakneš z destilirano vodo in posušiš.

Zakaj z destilirano?

... zato, ker ima navadna voda veliko kamna, ki ostane na pinloku v obliki madežev, ko se posuši. Destilirana voda pa splakne dol navadno vodo in ostane pinlock popolnoma brezmadežen....

 

Drugače pa je najhujše čistilo, ki sem ga kdajkoli videl in uporabil

 

CHEMSEARCH  ND-165

 

Pošpricaš svinjarijo, stopi v trenutku  ostanke od zasušenih mušic.... mastno nihajko, feltno.... vse.

 

Edino.... POZOR!

Delati je treba hitro!... ne sme se posušiti in ne čistiti stekla (ne sme se posušiti). ....treba je izdatno splakniti z vodo..... nato pa motor klasično očistiti z avtošamponom (+ wax) , da 100% odstraniš ostanke tega čistila.

 

 

Dobi se ga v NCH d.o.o., Parmova Lj.

moj dealer je g. Janko Mehle: tel.: 051 441 319

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pinlock se čisti z navadnim tekočim milom za roke.... rahlo podrgneš s konicami prstov (če ste avtomehanik/zidar/kovač/kmet..... naj vam ga podrgne raje žena)... spereš z vodo, na koncu pa ga samo oplakneš z destilirano vodo in posušiš.

Zakaj z destilirano?

... zato, ker ima navadna voda veliko kamna, ki ostane na pinloku v obliki madežev, ko se posuši. Destilirana voda pa splakne dol navadno vodo in ostane pinlock popolnoma brezmadežen....

 

Evo hvala da si me spomnil. Zdaj ko imam klimo aktivno  in imam destilirane da nevem kam z njo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo hvala da si me spomnil. Zdaj ko imam klimo aktivno  in imam destilirane da nevem kam z njo...

deževnica je čist okej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kje pa nej dobim deževnico?

... ko pada dež, me moja mami ne pusti ven skakat po lužah.... da se ne bi prehladil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kje pa nej dobim deževnico?

... ko pada dež, me moja mami ne pusti ven skakat po lužah.... da se ne bi prehladil....

Jest jo v stirno spravim..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to z destilirano bom pa sam v kratkem probal, ker lohk dobim destilirane praktično v izobilju :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko smo že pri destilirani vodi...

 

baje, da vsako čistilo (koncentrat, ki ga je treba redčiti z vodo) bolje dela, če ga redčiš z destilirano vodo....

 

... ravno tako škropiva ( za kmetijstvo) mnogo bolje "primejo" če jih narediš z mehko vodo... oz. deževnico.

 

... tako sem slišal... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

deževnica je čist okej ;)

Nimam, najbolj podobna stvar pri roki je moja mala ko se gre pujso pepo po lužah... sumim da raje ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko smo že pri destilirani vodi...

 

baje, da vsako čistilo (koncentrat, ki ga je treba redčiti z vodo) bolje dela, če ga redčiš z destilirano vodo....

 

... ravno tako škropiva ( za kmetijstvo) mnogo bolje "primejo" če jih narediš z mehko vodo... oz. deževnico.

 

... tako sem slišal... :krneki:

Smisleno saj voda z veliko primesmi defintivno vpliva. Detergente delajo s količino aktivno pralnih snovi (tenzidi) glede na geografsko trdoto vode področja kjer se bo prodajalo. Od tod velja da Italjanski praški bolje perejo (so delani za dosti tršo vodo). Kupi prašek V dolomitih in peri na obali pa ti skoraj stopi obleke. :D

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, ogledala sem si video o čiščenju pinlocka.

Ker ga na videu, preden ga nazaj položi v vizir obrne, sem mislila, da sem ga jaz obrnila narobe.

Ampak ne. Moj ima na eni strani nekakšen kanalček vse okolii, ki mora nalegati v vizir. Na drugi strani pa ga nima.

Tako da sej jaz pinlock zopet vstavila v vizir, brez da bi ga obrnila na drugo stran.

Zakaj pa je na videu prikazano drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem videl ta video, ampak tista silikonska izboklinica (ne kanalček) ti naredi razmak med vizirjem in pinlockom. Vmes je ujet zrak, ki je izolator. Zato se potem ne megli in v tem je vsa čarovnija pinlocka. 

Saj veš, termopan steklo pa to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem videl ta video, ampak tista silikonska izboklinica (ne kanalček) ti naredi razmak med vizirjem in pinlockom. Vmes je ujet zrak, ki je izolator. Zato se potem ne megli in v tem je vsa čarovnija pinlocka. 

Saj veš, termopan steklo pa to...

 

Ah kje, tisto čudo je iz posebnega materiala oz. je obdelan površinsko na nek način in boš videl ko boš pucal. Definitivno pa luft pomaga kot izolator a je v prvi vrsti mišljeno da ne hodi porkerija noter. Pred kratkim sem ga obrnil okoli, da se ukrivi na drugo stran kjer ni tistega silikona (direkt šipa ob šipo) in glej ga zlomka dela ko urca neglede. :D

 

Pinlock je realno fantastična stvar. Nikoli več brez, tudi poleti ne (ko je dež ali hladnejeje tudi poleti koristen). Tisti ki ga nima ne ve kaj izgublja. Prvo leto ga nisem imel in hladni meseci so bili milo rečeno zaj.... brez.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kje, tisto čudo je iz posebnega materiala oz. je obdelan površinsko na nek način in boš videl ko boš pucal. Definitivno pa luft pomaga kot izolator a je v prvi vrsti mišljeno da ne hodi porkerija noter. Pred kratkim sem ga obrnil okoli, da se ukrivi na drugo stran kjer ni tistega silikona (direkt šipa ob šipo) in glej ga zlomka dela ko urca neglede. :D

 

Pinlock je realno fantastična stvar. Nikoli več brez, tudi poleti ne (ko je dež ali hladnejeje tudi poleti koristen). Tisti ki ga nima ne ve kaj izgublja. Prvo leto ga nisem imel in hladni meseci so bili milo rečeno zaj.... brez.

 

Četudi pucanje vizirja vzame pol 20min namesto 3 je vredno... (če delaš generalko)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se hecate? Kar je več kot to (99centov Eurospin) je overkill.

italypasta_dexal_sgrassatore_marsiglia.j

Odlično za vse po spisku. Nisme opazil da bi bilo agrsivno do česa a vseeno dobro sperite to čudo dol kjerkoli že uporabite. Včasih s tem kar cel motor spucam pa dobro splaknem. Fantazija tudi za na hitro spucat poletno tekstilno belo jakno. popipsaš narahlo zdrgneš splakneš daš sušit ven na primorskih "svežih" 36 v senci in je čez urco že za za na parado. :D

Definitivno nekaj kar ne sme manjkat v nobenm gospodinjstvu. Kar nekaj kopij tega (še Dexal je kopija nečesa) je okoli a ta je med redkimi ki ne poškoduje plastike, barve ali potemni kovine ipd. Vseeno vedno vse splaknem dol. Še za vizir je mega! Pinlocka ne upam mika pa me. :D

Nabavite pa se mi pol zahvalite a ne čudite se če vam ga boljša polovica v domačih opravilih 3/4 znuca. :P

Tole ne priporocam.

Ceprav sem splaknil z vapom je zgleda nekaj gor ostalo in crni deli postanejo flekasti.

In potem zadeva ni sla vec dol.

Se dobro da sem nasel en ostanek jamalube cistila ki je zrihtal zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razmaščevale razrečim en plunec na 0,5l vode potem ni panike in dobro izpiranje, danes sicer probal od Sonaxa čistilo za feltne + baby robčki in je zadeva očistla da so feltne kot nove tako da razmaščevalca ne rabim več  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne priporocam.

Ceprav sem splaknil z vapom je zgleda nekaj gor ostalo in crni deli postanejo flekasti.

In potem zadeva ni sla vec dol.

Se dobro da sem nasel en ostanek jamalube cistila ki je zrihtal zadevo.

Gre dol z WD-jem ali petrolejem če zafunflaš... (1x z enim bolj agresvinim...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem si zalogo matarjala osvežil :grim

 

attachicon.gif20150824_175715.jpg

Lahko malo opišeš te reči še posebej tisto ki se na hitro prebere dragon's breath. :D ME mika da bi dal na kolektorje in spucal dol vso svinjarijo ki se ob vsakem dežju lima gor.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kater sprej je tak da ga špricnem na zasrano površino in potem samo splaknem in je čisto? Pa še za površinsko rjo, kaj naj gor špricnem da lahko isto samo splaknem? :OK:  Seveda nesme poškodovat nobenih delov na motorju :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!