Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Enako ali bolje dosežeš z gelom. Vi res namakate v peni mašinerijo? :eek:

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pretiravaj, kako namakanje neki, minutko pustiš gor pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zadnjic prala avto s karcherjem in njihovim samponom in seveda najprej vse prespricala s "penco" in je zdej avto ves lisast, ker se je stvar zgleda ze prebevec posusila prej ko sm zacela s spiranjem. lahko pa da je tudi njihov sampon za nic.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pereš avto ali motor, ga moraš vedno prat v senci in nikoli toplega. K če je zadeva topla, je čist normalno, da je pol lisast pa to. Al pa ko ga pereš pa ne osušiš (spihaš/obrišeš), bo vedn flekast ko se voda posuši. Jaz ko ga operem, ga vedno spiham z kompresorjem, našpricam z quick detailerjem in prebrišem z mikrokpro. Pa eno 3x na sezono ga lepo z voskom zbrišem, motor se lepo sveti, svinerija se ga manj prime, in voda lepo odteka :). Je pa res da ko motor perem, pri meni ne traja to 15min, ampak 3 ure, če se mi da pa še kj več :).

 

Popravljeno . Popravil Danilo D
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, cikadina pravi:

jst sm zadnjic prala avto s karcherjem in njihovim samponom in seveda najprej vse prespricala s "penco" in je zdej avto ves lisast, ker se je stvar zgleda ze prebevec posusila prej ko sm zacela s spiranjem. lahko pa da je tudi njihov sampon za nic.

 

Viš.. K ženske nimate nobenga občutka.....

...ne smeš tolko cajta, da penca rata....je treba prej njehat... :P

...in pol si zaradi take pence že več kot eno leto doma....   :P

 

....kot pravi Danilo.

To delati v senci....in če ga že dlje časa namakate...paziti, da se slučajno kje ne posuši. Če perete s "kerherjem", vsake tolko pošpricate z meglico, če hočete, da šampon deluje dlje časa.

...in jest nikoli ne delam z nobeno penco, ker mi je brezveze.....ga pač malo dlje namakam....pa je efekt isti. Vse tiste zasušene stvari pošpricam s tahudim čistilom in TAKOJ operem z vodo....nato z gobo s š@mponom.....spet sperem....in nato še finiš s šamponom z voskom....

Btw...

...kako spravim ta prah dol z motorja?   :huh:

20160517_200033.jpg

:P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Danilo D pravi:

Ko pereš avto ali motor, ga moraš vedno prat v senci in nikoli toplega. K če je zadeva topla, je čist normalno, da je pol lisast pa to. Al pa ko ga pereš pa ne osušiš (spihaš/obrišeš), bo vedn flekast ko se voda posuši. Jaz ko ga operem, ga vedno spiham z kompresorjem, našpricam z quick detailerjem in prebrišem z mikrokpro. Pa eno 3x na sezono ga lepo z voskom zbrišem, motor se lepo sveti, svinerija se ga manj prime, in voda lepo odteka :). Je pa res da ko motor perem, pri meni ne traja to 15min, ampak 3 ure, če se mi da pa še kj več :).

 

ce bi jst si lahko prvoscla 3 ure mira bi sla spat :doze:

zame je vazno da se glih z lune ne vidi da je umazan, za tako detajlno igrackanje pa nimam volje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...itak pa taprav motorist svoj motor čisti na suho s cunjcami... vato... s tistimi vatiranimi palčkami za ušesa....

...pol pa direkt v blato....

...ane, K2  ;)  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Danilo D pravi:

Kako da nimajo penila veze z pranjem? Ta so ravno zato, da se ti zadeva dlje časa obdrži na površini, kar posledično bolj razgradi umazanijo, in z tem je tok manjša možnost, da potem pri pranu z rokavico porajsaš lak.

Spet se s pucanjem ukvarjaš, namest da bi base rezu :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Zivnorc pravi:

...itak pa taprav motorist svoj motor čisti na suho s cunjcami... vato... s tistimi vatiranimi palčkami za ušesa....

...pol pa direkt v blato....

...ane, K2  ;)  :P

 

pa vsako musico treba s pinceto vn iz hladilnika spravit!

ceprav tisti, ki cas tko pomirja ciscenje, a tko pridno tudi svojim zenam pomagate :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, cikadina pravi:

jst sm zadnjic prala avto s karcherjem in njihovim samponom in seveda najprej vse prespricala s "penco" in je zdej avto ves lisast, ker se je stvar zgleda ze prebevec posusila prej ko sm zacela s spiranjem. lahko pa da je tudi njihov sampon za nic.

 

Jst avto nikol ne perem sam. Sej gre vsake 15.000 na servis pa ga tam še dobr operejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Danilo D pravi:

no_name ... isti drek, polir pasta dela čudeže :).

 

 

Odstranil madeže, z eloksacijo vred...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, no_name said:

Odstranil madeže, z eloksacijo vred...

Purol? Meni je uspelo brez da elokscaijo preveč načnem z nekim metal polish od nigrina. Purol je pregrob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

To sem zadnjič našel v lekarni na Teznem...

Dobra fora.

Že preiskušeno žal :mad:...Dobil oso v čelado...Trikrat vžgala...:twak:

 

 

UN.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, MariborBMW pravi:

To sem zadnjič našel v lekarni na Teznem...

Dobra fora.

Že preiskušeno žal :mad:...Dobil oso v čelado...Trikrat vžgala...:twak:

Nazaj hudiča :twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 6. 2016 at 9:44, MariborBMW pravi:

To sem zadnjič našel v lekarni na Teznem...

Dobra fora.

Že preiskušeno žal :mad:...Dobil oso v čelado...Trikrat vžgala...:twak:

 

 

UN.png

kako pa to deluje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to dejansko pomaga/lajša boličino?

Ps: zakaj pa v tej temi? "Čistilna sredstva, čiščenje, pranje"? :doze:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, cikadina pravi:

kako pa to deluje? 

Našel sem video kako deluje... LINK

pred 15 urami, Texo pravi:

In to dejansko pomaga/lajša boličino?

Ps: zakaj pa v tej temi? "Čistilna sredstva, čiščenje, pranje"? :doze:

Ker sem čistil čelado, pa sem se spomnil, da mi je v glavo priletel izstrelek :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vikend sem imel malo časa, pa sem si rekel zakaj nebi svojih rokavic spravil v red :). Prvo sem jih našprical z ....

verso.jpg

.... v razmerju 1:10, pokrtačil z zobno ščetko, ter nato zbrisal z mikro krpo. Nato sem jih prebrisal z vlažno krpo ter pustil nekaj časa, da se lepo posušijo, da ne mažem kreme po vlažnih rokavicah.

20160604_155435.jpg

Leva rokavica neočiščena, desna očiščena :).

Zatem sem jih 1x premazal z ....

poor.jpg

... ter nato še 1x naslednji dan. Rezultat vsaj meni odličen :).

20160604_225527.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Danilo D pravi:

Za vikend sem imel malo časa, pa sem si rekel zakaj nebi svojih rokavic spravil v red :). Prvo sem jih našprical z ....

verso.jpg

.... v razmerju 1:10, pokrtačil z zobno ščetko, ter nato zbrisal z mikro krpo. Nato sem jih prebrisal z vlažno krpo ter pustil nekaj časa, da se lepo posušijo, da ne mažem kreme po vlažnih rokavicah.

20160604_155435.jpg

Leva rokavica neočiščena, desna očiščena :).

Zatem sem jih 1x premazal z ....

poor.jpg

... ter nato še 1x naslednji dan. Rezultat vsaj meni odličen :).

20160604_225527.jpg

 

@Danilo D ti si pa res pridn za pucat.

 

meni je na nasih rokavicah zrasla plesen, sicer hvala bogu samo una koprenca cez in se ni nic v usnje zazrlo in ker je cajt malo voljepa se manj sm jij vrgla v pralni stroj in so se prav lepo oprale. mazal pa nism se nc.

 

a ta stvar za mazat je v redu? kje se dobi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač imam voljo in čas, pa si ga rad kdaj krajšam z stvarmi, ki so mi nekako v veselje :). Sicer sem rokavice prvič že z nečem drugič mazal, ampak se mi zdi, da je od tega zdej boljši učinek. Sploh pa ker so bile predhodno rokavice že namazane, so se toliko lažje spucale. Vso robo pa sem nabavil pri operi-avto.si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!