Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Če si imel v mislih od kamenčkov speskano centralno stojalo, ali kaj podobnega potem preventivno, tak enmal za prvo silo in tolk da ne gre zadeva naprej kar navadni WD40 in na koncu obrisat z cunjo. Fajn je, če posprejaš tudi v notranjost stojala, ker zelo rado prerusta na kakšnem zvaru od znotraj. Ko zadeva postane preveč neugledna pa lepo dol snet, dat speskat in prašno barvat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst iz zadne felge pucam z WDjem. Imaš tudi neke spreje za pranje mašin in spereš z vodo. Požre vso mast dol iz mašine. Koliko je zadeva agresivna za novodobne barve in gumijasta tesnila made by buhsigavekdo ne vem. Za probat bi bil še kakšen petrolej. Kar koli boš že uporabljal prej probi, da ti res ne požre pol motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WD je kar kul, sem probal. Pa še neki smrdljiv sprej imam Balistol, je tudi kar kul, pa še bio je. Najbolj pa mi je šel drek dol z baby robčki. Grem jutri po nov paket :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim predvsem ketn sprej v kombinaciji z prahom ki se je par let sončil.

Imaš industrisjki dvokomponentni razmaščevalec ki požre vse, in včasih če nisi previden še kaj drugega. Deluje pa kakor hočeš. Naneseš počakaš splakneš a pazi ker če pozabiš lahko da ne bo več tistega kar bi moral splaknit. :P

Sem ga videl razredčenega pobrat svinjarijo zapečeno iz avtomobilskega bata v manj ko minuti. Ko novo je prišlo.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balistol je originalno za gwehr pucat, tko da je zihr dobr.

Sicer pa čez wd nimam pripomb, ker tud lepo šajnajo deklci pa feltne z njim, pa še lepo gre dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri mazanju z "ČIP OJLER-jem" pristane nekaj olja na kolesnem obroču in na ščitniku verige. Lepo se obriše s papirnato brisačo.

Za popolno čiščemje okolice, ne same verige, pa Meglio 1:4 mešan z vodo, odlično razmaščuje.

Po štirih letih uporabe in 75Kkm na motorju ne opažam, da bi razžrlo kar nebi smelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko malo opišeš te reči še posebej tisto ki se na hitro prebere dragon's breath. :D ME mika da bi dal na kolektorje in spucal dol vso svinjarijo ki se ob vsakem dežju lima gor.

 

Snow foam kot prvo uporabljam za predpranje avta v kombinaciji z foam lance- tom, ki ti nardi res tako pravo belo peno, tist mal gor pustiš da se svinerija razgradi, in tolk da se ne zasuši, potem spereš z karcherjem, in naprej normalno pereš z šamponom. Za motor pa uporabljam kar eno navadno 6l šprico, pa prvo cel motor prebrizgam z to rečjo, pena res da ni takšna, ampak se kar nekaj časa gor obdrži, sperem motor in perem dalje z car wash-em, ki je seveda tudi za pranje matorja :D. Wheel cleaner se ve za kaj je :D, tisti dragons breath pa je v osnovi za odstranjevanje zračne rje na avtu. No če kdo ne ve kaj je to, so tiste rjave pikice na spodnjem delu avta, recimo do nekje polovice vrat se to vidi, čisto drobne rjave pikice. Tega vraga pač našpricaš gor, pustiš nekej časa gor, spet da se ne posuši, pa spereš z karcherjem. Na belih avtih se lepo vidi, kako pol vijolična barva gre stran od te rje. No na motorju te rje še nisem opazu, na avtu pa je :D.

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na črn izpuh (VN900 Custom letnik 2009) se mi je prijela tkanina od Louisove prevleka za motor. Očitno sem ga prehitro pokril in je bil izpuh še vroč. Kako se to odstrani brez poškodovanja površine izpuha (ni kromiran ampak črno barvan, zato ne upam s poliranjem in podobnimi ukrepi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po moje ni druge rešitve, ko da poskusiš z razgretega auspuha dol zdrgnit... ko se plastika ponovno stopi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En mesec ga mej zunaj, pa bo trikrat dež, boš videl kje vse bo površinska rja. ;D

Kupi hondo pa se čudi ker boš rabil mnogo več kot to. :D

 

 

Darko3g:

Poskusi z britvico čisto ob auspuh obrit stran. tisti drobiž ki bo eventuelno ostalo pa z (modri rahlo abrazivni del):

1347445914_2_Rubber%20BR40.jpg

 

Mimogrede ta radirka je zakon reč za vse kovine s smetmi gor za quick fix.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam pri čiščenju za WD-40 ne ostaja površina mastna? To bi si predstavljal kot pravi magnet praha na platiščih!  :mellow:

Jaz feltno čistim s petroejem (nafta) zadeva je mastna a vendar manj agresivna na naleke in barvo, kot bencin in WD. Po končanem čiščenju samo obrišem do suhega s krpo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam pri čiščenju za WD-40 ne ostaja površina mastna? To bi si predstavljal kot pravi magnet praha na platiščih!  :mellow:

Ostaja ali pa tudi ne če fajn obrišeš z suho cunjo. Dobra stran je da ko naslednjič pereš se ne zapeče svinjarija na površino ampak gredol vse že ztoplo vodo;-)
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam pri čiščenju za WD-40 ne ostaja površina mastna? To bi si predstavljal kot pravi magnet praha na platiščih!  :mellow:

Kakor že povedano če ne zbrišeš na suho je malo mastno drugače in feltna je magnet za svinjarijo neglede. Tako da tudi če jo obrišeš v nulo ne bo dolgo lepa. Živele umazano sive barve felten!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To (menda):

http://www.beps.it/product/0000001195/cera-e-polish-tradizionale-protezione-plastiche-esterne

Dobiš tudi v raznih OBI-jih ipd... Osebno mi sonax roba deluje krneki... V merkurju sem našel nekaj za plastiko in gumo ma mi ni všeč.

Morda to:

http://www.merkur.si/delavnica/oprema-za-avto/ostalo/avtokozmetika-nigrin-negovalec-za-odbijace-200-ml

http://www.merkur.si/delavnica/oprema-za-avto/ostalo/avtokozmetika-nigrin-cistilo-za-plastiko-barva-crna-300ml

 

Če se kaj izkaže užitno javi še nam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poskusite še tole

post-26622-0-05511300-1441014795_thumb.jpg

... pošpricaš-obrišeš.

 

(rjava pixna je isto v redu)

 

 

... takoj gredo dol zasušene muhe, maščoba.... in ostala svinjarija.

Deluje antistatično, preprečuje da se muhe ponovno "zapečejo" na masko....luč... čelado...zobe :D..itd.

 

To uporabljamo za odstranjevanje svinjarije in ostankov samomorilskih muh z letal in modelov letal.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poskusite še tole

attachicon.gifIMAG2013.jpg

... pošpricaš-obrišeš.

 

(rjava pixna je isto v redu)

 

 

... takoj gredo dol zasušene muhe, maščoba.... in ostala svinjarija.

Deluje antistatično, preprečuje da se muhe ponovno "zapečejo" na masko....luč... čelado...zobe :D..itd.

 

To uporabljamo za odstranjevanje svinjarije in ostankov samomorilskih muh z letal in modelov letal.

Men se zdi tarjava še boljša lepše se zbriše.

Drgač pa ja vse gre stran pa čist gladko površino pusti pq še diši za tri.

Sam po zicu ne pretiravat k pol loh dol padeš.

Odlično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poskusite še tole

attachicon.gifIMAG2013.jpg

... pošpricaš-obrišeš.

 

(rjava pixna je isto v redu)

 

 

... takoj gredo dol zasušene muhe, maščoba.... in ostala svinjarija.

Deluje antistatično, preprečuje da se muhe ponovno "zapečejo" na masko....luč... čelado...zobe :D..itd.

 

To uporabljamo za odstranjevanje svinjarije in ostankov samomorilskih muh z letal in modelov letal.

Isti učinek je maxibrill ,sprey za kokpit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž. Itak teh čistil je ene 7-8 različnih po sestavinah, proizvajalcev pa 2 miljona. Kupiš 5-6 kemikalij zmešaš (morda še kak emulgator) pa si lahko narediš praktično vse kar rabiš doma. Ni čudno da je toliko proizvajalcev saj če vsak malo proda je velik biznis glede cena izdelka vs. prodajna cena. Stavim da en sprej za ketno pucat/mazat je celotni proizvodni in razvojni strošek manj kot 1€/pips v trgovini pa hočejo 14+. Za čistila je pomoje še ugodnejše razmerje v pris proizvajalcu. Občasno kupim wurth-ov brake cleaner 750ml za nekje 3.5€ se mi zdi. Fino za marsikaj. Pojdi v moto trgovino pa ga stežka dobiš za dvakratnik vene pa cca pol manj ga bo (sestavine pa večalimanj iste).

Nejal sem kupovati veliko reči, imma pa vedno na zalogi !l izopropanola, Wihite špirit, wd40, nek sonaxov blag šampon ki se ne peni ekstra in razmaščevalec iz eurospina. Praktično razen zaloge odsluženih rjuh ne nucam nič kej ekstra več.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občasno kupim wurth-ov brake cleaner...........................pazi kaj čistiš z njim ker je kar agresiven ,zna puščat bele lise po črnih jeklenih ali alu delih ,preverjeno . Oziroma takoj očistit da ga ne puščaš gor ,saj pa v vsakem primeru zelo hitro hlapi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!