Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Mene je Kmet naučil eno foro. ko je moped opran in posušen ga celga (razen gum) prešpricaš z maxibrillom in nato narahlo prebrišeš s krpo. Na mopedu ostane tanek masten film in ko naslednjič perem, gre vsa umazanija z lahkoto dol.

Problem potem je, ker se na to mastno povrsino lepi prah se hitreje. Bolje uporabit sampon za avte z voskom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, lucif3rka pravi:

Mam sicer svoj števec, pa tudi samo prvo nadstropje sem, ampak vseeno se ne bi šla lih vlečenja šlaufa naokrog. :blush: Čeprav je bil zadnjič podaljšek na podaljšek potegnjen iz četrtega al petega na parking, ampak ajd :P

V bistvu sm se preselila bolj na frišno in v malo drug konec naše male državice, nimam še takšnih vez. Pa mam filing, da znajo ljudje malo grdo gledat, če se ob spoznavanju najprej pozanimaš če ima hišo/garažo/dostop do vode :D Za pranje avta mi je dost vseeno, ga nimam ni pol tolk rada k motor, pa še srebrn je, to je dvakrat letno dost :P Vračanje uslug pa... Bi prehitro prerastlo to v kakšen bikini car wash, pol znajo bit pa težave :jezik:

Brisačke sm tudi jaz razmišljala ja, samo pri vedru me bolj skrbi to, da nimam pametnega načina kako ga sprat ko ga našamponiram... Mogoče res neka škropilnica al pa kr zalivalka :P 

Se mi je zdela to še najbolj elegantna rešitev ja. Pač za ta glavna pranja porabiš tista dva žetona, za na vmes bo pa tudi samo brisanje dovolj.

Muhe in ostalo mrces jaz ocistim s cistilom za stekla ter obrisem najprej s papirno brisaco in nato z mikro vlaknasto krpo. Samo ne tega pocet ce je motor prasen ali umazan, ker pusca praske. Drugace pa, pralnica ampak ne usmerjat od blizu visokotlacne pistole,  ker voda poskoduje nalepke, lusci barvo, trga gumo in tekstil ter unici elektroniko. Pa se v notranjost pest in v kolesne lezaje bos spravila vodo. Torej lepo od dalec, najmanj meter vstran drzat pistolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj bi pa rabl sploh vodo za pucanje matorja, sj je en profesionalc na forumu, k pride na dom pa ti spedena mator brez kančka vode :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, IZTOK pravi:

Problem potem je, ker se na to mastno povrsino lepi prah se hitreje. Bolje uporabit sampon za avte z voskom.

nope, voskal sem ampak ne gre tako lepo dol :P najprej avtošampon z voskom, sušenje, potem pa voskanje in drgnjenje do sijaja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, lucif3rka pravi:

Kot novopečeni prebivalki bloka, po tridesetih letih v hiši, mi nekaj ni jasno... Kako oprat motor, če v svoji skromni polovički garaže nimaš ne elektrike, ne vode? Samopostrežna avtopralnica? Old school sistem z vedrom vode in gobo?

Ker sm zihr da zdej toplo vodo odkrivam, v dobesednem in prenesenem pomenu, me dejte prosim razsvetlit :P 

Je še najbolj. Pridobiš malo mišic, kondicije, nekaj dekagramov gre dol, pa še rajši boš mela motor, ker se ga boš spet dotikala ;) Sej ne rabiš ne vem kok vode. Al pa kupiš 2x 5L kanistra pa potem nafilaš in maš v vsaki roki en kanister. Migi mau an :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

nope, voskal sem ampak ne gre tako lepo dol :P najprej avtošampon z voskom, sušenje, potem pa voskanje in drgnjenje do sijaja.

 

Jaz perem z industrijskim cistilom od Fuchsa, gre vse dol, pa ne vsebuje agresivnih snovi, barva, plastika in ostalo ni v nevarnosti. Samo je treba sprat preden se zasusi, ker ostanejo beli fleki. Pospricam z rocno pumpico, pustim 5 min in sperem. Nato ponovim z krtackami, ki pridejo skoraj vsepovsod zraven. Potem pa se pospricam z raztopino z voskom ( avtopralnica varianta ) in obrisem s krpo iz mikro vlaken. V 20 minutah sem opravil. Visokotkacni cistilec nikoli ne uporabljam. Vmes pa cistilo za steklo iz Hoferja, muhe se kar stopijo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da spet odprem staro temo: Kater šampon (aktivno peno) in razpršilec priporočate? Kaj je najbolj primerno za čiščenje motornega kolesa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 4. 2017 ob 9:34, Danilo D pravi:

Uslugo mu pa vrnem na ta način, da še njemu in njegovi lubici spedenam avta in mator :D, pa še kdaj kj pomagam pr opravilih okol bajte :).

Danilo, si sigurn, da si nam vse napisal, kar narediš, da vrneš uslugo?! :hmm::ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jevi sm zate sm se potrudu, da sm vse skup spravu .... pa verjetn še kaj spustu :D

Tole je kolekcija ki se trenutno uporablja .....

1.thumb.JPG.d9894811eb0493ff12f4efd555b861fb.JPG

 

za tolele pa še čakam dobavo :D

2.JPG.4a59a17370f2a6b0ddd7bb804b259b36.JPG

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @Danilo D za tako hitro in izčrpno poročilo. A se s tem ukvarjaš?

Že tu je velika izbira :) Potrebujem šampon-peno in tlačni razpršilec, ki bo primeren za čiščenje motorja in avtomobila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot ne imam to za sebe, občasno pa tud za frenda in njegovo, za pranja avtov, motorjev in peciklov :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Danilo D pravi:

Bolj kot ne imam to za sebe,...

Če že perem je toz mojim šamponom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred eno uro, Xebec pravi:

Bi bil petrolej OK?

tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se opravičujem, ker ne bi želel brati vseh 33 strani..Pa jih bom mogel, če ne dobim odgovora :) Katero čistilo za platišča.. Tega sranja od ketenspraya ne spravim dol..Sem kupil čistilo za feltne..neko GP, pa je bilo, kot bi z vodo posprejal.. Nič ni očistilo.. Šampon tudi ne nese dol..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!