Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

a je že kdo probal krpe za čiščenje motorja. Potrebuješ samo vodo in nič čistil. Nisem mogel verjeti dokler nisem sprobal. Spucaš u nulo samo z vodo pa tud i olje ali pa maščobo. Sem probal spucati šipo od pečice in je šlo stran brez čistil in drgnjenja z klinco samo z krpo.

Kje pa se jih dobi? Lahko nalepiš kak link ali pa kako slikco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem tole kupil, produkt je stal 12 €.

Ni slab, vendar sem ga vzpšoredno primerjal z WD 40 in je WD 40 zmagal prav pri vsakem čiščenju.

Pucal sem deklce, platišča, aluminij, šmir, olje, umazanijo na plastikah...

S tem da je WD 40 še celo cenejši kot tole.

Tale Reiniger ni slab, ampak WD 40 je veliko boljši!

Še njihov pejđ... imajo seznam zua kaj vse je dober...

http://www.wd40.com/

Pri wd je qrac to da ti črne nepobarvane plastike velikokrat ratajo grdo sivkaste pa če imaš na dvorišču asfalt ti ga razžre, kar se tiče pa oljnate svinarije je pa zakon, mi smo ga na servisu uporabljali še za pranje zašmiranih rok :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

S čim naj odstranim umazanijo iz krivine, da bo spet pridobila svoj sijaj?

Če misliš krivino izpuha (krumerja - izpušnega kolektorja)potem SAMO z polrpasto + ŽGANCI !! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo krivino ja. Kaj je to žganci? A je vseeno kakšna polir pasta a priporočate katero določeno?

Ja, ona tarumena je fajna, saj bela tudi... ampak rumena je boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo krivino ja. Kaj je to žganci? A je vseeno kakšna polir pasta a priporočate katero določeno?

Kakšn SLOVENC pa si to, da neveš kaj so ŽGANCI imaš:bele,koruzne,ajdove pa še kakšni bi se našli? so dober kmečki foter za moč,katero boš potreboval pri poliranju ! :hmm: Zato ti svetujem najprej z bolj grobo nato pa še s fino,če so krivine kromirane potem samo s fino! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha nisem razumel tega z žganci drugače seveda da vem kaj so žganci :D

No sedaj razumeš,to je po Dolenjsku ! :whistle:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam osebno uporabljam WD-40 za vse mastne nečistoče za mušice in podobne insekte so pa ženske nogavice najbolš zadeva :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim naj odstranim umazanijo iz krivine, da bo spet pridobila svoj sijaj?

KLIK

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

pozdravljeni, pred približno 1 tednom... mi je oče z vapom(z vročo vodo) očistil samo feltne.... so se bleščele ,potem drugi dan sem pa zagledou da se je nabralo kot.. kakšen vodni kamen ali kaj podobnega na feltne... ki si ga spravil dol tuti če si samo z prstom potegnil... no in od takrat naprej vedno ko intezivno očistim feltne kar koli nardim se mi čez ene 30 minut že začne nekej belega nabirati na feltnah, kar nevrjamem da bi to bil vodni kamen -.- a mi lahko kdo prosim razloži al kar kol kaj je narobe, ker sm čist zmeden ker nevem kaj je narobe :S (feltne so aluminijaste)

Popravljeno . Popravil matolife10
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aluminij je oksidiral. verjetno se je poškodoval zaščitni sloj. Očisti jih, spoliraj in pošpricaj z silikon sprejem-bi moralo bit ok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aluminij je oksidiral. verjetno se je poškodoval zaščitni sloj. Očisti jih, spoliraj in pošpricaj z silikon sprejem-bi moralo bit ok

uh hvala a bi mi lahko link kakšn poslou od silikon spreja kakšnga za feltne?

nč se nespoznam glede tga-.-

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Silikon sprej dobiš več al manj povsod (večje bencinske, trgovine z avtodeli itd.) ni neka specialna zadeva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Silikon sprej ti tu nebo dosti pomagal je bolj za konzervirat se pravi, če ti motor npr:čez zimo stoji.Kajti silikon ostane mastan in se ti bo gor nabiral prah in vedno, ko bo prišla voda se bo spral.Ti feltne lepo očisti po možnosti še malo spoliraj očisti z razredčilom(nitro) in nato pošpricaj z prozornim lakom dobiš ga v spreju in stvar bo za vedno.NESMEŠ več prat z vapom še sploh,če imaš vročo voto ti vse prozorno lakirane zaščite odstrani zato proizvajalci motorjev nedovolijo pranja z vapom - beri navodila !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zato je treba v temi za motocikle odpirat novo temo............... naj živi anarhija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zato je treba v temi za motocikle odpirat novo temo............... naj živi anarhija!

Naj živijo Alu feltne ;-)

Naj živi demokracija :-)

Naj živi starejši sin od moje mame ;-) ... pa kakšen pir naj mu kdo potala :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

A ima kdo kakšen predlog s katerim pripomočkom očisitit težje oz. zelo težko dostopne dele motocikla?

Jaz ponavadi perem s šlaufom (pod nizkim pritiskom - kolikor pač gre iz pipe) ter krpo,

vendar je tako nemogoče priti do določenih delov motorja.

Ne uporabljam vapiča in vedno čistim motor ročno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen predlog s katerim pripomočkom očisitit težje oz. zelo težko dostopne dele motocikla?

Jaz ponavadi perem s šlaufom (pod nizkim pritiskom - kolikor pač gre iz pipe) ter krpo,

vendar je tako nemogoče priti do določenih delov motorja.

Ne uporabljam vapiča in vedno čistim motor ročno.

Čopič s skrajšanimi ščetinami in dovolj dolgim držalom, da deluje kot krtača. Jaz za težje dostopne dele uporabljam takšnega.

post-7865-0-48900900-1332786395_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gericke sampon za motorje. lojzov je podoben. 10,0 l za ca. € 18.-.

BTW tudi liter razlitega domacega olivnega olja v prtljazniku se je dalo (vecinoma tako da ne smrdi) lepo odstraniti (blink.gif ko stojim na semaforju poci steklenica wacko.gif sama od sebe :glare: :slap:)

Razbil 5L flašo na dvorišču. So nam en mesec prej položil nov asfalt. Ma da ti vidiš, kak je domač olivc pojedu asfalt.

Drugač pa ni lepšega, če se ti vrečka nalepi na krivine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko dostopna mesta lahko pošpricaš z WD-jem, počakaš par minut da stopi umazanijo, ter spihaš s kompresorjem. Potem lahko še z rahlim curkom spereš ali obrišeš s krpo, da se ne prime prah.

Jaz tako čistim okoli agregata vso zapečeno umazanijo in deluje več kot zadovoljivo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!