Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Sem videl da dost uparabljate ta MEGILIO pa me zanima kje ga dobit?

To je pač eden izmed italijanskih razmaščevalcev za domačo rabo. Dobiš ga praktično v vsakem marketu. Zato je tudi najbolj razširjen, tudi poceni je.

da boš lažje našel...

post-13355-1237285319_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je še namenski sprej za odstranjevanje insektov z avta naredil haubo takšno, kot bi ga poliral na soncu in to za kar nekaj časa...

Kako uredite glede verige, da se kasneje nič ne umaže? Motorspray ipd., voda, čistilec verige (npr. Motul), le obrisat, posušit, mini vožnja, spraj za verigo in pustiti žez noč? Ker na ta način še vedno maže vse okoli.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač eden izmed italijanskih razmaščevalcev za domačo rabo. Dobiš ga praktično v vsakem marketu. Zato je tudi najbolj razširjen, tudi poceni je.

da boš lažje našel...

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Kako uredite glede verige, da se kasneje nič ne umaže? Motorspray ipd., voda, čistilec verige (npr. Motul), le obrisat, posušit, mini vožnja, spraj za verigo in pustiti žez noč? Ker na ta način še vedno maže vse okoli.. :(

To mam tut jest problem ja. Pa vedno pustim cez noc,da pac sprej nardi svoje. Sam se zmer pol k se grem peljat namece vse naokol (da ne govorim,kaksne so pol feltne :( ).

Tko,da jes bi tut rabu kaksno cistilo,da bi lahko mal ocistu vseskupi.K je res trdovratno za cistit,k kaksna smola :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mam tut jest problem ja. Pa vedno pustim cez noc,da pac sprej nardi svoje. Sam se zmer pol k se grem peljat namece vse naokol (da ne govorim,kaksne so pol feltne :( ).

Tko,da jes bi tut rabu kaksno cistilo,da bi lahko mal ocistu vseskupi.K je res trdovratno za cistit,k kaksna smola :(

Jaz platišča kar z WD 40 našpricam in s krpo obrišem. Pa tudi po izpuhu ostanke z WD-jem čistim. Imam pa lateks rokavice, da nisem ves od šmira :rolleyes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mam tut jest problem ja. Pa vedno pustim cez noc,da pac sprej nardi svoje. Sam se zmer pol k se grem peljat namece vse naokol (da ne govorim,kaksne so pol feltne :( ).

Tko,da jes bi tut rabu kaksno cistilo,da bi lahko mal ocistu vseskupi.K je res trdovratno za cistit,k kaksna smola :(

Mogoče kak kvalitetnejši sprej za mazanje verige, sam takšnih težav nikoli nisem imel(in to na relativno zmogljivih zadevcah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probejte recimo did-ov kettenspray ali kaj podobne kvatitete, par € dražji recimo od motula, ampak ga e zmeče nič po motorju, seveda, ob pravilni uporabi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejej ketno ko je vroča, pa sprejej tam kjer je treba, torej vmes med členi, ne pa po zunanji ali notranji strani, ker tega zmeče vn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

že nekaj let uporabljam Profi Dry Lube, suhi spray (brez olja), tko da nima kaj kam metat, namažem po furci in pustim čez noč, tudi veriga ostane dolgo čista, sem zelo zadovoljen :OK:

za čiščenje motorčkov pa seveda Meglio, če ga slučajno ne dobim je pa tudi naš Trim kar OK :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi kupil Meglio. Ali je potrebno pri nanosu Meglia paziti, da katerega dela motorja ne pošpricaš oz. če škoduje kakšnim delom? Dobro, verige že ne bi šprical... kaj pa lak? Ne vem kako agresivna je ta zadeva...

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi kupil Meglio. Ali je potrebno pri nanosu Meglia paziti, da katerega dela motorja ne pošpricaš oz. če škoduje kakšnim delom? Dobro, verige že ne bi šprical... kaj pa lak? Ne vem kako agresivna je ta zadeva...

Treba je pazit na nezaščitenem aluminiju in da sonce ne dobi našpricane dele motorja, ker ga zasuši in ostane mat madež :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vedno uporabljam motulova mazila za ketno. Sam zdej ne vem,a mi to vso svinjarijo iz ketne ven zmece al kaj. Al pa res ne znam ketne mazat =)

Za cistila pa tut mene mal zanima,sploh za platisca ce je kej tazga k ne skoduje gumi? Verjamem,da je WD kr dobr za odstranjevat umazanijo dol s feltn,sam nekak ne vem ce je dobr da mas pol se kej po gumi? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vedno uporabljam motulova mazila za ketno. Sam zdej ne vem,a mi to vso svinjarijo iz ketne ven zmece al kaj. Al pa res ne znam ketne mazat =)

Za cistila pa tut mene mal zanima,sploh za platisca ce je kej tazga k ne skoduje gumi? Verjamem,da je WD kr dobr za odstranjevat umazanijo dol s feltn,sam nekak ne vem ce je dobr da mas pol se kej po gumi? :)

Uporabi Meglio ali pa tole, post-5391-1241445441_thumb.jpg, ki je meni še boljši od meglia .

Kot je prej nekdo zapisal, po čiščenju speri z vodo, da se ne zasuši. Velja za lak in za aluminij !

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Ima kdo izkušnje s KettenMax izdelki?

Lep pozdrav!

jest mam tole zadevo in je zakon ... do sedaj sem enkrat cistil verigo s tem in zlo dobr spuca ... namesto cistila sem dal nafto v flasko ... potem ocistil z nekim sprejem mislim da od motula ... pol pa z did-om namazal :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz platišča kar z WD 40 našpricam in s krpo obrišem. Pa tudi po izpuhu ostanke z WD-jem čistim. Imam pa lateks rokavice, da nisem ves od šmira :rolleyes: .

LP Robert

Enako, se odstrani z lahkoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vedno uporabljam motulova mazila za ketno. Sam zdej ne vem,a mi to vso svinjarijo iz ketne ven zmece al kaj. Al pa res ne znam ketne mazat =)

Za cistila pa tut mene mal zanima,sploh za platisca ce je kej tazga k ne skoduje gumi? Verjamem,da je WD kr dobr za odstranjevat umazanijo dol s feltn,sam nekak ne vem ce je dobr da mas pol se kej po gumi? :)

Ne špricat direkt po feltnah, ampak našpricaj cunjo in samo pobriši, gre stran brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam tole zadevo in je zakon ... do sedaj sem enkrat cistil verigo s tem in zlo dobr spuca ... namesto cistila sem dal nafto v flasko ... potem ocistil z nekim sprejem mislim da od motula ... pol pa z did-om namazal :unsure:

pozabu sm link nalimat ... hehe ... ketnmax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vedno uporabljam motulova mazila za ketno. Sam zdej ne vem,a mi to vso svinjarijo iz ketne ven zmece al kaj. Al pa res ne znam ketne mazat =)

Za cistila pa tut mene mal zanima,sploh za platisca ce je kej tazga k ne skoduje gumi? Verjamem,da je WD kr dobr za odstranjevat umazanijo dol s feltn,sam nekak ne vem ce je dobr da mas pol se kej po gumi? :)

No jaz pa za platišča uporabljam tole:

41vhsrKem4L._SL500_AA240_.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!