Skoči na vsebino

Lap Timer


Terminator

Priporočene objave

Ravno razmišljam o nakupu enega lap timerja (tudi rabljenega, če se komu kaj pametnega valja doma).

Na ebay sem zasledil G.P.T. MT2001.

Pomni serijo do 60 krogov.

Vidim, da jih nekateri tukaj tudi uporabljate.

Kakšne so vaše izkušnje z njimi?

Predvsem me moti to, da IR signal ni "kodiran", po čemer sklepam, da enkrat pobere signal iz enega, enkrat iz drugega oddajnika, oz. pobira najbrž z vseh, ki oddajajo IR?

Koliko se to v praksi izkaže za problematično?

Niti ne preveč - pač postaviš svojega čisto na začetek startno-ciljne ravnine ter zakasnitev nastaviš na 15-20s (v tem času že sigurno prideš mimo vseh ostalih oddajnikov).

Težava bi nastala edino, če bi si kdo naknadno postavil oddajnike za sektorje...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej, v to smer sem razmišljal.

Konkretno se gre za tole:

http://cgi.ebay.de/Grand-Prix-Technology-Micro-Laptimer-Kit-GPT-Lap-Timer_W0QQitemZ330416563566QQihZ014QQcategoryZ101887QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26ps%3D6%26clkid%3D8964377972487103431

Moti me ravno to, da NE piše da bi imel funcijo "minimalno pretečenega časa", kar pri nekoliko dražji izvedbi je navedeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej, v to smer sem razmišljal.

Konkretno se gre za tole:

http://cgi.ebay.de/G...377972487103431

Moti me ravno to, da NE piše da bi imel funcijo "minimalno pretečenega časa", kar pri nekoliko dražji izvedbi je navedeno.

@mojgap ga baje prodaja..

kolikor vem, ni imel nikoli problemov z njim..tudi na grobniku ne..

sam kako rezervno baterijo moraš met s sabo..vem pa ne, ali se ga da direkt na akomulator vezat..

firma? ne vem..pri čarmanu ga je kupu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo sem nov na tem forumu in me zanima če ma kdo iskušnje iz g.p.t lap timerjom serija pro jas sem ga dobil na motorju in ga neznam nastavit in že ko ga prižgem napiše erorr sem pa skoraj 100% da je pravilno povezan.

lp hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ jero848: tule maš angleška navodila za vse GPTje; če je morda starejši model in/ali ga ni tu, jim piši da ti pošljejo PDF file

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ jero848: tule maš angleška navodila za vse GPTje; če je morda starejši model in/ali ga ni tu, jim piši da ti pošljejo PDF file

najlepša hvala za pomoč lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mam za prodati laptimer g.p.t. micro + transponder + aku 12V

10 meseci garancije

130e

post-28255-127532827883_thumb.jpg

post-28255-127532828262_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil yamalube01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

a je že kdo sprobu Race Chrono?

neka aplikacija za symbian telefone z GPS-om,baje za nokio.

Jaz sem pobrau na OVI store, ter je zastonj...

Zaenkrat dela,edino kar je se mi noče povezat z sateliti, pa nevem če je kriva lokacija al kaj?

Ima kdo izkušnje?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je že kdo sprobu Race Chrono?

neka aplikacija za symbian telefone z GPS-om,baje za nokio.

Jaz sem pobrau na OVI store, ter je zastonj...

Zaenkrat dela,edino kar je se mi noče povezat z sateliti, pa nevem če je kriva lokacija al kaj?

Ima kdo izkušnje?

LP

Da - uporabi iskalnik in vpiši 'RaceChrono'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom Race Chrono preizkusil naslednji teden na Grobniku,je pa obvezno potrebno nabavit zunanji Gps sprejemnik...meni dela super...nekaj sem poskušal doma,zelo natančna stvarca.

Poročam ko sprobamtrance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom Race Chrono preizkusil naslednji teden na Grobniku,je pa obvezno potrebno nabavit zunanji Gps sprejemnik...meni dela super...nekaj sem poskušal doma,zelo natančna stvarca.

Poročam ko sprobamtrance_43_wavetowel2.gif

jaz imam nokio 5800 pa ima vgrajen GPS, pa nikakor noče do satelitov...

Komaj čakam poročilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam enak telefon in mi dela tudi z vgrajenim gps-jem...no vsaj satelite mi najde...za stopanje casov po dirkaliscu pa rabis zunanji gps sprejemnik,ki je veliko bolj zmogljiv .) ce pa tebi sam telefon ne najde satelitov,pa poglej med nastavitve,kateri gps imas kot prevzeti,ali od telefona ali zunanjega... No v glavnem porocam ta teden kako stvarca deluje na Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene...zadeva preizkušena (Race Chrono)... Nokia N70 in gps sprejemnik Qstarz...brez pripomb...v glavnem SUPERtrance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam nokio 5800 pa ima vgrajen GPS, pa nikakor noče do satelitov...

Komaj čakam poročilo :D

S tistim vgrajenim GPSom si RaceChrono žal ne more nič pametnega začet, če hočeš zadevo normalno uporabljat nabavi enega QStarz-a, pa bo :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Downloadal racechrono vendar mi ne deluje tako kot bi moral... Pot mi ne izriše natančno, npr. peljal sem se po isti cesti nazaj pa kaže kot da bi vozil 50 metrov "narazen" (ne 2m), določeni ovinki so pravokotni (cesta zavije, RC pa kaže kot, da sem peljal naravnost...). Tudi hitrost ni ok, četrta omejevalnik pa kaže samo nekaj čez 180 km/h. Je morda razlog v tem, da imam gps prejemnik v žepu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Downloadal racechrono vendar mi ne deluje tako kot bi moral... Pot mi ne izriše natančno, npr. peljal sem se po isti cesti nazaj pa kaže kot da bi vozil 50 metrov "narazen" (ne 2m), določeni ovinki so pravokotni (cesta zavije, RC pa kaže kot, da sem peljal naravnost...). Tudi hitrost ni ok, četrta omejevalnik pa kaže samo nekaj čez 180 km/h. Je morda razlog v tem, da imam gps prejemnik v žepu?

Kateri GPS prejemnik pa imaš?

Slab sprejem GPS signala je vsekakor lahko vzrok temu, da imaš na isti cesti tako veliko razliko...

A četrta omejevalnik na ZX10R???

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri GPS prejemnik pa imaš?

Slab sprejem GPS signala je vsekakor lahko vzrok temu, da imaš na isti cesti tako veliko razliko...

A četrta omejevalnik na ZX10R???

D.

Qstarz BT818, dela na 10 Hz sam je pa res, da sm ga mel v žepu. Ga bom probal še prilepit na tank, pa da vidimo razliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qstarz BT818, dela na 10 Hz sam je pa res, da sm ga mel v žepu. Ga bom probal še prilepit na tank, pa da vidimo razliko...

10 Hz? Si ziher?

Jaz imam BT818x, dela s 5 Hz, na motorju ga ponavadi zalepim na tank ali na zadek in deluje izvrstno.

Na biciklu, ko ga imam v žepu, pa včasih izgubi signal in potem so stvari lahko 'malo čudne'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 Hz? Si ziher?

Jaz imam BT818x, dela s 5 Hz, na motorju ga ponavadi zalepim na tank ali na zadek in deluje izvrstno.

Na biciklu, ko ga imam v žepu, pa včasih izgubi signal in potem so stvari lahko 'malo čudne'.

D.

10hz sigurno, mislim, da je BT818XT, prejšnje verzije so bile 5 hz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!