Skoči na vsebino

Tomaž Humar


Priporočene objave

... z večino, ki misli, da ni Gora nora, ampak Humar, ki gre gor.... se strinjam tudi jaz...

Fant naj se mal zamisli... nad sabo in nad $$$$...

V bistvu pa kapo dol, ker ma tolk j* (kurjih plodov) da si upa koga naštimat za$ , al pa tolk nezrelosti...

nekaj od tega bo res...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sym

Zadnjič so v Sibiriji pretepli in oropali dva Slovenca na njunem potovanju, denar za vrnitev so zbirali prijatelji in sponzorji in prav je tako kam pa pridemo če bo država financirala reševanje vsakega kekca ki v tujini zaide v težave.

LP

Leteči

Ja, res so zbiral denar prjatli, ampak so se vseen oglašal nekateri k so stvari spremljali samo prek neta in dajali zelo podobne pripombe kot nekateri tukaj... O tem, kako nista bla dost pripravljena in kaj bi oni drgač naredil, pa drgač organiziral ipd.

Je pa itak čist slovenska navada, da ko nekomu nekaj spodleti vsi kritizirajo(mo) :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš Peter1, ravno na taka pametovanja in kontrapametovanja sem mislil, ko sem prilepil zgornjo povezavo v postu pred tabo. Tam zadevo komentirajo profesionalci oz. strokovnjaki s področja alpinizma. Njihovo mnenje pa že jemljem za relevantno, pa naj se Humaroljubci jezijo kolikor hočejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš Peter1, ravno na taka pametovanja in kontrapametovanja sem mislil, ko sem prilepil zgornjo povezavo v postu pred tabo. Tam zadevo komentirajo profesionalci oz. strokovnjaki s področja alpinizma. Njihovo mnenje pa že jemljem za relevantno, pa naj se Humaroljubci jezijo kolikor hočejo!

OK, se popravljam, ni čist samo slovenska navada, ampak čist človeška navada :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

in kaj dela Humar od '05 naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Tokrat mu je uspelo v Južni steni Anapurne :worship: :worship:

in to prvenstveno smer, seveda solo kot se za njegov slog spodobi...majstor nad majstori :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

SOŽALJE

TOMAŽ HUMAR je izgubil borbo z goro.....Rojen 18. 2. 1969 v Ljubljani, živi v Kamniku, je oče dveh otrok. Od leta 1987 je član Alpnističnega odseka Kamnik. Za njim je več kot 1500 vzponov, od tega 70 prvenstvenih doma in po svetu.

Popravljeno . Popravil trco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je gora, ki jo je iskal celo življenje...vsi iščemo svojo goro, vendar nimamo vsi te sreče ali poguma, vztrajnosti, da bi jo našli in zato tavamo iz dneva v dan....

Počivaj v miru.....tvoja duša je ostala in upam, našla svoj mir na kraju, ki si ga imel najraje....v gorah! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj počiva v miru, v mojih očeh si je prislužil veliko spoštovanja, v življenju je počel to kar je želel, živel na polno in kljub temu da se je njegova pot končala pri 40letih je od življenja odnesel več kot marsikdo, ki dočaka 2x višjo starost.. Želel bi si le, da ljudje Humarjevega kova nimajo otrok, ker potem le ti trepetajo z njim in trpijo ob takšnih dogodkih, oziroma ostanejo brez očeta, čeprav si tega niso sami izbrali. Ampak upam, da bodo tudi oni enkrat razumeli način in filozofijo Tomaževega življenja in to sprejeli.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi na tem mestu napisal samo nekaj kar mi hodi po glavi.... Spomnim se, ko sem bil še otrok... vsi mediji in ljudje z ulice, so na polno častili naše alpiniste, ki so dosegali uspehe v Himalaji, za vsakih umrlim se je jokalo itd.... do njih so ljudje vedno kazali ogromno kazali spoštovanje..... in nihče ni komentiral v stilu "kaj jim je treba tja gor lezt, na šiht nej hodjo tko kot jest".

Danes je popolnoma drugače, če ne živiš v sivem povprečju te ljudje kritizirajo... ljudje se ne "palijo" na nič drugega kot na junake kmetij in podobne "carje"...ne vem meni so všeč ljudje kot je bil Humar, še vedno čutim veliko spoštovanja do njih... to so ljudje, ki premikajo meje možnega v hribih, počnejo nekaj o čemer nekateri sanjamo... ma ne vem ali imam jaz čudne vrednote ali gre vsa družba v k*rac in časti samo še povprečnost... pa ne me narobe štekat, ne obudujem samo ekstremnih športnikov (alpinisti, Robič itd...) prav enako spoštujem tudi ljudi,ki se s trdim in poštenim delom prebijajo skozi življenje...... Ma ne vem na k*rac mi gre neumen folk, ki samo kritizirajo, majo prov nesramne gobce, ne poznajo spoštovanja, odkritosti in trdega dela...

No ja če se dotaknem še teme "tip je mel otroke, lahko bi bil malo bolj odgovoren", zelo dobro znan mi je primer očeta, od katerega otroci nismo imeli drugega kot razočaranje in veliko solz v mladih letih... in bog ne daj da umre, ker bomo vsi še dolgo plačevali njegove dolgove in vem da je takih še ogromno. Tako da se mi Humarjeva "neodgovornost" ne zdi tako huda, če ne drugega bodo Humarjevi otroci imeli vsaj ponos in lepe spomine.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno se je dogajalo na gori, ni znano: morda je padel, morda gaje zasul plaz. Spomnimo, Humar naj bi se poškodoval pri sestopu s 7227metrov visoke gore. Šerpi v baznem taboru naj bi v torek, ko naj bi znjim zadnjič vzpostavili stik, dejal, da ima zlomljeno hrbtenico, rebrain nogo. Povedal naj bi mu, da se ne more premikati in da je v zelokritičnem stanju.

"Nikoli ne bo znano, kaj se je natankodogajalo. Prvi pregledi trupla so pokazali, da je imel dejanskozlomljeno nogo. Predvidevamo, da je umrl nekje v noči iz ponedeljka natorek oziroma najkasneje v torek. Po eni strani so bili naši napori vnaslednjih dneh zaman, po drugi strani pa nam je v pomiritev to, da soga Švicarji le našli in nas rešili negotovosti," je dejal Grošelj.

Vir

Veseli me pa vsaj to, da se je povzpel na vrh gore.

Naj počiva v miru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!