Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

ali je kdo gledal na 2orf tv. oddajo o tem, kako je prišel čas motoristov, opzarjali so tako avtomobiliste, kot tudi motoriste naj bodo previdni v začetni fazi sezone, avtomobiliste so predvsem opozarjali naj bodo previdni na motoriste, ko se vključujejo iz neprednostnih cest na prednostne,pa predno pričnejo s prehitevanjem,itd itd itd,

motoriste pa, naj bodo ravno na teh delih tudi previdni čeprav imajo prednost, pokazali so tudi par vaj za motoriste(hitro zaviranje, izogibanje oviram itd.), ki jih je dobro obnoviti pred začetkom sezone, oddajo je posnela avstrijska avto moto zveza (oamtc) in so jo predvajali pred glavnimi večernimi poročili mislim, da je to zelo v redu in da bi tudi naš amzs kahko reskiral nekaj denarja in posnel tako oddajo, seveda tudi s pomočjo naše dobre vlade

l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janih!

To kar si napisal 10.04.'06 "v PREVENTIVI" se AMZS-ju tolk jebe, da se ti še sanja ne!

Oni hodijo po 8 ur na šiht in to je vse.

Za motoriste, jim je pa en navaden klinac mar!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet, kako hitro letos raste število mrtvih. :cry:

Dajte fantje po pamet!

Mogoče bi kaj pomagalo, če se na naslovno stran Motosveta in naslovno stran foruma z veliko črno številko šteje mrtve in zraven doda kakšen stavek za streznitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po raznih temah na forumu beremo nasvete o varni vožnji, preventivi, prometnih nesrečah, hvalimo preventivne spote v drugih evropskih državah itd.

Obenem opažam da se na Motosvetovi strani ne najde prostora za kakšen Banner s tovrstno vsebino.

Glede na to da vedno več motoristov spremlja motosvet, predvsem mlajše generacije, menim da bi s takšnim bannerjem lahko vsaj komu dali misliti preden gre na furo in mogoče bi bila črna številka na koncu leta manjša.

Moj predlog je, da se najde nekaj prostora tako na naslovnici motosvet.com kot na naslovnici foruma, ki bi izgledal nekako takole:

[attachmentid=67377]

Skupaj z tekstom ala: za svojo varnost lahko veliko storiš sam,

In ustreznimi linki do tem v forumu.

Sej vem da je morbidno, ampak zase vem, da me take novice vedno skulirajo in sem vsaj na naslednji furi veliko bolj previden.

Kaj menite?

post-5063-1144740282.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je edina pametna stvar MS glede reševanja življenj ta, da si na MS namesto na motorju. Pa še na MS nisi 100% varen.

Kar se tiče pa samih tem pa smo lahko zaskrbljeni.

Zakaj?

Teme o friziranju motorjev, skuterjev.

Pogovori o tem, koliko se je kje kdo peljal, kol se upa itd, mislim, da niso najboljši temveč vspodbujajo k že tako prevelikem divjanju na cestah.

Razne galerije ob cestah (ovinkih).

Da o objesnosti ne govorim (vožnja po zadnjem kolesu v nedogled in razne finte ne spadajo na cesto, temveč na poligon).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po raznih temah na forumu beremo nasvete o varni vožnji, preventivi, prometnih nesrečah, hvalimo preventivne spote v drugih evropskih državah itd.

Obenem opažam da se na Motosvetovi strani ne najde prostora za kakšen Banner s tovrstno vsebino.

Glede na to da vedno več motoristov spremlja motosvet, predvsem mlajše generacije, menim da bi s takšnim bannerjem lahko vsaj komu dali misliti preden gre na furo in mogoče bi bila črna številka na koncu leta manjša.

Skupaj z tekstom ala: za svojo varnost lahko veliko storiš sam,

In ustreznimi linki do tem v forumu.

Sej vem da je morbidno, ampak zase vem, da me take novice vedno skulirajo in sem vsaj na naslednji furi veliko bolj previden.

Kaj menite?

Abrajtam, podpišem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupaj z tekstom ala: za svojo varnost lahko veliko storiš sam,

s tem si vse povedal...vsak zase odgovarja,...in če mu je cilj pridet iz fure živ in zdrav bo vozil tko kot se njemu zdi,da je še v mejah normale in varnosti...

avto,traktor,ovira na cesti je pa loh usodna za takega ki bo vozil po omejitvah in "varno" kot tud za tistga ki bo vozil čez omejitev in mal manj varno...jz pravm vsak naj se vozi tko kt sam misli da je prov

Motoristi smo rizična skupina in bomo tud še naprej .)

in če mislte da bo taka slikca in razni linki do delavnic varne vožnje in takih stvari spametovala folk se motite,...žal! .)

Jz čist brez zadržkov loh priznam...motor nisem kupil zato da se bom vozil v koloni za avtomobili 90 km/h,ali se "vlekel" počasi čez kakšne ovinke,...kupil sem ga zarad užitka do vožnje,večkrat tud hitrejše,...če se mi pa kej nardi na furi pa "več sreče prihodnjič" ...sej vsak preden kupi motor ve kaj ga čaka na cesti,...in tud jz se zmer zamislim ko vidim nesrečo,novico v črnem forumu,berem črno kroniko...jebi ga!! tko je

a sem pameten :lol1: :lol1: :slap: ... no vseen povem tko kt je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krca, ti si bolnik

Zakaj že???

Mogoče, mogoče..............

se bo pa la kdo zamislil na takšnimi in podobnimi slikami :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma hotu sem samo povedat, da če se bo folk mal zamislu da so številke kar velike in da ma vsak kar velike šanse da jo faše.

Vozit se da pa hitro tudi brez marsikatere pizdarije, ki jih sicer počnemo. Pa ne gre samo za hitrost.

V nedeljo sem naprimer vozil od Lesc do Bleda za enim mulcem na enem črnem skuterju. Pa to ne morš verjet kaj vse je počel. Višek vsega je pa tale: vzame tipo med vožnjo sred blejskega klanca mobitel v roke in flegma tipka SMS-se. Med vožnjo v gostem prometu pri 60 km/h, medtem ko ga avtomobili prehitevajo.

Če bi vsaj mulcem pokazali kakšno tako fotko in napisali po kmečko, da jo vsak naprimer petdeseti (cifre ne vem) v moto karieri usodno faše. Bi vsaj kakšen malo razmislil.

Ne vem no........

Ampak če mu ati čez 2 leti kupi Ninjo se bo ubil v 2 mesecih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam s tabo, mislim pa da tud to ne bo dosti pomagalo, dokler si ne moreš sam pomagati, vtepst v glavo, da nisi najboljši motorist na tem svetu, se bo to redno dogajalo, tud taki komentarji ki sem jih ravnokar poslušal po radiu na nacionalki, ne bodo nič pomagali, ne vem kdo je bil ta ki je komentiral nesreče ki so se do danes zgodile, žlender je pa itak model zase, zato moji dragi motoristi vozite po pameti, vsaj prva dva meseca, pa ob koncu sezone

l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja Mrki ti dam čist prav, tale mularija na skuterjih res vzganja vse mogoče bedarije samo da se ne vozi normalno, včasih jih malo opazujem, eni majo noge že skoraj za ušesi pa se pogovarjajo po gsm-u, brez čelad....

Že kot mlade bi jih bilo potrebno pravilno vzgajati, to pomoje največ zaleže.(Kar se Janezek nauči to Janezek zna :yea1: :yea1: ), staro pravilo.

Sej sem pri nas na Ptuju tud že videl mulca ki hodi v srednješolski center v šolo pa se tja pripelje z cbr 900rr. V takem primeru bi jaz prvo malo starše potipal!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko si jo je tudi sam zaslužil in kupil ter jo vozi popolnoma upravičeno. Glede na to, da je po prejšnjem sistemu veliko motoristov dobilo izpite za A neomejeno že pri 18, tukaj ne vidim nobenega problema. Jaz sem si naprimer kupil 650ccm motor pol leta po koncu srednje šole in to v celoti z lastno prisluženim denarjem. Bi ga pa nabavil že prej, med sredjno šolo, ampak sem neomejeno dobil šele pri 19. Saj ne izključujem možnosti, da gre za mulota brez izpita, ki fura fotrov motor, zato da je frajer, ampak ni pa nujno. Lahko je vesten dijak in odgovoren motorist, ki upravičeno vozi tak motor in v tem primeru ni pravično, da se ga kar takoj označi za mulca, ki ga je treba potipat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex sej mogoče maš prav, potipat starše sem mislil v tem smislu če sploh vedo kaj so ali si je sam kupi in kaj ta motor zmore.

Poznam zlo malo ''dijakov'' ki majo v glavi poštimano, taki furajo večinoma kaj manjšega, en 17/ 18 letnik ne vem če na motorju ravno trezno razmišlja, polek tega je ta zakon že kar nekaj časa v veljavi jaz sem pa to videl lani jeseni... :hmm:

Od opreme pa šminkerska lederca, teniski , čelada pobarvana z rdečim sprejem... v razmislek pač!

Pa lep pozdrav z ptuja. :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem pri nas na Ptuju tud že videl mulca ki hodi v srednješolski center v šolo pa se tja pripelje z cbr 900rr. V takem primeru bi jaz prvo malo starše potipal!!!!!

Seveda. Saj so, kolikor vem, starši odgovorni za nepolnoletne otroke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki se vozite preko Pržana (del Ljubljane) pazite tukaj, kjer se gradi nova avtocesta, saj je 100m naprej od nadvoza (kjer sta povezana novi in stari asvatl zaradi posedanja novega asvalta) narejena ˝skakalnica˝ in kar veliko jih s veliko hitrostjo pridrvi... da ne bo koga odneslo v ograjo hiše.

Zadnič je enega s CBR-o pošteno dvignilo, tko da je pol naprej peljal vidno počasneje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo

a je kdo gledu včerišnjo oddajo na hrvaški tv, bila je med 21. in 22. uro na 1. programu, naslov je bil živeti z motorjem, mislim da je bila dost poučna za motoriste in vse ostale udeležence v prometu, če že naši niso sposobni narediti take oddaje pa naj jo vsaj kupijo od hrvatov, naši iz motozveze pa bi se tudi lahko kaj naučili od njih, al sam bašejo denar v svoje velke žepe( članarine in ostale donacije )

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

a je kdo gledu včerišnjo oddajo na hrvaški tv, bila je med 21. in 22. uro na 1. programu, naslov je bil živeti z motorjem, mislim da je bila dost poučna za motoriste in vse ostale udeležence v prometu, če že naši niso sposobni narediti take oddaje pa naj jo vsaj kupijo od hrvatov, naši iz motozveze pa bi se tudi lahko kaj naučili od njih, al sam bašejo denar v svoje velke žepe( članarine in ostale donacije )

janih

Gledal, odlična oddaja :OK: Ta glavni je bil pa ata z BMW. :OK: Glede stanja pri nas :SS

Zelo dobro je napisan uvodnik v novem Moto-si.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

a je kdo gledu včerišnjo oddajo na hrvaški tv, bila je med 21. in 22. uro na 1. programu, naslov je bil živeti z motorjem

Jst je nisem gledal, a je ponovitev? Je kdo posnel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

bojte se prižigalcev sveč ob cesti kot spomin na padle bojevnike.

ponavadi so po celi cesti, po možnosti opremljeni s fotoaparati,

zadnji, ki sem jih videl na cesti celo z ekipo tv-slo. imel sem srečo,

motoristka in dva avtomobila pa ne... sreča, da je trpela plastika

in pločevina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa... zadnje čase skoraj vsak dan umre en motorist. :cry:

Fičo daj napiši še kaj o predvidevanju... mogoče kdo preživi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se bo kdo smejal,ampak varnostni telovnik (tisti rumen ali oranžen) zna biti dokaj opazna zadeva .)

Nobeden :grrr se ne bo smejal!

Nič bat' !!!!!!! :grrr

:OK: :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!