Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu


Ganges

Priporočene objave

Moj stari avto je kar precej načet. Nekaj let nisem pazil in sedaj več ne zaupam v njega. Imam pa trenutno Renault Twingo 1997. Ker pa se še vedno vozim v Ljubljano na študij 155km v eno stran in zraven vozim še nekaj prijateljev bi želel, da je avto malo bolj zanesljiv.

Iščem nekaj v rangu do recimo 1.500.000 SIT in tam 99 letnik najstarejše. Obvezno je edino, da ima avto klimo in ABS. Gledal pa sem naslednje avtomobile:Alfa Romeo 156 (1999), Ford Focus (nekje 2000-2001), Opel Astra (1999-2000), Opel Vectra (1999), Peugeot 406 (1999), Renaul Megane (1999-2000), Renault Laguna (1999-2000), VW Polo (2000-2001)?

Jaz sem pač približno gledal nekje v tej smeri. Dobrodošli pa so tudi ostali predlogi. Pa še to sem vse skupaj zaenkrat gledal le na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.). Važno mi je tudi, da avto ni preveč zahteven za vzdrževanje in s tem povezanimi preveliki stroški le tega in samega zavarovanja.

A se mi avto v tem rangu splača pripeljati iz Nemčije naprimer?

Hvala za odgovore!

lp

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster,....te zanima Opel Kadet Coupe, l.75?? :naughty: :yea1:

Če je šel do sedaj, ni boga, da nebi preživel še tebe?! :OK:

Pa mal manj ko zat miljon pa pol ti ga dam. Štimo (glas) ma taprav... :grim

PS

:grrr že grem, že gre....hec mora biti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa Romeo 156 (1999) - pozabi

Ford Focus (nekje 2000-2001) - ce dobis dobrega mogoce ni slaba izbira

Opel Astra (1999-2000) - to mamo mi. dobra izbira, problemi se znajo pojavit pri klimi (kompresori radi crkujejo in so zlo dragi), drugac pa 3 leta brez vsakih drugih problemov

Opel Vectra (1999) - nimam izkusenj ampak pomoje tud dobra izbira

Peugeot 406 (1999) - pozabi

Renaul Megane (1999-2000) - pozabi

Renault Laguna (1999-2000) - pozabi

VW Polo (2000-2001) - to pa sploh pozabi

moje mnenje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod ta post! Drugače bi jaz izmed naštetih vzel vzel Focusa!

Kaj pa kakšna Citroen Xsara 2000-2001letnik? Kolega ma, pa je ful zadovoljen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kak ti pa jaz priporočam? Pusti rablena jajca, pa si kupi nov avto. In to tanov opel COrsa k ma 3,7l/100km porabe CDI mašinco 1.6 diesel. Super zadevca. Gre nekak tak kot kak golf dvojka, ampak kaj več sploh ne rabiš. Pa še poraba je carska. :whistle: Avto je 2,4-2,5mio SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tepko :slap:

corsa?????????? prvo poglej kake avte išče! avte ne pa malo jajco - pa do 1,5 mio in ne do 2,5 :nono: + če ti corsa pije 3,7 si car - to je isti nateg ko lupo 3l pa ni teorije da bi pod 4,5 litre pil razen v idealnih razmerah in z zelo lahko nogo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič gospod perverznež nism napisu da je avto tak kot ga išče, ampak sem mu ponudil alternativo in kot drugo ta avto res pije pod 4l/100km, ker so ga testiral in je dobil nagrado za motor leta. Je pa 1.6 diesel in ima mislim da samo 60KM. Samo za lahko corso je to dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko, mislim da si malo pomešal tele številke.

Novi model corse ma dva 1.7 dizelska motorja z 65 in 75 konji (DI in DTI).

Poraba 4,7/100 .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj všeč po izgledu in po moči mi je sicer Alfa Romeo 156. Pa nevem kako jez njo. A se kaj kvari?

Drugače pa se mi razmerje glede na ceno in vzdrževanje najbliže zdi Focus. Bomo še videli.

Predlogi še vedno dobrodošli in hvala vsem za dosedanje. :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so ti všeč italjani in varnost ti priporočam lancio kapo.

Lahko izbiras med 2.0 in 2.4 pet cilindrov v vrsti, 3.0 V6, 2.0 turbo, raznimi dizli...

Vem kaj boš reku, da pride registracija 300 tisoč. Sam če zračunaš malo. Avto je velik, športen, varen, ima klimo....ales. Letnik 98 3.0 V6 dobiš za cirka 800.00 tisoč tolarjev. Ostane ti še 700.000 tolarjev. Če zarčunamo da je registracija dražja za 200.000 tolarjev, to pomeni skoraj tri letno zavarovanje. Lahko izbereš 2.0 pet cilindrov (sam predlagam 3.0, k res dobr vleče) je registracija okoli 200.000. Ti ostane za skoraj 4 letna zavarovanja. Zdej se moraš pa odločit med novejšo malo gajbico, ali malo starejšo večjo športo limuzino. Jst sm za slednje.

Aja, pa vedt moraš da je poraba mal večja :P 3.0 če dela dobr pije mal čez 8.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa Romeo 156 (1999) - pozabi

Ford Focus (nekje 2000-2001) - ce dobis dobrega mogoce ni slaba izbira

Opel Astra (1999-2000) - to mamo mi. dobra izbira, problemi se znajo pojavit pri klimi (kompresori radi crkujejo in so zlo dragi), drugac pa 3 leta brez vsakih drugih problemov

Opel Vectra (1999) - nimam izkusenj ampak pomoje tud dobra izbira

Peugeot 406 (1999) - pozabi

Renaul Megane (1999-2000) - pozabi

Renault Laguna (1999-2000) - pozabi

VW Polo (2000-2001) - to pa sploh pozabi

moje mnenje .)

je pa videt da mate opla doma...sej si vse druge neutemeljeno skenslal....

da ti v stilu arene odgovorim....vse pozabi razen na renaulta.... :lol:

pa smo začeli po svoje klobasat....kar mamo v garaži to je carsko...

predlagam ti da prebereš malo kategorijo avtomobilizem in tam poizkušaš dobiti malo vtisev oz. mnenj o različnih avtomobilih, sicer ti bo vsak svetoval kar ima doma in na koncu ne boš imel nič bolj razjasnjene pojme kot prej....pa še tako ti dosti ne bo pomagalo...avto se ne izbira tako po stilu kaj sosed pravi da se ne kvari...če te zanima kateri avto se ne kvari maš statistično to dokazano z testi...če te zanima kateri avtomobili so najbolj prodajani v sloveniji maš tudi priložnost izvedet....obišči še stran avtomobilizem.xxx....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko, mislim da si malo pomešal tele številke.

Novi model corse ma dva 1.7 dizelska motorja z 65 in 75 konji (DI in DTI).

Poraba 4,7/100  .)

Ne ne nisem pomešal. 3.7litra je poraba. In je 1.6 diesel ampak ma en C v oznaki motorja. CDI al CDTI mislem da je. V časopisih je reklama. Mislem da v tazadnji oni na zadnji strani ali pa kak teden nazaj. So trije modeli, ampak corsa najmanj žre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.6 dizel pri corsah in astrah ne obstaja (nazadnje je 1.6 dizel obstajal v kadettih in to krepko pred letom 1990)

CDTI so novi commonrail motorji in jih zelo hvalijo. Obstajajo v izvedbah 1.3 (75 in 90 konjev), 1.7 (80 in 100 konjev) in 1.9 (120 in 150 konjev) (slednji so nastali iz sodelovanja s fiatom - kar pomeni, da je motor podoben, če ne celo enak alfinem 1.9 jtd). Jaz imam astro z 1.7 cdti in je super avto s cool motorjem. Za varčevanje z gorivom so najboljši 1.3, ampak bo poraba če vedno 4,5 do 5 l/100km (3 l po moje dosežejo zgolj na krožni pisti brez nagibov in nonstop konstantnim gasom). 1.9 cdti motorji so za športno uživancijo, kar so dokazali že v alfah.

Še nasvet: ne kupuj velikih sportiv z 3.0 motorjem, ker tud če ga dobiš poceni, je vzdrževanje svinjsko drago (avto je star in se ti bo brez izjeme kdaj pokvaril), poleg tega ga NE BOŠ uspel prodat naprej. Da bo žrl 8 litrov, pa lahko samo sanjaš (saj če kupiš avto s toliko moči, ga valjda ne šparaš kot kak penzionist - za tako šparanje si lahko veliko ceneje zamisliš manjši avto).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič gospod perverznež nism napisu da je avto tak kot ga išče, ampak sem mu ponudil alternativo in kot drugo ta avto res pije pod 4l/100km, ker so ga testiral in je dobil nagrado za motor leta. Je pa 1.6 diesel in ima mislim da samo 60KM. Samo za lahko corso je to dovolj.

da loči teste ki jih dela tovarna v idealnih pogojih in to kar je res na cesti. lupo 3l je tudi pil po tovarniških testih 3 litre/100 km ampak ko smo ga NORMALNO vozili po cestah kar pomeni da včasih potegneš na križišču, po AC voziš 130 km/h (in ne 100 kot bi bilo optimalno), se prebijaš skozi gužvo po mestu itd. ni NIKOLI pil po 4l na 100 km.

in če bi on iskal avto za 2,5 mio sit bi njegov seznam bil še dosti daljši kot to kar je sedaj mu padlo v oko.

PS: ja ni lepšega kot italijana z 2,5 ali 3.0 mašino in letnik pod 2000 - če si mehanik in poln keša :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti podatki so STARI. Nekaterih verzij motorjev, še ni vključenih na ta seznam, nekaterih pa so pred kratkim nehali delat (ker so jih zamenjali novi). npr. 1,7 dti -ga ni več, najbolj svež pa je novi 1,3 cdti 90 km (poleg že obstoječega 70 km)........

Prej sem pisal o 1.9 cdti - ta motor seveda ni na voljo v corsah, ampak v astrah in večjih modelih.

a ja zdaj kaj bolj jasno????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu rabljenega avta je zelo uporabna stran www.carsurvey.org. Tam svoja mnenja pišejo lastniki posameznih modelov/letnikov in tako najbolje vidiš, kaj "matra" posamezen model.

Sicer bi sam v tem rangu, če bi malo gledal na imidž in na to, kar mi je všeč, razmislil o Volvo S40 (1,8, 1,9D). Če bi šel na zanesljivost, pa na kakega japonca (npr. Mitsubishi carisma).

Meni je zelo všeč sicer še Rover 620 (ga dobiš ugodno tudi z 2,0 dizel motorjem), samo to je kar tvegano, saj baje če se pokvar, popravilo kar zasoljeno.

Skratka, priporočam metodo; izbereš kriterije na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), najdeš avto, greš na carsurvey.org, prebereš mnenja, če je vse OK, greš gledat, vtis v živo, testna vožnja, itd... :)

LP, urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ko sem sam gledal avte za to ceno sem gledal volvo ker imajo neverjetno nizko ceno glede na to kar nudijo. ker sem bil malo skeptičen zakaj so cene take mi je znanec, ki se spozna na to odgovoril: "Zato ker povprečen folk ne pozna volvota, ni ga še nikoli imel in niti noben sosed ga nima. Potem se raje odloči za bolj sigurno varianto in išče golfa ali podobne "slovenske-ljudske" avte!" :grim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ko sem sam gledal avte za to ceno sem gledal volvo ker imajo neverjetno nizko ceno glede na to kar nudijo. ker sem bil malo skeptičen zakaj so cene take mi je znanec, ki se spozna na to odgovoril: "Zato ker povprečen folk ne pozna volvota, ni ga še nikoli imel in niti noben sosed ga nima. Potem se raje odloči za bolj sigurno varianto in išče golfa ali podobne "slovenske-ljudske" avte!"  :grim  :slap:

Maš res. Včasih se mi da klikat po (Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in tut jaz ugotovil, da pri npr. S40 dobišdosti za svoj denar. Tut mnenja lastnikov so kar kul, tak da ni mogoče trdit, da imao nizko ceno, ker se nadpovprečno kvarijo ali kaj podobnega. Res pa je, da so S40 tam do letnika 99 ful "plastični" v notranjosti. Se opravičujem za preprosto izražanje... <_<

LP, Urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mogoče kaka škoda, so kar pocen pa ful dobri avtomobili, fabia elegance 1.4 MPI (68HP) ima hi-fi ozvočenje, lita platišča, zatemnjeno vetrobransko steklo, centralno in daljinsko zaklepanje, avtomatsko klimo, ogrevanje sedežev, potovalni računalnik, letnik 00 ali 01 dobiš za dober mio, lahko pa tudi 1.4 16V ki pa ima močnejšo mašino (100HP) pa tudi malo dražje so 00-01 dobiš za 1,5 mio, mogoče še manj

če imaš rad večje avtomobile se pa splača ogledat tud kakšno octavio

izmed naštetit bi ti pa priporočal Opel Astro, dost podobne cene kot za fabio

P.S.: zj me pa napadite zarad škode, kva spet bluzim pa lalalalala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!