Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu


Ganges

Priporočene objave

Pri teh letnikih preveri prve roke. Ima jih "malo morje" (2 zgornji, 2 spodnji na vsaki strani + "lunce").

Z ostalim niti nisem imel problemov (sicer imam A4), če pozabim na to da mi je odletel ventilator klime (zamenjal krtačke in je bilo ok), crknla enota za centralno (zračna pumpa v prtljažniku,veternico zamenjal iz pumpe od golfa), avto ima 216k.

Tok Tok Tok v les :))

več lahko zveš http://www.team-audi.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če iščeš niskocenovni avto, to siguren ni to :)

Predvidevam, da je mislil z nizko cenovnim razredom - > vrednost avtomobila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nizka cena - veliki stroški :headbang:

če nisi audi fan in če niso tvoje mokre sanje imet audija A6 pol pozabi zadevo. če nimaš res sreče, da boš dobil avto, ki ga je prvi lastnik vozil pri nas in si ti drugi lastnik potem te čaka pestro in drago življenje.

kako to gre:

- avto je nekdo pripeljal iz nemčije. verjetno je že takrat bil med slabše vzdrževanimi ali razbit in so ga tu na hitro (poceni) popravili za prodajo naprej.

- vmes ga je imelo X lastnikov, ki so sanjali da bodo poceni imeli audija pa so ga hitro prodali ker so videli da ni glih poceni (registracija, servisi,...). nekateri so ga tako hitro da sploh ni bil delan prepis.

- vsak se je vozil in potem malo nazaj sukal kilometre. bo prav čudno če avto ne bo imel minus 2000 kilometrov.

- rednega servisa ni videl od dneva ko je potekla garancija. če paše gor kak del od fiata bo ta sigurno not samo da se je prišparal kak €

- če je črn in ima zatemnjene šipe je naredil večino kilometrov od kafiča do kafiča, tank pa je od znotraj on podna gor rjav ker je vsak tankal samo za 5 €.

10 let star A6 ne more bit ugoden nakup - nikoli!

če te nakup še vedno mika poglej še BMW 7 teh letnikov - ista zgodba :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajngla je to se strinjam....:P

Skratka stara jajca so jajca, ne glede na znamko in morebitni stroški so temu primerni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nizka cena - veliki stroški :headbang:

če nisi audi fan in če niso tvoje mokre sanje imet audija A6 pol pozabi zadevo. če nimaš res sreče, da boš dobil avto, ki ga je prvi lastnik vozil pri nas in si ti drugi lastnik potem te čaka pestro in drago življenje.

kako to gre:

- avto je nekdo pripeljal iz nemčije. verjetno je že takrat bil med slabše vzdrževanimi ali razbit in so ga tu na hitro (poceni) popravili za prodajo naprej.

- vmes ga je imelo X lastnikov, ki so sanjali da bodo poceni imeli audija pa so ga hitro prodali ker so videli da ni glih poceni (registracija, servisi,...). nekateri so ga tako hitro da sploh ni bil delan prepis.

- vsak se je vozil in potem malo nazaj sukal kilometre. bo prav čudno če avto ne bo imel minus 2000 kilometrov.

- rednega servisa ni videl od dneva ko je potekla garancija. če paše gor kak del od fiata bo ta sigurno not samo da se je prišparal kak €

- če je črn in ima zatemnjene šipe je naredil večino kilometrov od kafiča do kafiča, tank pa je od znotraj on podna gor rjav ker je vsak tankal samo za 5 €.

10 let star A6 ne more bit ugoden nakup - nikoli!

če te nakup še vedno mika poglej še BMW 7 teh letnikov - ista zgodba :headbang:

Hja, na žalost je stanje na slovenskem trgu res takšno. Zato so tudi cene totalno v podnu in lastniki tudi dobrih avtomobilov ne morejo prodati za večji denar. Takšne avte se pa splača kupiti. Treba pa je vseeno vzeti v zakup, da so to avti višjega srednjega razreda in so zato nadomestni deli dražji kot za ostale avte.

10 let star A6 je lahko ugoden nakup (za avto takšnega razreda), če je poznana zgodovina avtomobila in ustrezno dokumentirano vzdrževanje. V tem primeru je nakup smotrn. Treba pa je vedeti, da je avto potrebno ustrezno vzdrževati, čeprav je star 10 let, to pa zna pri izrednih servisih pomeniti finančni zalogaj, ki včasih preseže tržno vrednost avtomobila. Ampak je vložek povrnjen pri vsaki vožnji. Jaz bi se vseeno rajši vozil naokoli s takšnim avtom, kot pa z novim vzhodnjaškega porekla. Ampak potrebno je kupiti 10 let star avto, ki mu še lahko rečeš Audi, ne pa zgonjeno kripo, ki ima originalne še samo nalepke Audi. V Sloveniji je to zelo težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 2500 do 3000e se dobi isti letnik toyota avensis zelo lepo ohranjena, samo počakati je treba ,da se kakšna sploh prodaja...večinoma od prvega lastnika z realnih 300.000 km... pa boš vsaj vedel da če narediš veliki servis ,imaš za 150.000km mir....:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ne bi rada odpirala nove teme, tako da vas bom kar tukaj prosila za pomoč.

In sicer, rada bi kupila rabljen avto, ki bi bil dejansko moj prvi avto. Finančno sem omejena na cca. 3.500 €. Za ta denar bi lahko dobila:

- Mercedes Benz A (160 ali 140), l. 98-2000

- Seat Ibiza, l.2002-03

- Chevrolet Kalos, l. 2004-05

- Citroen C3, l. 2002-03

Mercedes Benz A mi je resnično všeč, a se sprašujem če ni boljše vzeti drugi avto, malo mlajšega, za isti denar?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Citroen C3, l. 2002-03

Citroen C3 dobiš po mojem bistveno novejšega za ta denar. In to sploh ni slaba izbira!

Enako ceneni, a dokaj uporabni so tudi Fiat Punto. Italija je blizu, deli so poceni, Fiat je pa tudi že skoraj tradicionalno "jugoslovanski" avto :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi tudi C3 od naštetih vzel, ali pa morda Ibizo. Zagotovo se najde kaka mamka, ki ga je lepo vozila 2x na leto na Žale pa 6x v Mercator, pa ma avtek lahko dokaj malo km in je še čist spodoben.

Samo omenim, da se je znanec ravno odločil prodajat VW Boro (se mi zdi da 2000 letnik), z 100.000km, 1 lastnik, klima, dodatno že prvi teden lastninjenja usnje not, ABS, Airbagi, vsa elektrika, 1.6 bencinski, do sedaj vsi servisi narejeni... za okoli tvoj opisan denar. Potrebno bo le počasi naredit servis jermenov in pump, tekočin...torej strošek 300€ recimo.

Če te mika povej, pa povprašam naprej.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ce bi bil na tvojem mestu bi kupoval avto v centru rabljenih vozil v raznih avto hisah.

Imas pestro izbiro na enem kupu,mogoce tudi kateri drugi tip avta

Dobis avto ,ki je tehnicno brezhiben.glede na ceno katere izbiras dobis tudi garancijo na avto.

Tako da se splaca pogledat in sprobat.ob nakupu se pa pozanimaj kaksne so cene servisnih storitev

-kolk kosta servis-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rada odpirala nove teme, tako da vas bom kar tukaj prosila za pomoč.

In sicer, rada bi kupila rabljen avto, ki bi bil dejansko moj prvi avto. Finančno sem omejena na cca. 3.500 €. Za ta denar bi lahko dobila:

- Mercedes Benz A (160 ali 140), l. 98-2000

- Seat Ibiza, l.2002-03

- Chevrolet Kalos, l. 2004-05

- Citroen C3, l. 2002-03

Mercedes Benz A mi je resnično všeč, a se sprašujem če ni boljše vzeti drugi avto, malo mlajšega, za isti denar?

LP

Najbolj pomembno je koliko se boš vozila, kakšne bodo razdalje, dolge, kratke...Verjamem, da ti je mercedes všeč ampak zavedaj se, da je mercedes tudi pri servisih mercedes...

Od omenjenih bi ti priporočal Ibizo, mogoče kakšnega polota, clio ni slab( za tak denar dobiš res dobrega).

1. malo preračunaj koliko se boš vozila, da boš iskala primeren motor

2. če si iz mesta oz. boš parkirala po mestih(študentska naselja) je bolje malo slabši avto, ker se boš manj sekirala, ko ti bodo celega pobutali z vrati

3. prvi avto je skoraj vsak od nas ruknil :)

4. cene servisov malo poglej

5. ne kupuj pri avtohišah in privatnikih, ki se s tem ukvarjajo, ker samo navijajo cene. garancijo že dajo par mesecev ampak ponavadi že najdejo izgovore, da avta sploh ne poznajo, da so pozabili, da je bil tam kupljen, da okvara ni v okviru garancije...nategatorji

6. ko se odločiš kaj bi imeli izbereš nekaj avtov, ki so ti všeč, jih greš pogledati, sabo obvezno kakšnega kolega, ki se spozna na avte

7. preden avto kupiš se s prodajalcem zmeni, da avto odpeljete skupaj na tehnični pregled ali pa k mehaniku, ki ga ti poznaš, on bo najbolje povedal, če je avto ok

8. priporočam izposojo merilca debeline laka

9. ni slabo, če avto priklopite na računalnik in pogledate realne kilometre

10. na tvojem mestu bi raje vzel mlajši avto, rje se pač ne da ustaviti

.

.

.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rada odpirala nove teme, tako da vas bom kar tukaj prosila za pomoč.

In sicer, rada bi kupila rabljen avto, ki bi bil dejansko moj prvi avto. Finančno sem omejena na cca. 3.500 €. Za ta denar bi lahko dobila:

- Mercedes Benz A (160 ali 140), l. 98-2000

- Seat Ibiza, l.2002-03

- Chevrolet Kalos, l. 2004-05

- Citroen C3, l. 2002-03

Mercedes Benz A mi je resnično všeč, a se sprašujem če ni boljše vzeti drugi avto, malo mlajšega, za isti denar?

LP

Nobenga od našteth(razen mogoče Seata) raje poglej kakšnega Pežoja,VW (Polo,golf),Renoja(Twingo,Clio,itd.)vsekakor pa si za manjši avto kupi benzinarja !!!Veliko sreče pri izbiri in nepozabi nekoga,ki se vsaj malo spozna sabo vzet ko greš kupovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje moram začeti, pa zato imam namen našteti par različni modelov avtomobilov, ki so v ožjem izboru,

pa me zanimajo kakršne koli možne izkušnje z omenjenimi modeli. Pa upam, da se ne bodo najdli BV kritiki cool.gif

V naprej THX wink.gif

1. Mazda 6 (karavan) diesel 2.0/140hp, letnik 2003-2006 (model pred "faceliftingo-om".

2. Berlingo HDI 2.0/90hp ali HDI 1.6/90hp (druga serija).

3. Volvo V50 diesel do letanika 2006

4. Honda FRV, diesel 2.2, do letnika 2007 (čist za info)

Slike so simbolične biggrin.gif

lp

PF

post-5113-127127082953_thumb.jpg

post-5113-127127083573_thumb.jpg

post-5113-127127084125_thumb.jpg

post-5113-127127084694_thumb.jpg

post-5113-127127085464_thumb.jpg

post-5113-127127086803_thumb.jpg

post-5113-127127087518_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje moram začeti, pa zato imam namen našteti par različni modelov avtomobilov, ki so v ožjem izboru,

pa me zanimajo kakršne koli možne izkušnje z omenjenimi modeli. Pa upam, da se ne bodo najdli BV kritiki

V naprej THX

Jaz bi se odločil za takle vrstni red!!!!

Seveda je zelo važno tudi stanje in cena dotičnega modela.

1.Honda

2.Mazda

3.Volvo

4.Berlingo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo ti priporočam ,da pozabiš na Chevrolet Kalos in druga imena te znamka !!!!

WW je zelo precenjen avto, samo ime pa ti tako pove ,da je to ljudski avto, vzdrževanje je še kr poceni, to pa namenoma, saj se zavedajo ,da boš dele kupovala pogosto.

Renault se mi zdi za žensko nekako prijazen avto, so pa deli dokaj dragi.

najbolj posrečen se mi zdi kakšen C3 in morda toyota yaris....

mercedes A, zadovoljiv avto, le preveč poskakuje zaradi kratke medosne razdalje....je pa lepo pregleden, dober občutek za volanom, notranjost pa stvar okusa.

izbira za ta denar je velika, se pa ne strinjam , da je bolje kupit novejši letnik Chevroleta, dacie in podobnih, kot pa malo starejši letnik mercedes, audi, bmw itd.

stvar posameznika pač.

nekdo je pred mano napisal ,da nikar ne kupuj avto od trgovcev in podobnih...hm, takole bom povedal: Sam se ukvarjam z preprodajo avtov okoli 12 let, iz mojih lastnih iskušenj ti lahko povem, da trgovec ne kupi kakršenkoli avto, temveč je vsakemu cilj kupiti čim bolje ohranjen in vzdrževan avto, saj za njega odšteje gotovino in če ga ne more prodati.....saj veš.

vedno ,ko kupim avto ga dobro pregledam, ker ne mislim kupiti kante ,ki mi bo stala na dvorišču, temveč stvar ,ki jo bom z manjšimi popravki ( čiščenje,poliranje,menjava kakšnega končnika ali zavor itd)čimprej lahko prodal in nekaj zaslužil. Kdor je po domače povedano fofš ,si naj proba kupiti avto direktno od lastnika in kmalu bo ugotovil ,da je v sloveniji 70% ljudi ,ki prepričljivo trdi ,da je njihov avto v super stanju, čeprav je v tako slabem stanju, da se ga sam sramuje :kva1:

presenetljivo veliko ogledov avtov naredim preden lahko kakšnega kupim, kar pomeni čas in denar.

odločitev je tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje moram začeti, pa zato imam namen našteti par različni modelov avtomobilov, ki so v ožjem izboru,

pa me zanimajo kakršne koli možne izkušnje z omenjenimi modeli. Pa upam, da se ne bodo najdli BV kritiki cool.gif

mazda ali honda v tem vrstnem redu .... predvsem zaradi cene honda na drugem mestu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si finančno omejena na 3500€ takoj v štartu išči avto za max 3000€. potem pa vzameš C3. preverjeno dober avto,ki je poceni za servisirat če ne hodiš na uredne servise.

mercedes je precenjena jajca kar boš videla vedno ko boš šla na servis in po dele.

drugače pa ja, tudi punto, clio itd je OK, vse pa je najbolj odvisno koliko km delaš in kako si občutljiv če ga malo butneš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Clio 1,4 (po možnosti 16V); majhen, vzdržljiv, dobro potegne, niso dragi deli. Res pa je, da boš imela avto, ki si ga kupi polovica ljudi, ki si kupuje prvi avto :D. Vendar pa že to pove, da je avto dober ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renault Clio 1,4 (po možnosti 16V); majhen, vzdržljiv, dobro potegne, niso dragi deli. Res pa je, da boš imela avto, ki si ga kupi polovica ljudi, ki si kupuje prvi avto :D. Vendar pa že to pove, da je avto dober ;)

Sploh ne. Pač - so jih delali v Novem mestu in so zato Slovenci na Cliota skoraj malo romantično navezani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!