Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu


Ganges

Priporočene objave

Sploh ne. Pač - so jih delali v Novem mestu in so zato Slovenci na Cliota skoraj malo romantično navezani.

Hehe na to še pomislil nisem. Mogoče pa tudi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne. Pač - so jih delali v Novem mestu in so zato Slovenci na Cliota skoraj malo romantično navezani.

Misliš, bolje tako kot Nizozemci, kateri mislijo da je Tomos njihova znamka (izvor in itd.) he he trance_21_laughing1.gif

Glede vrstnega reda Honda/Mazda, Volvo, Citroen ali Mazda/Honda Volvo, Citroen . . . to niti ni pomembno. Zanimajo me izkušnje oz. če

mi lahko kdo tudi utemelji zakaj tega ja kot model avtomobila bolje izbrati kot drugega, in ne samo statistično gledano kot znamka, ker vas bo verjetno večina

trdila, da je tako v vseh revijah/testih/ . . . glare.gif

Mazda, niti ne vem zakaj je tako nizko cenjena, če primerjam s Hondo. Itak pa vsak avtomobil ni imun na vse hibe posameznega voznika, tako da, če mi

podate samo mnenje glede znamake mi to nič ne pove/pomaga. Če gledam samo po ceni, potem imam raje dva Berlingota kot FRV, oba

pa ne moreta biti toliko slabša (en zdrži do 200k km in nato začnem uporablajti drugega oz. kupim takrat drugega za naslednjih 100k km, če jih kupujem z že 100k km). Funkcijonalnost, vzdržljivost (npr. do 300k km) in vozne lastnosti kot tudi servisni pogledi bi mi lahko odprli širši/ožji pogled na določen model avtomobila in izbor.

sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, najlepša hvala za odgovore!

Če grem kar po vrsti ... Razni Fiati, Peugeoti in Renaulti so res nekako primerni za prvi avto, a se jih ravno zaradi tega izogibam na celi črti, ker jih ima že vsak tretji voznik. Vsekakor bi si omislila kakšen novejši model, a tem "starejšim" ne zaupam pa verjamem, da so čisto OK. Nekaj dam tudi na mojo počutje v avtu, ki pa je seveda odvisen tudi od tega ali mi je avto všečen ali ne.

@suhi, VW se nekako tudi izogibam, sicer ne toliko kot francoskim in italijanskim avtomobilom, a vendarle bi dala prednost Ibizi, ki je nekoliko bolj atraktivna na pogled, ima pa VW mašino. Se pa ti pa vseeno zahvaljujem za ponudbo in se priporočam, če kdo pozna kakšno osebo, ki prodaja soliden avto za to ceno.

@aero, tebi se sploh zahvaljujem za tako koristne nasvete!

Kar se tiče kje kupiti avto pa imate vsi deloma prav, tako eni kot drugi. Sem pa taka oseba, da povsod pogledam in se šele nato odločim za najboljšo ponudbo tako, da bo nakup avta zame kar precejšen projekt, ki se bo znal zavleči. Kakorkoli si že želim imeti avto, bom morala počakati dokler ne bom 150% prepričana, da je to TO. Bom pa vsekakor imela ob sebi osebo, ki se kolikor toliko pozna na avtomobile in bom pogledala ponudbo tako kot pri avto hišah kot pri fizičnih osebah.

Kar se tiče Chevroleta in podobnih avtomobilov, se zavedam da so ena jajca in če priznam meni niso niti najmanj všečni. Jih marsikdo odsvetuje, je pa res da sem Kalos omenila, ker je mogoče narejen na podoben a manjši način kot Mercedes Benz A. In ja, kljub vsem da večinoma mislite, da sta C3 in Ibiza boljša, se jaz še vedno nagibam k Mercedesu, ker mi je všečen model. Vendar pa žal to odtehta dejstvo, da so servisi dragi in verjetno bi se "orng" sekirala, če bi ga butnila kar pa se verjetno bom in verjetno bi se sekirala tudi za druge avte.

Za enkrat se moram res omejiti na določene modele in potem začeti z raziskovanjem. Sem pa pripravljena na nove predloge in nasvete. Zaenkrat prevladujejo C3 in Ibiza, Mercedesu pa ... se bom skušala odpovedati :D Nesojena ljubezen, ker bi me verjetno kap, če bi ga razbila :D

LP

Popravljeno . Popravil berschka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno nisi povedala za kakšne vožnje boš avto potrebovala. Tako bomo lažje svetovali. Včasih je prednost, da ima vsak tretji tak avtomobil, ker je več rezervnih delov po odpadih in podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat mi je en bosanc razlagal: fotr mi je dal par dinarjev in kot mulc sem si šel na tržnico kupit majico.....na pult sem rastavil dve in ker sem imel denar samo za eno, sem kolebal katero naj izberem, ker sta mi bile obe všeč....čez čas pa mi je prodajalec rekel: vzami katerokoli itak boš boljšo tu pustil :trance_27_notworthy: :blush:

če ti to kaj pove...

če je želja velika do mercedesa, ga kupi in ne boj se stroškov, na netu imaš za vsak del ceno, pa mal primejaj in boš ugotovila da je v povprečju z cliotom.

moja prijateljica ga je imela 4 leta, kupila ga je od 2 lastnika, bila je zadovoljna z njim ampak ga je zaradi naraščaja (3) prodala. danes sem govoril z njo in pravi ,da ni imela nikoli problemov z avtom,le potrošni material....kot pri vsakem.imel je 190.000km ko ga je prodala.

pa glej , da se te ne prime pregovor: gdor dolgo zbira ,zbirek dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena moja kolegica je pa kak mesec nazaj tarnala nad svojim A mercedesom..

je rekla da bi rabila dva..enga da bi sprot dele dol pobirala..

včasih se dobi kak avto, ki ne bo delal pa da ga jebeš..ne glede na znamko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena moja kolegica je pa kak mesec nazaj tarnala nad svojim A mercedesom..

je rekla da bi rabila dva..enga da bi sprot dele dol pobirala..

včasih se dobi kak avto, ki ne bo delal pa da ga jebeš..ne glede na znamko..

In kaj je bilo tako narobe? Najbrž kakšni končniki ali pa roke... (ženska + robniki) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A ma kdo mogoče kake izkušnje z alfo 159 (06-07). Razmišljam o nakupu pa me zanima kakšne so kej slabosti, vzdržljivost in izkušnje drugih. Mi je oblika zelo všeč, ne morem se pa še odločt glede motorja: al 1,9(110kw) al 2,4(147kw). Ta močna mi je všeč z navigacijo in usnjem, slabše pa še nisem zasledil s takšno opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo mogoče kake izkušnje z alfo 159 (06-07). Razmišljam o nakupu pa me zanima kakšne so kej slabosti, vzdržljivost in izkušnje drugih. Mi je oblika zelo všeč, ne morem se pa še odločt glede motorja: al 1,9(110kw) al 2,4(147kw). Ta močna mi je všeč z navigacijo in usnjem, slabše pa še nisem zasledil s takšno opremo.

2.4 je bil zame razočaranje napram 1.9. prožnost je pri petvalniku slaba. in poraba je po računalniku dobrih 9/l mene je predvsem začudlo, kako dobro je sritih tistih 200 konj. vsi soo tam nekje na vrhu obratomera. vozil sem 159 2.4 in 156 1.9. motor v 156 mi je bil precej bol všeč kot na papirju v vsem boljši 2.4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

159 je pretezka. 1700+ kg za 1.9 jtdm? shujsat bo treba.

159 ima od 1430 do 1680 kg (brez potnikov, z vsemi tekočinami in polnim rezervoarjem). Verjetno motor znatno prinese k teži in model z 1.9 ni ravno na vrhu pri teži...

Me pa vseeno preseneča - Subaru Legacy, model BH (karavan 1999-2003) ima kljub AWD in menjalniku z reduktorjem 'le' 1435-1475kg (odvisno od opreme).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor ne za dolge razdalje (mogoče trikrat na leto), bolj za kratko vožnjo oziroma mestno vožnjo.

kaj zaj, že maš voz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo mogoče kake izkušnje z alfo 159 (06-07). Razmišljam o nakupu pa me zanima kakšne so kej slabosti, vzdržljivost in izkušnje drugih. Mi je oblika zelo všeč, ne morem se pa še odločt glede motorja: al 1,9(110kw) al 2,4(147kw). Ta močna mi je všeč z navigacijo in usnjem, slabše pa še nisem zasledil s takšno opremo.

1.9 motor je dobra izbira,isti motor si lastijo še opel,saab,fiat.2.4 motor pa je še tastari,če se ne motim in je bil že v fiat marea.Tako da 1.9(110kw) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

159 ima od 1430 do 1680 kg (brez potnikov, z vsemi tekočinami in polnim rezervoarjem). Verjetno motor znatno prinese k teži in model z 1.9 ni ravno na vrhu pri teži...

Me pa vseeno preseneča - Subaru Legacy, model BH (karavan 1999-2003) ima kljub AWD in menjalniku z reduktorjem 'le' 1435-1475kg (odvisno od opreme).

D.

če je pa narjen s pleha za pločevinke. moj 1992 letnik je še lažji. in tud vsak dan je bol fit. . .hujša. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!