Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Živjo.

Ej nobene panike za pripombe. Sem mel enake pomisleke.

Običajno vsako stvar ko namestim na neke intervale pogledam kako zadeve stojijo. Samo enoto sem najprej z vezico pričvrstil, samo edina stvar, na katero sem ga lahko malo pričvrstil (čeprav bi tudi sam od sebe stal) je bilo okrog dveh cevi, pri čemer je ena gumijasta in jo je zateg vezice že malo sploščil. Zato sem se odločil za izolir trak. Bom javil kako se je obneslo :)

 

Gre pa za odpravo prekinitve dotoka goriva, ki se kaže pri tistem malo nadležnem potegu ko iz nule odpreš plin med vožnjo recimo izven ovinka. Do zdej sem to reševal z zelo nežnim odpiranjem plina oziroma, da plina čez ovinek nisem nikoli do konca zaprl. No bomo vidli kako se bo to obneslo :) Danes stestiram.

 

Cena se mi zdi, da je okrog 200€ jst sem ga dobil za 80€ uporabljenega sezono in pol.

Jaz imam ze tri leta nemsko verzijo tega FCEja pa je bila kar izboljsava.Tale tvoj se da tudi kaj nastavljati da ga lahko se bolj fino prilagodis?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ze tri leta nemsko verzijo tega FCEja pa je bila kar izboljsava.Tale tvoj se da tudi kaj nastavljati da ga lahko se bolj fino prilagodis?

 

Ne. Zmontiraš in to je to. Sem pa zadovoljen. Lepo zgladi gas pri odpiranju izven ovinka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, FZ1 končno taka kot bi morala bit že iz fabrke :)

 

Kar se tiče neposrednega izboljšanja ciklistike ima moj sintersajzer sedaj:

- zadnje vzmetenje od R1 2008 (polno nastavljivo, preload, rebound, hi speed comp, lo speed comp)

- Wilbersove vzmeti v prednjih vilicah

- Wilbersov stabilizator krmila

- Rizoma športne stopalke

 

attachicon.gifDiapozitiv1.JPG

Čigav ror imaš gor? A gre kufer givi 35 mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mivv suono, imam jaz enakega samo da povsem črnega

če si imel v mislih takšen kovček dvomim da bi šel povsem lepo mimo

IMG_0093.jpg

 

21791154.jpg

Popravljeno . Popravil Aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akrapo vem da ma težave(ne grejo stranski kufri gor, je en pri nas kupo akrapota od človeka ki ga je prodal iz tega razloga), mivv je malo manjši, ne vem pa če dovolj da teh težav ne bi bilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akrapo vem da ma težave(ne grejo stranski kufri gor, je en pri nas kupo akrapota od človeka ki ga je prodal iz tega razloga), mivv je malo manjši, ne vem pa če dovolj da teh težav ne bi bilo

 

Givi 35 stranski kovček in Akrapovič gresta brez težav skupaj - verzija Mujo slišal od Hasota, ki je to slišal na bolšjem trgu...itd, ne vzdrži dejanskega stanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kero litražo stranskih kovčkov je mel, ampak vem da je prodal iz tega razloga(sem človeka parkrat tudi osebno videl, med drugim je sestri tudi pripeljal motor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

akrapo + givi 35, brez problema.......nekje v tej temi so tudi slike (ne da se mi iskat nazaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oz,ajde,če sem iskren je med vrhom akrapota in kufrom 5mm lufta samo....kakor koli...ni težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že davno tega... sem imel boldorko, ki je imela v oklepu pod balanco torbici za drobnarije (denarnica, telefon, polnilec) .

Ima pa FZ1 tudi kar nekaj placa za pritrditev kakšne škatlice na tem mestu.

Ima kdo kakšno idejo kje dobiti kakšno lično škatlico (seveda tupperware ne pride v poštev)? 

faa096b8add1811b4cc6554db249065f_big.jpg

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo uporablja aplikacijo Pirelli Diablo Super Biker?

Zadeva se mi zdi še kar zanesljiva, edino kot nagiba pa ni tko hud, kot piše.

Nagib se pa meri z G jem. Npr. 1,5G se preračuna v 45°, in če še v kakšno luknjo zapelješ maš pa potem 53°.

Teoretično pa to pomeni, da gume zdržijo 53° naklon pri ravni cesti.

Maximum speed sem raje spremenil v X, da ne bo kakšnega zgražanja :)

Povprečna je pa tako nizka, ker sem na cilju pozabil ugasnit pa je še laufalo kakšno urco+.

Vožjo si lahko pogledaš tudi na zemljevidu

 

SESSION INFO
Start Session

03/07/2014 - 16:48

 

End Session

03/07/2014 - 19:26

 

Time

157:48

 

Distance

68.71 Km

 

Maximum Speed

X48.49 Km/h

 

Average Speed

26.58 Km/h

 

Maximum Angle of Roll

53.09 °

 

Tire

DIABLO ROSSO II

 

Bike YAMAHA FZ1, Fazer

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem najdu eno sliko na netu.

gre mimo, predlagajo pa vgraditi podaljšek, da je malo več lufta.

 

 

 

DSC01658.jpg

 

 

 

To je moja slika:) No skratka...nobenih težav nisem imel s tem (brez razno raznih podaljškov). Tankaj in vozi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj z nosilci za topcase in kufre za naked varijanto? kdo kej ve?

 

Živjo.

 

Lej tukaj imaš navodila za vgradnjo GIVI zadnjega kufra. Poglej če je možno privijačit na nosilce sedeža tista uha iz prve strani. Če so luknje tudi na tvojem modelu pole ne vidim problemov. Spodnjo plastiko moraš edino porezat, da gredo uha skozi. Drugo vpetje nosilca kovčka je na vpetju zadnjih stopalk kar pa ne bi smelo bit razlike med S in N verzijo.

 

http://media.givi.it/Prodotti/istruzioni/359FZ.pdf

 

Lepo se Yamahi(ta) še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa s kovčkom če zapelješ v kakšno udolbino(ne glih lukno) ko se motor posede?

Nobene panike. Kaj te skrbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak vprašam, ko če sta 2 na motorju pa s prtlago se mi zdi kot da bi znal auspuh v kovček vdarit ko bi se motor posedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak vprašam, ko če sta 2 na motorju pa s prtlago se mi zdi kot da bi znal auspuh v kovček vdarit ko bi se motor posedo

 

Izpuh in kovčki so vezani na okvir motorja ne na zadnjo nihajko na katero je pritrjeno kolo.  .)

Popravljeno . Popravil igorkr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak vprašam, ko če sta 2 na motorju pa s prtlago se mi zdi kot da bi znal auspuh v kovček vdarit ko bi se motor posedo

Pol bi moral meni vedno vdarjati...prevozil Jadranko vsaj dvajsetkrat, Dolomite pa se kje drugje, pa ni nikoli nic vdarjalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpuh in kovčki so vezani na okvir motorja ne na zadnjo nihajko na katero je pritrjeno kolo.  .)

 

Točno tako, kufri so nameščeni na istem delu okvirja oziroma na isti nosilec kakor izpuh in sopotnikove stopalke. Kolikor gre dol izpuh, tolk gredo dol kufri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj z nosilci za topcase in kufre za naked varijanto? kdo kej ve?

 

kak je pa s kovčkom če zapelješ v kakšno udolbino(ne glih lukno) ko se motor posede?

 

tak vprašam, ko če sta 2 na motorju pa s prtlago se mi zdi kot da bi znal auspuh v kovček vdarit ko bi se motor posedo

 

Par slikic, od mojega montiranja... Ni lih tak lepo narjeno in označeno kot nardi to igorkr. Upam da se vidi, da je fajn pritrjeno... Aja pa tačke sem danes dal gor sem jih včeraj dobil :D 

Oni črni dodatni nosilec ko pride na okvir sem mogo pobrusit, če ne ni šel noter kot treba.

post-24535-0-09691700-1405098301_thumb.jpg

post-24535-0-63526500-1405098312_thumb.jpg

post-24535-0-19203000-1405098330_thumb.jpg

post-24535-0-66793000-1405098342_thumb.jpg

post-24535-0-42913600-1405098373_thumb.jpg

post-24535-0-54134500-1405098385_thumb.jpg

post-24535-0-09148200-1405098455_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GKeko
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!