Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ni ravno o telefonu, se pa navezuje na telefone. Večkrat se mi pojavi potreba po filanju telefona na krajih, kjer nimam dostopa do elkričenga omrežja in zadnje čase sem zasledil veliko ljudi s power bankom.

 

Ogledujem si ponudbo teh zadev na http://gizzmo.si/dodatna-oprema-dodatna-oprema/power-bank in nisem čisto prepričan katero kapaciteto vzeti, saj jih je precej veliko. Uporabljam xCover2 in bi bilo najbolj idealno, da bi lahko telefon nafilal 2x-3x, če je to seveda možno. Mi lahko nekdo, ki to uporablja pove še koliko hitro se napolni sam powerbank?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam en power bank ... "kao" 20000 ... kupu preko e-baya .. kitajska... realno pomoje ene 14000 .... polnim ga cca 10 ur in imam za polnjenje MP-3 in GSM ... GSM napolnim okoli 5 X ... seveda v odvisnosti koliko krat polniš popolnoma praznega, kar pa običajno ni..

 

neki tazga http://www.ebay.com/itm/20000mAh-Dual-USB-Thin-External-Battery-Power-Bank-Charger-For-Cellphone-/281538658659?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item418d030163

 

:krneki:

maus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam en power bank ... "kao" 20000 ... kupu preko e-baya .. kitajska... realno pomoje ene 14000 .... polnim ga cca 10 ur in imam za polnjenje MP-3 in GSM ... GSM napolnim okoli 5 X ... seveda v odvisnosti koliko krat polniš popolnoma praznega, kar pa običajno ni..

 

neki tazga http://www.ebay.com/itm/20000mAh-Dual-USB-Thin-External-Battery-Power-Bank-Charger-For-Cellphone-/281538658659?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item418d030163

 

:krneki:

maus

Ga bom probu-že naroču :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam en power bank ... "kao" 20000 ... kupu preko e-baya .. kitajska... realno pomoje ene 14000 .... polnim ga cca 10 ur in imam za polnjenje MP-3 in GSM ... GSM napolnim okoli 5 X ... seveda v odvisnosti koliko krat polniš popolnoma praznega, kar pa običajno ni..

 

neki tazga http://www.ebay.com/itm/20000mAh-Dual-USB-Thin-External-Battery-Power-Bank-Charger-For-Cellphone-/281538658659?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item418d030163

 

:krneki:

maus

 

 

Koliko časa se polni telefon s tem power bankom v primerjavi z polnilcem?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa se polni telefon s tem power bankom v primerjavi z polnilcem?

 

LP

 

meni približno enako

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa se polni telefon s tem power bankom v primerjavi z polnilcem?

 

LP

Meni se pa nekje 2x hitreje...hmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

A www.izberixiaomi.si si že vidu? Tudi jaz razmišljam, da bo naslednji telefon Xiaomi, mam že njihove slušalke, BT zvočnik in power bank, pa me nič od tega ni razočaralo s kvaliteto izdelave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, lucif3rka pravi:

www.izberixiaomi.si si že vidu? Tudi jaz razmišljam, da bo naslednji telefon Xiaomi, mam že njihove slušalke, BT zvočnik in power bank, pa me nič od tega ni razočaralo s kvaliteto izdelave.

Nisem, hvala za link. Sem preveril in vidim, da sem ravno to trgovino gledal - na AliExpress od Top-One :) Pa le nisi tok od hudiča :ras: 

 

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Arzen said:

Tudi mene čudi...še carine ne rabš plačat, k pošljejo preko DHL.

Zakaj mislis, da ni potrebno placati carine, ce prispe posiljka z DHL-om?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, TopOne nekako najbolj zaupajo dosedanji kupci, pa tudi fajn je to, da ima določene izdelke v skladišču znotraj EU, sicer višja cena, a se izogneš čakanju in plačilu carine ter davka (nad 150€ vrednosti pa to..) Drugače je pa tudi na slo-tech.com forumu nekje ena tema prav o Xiaomi, poišči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Zakaj mislis, da ni potrebno placati carine, ce prispe posiljka z DHL-om?

  • Če je plačilo carine sploh potrebno, je odvisno od kraja pošiljanja blaga, vrste blaga in njegove transakcijske vrednosti in teže paketa.
pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

Ja, TopOne nekako najbolj zaupajo dosedanji kupci, pa tudi fajn je to, da ima določene izdelke v skladišču znotraj EU, sicer višja cena, a se izogneš čakanju in plačilu carine ter davka (nad 150€ vrednosti pa to..) Drugače je pa tudi na slo-tech.com forumu nekje ena tema prav o Xiaomi, poišči :)

Jaz sem zasledil na forumu android.si temo o tem. Imam pa željo imeti RedMi Note 4. Katerega ti gledaš?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Arzen said:
  • Če je plačilo carine sploh potrebno, je odvisno od kraja pošiljanja blaga, vrste blaga in njegove transakcijske vrednosti in teže paketa.

 

Sam micen nasvet preden gres v nabavo malce drazjih zadev iz drzav izven EU. Cariniki na posti odpirajo posiljke kar pogosto.

Mene so namrec 2x dobro opalili. Privic je bila vrednost na racunu manjsa kakor se je njim zdelo, drugic pa sem placal DDV na opravljeno storitev izven EU. Poslal sem namrec en kos na popravilo direktno proizvajalcu, ker servis drugje ne obstaja.

http://data.si/blog/2015/06/03/spletni-nakup-iz-tretjih-drzav-do-150-eur-brez-carinskih-dajatev/

Za poštne pošiljke iz držav, ki niso članice EU, morajo biti praviloma opravljene carinske formalnosti. Na način njihove izvedbe vpliva tudi to, kdo je izvajalec poštne storitve (Pošta Slovenije ali kateri od kurirskih servisov oziroma hitrih pošt).

Spletni nakup do 150 EUR brez carinskih dajatev

Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Pri uvozu alkoholnih in tobačnih izdelkov ter parfumov in toaletnih vod navedene oprostitve ne veljajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

 

Sam micen nasvet preden gres v nabavo malce drazjih zadev iz drzav izven EU. Cariniki na posti odpirajo posiljke kar pogosto.

Mene so namrec 2x dobro opalili. Privic je bila vrednost na racunu manjsa kakor se je njim zdelo, drugic pa sem placal DDV na opravljeno storitev izven EU. Poslal sem namrec en kos na popravilo direktno proizvajalcu, ker servis drugje ne obstaja.

http://data.si/blog/2015/06/03/spletni-nakup-iz-tretjih-drzav-do-150-eur-brez-carinskih-dajatev/

Za poštne pošiljke iz držav, ki niso članice EU, morajo biti praviloma opravljene carinske formalnosti. Na način njihove izvedbe vpliva tudi to, kdo je izvajalec poštne storitve (Pošta Slovenije ali kateri od kurirskih servisov oziroma hitrih pošt).

Spletni nakup do 150 EUR brez carinskih dajatev

Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Pri uvozu alkoholnih in tobačnih izdelkov ter parfumov in toaletnih vod navedene oprostitve ne veljajo.

Skladišče imajo v VB in v Nemčiji, na forumih tudi pišejo, da niso rabili plačati. Ne vem zakaj bi lagali. Ko mi bo šel zdajšnji telefon v maloro, bom kupil tega Kitajca. Hvala vseeno za opozorilo, vendar pišeš izključno za izven EU. Si me pa spomnil, da pogledam kako je z garancijo in servisi pri nas. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Nearrain said:

Sam micen nasvet preden gres v nabavo malce drazjih zadev iz drzav izven EU. Cariniki na posti odpirajo posiljke kar pogosto.

Dober nasvet, ampak ravno za to se gre, ker zadeve pošiljajo znotraj EU. Vsaj dotični prodajalec.

 

31 minutes ago, Arzen said:

Jaz sem zasledil na forumu android.si temo o tem. Imam pa željo imeti RedMi Note 4. Katerega ti gledaš?

Mene pa Mi4s bolj drži nekako. Trenutno čakam, če se me na servisu usmilijo in sprejmejo trenutni Sony Xperia Z3 Compact v garancijsko popravilo - ker pač dobro leto staremu telefonu ne sme kar tako odstopiti vogal ekrana, pa tudi vratca za usb vtič so čisto kaput.. Razočarana, pa mi je bil na začetku res všeč telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, lucif3rka said:

Dober nasvet, ampak ravno za to se gre, ker zadeve pošiljajo znotraj EU. Vsaj dotični prodajalec. 

Dokler je prodajalec iz EU, roba poslana iz EU in je to tudi na racunu, kar se tice davscin razvidno je vse ok.

Problem bi lahko nastal, ce bi bila roba poslana iz EU in bi bila na paketu v prosojni ovojnici bila prilozena faktura od kitajskega AliExpressa.

3 minutes ago, lucif3rka said:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, lucif3rka pravi:

Dober nasvet, ampak ravno za to se gre, ker zadeve pošiljajo znotraj EU. Vsaj dotični prodajalec.

 

Mene pa Mi4s bolj drži nekako. Trenutno čakam, če se me na servisu usmilijo in sprejmejo trenutni Sony Xperia Z3 Compact v garancijsko popravilo - ker pač dobro leto staremu telefonu ne sme kar tako odstopiti vogal ekrana, pa tudi vratca za usb vtič so čisto kaput.. Razočarana, pa mi je bil na začetku res všeč telefon.

To pa to, ko se ženske spravjo vtikat :P  Meni je LG crknil dober mesec pred garancijo (matična plošča šla rakom žvižgat) pa so menjali, a sem hkrati izgubil vse podatke (tudi vse številke, ki jih nisem imel na sim kartici in vse slike). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!