Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

Zdej....v to temo se načeloma nimam kaj oglašat, ker kar se zabavne in uporabne tehnike tiče, nisem prišel kaj bolj daleč od šponanja strun na kitari in banju........

Torej..imam Samsungov galaxy ACE...in me zanima...katero navigacijo priporočate (dawnload, kje dobiti...kako...) in ali je ta GSM možno preko "modrega zoba" povezati s SCARDO SCALA, da me recimo vodi po ovinkih in križiščih Dolomitov.

Če obstaja ta možnost...hvala....za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je Ace Android telefon. V tem primeru se iGo kar dobro obnese. Vir so torrenti. Če se telefon lahko poveže z napravo potem tudi uporaba iGo-ja ne bi smela biti problematična.

Če se komu doma valja še kakšna nokia 3510i ali kaj podobnega se priporočam za odkup.

L.p.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti priporočam iGo navigacijo, linke do novih kart pa najdeš tudi na Slo-android forumu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

kako je pa zdej s tem Mobitelom

daš direktno firmi keri si dolžan keš in pri tem moras še provizijo plačat

kam to vodi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Oj zanima me če kdo ve kje bi se dalo (ugodno) dobit LCD ekran za Galaxy-a S4 in kam nest da mi to zamenjajo (štajerski konec)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ga razbil? sprednjo šipco ali ti spoh ne dela LCD?

 

1. če si razbil samo sprednjo šipco, je fora v tem, da je LCD tovarniško zalepljen s šipco in ti na servisih zaračunajo celotno menjavo (cca. 180€), lahko pa na eBay kupiš sprednje steklo (cca. 20€ kit) in ga poizkušaš sam zamenjat..

 

2. če ti je crknil LCD, te bo menjava pravtako na servisih stala cca. 180€, mogoče bi ceneje dobil, če bi na internetu našel pokvarjenega (da mu nedela matična oz. kaj podobnega...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ga razbil? sprednjo šipco ali ti spoh ne dela LCD?

 

1. če si razbil samo sprednjo šipco, je fora v tem, da je LCD tovarniško zalepljen s šipco in ti na servisih zaračunajo celotno menjavo (cca. 180€), lahko pa na eBay kupiš sprednje steklo (cca. 20€ kit) in ga poizkušaš sam zamenjat..

 

2. če ti je crknil LCD, te bo menjava pravtako na servisih stala cca. 180€, mogoče bi ceneje dobil, če bi na internetu našel pokvarjenega (da mu nedela matična oz. kaj podobnega.. .)

Telefon je padel na tla, sprednja šipica je cela, vidi se razpoka na LCD-ju. Ko ga prižgem se navrhu ekrana, slab centimeter vidi delovanje ekrana vse ostalo je tema. Tač ne deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti je šel LCD. Elektronika Čriček ima LCD+TOUCH brez okvirja za 160€ (sodeč po bolhi).

mladench menjava samo stekla tako na S3 in S4 je zelo zahtevna, saj moraš telefon konstantno segrevati, da lepilo počasi popusti. Dobil sem že telefon kjer je nekdo hotel to sam narediti in potegnil celotn LCD s sabo :). Ter problem je če je telefon (LCD) obrnjen proti soncu (po menjavi stekla) se nanj slabše vidi kot pri tovarniško zalepljenem. Tako, da jaz pravim, tisti ki se odloči menjat samo steklo mora to vzeti v zakup.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Tuki gledam http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli malo telefone,ker ga morem zamenjati. Npr tista NOKIA lumia 735 je vredu,jo ima slučajno kdo....???

 

Lumie so dobri telefoni, ki tistemu, ki ima telefon za telefoniranje, ter komunikacijo omogočajo praktično vse kar ostali. Seveda, če pa imaš željo po igračkanju z bolj ali manj uporabnimi (kar je v večni primerov) appi pa je bolje pogledati za japko ali androidi. Ne uporabljam veliko aplikacij tiste pa ki jih, so dosegljive na WP.

 

Osebno se mi pri Lumiah dopade odzivnost in hitrost (tudi pri budget telefonih), ki sem jo do sedaj pri androidih zasledil samo pri flagshipih. Všeč mi je design tako telefona kot tudi operacijskega sistema. Velik plus je bila uporaba prednaloženih map pri Here Drive (brezplačna navigacija). Telefona ne uporabljam za igračkanje z aplikacijami in primarno služi za telefoniranje, komunikacijo preko sms-ov ali mailov in dostopanje do spleta. To opravlja odlično. Bistvena zamera, ki jo imam do Lumie je to, da ne funkcionira kot usb povezljiv medij za različne datoteke. Tako je potrebno te zadeve urejati preko oblaka.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roke proč od Windows Phone sistema... kaj si mel sedaj?

 

Ma zdaj imam že kar nekaj let NOKIO xpress music,ma je že za v pokoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lumie so dobri telefoni, ki tistemu, ki ima telefon za telefoniranje, ter komunikacijo omogočajo praktično vse kar ostali. Seveda, če pa imaš željo po igračkanju z bolj ali manj uporabnimi (kar je v večni primerov) appi pa je bolje pogledati za japko ali androidi. Ne uporabljam veliko aplikacij tiste pa ki jih, so dosegljive na WP.

 

Osebno se mi pri Lumiah dopade odzivnost in hitrost (tudi pri budget telefonih), ki sem jo do sedaj pri androidih zasledil samo pri flagshipih. Všeč mi je design tako telefona kot tudi operacijskega sistema. Velik plus je bila uporaba prednaloženih map pri Here Drive (brezplačna navigacija). Telefona ne uporabljam za igračkanje z aplikacijami in primarno služi za telefoniranje, komunikacijo preko sms-ov ali mailov in dostopanje do spleta. To opravlja odlično. Bistvena zamera, ki jo imam do Lumie je to, da ne funkcionira kot usb povezljiv medij za različne datoteke. Tako je potrebno te zadeve urejati preko oblaka.  

 

Ja saj verjetno bom kar to šeu vzet,ker me tudi nekako najbolj mika.. Ma jaz telefon uporabljam bol za sms,klice in kako fotko če pa tam. No hvala za odgovor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DXR16, WP je izredno enostavna zadevca. Aplikacij je dovolj za normalno delo in se pojavljajo nove, hitrost delovanja in stabilnost je pa itak lepša stran WP.

@KeC, pri novejših WP (govorim od 8 dalje) se ob priključitvi na USB kabel na PC pojavi kot "izmenljiv medij". Torej uporaba programa Zune, kot je bila nuja za WP7, odpade.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rokic, hvala za info. Me veseli, da so od 7.8 to popravili. 8.1 pa kolikor sem videl ima še več novih opcij. Kot kaže bom konec tedna tudi sam počasi naredil menjavo, ostajam na Lumii.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zdaj imam že kar nekaj let NOKIO xpress music,ma je že za v pokoj...

jaz sem si jo predelal v navgacijo za moped. Ovi maps je še vedno odličen, v nasprotju z androidi se nič ne pregreva, če je stalno na polnjenju in za tisto kar rabim navigacije mi zadostuje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tudi moja ima navigacijo,ki jo je inštalirau brat in res je,da dela kot urca... :yes:  samo ostalo mi nekaj šteka pa to,ker mi je padu že 100 krat potleh... Če bo danes čas grem po novega. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rokic, hvala za info. Me veseli, da so od 7.8 to popravili. 8.1 pa kolikor sem videl ima še več novih opcij. Kot kaže bom konec tedna tudi sam počasi naredil menjavo, ostajam na Lumii.

 

kako lumijo si imeu ti zdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako lumijo si imeu ti zdaj?

 

Lumio 800 ... se je dobro držala :) nasledila jo bo verjetno 930.

 

Pri meni je še dodaten plus, da se WP zelo dobro povezuje z Blue&me sistemom v avtu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala :)  danes grem pa 100% vzet eno,ali 735 ali 930. Verjetno bom vzeu kar 735.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nokjica je doma,da vidimo kako se bo obnesla...za enkrat in za kar ga jaz rabim je bomba... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!