Skoči na vsebino

Mobilni telefoni, GSM


Priporočene objave

12 minutes ago, maus said:

kaj majo zdj veze računi in ostale nebuloze .. a nimam lep telefon, kajne :P

 

2022 maš flip telefon. ??‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

2022 maš flip telefon. ??‍♂️

2021 december ... flip z3 g5 :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

2021 december ... flip z3 g5 :P 

5G...sej veš da je nevaren :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

5G...sej veš da je nevaren :P

 

Z3 x cepljen, potem je 5G ok ... kaj ti ni jasno :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Z3 x cepljen, potem je 5G ok ... kaj ti ni jasno :huh: 

sej lih zato, k si 3x cepljen. Pol ti pa lahko 5G čip skuri :P

 

s sreči maš sam pou telefona, to je dobro :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sej lih zato, k si 3x cepljen. Pol ti pa lahko 5G čip skuri :P

 

s sreči maš sam pou telefona, to je dobro :D

 

s 5G dobim višje vrednosti kriptovalut :ras: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ja. Pa telefaks u kovčku?

 

Ne razumem poante, ampak mi je vseeno smešno :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sicer doma nimamo nekih zahtevnih strank pa sem mnenja da ne rabijo telefona za več kot 200eur, (ok malce čez je blo) ampak sedaj imajo vsi "stari" pocote x3 nfc. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bajkr88 pravi:

kaj kupit za 500 e .. loh leto star

Jaz ti prodam samsung s10+ star 2leti za 200€. Sem ga hoto zamenjat staro za novo v telekomu pa mi je prodajalec rekel, da je škoda po mobitelovem vrednotenju dat za 90€, ker ga z lahkoto prodam za več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da si sposodim temo.....nisem našel teme, ki bi direkt zajela moj problem/vprašanje........

 

Stvar je sledeča; na vikendu na Hrvaškem (avtokamp) uporabljam Chromecast 4 Google TV adapter za gledanje EON TV, preko hrvaške sim card HR-Telekom (neomejen net- tedensko) preko sim card router Huawei E5576-320.....! 

Do sedaj je bilo vse ok, s tem, ko se je pa pričel tudi kamp polniti, pa prihaja do "smetenja" signala od drugih naprav , itd.! Pred enim mesecem je bila moč signala good sedaj je medium.....prenos hitrost je bila prej 18-20 Mbps Down in 28 Mbps Up.......sedaj 7-8 Mbps D in 18Mbps U! In, ob gledanju TV programov preko Chromecast 4, se zgodi, da program za sekundo, dve zamrzne in potem naprej deluje normalno.....ampak je vseeno moteče.

Ali bi bila rešitev kakšen tak Wifi ojačevalec? Ali bi ojačal signal in povečal hitrost prenosa? Ne gre se mi za povečanje naokoli, ker se vse dogaja v istem prostoru (router + TV).....

ASUS ojačevalec WiFi signala RP-AC55, Dual Band, AC1200 | mimovrste=)

 

Morda kakšna druga rešitev?  Je pa tako, da ethernet kabel odpade, ker ga nimam kje priključit? Morda močnejši SIM card router?

 

Vsakka ideja, nasvet dobrodošla......

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bojim, da je oddajnik "zaseden" zaradi povečanega prometa. Signal se pač deli glede na število uporabnikov...Glede na upad hitrosti prenosa, Močnejši card router ne bo pomagal... To je isto kot na AC. Ko si sam ali redek promet, gre hitro, tudi super hitro. Ob vsakem naslednjem vozilu, se pretočnost zmanjša. Več prometa, vse gre bolj počasi.  Za normalno surfanje po netu je ok, za gledanje v "živo", pa ti tudi velik buffer ne bi pomagal.

Preveri pri ponudniku, kako ti lahko zagotovi obljubljeno hitrost...

 

Moje mnenje!

Lp, C eagle

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenje C eagle!
 Jaz osebno se vedno mislim, da je ozko grlo nekje pri meni. Ker, da je oddajnik ze sedaj prezaseden, ko je gostov morda nekje 15-20% vec, kot pred 1 mesecem……kaj bo potem v peak-u sezone…..bi moral ta oddajnik pocepnit. 
 Trenutni sim card router je zelooo os osnovni….mislim, da moram tu odpravit ozko grlo……ne vem pa za zihr. 
gledal sem tudi, ce bi svojo dodatno 4G LTE anteno namontiral in jo povezal direkt na novi mocnjesi router….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ne bo držalo.

Če je bilo prej v redu, zdaj pa s povečanjem števila gostov nastajajo težave, ni v tem nobene povezave s TVOJIM ruterjem. Razen, če ni zaščiten z geslom 8n ima vsak dostop do njega...

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. Uporabniki vsako leto porabljajo več podatkovnega prometa. Pasovna širina je omejena, prav tako pretok. Kar je bilo še lani čisto dovolj, je letos lahko že velik problem, še posebno če ne nadgrajujejo sitema...

Če ima restavracija 30 sedežev, bo postregla 30 gostov, če jih hoče 60, mora povečat kapaciteto...

Simple as that...

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, C eagle pravi:

Nekaj ne bo držalo.

Če je bilo prej v redu, zdaj pa s povečanjem števila gostov nastajajo težave, ni v tem nobene povezave s TVOJIM ruterjem. Razen, če ni zaščiten z geslom 8n ima vsak dostop do njega...

Je zasciten z geslom…..! Se pravi, po tvoje, nimam kaj naredit ampak potrpet…… 🥺

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Roger G. Jagger said:

Je zasciten z geslom…..! Se pravi, po tvoje, nimam kaj naredit ampak potrpet…… 🥺

Probaj povprašat pri ponudniku storitve, če ja kaka druga varjanta. Edino to mi pride na misel.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem teli oranzni padci so, ko TV program zamrzne za 1-2s. Je bila moc signala tudi v modrem delu…..C8E5BA11-D5BC-4F37-81CA-C533BF5CEF16.thumb.png.053ef31fe6e37e4061da35a053173de4.pngC8E5BA11-D5BC-4F37-81CA-C533BF5CEF16.thumb.png.053ef31fe6e37e4061da35a053173de4.pngCFDCD8A1-289A-4171-B032-E0EF1D587A8F.thumb.png.3027224f0be23e920bf20dd5f46b3dbe.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, C eagle pravi:

Probaj povprašat pri ponudniku storitve, če ja kaka druga varjanta. Edino to mi pride na misel.

Sem ze govoril z HR-Telekom support-om…..predlagal, da naj reboot-am router…..

ker, vse kar rabim je vsaj +12 Mbps Download hitrosti in je vse ok

5FE0AF0B-6AC2-4DD6-97AD-E57C0D7582F2.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z anteno routerja?

če lahko probaš kaj obračat. 

Če veš kje je oddajnik, poskusi anteno obrnit tako, da bo malo nagnjena in bo obrnjena bočno glede na oddajnik.

Če jo usmeriš proti oddajniku kot puščico, ima NAJMANJ učinka. Antena ima bočno najboljši sprejem oz oddajo.

Če je oddajnik postavljen nekje višje, potem z nagibom antene povečamo njeno bočno usmerjenost...

Bom probal skicirat...

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekako tako...

Spodja palčka prikazuje sevanje antene...321382089_Breznaslova.thumb.png.b9875eb8d5e68f0803edc064294f0610.png

Popravljeno . Popravil C eagle
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Router nima zunanje antene……je zelo osnovni (Telekom Slo-nabavil), v velikosti skatlice cigaret…..

E13DAE32-BE3F-4CAB-BE14-E2A64034C429.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi ga malo obrnit okrog, pa če maš možnost preverit jakost signala...

Pol pustiš v najboljšem položaju :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, C eagle pravi:

Poskusi ga malo obrnit okrog, pa če maš možnost preverit jakost signala...

Pol pustiš v najboljšem položaju :D

 

Sem ga nosil okoli k dojencka….najbolj mu pase zunaj na mizi pred prikolico (to je v avtokampu)….moc signala preverjam z Huawei app! Najprej bom sedaj probal prestavit sim kartico v mobitel in postavit hotspot, pa da vidim, ce bo kaj bolje lovil…..potem sem imel v mislih en malo bolj resen router (z 2 antenama)….na koncu pa magari dodatno LTE anteno z SMA prikljuckoma povezat…….

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!