Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

no, če se boste kdaj vozi na relaciji Mislinja-Slovenj Gradec, nekje na sredini je bencin pumpa in tam je liter bencina 3 tolerje ceneje, no neki pa le je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če se boste kdaj vozi na relaciji Mislinja-Slovenj Gradec, nekje na sredini je bencin pumpa in tam je liter bencina 3 tolerje ceneje, no neki pa le je  :OK:

Če bi vedu,kje je ta pumpa,bi zmeraj šel tja tankat :P

Bi ene 3,5k sit pršparal v celmu letu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je začel hodit okol en mail in sicer s sledečo vsebino:

CENE BENCINA!!!

To je Protestna akcija proti previsokim cenam derivatov!

NANAŠA SE NA SPLOŠNI POZIV DA SE 1. OKTOBRA 2005 NE TANKA

Stalna višanja cen derivatov, počasi vzbuja strah. Zadnji čas je za reakcijo.

Vsi prizadeti ste poklicani, da nekaj postorite

Ključni dan je 1. Oktober 2005. Če se ne bo na ta dan nikjer tankalo, se lahko trg začne zavedati.

Zavedati se moramo da imamo tudi mi moč, moramo jo samo uporabiti.

Današnje moderne komunikacije omogočajo, v kratkem času veliko ljudi opozoriti na to akcijo.

Tankajte pred ali po 1. Oktobru 2005 ampak NE TANKAJTE NA 1. OKTOBER 2005 .

Ta akcija je nujno pomembna pokazati Oljnim mogotcem, da ima par milijon ljudi dovolj praznjenja žepov.

Sodelujte! Povejte naprej!

Pošljite to informacijo naprej svojim prijateljem in znancem!

Kaj pravite o tem? Bo folk resno vzel al se bo do prvega oktobra že vse pozabilo?

Jest sem za, zmerej je treba nekaj novga probat, mogoče bo pa kaj iz tega :lol1:

Probat ni greh, greh je če kaj rata :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, cene se višajo, ljudje se pa držimo za glavo. Na drugem koncu pa se nekdo lepo okorišča na naš račun in si kupuje takšne in drugačne štirikolesnike, ki niso višji od 1,2m. Žalost in resničnost. Vsaka medalja pa ima dve strani. Za večino ljudi je bencin še prepoceni. Koliko bentenja zaradi podražitev, zastoji na bencinskih en dan prej pa vendar, večina slovencev še kar v avtomobilih. Pa ne rečem tiste daljše relacije, za katere je avto potreben in slabo vreme, ki človeku ne more do živega, ampak vožnje na razdalji 2km so pa pomoje malo odveč. Ampak ni važna cena bencina, važno je, da se pripeljem iz točke A v točko B, ne glede na razdaljo. Kar hočem povedati je, da se mentaliteta večine slovencev niti s visokimi cenami ne bo spremenila. Zadnjič sem gledal 24ur in so intervjuvali voznike po cestah. Slišal si malo morje odgovorov na vprašanje, kaj bodo naredili ob povišanju cen. Manj se bom vozil, kupil bom manjši avto, šparal bom na hrani in oblačilih itd. Nobeden ni niti omenil, da bo recimo več uporabljal kolo, hodil peš, uporabljal avtobus ali karkoli drugega. Ne, avto mora bit! Sicer nisem precej dalj na Svetu kot dve desetletji, zato prosim tiste starejše, da mi odgovorijo, kaj je ta fenomen. Izhaja to mogoče iz naše Yuge, ko je bil avto prestiž in si ga je redkokdo privoščil ali pa ga zaradi dolgih čakalnih vrst nisi mogel dobiti? Zakaj smo vsi tako obsedeni od vožnje s avtomobilom, nekateri celo do te mere, da se hočejo zapeljati direkt v trgovino (rezultat je, da je avto tik pred vhodom). Celo tako daleč grejo, da se na tisti razdalji 2-3km iz službe do doma gnetejo 1 uro v stoječi koloni, zjutraj celo prej vstajajo zaradi tega in dodatni čas potratijo ob izkanju parkirnega prostora. Ampak glavno da imajo svoj avto. Povdarek je na SVOJ, saj mora vsak družinski član danes imeti svoj avto. Pomojem gre deloma za lenobo, deloma pa za to, da lahko rečeš, da imaš svoj avto in postaneš veliko več vreden v očeh svojih sodelavcev. Pa ne mislit, da komu zavidam, ker sam avtomobila nimam (si ga sposojam od fotra). Prav vesel sem, da ga nimam, saj ne bi imel za bencin, registracijo in zavarovanje, kaj šele za vzdrževanje. Tako mi je prihranjenega nekaj denarja, ki ga lahko vložim kam drugam. Kakšne dve, mogoče celo tri leta nazaj sem se tudi sam vozil naokoli. Vsako jutro na fax, potem domov, v trgovino itd. Nakar sem ugotovil, da pridem po mestu kamorkoli prej, kot pa s avtomobilom, s kolesom. Niti ni težav s parkiranjem. S skuterjem pa itak gre še 10 svetlobnih let hitreje. Tisti, ki uporabljate avto za kratke relacije, ne vzeti to kot napad na vas (sej mi je vbistvu vseeno, če plačujete bencin), ampak kot vprašanje, zakaj se od avtomobila ne morete ločiti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek je cena sodčka surove nafte zrasla, kot še nikoli prej - v enem dnevu za 4 doalrje, na 66 ... doslej rekord...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje,da se je zdej cena umirila,tj da bi se cena bencina morala kratkoročno znižati. Sam to "kratkoročno" me mal skrbi :hmm: (zasledil nekje na TV)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje se nam bliža nova podražitev saj ta nova orkanka RITA baje kr pošteno miga naokol in so že zaprli nekaj naftnih fabrk :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kmalu se bo dogajalo na bencinski podobno kot v gostilni:

N: "a lahko se en deci?"

G: "ja, no prav, do doma se moram priti."

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim da se nam s5 bliža dvig cene,.....Spet se en vetrič bliža Ameriki :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil king
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

95: -15,4 na 238,5

98: -21,4 na 245,3

D2: -5,7 na 233,2

K :  -4,1 151,1

tkole bo jutr  :OK:

yeah right.. vir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj tankal 16,5 l za 4200 sit, bemti to pa drago postaja sploh pri porabi nad 8l/100km :angry2: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj no že zadnjič niste vrjel  :slap:

ej ej ej, zdej ti vrjamemo, sam si se moral prvič dokazat da si zanesljiv vir :friend1:

tnx za info :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!