Skoči na vsebino

DRAŽJI BENCIN


udi

Priporočene objave

Pravijo, da so bile baje včeraj ogromne gužve na črpalkah :eek:

Jst sm šla ob štirih popoldne na OMV na Letališko; nobenga ni blo, samo jst - ampak jst sploh takrat še nisem vedla da se bo gorivo podražlo; še dobr da mam dizla :whistle:

Ampak res, to je pa že čisto too much, lohk bi mal jenjal počas s temi cenami :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEVEDA...sploh na višino plač večine. :grrr

dva v avtu?...vsak večer grem k fantu...a gre še kdo z mano.....največ 4 prostovoljce rabim :closedeyes:

:eek: Pa to je priložnost, ki sem jo čakal. Kdaj gremo? :blush:

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blazna redkost sta tudi dva na motorju... :grim dej nehaj klimbrič poj pa voz soseda na šiht k se drgač ne moreta v lajfu :grim

pa motor poj tud rab stalno še enga zadaj vozit.. :grim saj je poraba pr nekaterih motorjih enakovredna celo večja kot pri avtomobilih srednjega razreda

:nono: ne men pet koga bom vozu če pa ga mi pa pokažte  tistega ki bo odprl DENARNICO pa kj prmaknu zravn :slap:  preklet mal jih je takih :grim

Ma, daj se ti malo manj kregat, pa boš hitro našel nekoga, ki se bo vozil s teboj.

Pred leti, ko sem imel še Diano, sem v službo vozil sodelavca, ki je tehtal od 115 do 125 kg, odvisno od letnega časa. Ker je bil avto delan za tiste, ki imajo komaj kaj jesti(kategorija do 55kg), sem vsak teden moral variti sedež, saj se je najmaj 1x tedensko zlomil :ninja: Mi je pa gospod blogovoljno odrinil polovico nadomestila za prevoz. Je rekel, da imam toliko dovolj, ker, da nisem profitna ustanova. :nono:

No, če bi se hotel kregat, bi lahko takoj.....

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj zvečer sem se ob 21.30 vrašal iz pisarne z totalno praznim avtom in se odločil da grem tankat :eek: kolone iz bencinse ven :slap:

nevem no, al majo vsi 100 litrske tanke v avtih ali pa se splača za (v mojem primeru) 850 sit (pri 50 l bencina) v koloni stat pol ure :grrr

saj mene te podražitve tudi ne veselijo ampak nevem no, se mi zdi da bo folk pol ure brez problema stal v koloni (vmes še prižigal in ugašal avto in kuril bencin, eni pa so kar vžgane imeli) po drugi strani pa bo ta "prihranek" brez težav vrgel čez okno nekje drugje.

ajde razumem tovornjakarje, pri drugih pa mi ni jasno.

no danes zjutraj je bila bencinska super prazna :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Lina avtu?...vsak večer grem k fantu...a gre še kdo z mano.....največ 4 prostovoljce rabim :closedeyes:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: v primeru polnega tanka je prihranek tistih, ki so tankali še po stari ceni cca.800 - 900 SIT. Mi je ravno danes znanec, ki dela na pumpi razlagal, da je večina pacientov prišla samo dolit (10...15...20l) :slap: Kaos se je začel takoj po 19.uri, ko so novico objavili pri poročilih. Svaka čast tistim, ki se jim da za tolikšen prihranek drenjat in čakat na vrsto, ter ogrožat promet z ustavljanjem na voznem pasu pred pumpo :fight2: . Pred dvema tednoma sem tankal v D, na Autobahn-u je bil Bleifrei 95 1.41 EUR (cca 340 SIT) :eek: , verjetno so ga od takrat še kaj podražili :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka čast tistim, ki se jim da za tolikšen prihranek drenjat in čakat na vrsto, ter ogrožat promet z ustavljanjem na voznem pasu pred pumpo

torej če prišparaš 900 sit na tanku in za ta tank čakaš pol ure (dvomim da se je kje več čakalo)..hmmm hmmmmm hmmmmm to znese 1800 tolarjev na uro. kar dobro plačano za stat v vrsti HA? rade volje bi tistim k se jim ni dalo čakat napolnu rezervar in jim obračunal novo ceno :huh: mislim da bi kar zaslužu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema tednoma sem tankal v D, na Autobahn-u je bil Bleifrei 95 1.41 EUR (cca 340 SIT) :eek: , verjetno so ga od takrat še kaj podražili :?

in potem primerjaj slovenske plače z nemškimi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je ravno danes znanec, ki dela na pumpi razlagal, da je večina pacientov prišla samo dolit (10...15...20l) :slap:

torej če prišparaš 900 sit na tanku in za ta tank čakaš pol ure (dvomim da se je kje več čakalo)..hmmm hmmmmm hmmmmm to znese 1800 tolarjev na uro. kar dobro plačano za stat v vrsti HA? rade volje bi tistim k se jim ni dalo čakat napolnu rezervar in jim obračunal novo ceno  :huh:  mislim da bi kar zaslužu...

Preberi si še enkrat, večina jih ni prišparala glih 1800/uro :doze:

in potem primerjaj slovenske plače z nemškimi :hmm:

Če primerjaš plače v Lj z ostalimi v SLO, pa si še na slabšem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem primerjaj slovenske plače z nemškimi :hmm:

Kdo ti pa bo zagotavljal ceno goriva (ali katere koli druge dobrine) v premosorazmerju s plačami?

Cena goriva v Sloveniji je sicer delno regulirana v delu, ki se nanaša na dnevna gibanja (14 dnevno obdobje prilagajanja cen) in sezonska gibanja (možnost spreminjanja trošarin), vendar še vedno se goriva kupujejo na open market.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj piše vse o oblikovanju cen naftnih derivatov in časovnih obdobjih v katerih se spreminjanjo cene.

To se pravi (če sem prav razumel): država določi max. ceno, od distributerjev pa je odvisno ali bodo dejansko podražili naftne derivate. V primeru pocenitve pa nimajo kaj dosti izbire (če so bili derivati prej dražji).

SUPER, lepo da se naši distributerji držijo maksimalne cene ki jo požegna (izračuna) država.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej če prišparaš 900 sit na tanku in za ta tank čakaš pol ure (dvomim da se je kje več čakalo)..hmmm hmmmmm hmmmmm to znese 1800 tolarjev na uro. kar dobro plačano za stat v vrsti HA? rade volje bi tistim k se jim ni dalo čakat napolnu rezervar in jim obračunal novo ceno  :huh:  mislim da bi kar zaslužu...

kje si hodil včeraj, bi ti takoj jurja stisnil če bi mi šel tankat, seveda pod pogojem da avto postaviš v kolono in ga potem na roko potiskaš naprej ne pa da sediš z prižganim motorjem ali ga kurblaš vedno ko se moreš prestavit za 5 metrov.

cvetoo a torej je to tako kot z penzionisti ko zjutraj 2 uri stojijo pred banko da dobijo penzijo, če bi pa prišli malo pozneje bi čakali 10 min? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivnoi je res, res pa je tudi, da je bencin prepoceni glede na ostale države EU. 

Po moje bo do konca leta tam nekje cca 300 SIT/l in to bo približno taprava cena.

:BUA:  :SS

Tako je življenje.  :(

v AUT in D ze glasno razmisljajo, da se bo cena ustalila sele ko bo pri € 2,00/lit ROZ 95.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava cen bencina in dizla (povzeto po www.amzs.si):

BENCIN 95

država cena sprememba

BIH 251,10 SIT 5.9.2005

Slovenija 254,00 SIT 13.9.2005

Poljska 256,80 SIT 5.9.2005

Makedonija 258,20 SIT 9.9.2005

Črna Gora 258,70 SIT 5.9.2005

Hrvaška 260,20 SIT 5.9.2005

Češka 265,40 SIT 8.9.2005

Madžarska 279,30 SIT 6.9.2005

Francija 318,60 SIT 5.9.2005

Italija 318,60 SIT 12.9.2005

Nemčija 340,20 SIT 8.9.2005

Turčija 402,90 SIT 30.8.2005

DIZEL

država cena sprememba

Makedonija 215,50 SIT 9.9.2005

Poljska 231,30 SIT 5.9.2005

Črna Gora 232,40 SIT 5.9.2005

BIH 237,60 SIT 5.9.2005

Slovenija 238,90 SIT 13.9.2005

Hrvaška 241,30 SIT 5.9.2005

Češka 248,30 SIT 8.9.2005

Madžarska 267,00 SIT 6.9.2005

Francija 270,70 SIT 5.9.2005

Nemčija 280,30 SIT 8.9.2005

Italija 294,70 SIT 12.9.2005

Turčija 335,80 SIT 30.8.2005

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva primerjava cen bencina in dizla (povzeto po www.amzs.si):

.....

Turčija 402,90 SIT 30.8.2005

:SS še dobr, da majo tam visoke plače. Sam po Istanbulu ( kot tudi ostalih večji TR mestih ) se pa fura folka kot da bi ga zastonj talal. :hmm:

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:SS  še dobr, da majo tam visoke plače. Sam po Istanbulu ( kot tudi ostalih večji TR mestih ) se pa fura folka kot da bi ga zastonj talal. :hmm:

Ovamo tamo d.o.o..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobr da mamo vrtino z vodo in toplotno črpalko in ni treba kurilca kupovat... Za bencin bo pa problem ja... :hmm:  V Angliji je že 310sit/1l

jst ne bi tole, tak na velik zvon obešu, kolega je mel isto, pa mu je začela država zaračunavat, mogoč poznaš zakon, vse kar je globje od 30cm je v lasti države!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor bo samo za ob nedeljah!!!! :(

pa še to bomo raje upali da bo deževalo!!!

:smoke:

Pa še to bomo na štirjake prešaltal! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!