Skoči na vsebino

T2 hitri širokopasovni dostop


Priporočene objave

Ne me zdej linčat, sem le študent, ki dela na t2 in sem na informacijah in ne v tehnični podpori. Da ne bo kakih obtožb da sem kriv za kogaršnje težave.

Pa kako lahko blacklistate svoje lastne stranke!? :headbang: :headbang: :headbang:

# telnet mx1.t-2.net 25
Trying 84.255.209.81...
Connected to mx1.t-2.net.
Escape character is '^]'.
220 md2.t-2.net ESMTP Mirapoint 3.7.5-GA; Fri, 9 Mar 2007 13:17:55 +0100 (CET)
helo XXXXXXXXXXX
250 md2.t-2.net Hello XXXXXXXXXXX [84.255.204.67], pleased to meet you
mail from: test@XXXXXXXXXXX
550 This domain is blacklisted,consult your postmaster

Brez opozorila, brez razmišljanja...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hector - ruterji so običajno opremljeni s preglednimi navodili

IP nastavitev ti ne bo treba vpisovat, če uporabiš DHCP

če nočeš DHCP, seveda ne vpišeš enakih IP nastavitev - vsaj ena se mora razlikovat, torej IP računalnika mora biti različen, od IP-jev drugih naprav v omrežju, a ne...

Super oprema je Cisco, ampak ni poceni.

za domačo rabo je dober vsak ruter, ki je vsaj za 80 procentov dražji od najcenejšega šrota.

če rabiš WLAN - se stvar podraži za dodatnih 60 procentov na za 80 % zvišano ceno najcenejšega ruterja (če hočeš dobro delovanje)

Meni je marsikdo odsvetoval recimo Level One, ampa kstvar dela čisto spodobno.

fora najcenejših ruterjev je, da imajo prešvoh procesorje vgrajene, da bi sfolgali normalno šibat paketke in jih šnofat

ne budali........

obvezno moraš vpisat IP naslov dodeljen s strani ponudnika v router, drugače zadeva ne bo delovala (vsaj pri T2 ne, kajti nimaš modema, temveč gateway).....na routerju vpiši še DNS naslove in zadeva špila.....

pa na računalnikih nastavi DHCP (samodejno pridobivanje IP naslova in dns naslova)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne budali........

obvezno moraš vpisat IP naslov dodeljen s strani ponudnika v router, drugače zadeva ne bo delovala (vsaj pri T2 ne, kajti nimaš modema, temveč gateway).....na routerju vpiši še DNS naslove in zadeva špila.....

pa na računalnikih nastavi DHCP (samodejno pridobivanje IP naslova in dns naslova)

...točno tako sem naredil in zadeva špila več kot odlično. Tako kabel kot wireless. :grim

Aja, router pa je Linksys WRT54GL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, serbus :)

Ima kdo danes probleme z netom? Meni se je začelo včeraj.. spletne strani delajo tak tak, vse.. drugače pa drugo deluje, p2p, msn.. Drugače pa sem zel zadovoljen z t2, to je moj edini problem po.. uff, ne pomnem kdaj mi je nazadnje zajebavalo :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, serbus :)

Ima kdo danes probleme z netom? Meni se je začelo včeraj.. spletne strani delajo tak tak, vse.. drugače pa drugo deluje, p2p, msn.. Drugače pa sem zel zadovoljen z t2, to je moj edini problem po.. uff, ne pomnem kdaj mi je nazadnje zajebavalo :)

LP

Jest mam T-2 pa morm rečt da nisem opazu da bi me kej zezalo danes... Vse dela OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, čudna zadevca.. sem poklical če je problem pri njih in so zatrdili da bi moralo vse delati normalno.. Ironično, 5 minut za tem je začelo vse delat zopet normalno.. Ah dobro, samo da dela :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Ima kdo televizijo T-2? Kako se obnese?

Pozdrav vsem!

Je kar vredu, samo včasih je na trenutke malo kockasta slika, imam pa 130 programov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi imamo "full optional" T2: internet, telefon in TV

internet brez težav zelo priporočljivo

telefon na začetku pred cca 3mi meseci je malo odzvanjalo, zdaj je o.k., predvsem pa poceni

TV razen popolnega black-outa pred enim tednom (od 8 zjutraj do 5 popoldan v nedeljo 28.10)

dela v redu, slika je res digitalna na vseh programih enaka, programov je pa cca 150. Edini problemček je da ti na ruter (modem) priklopijo še kabel za TV ki gre na vmesnik kateri mora biti ob TV aparatu, tako da imamo doma polno hišo kablov, ker imam en TV v jedilnici, drugega v dnevni sobi, pa še računalnik!

Ko se bodo vse obstojoče tehnologije še "udomačile" mislim da jim bo kar v redu šlo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koristim telefonijo, TV,internet. Zadovoljen pogojno...

Sliko večkrat kocka, več programov občasno mrkne, razloga ne vem.Seveda nekateri (šport) programi se zatemnijo.Internet dela OK, telefonija OK.

Na dodatni TV vmesnik pa čakam sedaj 2-3 mesece, kar pa ni OK.V čem je fora tega čakanja? tržno ni, profesionalno ravno tako ne, mogoče ima versko ozadje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi imamo internet (wlan) in telefon od T-2. V povprečju 1-krat mesečno vse mrkne, vendar navaden izklo-vklop reši problem. Na zadnje je edino crknil napajalnik od modema (220 // 5 V) in smo bili 3 dni odrezani.

Še vedno pa smo v dilemi glede TV ...? Boo? Moti me tudi, da bi moral vleci kabel po bajti. Komaj sem se internetnega rešil in vse luknje zaflikal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Wlan-om se to rado dogaja,posebaj če imaš kakšen lowbudget wlan router. Meni enako 1x mesečno crkne vse (jbga je pa router bil zastojn).

BTW...a TTX na TV so že uredili, ali se še vidi slika v ozadju?

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T2 telefonijo lahko patentirajo kot super eho efekt ! :angry:

kot da se sam s sabo pogovarjaš in vse ponavljaš ! :SS za znoret !

ni šans da ne ugotoviš oz. slišiš če te kdo kliče kao iz t2 telefonije .....šalamastika.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam spet internet(8/1mega) zajebava da kr res ni. Torrenti grejo počasi, mula tudi, internetne odpira zelooo počasi. Krneki, pol ko pa že 3× v dnevu kličem in dobim vse možne službe tm, pa mi noben ne zna svetovat in pravjo da je pri nas nekaj narobe, a en teden dela normalno, pol pa en teden zajebava, mamo jim :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T2 telefonijo lahko patentirajo kot super eho efekt ! :angry:

kot da se sam s sabo pogovarjaš in vse ponavljaš ! :SS za znoret !

ni šans da ne ugotoviš oz. slišiš če te kdo kliče kao iz t2 telefonije .....šalamastika.....

pr moji je biu isti problem... težavo smo pa rešil tko, da smo nesl telefon zamenjat, pa je zdej ql ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa že 7 let kabel od telemacha, sedaj sem vzel trojček (TV, telefon, net 8M/768k) in dela vse b.p., samo modem so zamenjali in to je to. Telefonski kabel sem iz modema dal v stensko telefonsko vtičnico in telefonska linija je sedaj po celi bajti, tako kot prej prek telekoma. Imamo pa v bajti na kabel priključene 4 TV sprejemnike in dela vse b.p. Do sedaj ni bilo še nobenega mrka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega mi je reku da ma T2 povezavo s tujino "samo" 2 al 3 giga, medtem ko ma SiOL 12giga..

je to res ?

Ne. Siol ima 30 giga oz. je imel. Zal ga ni vec, tako da ima te povezave sedaj telekom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk priklopiš 3 TV na T2. Vem da oni to zagotavljajo, ampak me zanima v praksi, če to funkcionira?

...pri T2 lahko priklopiš kolikor TVjev hočeš in ti prenese žep

na 2 načina:

- na en modem 2 TV (se mi zdi).. oba gledata isti TV spored/kanal

- na več modemov več TVjev .. vsak TV svoj modem in lahko gledajo po svoji izbiri

en modem je zastonj, osale lahko kupiš (ne priporočam) ali najameš za nekaj več kot 2€/mesec/modem .. če nagaya ali crkne enostavnno zamenjajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk priklopiš 3 TV na T2. Vem da oni to zagotavljajo, ampak me zanima v praksi, če to funkcionira?

Koliko televizijskih aparatov lahko priključim, če imam naročeno storitev televizije?Na en VDSL priključek lahko v idealnih pogojih naročnik priključi do 3 televizijske aparate. Za vsak televizor potrebujete svoj settop box. Prvega vam brezplačno nudi T-2 kot del storitve, ostale pa je potrebno najeti kot dodatno opremo. Televizijski programi so seveda neodvisni, kar pomeni, da lahko na vsaki televiziji gledate različen program.

Link

Lahko gledaš pa enga na TV druge pa na računalnikih brez settop box-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk priklopiš 3 TV na T2. Vem da oni to zagotavljajo, ampak me zanima v praksi, če to funkcionira?

V praksi malo težje, ker ima modem SmartCom štiri izhode Lan.

L1=telefon

L2=internet

L3=TV

L4=TV

that's it

ne vem če imajo še kakšne druge modeme, ali pa wlan internet ponuja druge možnosti

mi smo še na kablu, ker nimamo optike v naši vasi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!