Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Provokacija za vse strpne in nestrpne:

Cigani so se na svojem 1. svetovnem kongresu leta 1971 odločili, da niso več Cgani, kakor jih že več kot 1000 let imenuje Evropa, temveč, da so Romi.

Rom v ciganščini pomeni človek.

Do tu vse lepo in prav.

Sedaj pa nastopa provokacija.

Romi, oziroma Ljudje, zase uporabljajo oznako za homota sapiensa. Vsi ostali, ki niso Romi, so Neromi, torej Neljudje.

Ali so Romi rasisti, ali ne?

Povejte :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lepo je, da jim pomagajo resiti stanovanjsko problematiko pa socialno podporo jim dali.

Zdej nej mi pa en pove, kako naj si jaz resim stanovanjski problem, kdo bo meni pomagal, a ce na enem travniku postavim bajto jo bojo legaliziral?

kurbe zajedalske... Vse v koncentracijske taborisce - razen ene 5ih, ki imajo sluzbe in placujejo davke...

Une k fehtajo na cesti bi morali pa javno odpreti lovsko sezono na njih pa za vsakega ubitega nagrado (lahko tudi simbolicno kakih 10.000 sit), ker je bilo opravljeno druzbeno koristno delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ni joke - res je svetovni dan romov. :OK:

Sem lih kar poslala lepo čestitko murskosoboškemu mestnemu svetniku Mucu v Prekmurje:) O:-) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ni joke - res je svetovni dan romov. :OK:

svašta, pomeni da bodo danes praznovali. a to pomeni če bom jaz naredil svetovni kongres perverznežev bomo tudi dobili svoj svetovni dan, pa še kakšne ugodnosti kot preganjana manjšina (manjšina smo itak zato ker si vsi ne upate priznat da ste perverzni :devil: ).

juhu to bo veselo, še dobro da nimam kakega naselja v bližini ker bo danes očitno nevarno za zalutale projektile. no ja malo bi morala policija ob praznovanjih blizu, bi najlažje ocenili kolko imajo neprijavljenega orožja.

kurc pa čestitke, sem že itak predlagal strojno sortiranje za ostale pa se strinjam z dolfejevimi in einherjarjevimi metodami. nisma pogosto istega mnenja ampak tu in tam se pa zgodi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, ni joke - res je svetovni dan romov. :OK:

Sem lih kar poslala lepo čestitko murskosoboškemu mestnemu svetniku Mucu v Prekmurje:) O:-) :rolleyes:

Lepo, da skrbiš za njih ... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da skrbiš za njih ... :xx:

Saj ne skrbim. :)

Samo z lepo gesto sem sebi in verjetno malo tudi njim, polepšala dan. :)

Tako malo je potrebno, da se človek dobro počuti, a ne? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. Komaj čakam, da pridem domov ... :D

Ja, pa koj na motor. Bom ROM-e, CD-ROM-e sabo v ruzak stlačil, da se bodo zraven peljali. :004 :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res imate izrazit smisel za humor. :)

Še posebno, ko se smejite svojim šalam. :devil: :naughty:

Enjoy! :OK: :yea2: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res imate izrazit smisel za humor. :)

Še posebno, ko se smejite svojim šalam. :devil: :naughty:

Enjoy! :OK: :yea2: :notworthy:

Sedaj pa res ne morem več biti tiho. Kadar koli kaj rečem, ali je dobro ai slabo, vedno moraš imeti zadnjo besedo.

Je pa dejstvo, da se vse vrti tukaj gori ali okoli "južnjakov", ali okoli Rom-ov, ipd, vsi ti pa vedno potrebujejo neko pomoč in spoštovanje (pišeš jim čestitke).

Ali se je kdo spomnil kakšnih drugih "manjšin", o katerih se ne govori naglas? Tisti pač za nekatere verjetno niso zanimivi, ali pač?

Saj bi še kaj rekel ... :004 :xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res imate izrazit smisel za humor. :)

Še posebno, ko se smejite svojim šalam. :devil: :naughty:

Enjoy! :OK: :yea2: :notworthy:

Se jim bom opravičil! CD Romom brez CDjev.

Takoj naslednjič, ko bodo prišli na travnik skipat smeti, ki so jih morali pobrati pri nekomu, ki jim brez tega ni hotel dati kakšnih 300kg aluminijastih odpadkov.

Obenem bom pa še sosedu naročil, da ko mu naslednjič pridejo spraznit skrinjo, da jim tudi izroči moje opravičilo. Če ne on, bo to gotovo storil naslednji sosed, ki jim tako rad "podari" za poln prtljažnik orodja. Od motorke do vrtalnega stroja. Saj revčki vse rabijo, če se hočejo socializirati. Menda bodo odprli obrt in pošteno hodili od hiše do hiše ponujat svoje usluge.

Sorčy Manu, ampak tole jesen, preden je začelo usuvati sneg, je bilo pa na našem koncu kar malo preveč ciganskih barabij, da bi bil do njih toleranten. Sedaj samo še grdo gledam vsako kišto z dolenjsko registracijo, ki se pelje mimo hiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se jim bom opravičil! CD Romom brez CDjev.

Takoj naslednjič, ko bodo prišli na travnik skipat smeti, ki so jih morali pobrati pri nekomu, ki jim brez tega ni hotel dati kakšnih 300kg aluminijastih odpadkov.

Obenem bom pa še sosedu naročil, da ko mu naslednjič pridejo spraznit skrinjo, da jim tudi izroči moje opravičilo. Če ne on, bo to gotovo storil naslednji sosed, ki jim tako rad "podari" za poln prtljažnik orodja. Od motorke do vrtalnega stroja. Saj revčki vse rabijo, če se hočejo socializirati. Menda bodo odprli obrt in pošteno hodili od hiše do hiše ponujat svoje usluge.

Sorčy Manu, ampak tole jesen, preden je začelo usuvati sneg, je bilo pa na našem koncu kar malo preveč ciganskih barabij, da bi bil do njih toleranten. Sedaj samo še grdo gledam vsako kišto z dolenjsko registracijo, ki se pelje mimo hiše.

Joj, kako si grd do njih ... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bom napisala sam zato, da bo Matic spet rekel, da moram imet zadnjo besedo :devil: , ker drugače mi itak dol visi, ker itak ne razume. :devil: :naughty:

Nikoli nisem napisala, da jih imam rada!

In nisem napisala, da si želim živeti v romski vasi! :wacko:

Čestitala sem jim pač ob njihovem prazniku in ta gesta mi je polepšala dan. :)

Preprosto. :) Tudi mene je strah, ko se ob kosovnem zbiranju odpadkov peljejo s podrtimi kombiji mimo in tudi jaz imam predsodke. :ph34r: Ampak, ravno zaradi tega sem poslala voščilnico, da si dokažem, da zmorem in ker vem, da VSI pač niso enaki. Poznam Anito, romkinjo in prav fajn dekle je! :) :004

In ker jim verjetno velika večina Slovencev pač ne bo poslala ničesar , bodo tistih sedem voščilnic , ki jih bodo prejeli, prilepili v svoje prostore in se jim bo zdelo to pomembno in lepo. In hkrati z njimi tudi meni. :)

Sploh me ni treba razumeti, če nočete. Meni je vseeno. Važno, da vem, kaj sem s tem mislila in s kakšnim namenom sem poslala. :wub:

Še enkrat čestitke ob Svetovnem dnevu Romov! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si povedala, resno mislim, pa razumem tudi, veš. Ni me treba za bedaka imeti. :devil:

Razumem, da si mislila na Anito in ne na tiste, katerih te je strah.

Veš, midva z Horjom sva pa mislila na tiste druge. Škoda .

Popravljeno . Popravil matic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, da si mislila na Anito ...Veš, midva z Horjom sva pa mislila na tiste druge.

Jaz sem napisala IME, OSEBO.

Ti pa "TISTE DRUGE".

A čist vse?

Al Anite nisi mislu?

Al mi jih lahko našteješ, "tiste druge", no, vsaj enega, ki ti je zagrenil dan, uro, življenje( :kva2: ) Vsaj enega roma, ki ga poznaš, mi omeni.

Lepo prosim. :)

Hvala. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi med znanimi osebnostmi je veliko pripadnikov Romov in Sintijev:

C.C.,Oto Pestner,Yul Brinner,Lorca....

Za vse pa velja: Karamindža !

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za vse posameznike na območju RS veljajo Zakoni. Če jih policisti in druge institucije niso sposobne forsirati, too bad ... za to niso cigani, romi, kdorkoli, nič krivi ... pač policisti ne delajo svojga dela.

mislim, pismo ,a mamo policaje zato, da na njih odvečne policijske uniforme oblečemo, al kaj? pa sodnike in tožilce za to, da v pisarnah sedijo in kofetkajo?

mah. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že imajo praznik!

Želim jim, da se izobrazijo, postanejo delavni in zasedejo enakopravno mesto v družbi.

Želim jim, da uživajo v svoji kulturi in jo delijo z drugimi.

Želim jim, da tisti, ki si želijo svobodnega življenja, to lahko živijo, brez da bi za to oškodovali ostale ljudi in neljudi. Meni je to država že ob rojstvi vzela. Lahko se le uprem z državno nepokorščino.

Želim jim, da postanejo tudi proti državi enakopravni in dolžni spoštovati vse državljanske obveznosti.

Želim jim, da s svojim delom prispevajo v skupno blagajno, ne pa da iz nje zase samo zahtevajo.

Želim jim, da s svojimi rokami zasluženim denarjem odplačajo in poplačajo vse tisto kar so pokradli in si na silo prilastili, najsi bodo zemljišča na katerih so se naselili, ali pa električna energija, ki jo tako samo po sebi umevno snamejo iz napeljav.

Želim jim, da svojo dejavnost usmerijo v poštene legitimne dejavnosti in opustijo lopovščino, izsiljevanje in pretepaštvo.

Želim jim, da bodo lahko brez ovir stopili do mene in jim bom jaz brez kančka odpora lahko odgovoril tako kot to lahko bilokateremu indijancu, črncu, indijcu ali pa še komu, ki ga srečam na ljubljanskih ulicah.

Želim jim, da se mi te želje ne bi zdele neuresničljive pravljice in da bi se čimprej nehale nesprejemljive zadeve, ki jih počno.

Do takrat, pa prosim lepo, da mi ne serjejo po glavi in mene in moje pustijo čisto pri miru in se držijo stran od mojega okolja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi med znanimi osebnostmi je veliko pripadnikov Romov in Sintijev:

C.C.,Oto Pestner,Yul Brinner,Lorca....

Za vse pa velja: Karamindža !

:afro1:

Torej se da, če se hoče!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko je svetovni dan Romov ... mislite da bodo zato pokradli kaj manj ali kaj vec? :) Ce kaj manj, predlagam da se razglasi leto romov ... v nasprotnem primeru takoj ukiniti "praznik", ker je skodljiv.

Sicer ima pa Einherjar zelo ucinkovit nacin razmisljanja :naughty:

P.S: cestital sem ze svojim CD in DVD ROMom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!