Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

... napisala, da dejansko ne veš, kako je tam

ko bi to napisalo še nekaj ljudi v tej debati ... bi bilo super.

Mislim, da bi to lahko napisali kar vsi.

Do sedaj še nihče od motosvetovcev ni napisal, da živi tam in ima vpogled v situacijo. Vsi smo samo nekaj brali, slišali, videli na TV, dodali k temu še svoje mišlenje, ki ga imamo vgraviranega v svoji pameti od nekdaj, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si le k pameti pršla in napisala, da dejansko ne veš, kako je tam

ko bi to napisalo še nekaj ljudi v tej debati ... bi bilo super.

Ja ampak za Ambrus se pa ve kako je :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak za Ambrus se pa ve kako je :devil:

Je "splošno znano", "dejstvo, da je tako" oziroma "itak vsi vejo", a ne?

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je "splošno znano", "dejstvo, da je tako" oziroma "itak vsi vejo", a ne?

:devil:

na-a :grrr

Imaš dokaz-ga greš lahko obiskat v bolnico (ali pa domov, če je mogoče že doma).

Govorim o temu, ki je bil napaden in poškodovan.

Lahko pa greš kar do domačinov iz Ambrusa. Ali še bolš-do ciganov v Postojno (lahko pa tam tudi ostaneš, ker ti bo itak prijetno v njihovi družbi a ne) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu je res ja, da so se zdej vsi opogumli nad Romi, ampak meni osebno ni jasno zakaj se je to zgodilo v Dečji vasi

Verjetno se ti je zapisalo, ker Dečja vas je pri Ambrusu in tam čisto zagotovo ni nekih hiš, ena sama baraka je, o lepih hišah ne duha ne sluha, vodovoda ni bilo, ker si ga niso priskrbeli (občina jim ga pa jasno ni šla zastonj napeljevat), temu primerna je bila higiena in vse ostalo. Sedaj na novi - začasni - lokaciji imajo tekočo vodo, pa se lopovi pritožujejo, da ni tople vode :lol1:

Temu se reče "daš ciganu prst, pa te zgrabi za roko"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw ... o kakih okvirih za sliko vi to? :?

rom roma m (o o) nižje pog. priprava

iz lesa ali drugega materiala, ki obdaja

sliko ali druge predmete; okvir:

izdelovati rome; dati sliko v rom

• pog. ta je pa za v rom zelo je lepa

Cigani še sami sebi pravijo cigani, slišal večkrat na lastna ušesa, tle pa o nekih okvirih za sliko stalno debatirate ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spremljam temo od začetka :hmm: pa vidim, da velika večina nima pojma o čem naklada, kot da so vso iz Ambrusa doma, samo polpulizem je slišat in nabijanje kr vsevprek :wacko: :cry: :doze: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš vikend je 5km stran od Ambrusa, s tem da je vas v kateri je bližje onemu taboru ali kakor koli temu rečeš ... kot pa Ambrus. Vsekakor vem o čem govorim. Je pa res da njih zagovorniki ne :)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak seveda je dejstvo tle, da sm to vidla po TV-ju in ne vem kaka je situacija v resnici tam dol. :rolleyes:

Najbolj to vedo v Ljubljani.In to taki, ki cigana še videli niso od blizu. Nekateri, ki imajo vikend 5 km od romskega naselja pa so že "doktorji" ......

Jaz sem bil včasih neposredni sosed idejnega vodje Civilne iniciative v bučni vasi (N.m.). Pa nič ne vem o neskončnem trpljenju vaščanov ter šikaniranju s strani Romov. verjamem pa, da dotičnemu pride prav vsaka politična točka zanj in njegovo stranko.

Dejstvo je, da okoliški kmetje od pridelkov res nimajo kaj dosti.Tudi, da prihaja do streljanja v naselju (v glavnem za Novo leto ter kakšno njihovo ohcet. Od cca 480 prebivalcev naselja jih 10 dela probleme, z ostalimi pa se kar da živeti. Procent, ki ni nič večji od splošne populacije v Sloveniji. Tudi v Sloveniji krade vsaj 5% ljudi. Če vzamemo v obzir politike in nekatere državne uradnike (podkupljivost), pa je odstotek pri civilih kvečjemu večji.

Žal vidim, da so npr.v Prekmurju glede sožitja daleč,daleč naprej. Žal si je na dolenjskem prejšnja državna oblast pred tem problemom zatiskala oči, nova pa bi , kot kaže, ta problem rada reševala na način, vreden metod ,znanih tudi iz druge svetovne vojne...

Eno naselje pa je neposredno ob naselju, kjer trenutno živim(ločuje nas cesta in žel.proga). Tu slišimo streljanje samo za novo leto (pa še tega je težko ločiti od topoumnega pokanja petard(cel december), ki ga izvajajo izobraženi večvredni "civili".

V lokalni trgovini morajo biti trgovke resda bolj pozorne, ko pride noter skupina z otroki, vendar se to dogaja tudi drugje in ob asistenci civilov ter je stvar kršenja zakona, ne pa posebnosti ene etnične skupine ljudi.

Sicer pa imamo pri nas dva "praznika", katere praznujemo skupaj.

V športnem parku v naselju imamo 30.aprila kresovanje, kjer se popoldan v nogometu pomerijo ekipe našega in njihovega naselja.Romi so zadolženi za kres in golaž, mi pa za ostale dobrote, ansambel in pijačo.

Pozno poleti pa naredijo fešto oni.Zopet ne gre brez nogometa(letos ekipe:Romov,civilov in ekipa policije).

Potem se je fešta, na katero smo bili vabljeni vsi krajani naše KS nadaljevala v njihovem naselju do zgodnjih jutranjih ur. Samo naselje je dokaj lepo urejeno, nekaj novih hiš,nekaj tudi barak, kako je z legalizacijo pa ne vem.

Mislim, da je za socializacijo te skupine ljudi potrebno malo dobre volje, OGROMNO dela in potrpljenja, kompromisov,predvsem pa tudi časa.

Sem pa proti politiziranju teh problemov, ki so najbolj aktualni pred volitvami, proti posploševanju, sploh pa proti pogromu na te ljudi, ki ga začenja izvajati oblast ob verbalni podpori strokovnjakov in nestrpnežev a la Cyc, in njemu podobnih

LP Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj to vedo v Ljubljani.In to taki, ki cigana še videli niso od blizu...

LP Damjan

Lepo in realno napisano.

Politiki

so pač sodrga kriminalcev, katerim človeško življenje

pomeni samo tisto kljukico na volitvenem listku in

kaj lahko si je izračunati, koga morajo žrtvovati,

da bo tistih kljukic več.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se ti je zapisalo, ker Dečja vas je pri Ambrusu in tam čisto zagotovo ni nekih hiš, ena sama baraka je, o lepih hišah ne duha ne sluha, vodovoda ni bilo, ker si ga niso priskrbeli (občina jim ga pa jasno ni šla zastonj napeljevat), temu primerna je bila higiena in vse ostalo. Sedaj na novi - začasni - lokaciji imajo tekočo vodo, pa se lopovi pritožujejo, da ni tople vode :lol1:

Temu se reče "daš ciganu prst, pa te zgrabi za roko"!

Ups :blush:

Ja no res sem se zapisala. Misnla sm na Rome iz Žabjaka pri Novem mestu :slap:

Lepo in realno napisano.

Politiki

so pač sodrga kriminalcev, katerim človeško življenje

pomeni samo tisto kljukico na volitvenem listku in

kaj lahko si je izračunati, koga morajo žrtvovati,

da bo tistih kljukic več.

:angry:

Hja no, res da je pred volitvami, ampak navsezadnje niso začel s tem politiki, ampak Romi in vaščani Ambrusa. Šele potem so se začeli vpletati vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw ... o kakih okvirih za sliko vi to? :?

Cigani še sami sebi pravijo cigani, slišal večkrat na lastna ušesa, tle pa o nekih okvirih za sliko stalno debatirate ...

tudi črnci si rečejo "nigga", če mu pa ti, beli zokn, rečeš nigga, te bo lopnil z metkom v čelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi črnci si rečejo "nigga", če mu pa ti, beli zokn, rečeš nigga, te bo lopnil z metkom v čelo...

Torej je bolje da si hitrejši ... pa mu niti ni treba rečt "nigga", al kako? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups :blush:

Hja no, res da je pred volitvami, ampak navsezadnje niso začel s tem politiki, ampak Romi in vaščani Ambrusa. Šele potem so se začeli vpletati vsi ostali.

Res, vendar so politiki to pot zadevo zagrabili z obema rokama, kar v prejšnjih primerih ni bil slučaj.

Sicer pa vaščana Ambrusa ni pretepel Rom, ampak civil, kateri je občasno živel pri njih.

Sicer pa: v Novem mestu so mi prejšnji petek (pred šol.počitnicami) pijani in pogumni mladci sredi belega dneva blizu Tuša ob navzočnosti sprehajalcev pretepli nečaka, ker je po duši (glasbeni)metalec, se oblači in obnaša kakor "metalec".

"Glejte metalca, tega je treba ubit", so bile besede kakih dvajsetih topoumnih,pijanih, (mogoče tudi kaj drugega)mladcev ob podpori enako ljubkih mladenk.... (nekaj njih z očitno krškim dialektom)

Kaj narediti ? Ali naj tudi novomeščani začnemo borbo a la Ambrus proti šolarjem iz drugih krajev? Ali naj tudi mi začnemo razmišljati kot Cyc, ter se rešimo vsega, kar nas pri drugačnih moti, ali pa se celo rešimo drugačnih??

Ali smo zato ljudje??

To kar so mladci naredili nečaku, so se naučili doma, pri starših, naučili so se razmišljati kot Cyc in njemu podobni, grožnje z umori in poboji proti Romom javno objavlja naša "novo demokratična" televizija pod patronatom Ljubljenega Vodje, in ob pomoči "kozarčka rujnega" do uporabe sile za reševanje osebnostnih problemov ni več daleč.......

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, oprosti, ampak serješ klamfe. Jaz jim dolgo nisem hotel nič, dokler niso ratali pretežki. Sedaj jim spet nič nočem, če se ne vrnejo nazaj. Preprosto zato, ker bo mir. Da bi pa želel jih spet nazaj imet, da bi dokazal da sem boljši in strpen + kulturnejši ...? Ja pa ja de, mi ni do nastavljanja drugega lica.

V kaši v kateri so, so povsem po lastni krivdi. Na 24ur.com je pisalo da je revčke sedaj strah. Prav, kar naj jih bo, za spremembo. Res ne vem zakaj bi se jih morali samo okoličani bati ... je čas da je še njih malo strah. Če ne bodo nazaj prišli zgage delat, jim itak ne bo nič.

Glede tega da ni bil cigan tisti ki je pretepel onega vaščana. Res je, samo živel je pri njih, drži. Pa veš zakaj je šel tja, tisti posiljevalec? Imenitno se je razumel z njimi. Bi ga ti vzel med svoje? :) Poleg tega pa - kolikor sem poučen o vsem skupaj, sta mu pomagala dva cigana, tko da ... sploh niso tako nedolžni, kot skušaš prikazat. Poleg tega gre za kapljo čez rob, kar pomeni, da imajo še od prej obilo masla na glavi.

In spet - a boste že nehali govorit o nekih okvirih za slike? "rom" je ciganska beseda za "človek". Tko pravijo sebi, ostali smo pa baje "civili". Super, a ne?

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, oprosti, ampak serješ klamfe. Jaz jim dolgo nisem hotel nič, dokler niso ratali pretežki. Sedaj jim spet nič nočem, če se ne vrnejo nazaj. Preprosto zato, ker bo mir. Da bi pa želel jih spet nazaj imet, da bi dokazal da sem boljši in strpen + kulturnejši ...? Ja pa ja de, mi ni do nastavljanja drugega lica.

V kaši v kateri so, so povsem po lastni krivdi. Na 24ur.com je pisalo da je revčke sedaj strah. Prav, kar naj jih bo, za spremembo. Res ne vem zakaj bi se jih morali samo okoličani bati ... je čas da je še njih malo strah. Če ne bodo nazaj prišli zgage delat, jim itak ne bo nič.

Ne vem, če si prebral oba moja današnja prispevka o tej temi..?

Sicer pa, ravno to sem hotel povedati, o čemer pišeš ti v odgovoru. Da žal, večina razmišlja tako. Nestrpno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če si prebral oba moja današnja prispevka o tej temi..?

Sicer pa, ravno to sem hotel povedati, o čemer pišeš ti v odgovoru. Da žal, večina razmišlja tako. Nestrpno!!

:grim :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj narediti ? Ali naj tudi novomeščani začnemo borbo a la Ambrus proti šolarjem iz drugih krajev? Ali naj tudi mi začnemo razmišljati kot Cyc, ter se rešimo vsega, kar nas pri drugačnih moti, ali pa se celo rešimo drugačnih??

Ko bi ti Cyca vidu ... Tudi on je "drugačen"...

Glede tega da ni bil cigan tisti ki je pretepel onega vaščana. Res je, samo živel je pri njih, drži. Pa veš zakaj je šel tja, tisti posiljevalec? Imenitno se je razumel z njimi. Bi ga ti vzel med svoje? :) Poleg tega pa - kolikor sem poučen o vsem skupaj, sta mu pomagala dva cigana, tko da ... sploh niso tako nedolžni, kot skušaš prikazat.

Cyc, kolk si že star? Ene 28 let ? Naslednjič, ko bo men šel kak 28-letnik na živce (bodisi na cesti ali kje drugje), bom rekel "pizda, vse 28-letnike je treba fentat... Tk one gre več naprej, zmer bl težki so."

Mislim, daj, pejt mal na svež zrak ... al pa kaki ciganki pod kiklo pogledat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, Symko, glede na to kako hitro zapneš z svojimi svetovljanskimi scenami tukaj na MS-ju in glede na to koliko 'prijateljev' oz. 'somišljenikov' si uspel sproducirati, bi rekel, da bi ob konstantnem stiku z cigani uspel tudi njih 'ljubiti' zelo močno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se dogaja s cigani tako kot npr. z nami(motoristi)-vse dajejo v isti koš!

Res so nekateri nevzdržni,delajo pizdarije,se pretepajo,kradejo...

so pa tudi nekateri ki so se uspeli ˝civilizirati˝in so boljši od kakega drugega osebka(ne roma).

Dokler bojo kradli,delali brezvezne pizdarije in imeli take in drugačne privilegije jih bo narod drugače gledal!!

PS:sj s čefurji ni nč drgač(pa brez zamere)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Šheryff

A sem kje rekel, da morate biti ful prijatelji al pa kaj z vsemi ljudmi (cigoti, čifurji, palicaji, med seboj)? Zgolj proti nestrpnosti pridigam ... To je nekaj drugega.

In nikakor tu ne gre za svetovljanstvo. Tudi tisto je nekaj povsem drugega.

Dokler bojo kradli,delali brezvezne pizdarije in imeli take in drugačne privilegije jih bo narod drugače gledal!!

PS:sj s čefurji ni nč drgač(pa brez zamere)

:OK:

Ali z motoristi, konec koncev... Al pa z metalci. Al pa z branjevkami, v končni fazi - ene so prijazne, ene bi pa najraj utopil v žlici vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Šheryff

A sem kje rekel, da morate biti ful prijatelji al pa kaj z vsemi ljudmi (cigoti, čifurji, palicaji, med seboj)? Zgolj proti nestrpnosti pridigam ... To je nekaj drugega.

In nikakor tu ne gre za svetovljanstvo. Tudi tisto je nekaj povsem drugega.

:OK:

Ali z motoristi, konec koncev... Al pa z metalci. Al pa z branjevkami, v končni fazi - ene so prijazne, ene bi pa najraj utopil v žlici vode.

@Ščymko: Jaz pa le pravim, da si tudi ti nestrpen. Pa še ljubljansko ignoranten. Pa vem, da nisi svetovljan, le poskušaš se prikazovati v tej luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bi ti Cyca vidu ... Tudi on je "drugačen"...

Cyc, kolk si že star? Ene 28 let ? Naslednjič, ko bo men šel kak 28-letnik na živce (bodisi na cesti ali kje drugje), bom rekel "pizda, vse 28-letnike je treba fentat... Tk one gre več naprej, zmer bl težki so."

Sym, ti malo obračaš moje besede, a ... to o fentavanju si ti iz rokava potegnil. Una familija je bila pa cela problematična in kar sem napisal je veljalo za one ambruške cigane. Z drugimi nimam stika in se lahko z njimi super razumem ... :D

Sicer pa - par mesecev še 27 ;)

Mislim, daj, pejt mal na svež zrak ... al pa kaki ciganki pod kiklo pogledat :grim

Ojoj ... ne, kar ti štej sramne uši (izjava bazira na dosedanjih vtisih o njihovi čistoči, pač pri onih ki sem jih videl. In ne, ne grem preverjat izjave ... :devil:

Bottom line, nikogar ni treba fentat, okoliški prebivalci bodo pa veseli, če jih res ne bo nazaj. Postavi se v njihovo/našo kožo - verjetno imajo dober razlog za to, misliš da ne?

28-letnik na živce ... a če ti vlamljajo, sem pa tja koga nalomijo, pa izsiljujejo ... to je malo več kot samo izi na živce, ni res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Eno naselje pa je neposredno ob naselju, kjer trenutno živim...

LP Damjan

Po moje bi lahko šli slovenski domorodci, slovenski Cigani in slovenski politiki za kakšen teden k vam na počitnice, da se naučijo sobivanja. Če se res tako razumete med sabo, kapo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bi lahko šli slovenski domorodci, slovenski Cigani in slovenski politiki za kakšen teden k vam na počitnice, da se naučijo sobivanja. Če se res tako razumete med sabo, kapo dol.

"Vodja" tega naselja je Bojan Tudija, ki je bil v Nm celo izvoljen za svetnika, vendar ne na listi Romskih svetnikov ,ampak neposredno. Spomnim se ga iz OŠ, ko sva bila 4 leta sošolca.ostali trije so odnehali prej.

Kdaj pa kdaj se zna tudi kaj "zakresati", vendar zaradi tega še ne delamo pogroma nad celim naseljem. Se da vse dogovoriti,če človek hoče. Če je kaj hujšega, naj pa ploicija ureja. V njihovem ali pa v našem naselju...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!