Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

Sej sem napisal z malo začetnico ... in če jih je volja, so zarad mene tudi takrat lahko tam.

Bomo z Anubisom pobiral prostovoljne prispevke za nafto ... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem napisal z malo začetnico ... in če jih je volja, so zarad mene tudi takrat lahko tam.

Bomo z Anubisom pobiral prostovoljne prispevke za nafto ... :devil:

Ah oprosti, v kolikor si pa skup napisal, pa sem mislila, da gre pri Bju za slovnično napako ...

Jaz se ne bi igrala z Anubisem ... lahko te v cigota spremeni :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi, "demokrati" bi, kot te vidim, stvari še zmeraj reševali po zakonu ulice in linča. Metode, ki jih učite in predlagate so vredne Dolfeta, ne pa moderne družbe 70 let zatem. Preberi si Ustavo,preberi si Zakone,in preberi Sveto pismo. Mogoče boš spregledal.Mogoče pa ne boš!

Zanimivo...

Najprej si omenil linč in zakon ulice - uvodno. Nato subtilno povezal Metoda in AHja. :devil:

Za finale pa dodal, kot "pozitivno" stran os zla - Ustavo, Zakone in Sveto pismo (tisoč in eno zgodbico ali kako uporabiti represijo v namen krvave oblasti).

Kdo ne vidi, kdo gleda in kdo samo opazuje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno ni nihče pripravljen sprejeti teh Ciganov. Še najmanj pa njihovi zagovorniki. Imam občutek, da nekateri zato tako hvalijo Cigane in jih zagovarjajo, da jih slučajno ne bi naselili pred njihova vrata.

Kaj pa če bi jih naselili na Meteljkovo? Ali še je kaj prostora?

ne ker je treba najprej na črno sezudat osnovno šolo, v uradno itak ne bi hotl poslat svojih otrok... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če se eno novo gipsy občino ustanovi? Pa bi lahko bil recimo Cyc edini svetnik neromske skupnosti tam?

...

PS: cyc, a ti raj v globala hodiš, namest na metelkovo? Al kam sploh greš tko vn, recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo...

Za finale pa dodal, kot "pozitivno" stran os zla - Ustavo, Zakone in Sveto pismo (tisoč in eno zgodbico ali kako uporabiti represijo v namen krvave oblasti).

Ustava,Zakon in Sveto pismo naj bi v osnovi učile o enakosti,dobroti,popuščanju,osnovnih normah obnašanja,pravicah in dolžnostih. Mišljen je bil njihov pozitivni smisel.

Os zla? Ustava naj se ravno ne bi uporabljala v namen zagovarjanja represije. Izkrivljanje Zakonov in Svetega pisma pa je bilo in je še vedno uporabljano tudi v "nečedne" namene ena in druge oblasti.

Vendar, kot sem rekel,Cycu sem hotel le nekako povedati, da so Ustava in Zakon glede urejanja romske problematike nekako nad občutki in gnevom par deset vaščanov Ambrusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, evo, na metelkovo z njimi, vkolikor ne bodo buldožerji peli :devil: Bodo imeli se fajn, kaka ciganska žurka, pomuzicirali bodo ... in se meli superfakingkul :devil:

Cyc,čeprav Mladina ni tvoj časopis, ti bom citiral rešitev problema, ki jo V MLADINAMITU ironično predlaga "Lovro Matič"

DOKONČNA REŠITEV

Vlada že pripravlja plan,

po katerem vsak Cigan

bo nemudoma poslan

od naselja daleč stran,

v kakšno mirnejše okolje,

v kakšno grapo,pusto polje,

gmajno,grič ali še bolje,

s katapultom v vesolje....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar, kot sem rekel,Cycu sem hotel le nekako povedati, da so Ustava in Zakon glede urejanja romske problematike nekako nad občutki in gnevom par deset vaščanov Ambrusa.

Ja ampak izkazalo se pa je, da so ravno občutki in gnev teh par deset vaščanov Ambrusa nekako tokrat bolj efektivni kot Ustava in Zakon urejanja romske problematike. .)

So pač oni sami vzeli stvari v svoje roke in glej, uspelo jim je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak izkazalo se pa je, da so ravno občutki in gnev teh par deset vaščanov Ambrusa nekako tokrat bolj efektivni kot Ustava in Zakon urejanja romske problematike. .)

So pač oni sami vzeli stvari v svoje roke in glej, uspelo jim je.

Uspelo jim je? Kaj jim je uspelo?

Daleč od tega, da so s tem rešili problematiko ciganov. Začasno so se jih "rešili". Problematika pa še zdaleč ni rešena in na silo tudi ne bo. So pa efektivno pokazali na problem,to je res.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,čeprav Mladina ni tvoj časopis, ti bom citiral rešitev problema, ki jo V MLADINAMITU ironično predlaga "Lovro Matič"

DOKONČNA REŠITEV

Vlada že pripravlja plan,

po katerem vsak Cigan

bo nemudoma poslan

od naselja daleč stran,

v kakšno mirnejše okolje,

v kakšno grapo,pusto polje,

gmajno,grič ali še bolje,

s katapultom v vesolje....

Rešitev se mi zdi primerna :OK:

Pa vseeno, nekomu je bilo očitno spet dolgčas in je sestavil pesmico za v Mladino. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar, kot sem rekel,Cycu sem hotel le nekako povedati, da so Ustava in Zakon glede urejanja romske problematike nekako nad občutki in gnevom par deset vaščanov Ambrusa.

Tu pa nastane problem, ker so vaščani dolga leta živeli kolikor toliko skladno z zakoni in trpeli da jim par gnojev ki ne živi skladno z zakoni serje po glavi... Jest ciganom nebi dal posebnih pravic, naj živijo kot vsi ostali. Zakaj bi za njih ne veljalo kazensko pravo? Pa u pičkumater pa forumi za levico pa Hanžek... Če jim znajo razlagat o pravicah, nej jim povejo še o dolžnostih. Vsi sam jamrajo, kako bo zdej to dober primer drugim za pogrome. Jest pravim, da je prav tako. Naj se bojijo, naj razmišljajo, kaj se jim lahko zgodi, če ne živiš po enih minimalnih družbenih normah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo jim je? Kaj jim je uspelo?

Daleč od tega, da so s tem rešili problematiko ciganov. Začasno so se jih "rešili". Problematika pa še zdaleč ni rešena in na silo tudi ne bo. So pa efektivno pokazali na problem,to je res.

Rešili so se jih ja. In verjetno je bil to tudi njihov edini namen. Romska problematika na splošno pa itak ne bo nikol rešena :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če se eno novo gipsy občino ustanovi? Pa bi lahko bil recimo Cyc edini svetnik neromske skupnosti tam?

Meni bi zaupal mesto svetnka? Res? :blush: Pa bi lahko napredoval v kakega vodjo geta? :OK:

PS: cyc, a ti raj v globala hodiš, namest na metelkovo? Al kam sploh greš tko vn, recimo?

Ne eno ne drugo. Odvisno od namena, prednajči Arena (bowling + u izi žur), sicer pa za priložnostne reči kaki pubi ipd. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Cigote treba v Kočevskih gozdovih rezervat naredit. Bodečo žico okol, po potrebi tudi elektriko spustit noter. Prpelat par tisoč opek in par tisoč kubikov desk, pa si naj naredijo hiške. Pa zaposlit jih noter..... naj drva sekajo. :OK:

Zdej pa sam čakajo, kaj bodo od države dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo jim je? Kaj jim je uspelo?

Daleč od tega, da so s tem rešili problematiko ciganov. Začasno so se jih "rešili". Problematika pa še zdaleč ni rešena in na silo tudi ne bo. So pa efektivno pokazali na problem,to je res.

Saj to je dovolj, a ni? :? Rešili so se jih. Res ne vidim razloga kje piše, da bi se morali Ambrušani žrtvovat za ostale in trpeti vse tisto v dobri veri da bo morda v dveh-treh generacijah problem rešen? Ko je bilo preveč, je bilo preveč, so ukrepali. Ne vem zakaj bi jim zameril. Jaz konkretno sem še vesel ker sem del tega prenašal tudi jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa nastane problem, ker so vaščani dolga leta živeli kolikor toliko skladno z zakoni in trpeli da jim par gnojev ki ne živi skladno z zakoni serje po glavi... Jest ciganom nebi dal posebnih pravic, naj živijo kot vsi ostali. Zakaj bi za njih ne veljalo kazensko pravo? Pa u pičkumater pa forumi za levico pa Hanžek... Če jim znajo razlagat o pravicah, nej jim povejo še o dolžnostih. Vsi sam jamrajo, kako bo zdej to dober primer drugim za pogrome. Jest pravim, da je prav tako. Naj se bojijo, naj razmišljajo, kaj se jim lahko zgodi, če ne živiš po enih minimalnih družbenih normah.

Se absolutno strinjam, da ima vsaka zgodba dve plati. Vendar ne moreš zaradi petih ali desetih barab preseliti in zaničevati še ostalih 100 ljudi. Tudi meni gredo na jetra lopovi tako iz ciganskih vrst,kot iz vrst civilov.Vendar bi morali tu svoje narediti oblast in policija, na pa, da si po nojevsko zatiskajo oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Cigote treba v Kočevskih gozdovih rezervat naredit. Bodečo žico okol, po potrebi tudi elektriko spustit noter. Prpelat par tisoč opek in par tisoč kubikov desk, pa si naj naredijo hiške. Pa zaposlit jih noter..... naj drva sekajo. :OK:

Ja, ampak ne v Rog, ker ga je škoda. :D Sicer pa ... to z bodečo žico ni slaba ideja :devil: Vsekakor, ne glede na to kam jih dajo, bodo hotl met elektriko pa vodo. Kot že napisano, se pritožujejo da na začasni lokaciji ni tople vode, na oni prejšnji jih pa ni motilo in si niso priskrbeli niti tekoče vode. Tko da ... naj jim dajo to elektriko in vodo, zarad mene. Skupaj. :devil:

(Damian bo kar žarel od veselja ko bo lahko napisal odgovor na tole :))

Zdej pa sam čakajo, kaj bodo od države dobil.

Seveda, ampak tega jim v resnici ne moreš zamerit. Same pravice in nič dolžnosrti, saj bi bili neumni če ne bi ... drugo je seveda prepričanje, da moramo ostali to prenašat. Jaz sem raje malo nestrpen. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se absolutno strinjam, da ima vsaka zgodba dve plati. Vendar ne moreš zaradi petih ali desetih barab preseliti in zaničevati še ostalih 100 ljudi. Tudi meni gredo na jetra lopovi tako iz ciganskih vrst,kot iz vrst civilov.Vendar bi morali tu svoje narediti oblast in policija, na pa, da si po nojevsko zatiskajo oči.

Pet, deset barab je že celo to naselje... Pred leti je tastar Strojan (pokojni gazda naselja) na uprašanje kolk otrok ma odgovoru, de ma on use otroke rad edin unga ne k je u zaporu ker un je pa res baraba :devil:

Sicer se pa iz vseh ciganskih naselij vije dim in vonj po izolaciji... Novogradnje okol Grosupljega so brez inštalacij že naslednji dan jo jih položijo. Zakaj pol nebi za use cigane reku da so barabe? Naj sami začnejo skrbet za svoj imidž pa naj prijavljajo barabe policiji.

Dokler tega ne bojo delal, bom trdil da so vsi isti.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih so čarovnice in podobne "prestopnike" kurli na grmadah.... seveda je ta energija šla v nč, zato bi lahko slovenci kot ekološko kar osveščen narod, poskrbeli za to, da bi ta energija šla za ogrevanje tople vode (toplarna npr)... kar pomeni, da bi s dobesedno Drvmi in drugačnimi "drvmi" bol ekonomsko razpolagali kot v srednjem veku, ne pa da se kurijo finance BV (marsikje bi blo pametnej jih porabit)

Torej, naj se ločijo med sabo.... kdo je "drvo" in kdo je normalno dvonožno bitje, ki ima sive celice za še kaj drugega kot prosjačenje in kritiziranje dreka, medtem ko je prej bil v driski :devil: Če že menite/jo da niso vsi glih :doze:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........Zakaj pol nebi za use cigane reku da so barabe? Naj sami začnejo skrbet za svoj imidž pa naj prijavljajo barabe policiji.

Dokler tega ne bojo delal, bom trdil da so vsi isti.

Takisto velja za motoriste! :glare:

Dajmo še motoriste strpat v rezervat, pa električno žico okol, pa naj se sami tam pobijajo, pa bla bla bla....

aja, pa geje isto, pa hm...ma....najbolše, da vse razenen tistih, ki imajo preverjeno slovensko poreklo vsaj 10 generacij, pa še to samo tiste, ki so sposobni delat vsaj po 10 ur dnevno. Pamže v vojaške internate, da se naučijo reda in discipline.

Vse ostale pa vsakega v svoj rezervat.

Vprašajte se v katerem rezervatu bi se znašli vi?

drek pa demokracija...to kar imamo zdaj, je daleč od tega. Je mnogo bliže diktaturi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo malo za grafični prikaz:

Grozni romi ki terorizirajo vse povrsti:

[attachmentid=85569]

In pa ubogi ter prestrašeni slovenceljni (kaj delajo trije prsti v zraku mi ni ravno jasno pri tako zavednem narodu kot je naš):

[attachmentid=85570]

post-3574-1162815355.jpg

post-3574-1162815436.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takisto velja za motoriste! :glare:

Dajmo še motoriste strpat v rezervat, pa električno žico okol, pa naj se sami tam pobijajo, pa bla bla bla....

aja, pa geje isto, pa hm...ma....najbolše, da vse razenen tistih, ki imajo preverjeno slovensko poreklo vsaj 10 generacij, pa še to samo tiste, ki so sposobni delat vsaj po 10 ur dnevno.

ko bojo taki vsesplošno kradli in delali drugim škodo lahko... me ne bo motilo, oz bom akcijo podprl.

Pamže v vojaške internate, da se naučijo reda in discipline.

to pa itak :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj KeC, sprevidel sem da imaš prav, kar solze so mi v oči stopile ...

(moraš bit pa res usekan da temu verjameš, a?)

Mislim - how stupid can you be? Primerjat froce in ene par namenoma v ospredje ujetih hillbillyjev? Svašta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pet, deset barab je že celo to naselje... Pred leti je tastar Strojan (pokojni gazda naselja) na uprašanje kolk otrok ma odgovoru, de ma on use otroke rad edin unga ne k je u zaporu ker un je pa res baraba :devil:

Sicer se pa iz vseh ciganskih naselij vije dim in vonj po izolaciji... Novogradnje okol Grosupljega so brez inštalacij že naslednji dan jo jih položijo. Zakaj pol nebi za use cigane reku da so barabe? Naj sami začnejo skrbet za svoj imidž pa naj prijavljajo barabe policiji.

Dokler tega ne bojo delal, bom trdil da so vsi isti.

Zanima , zakaj potem država dovoljuje odkup bakra od fizičnih oseb. če ti nekdo prinese deset m žlebov in 500 m žice v prodajo, ti je lahko jasno, od kje so. cariniki bi lahko, namesto da se gredo naftne analize ustavili kakšen kombi tudi na poti v Italijo, kamor veselo prodajajo ukradeni baker. Pa ne samo cigani, da ne boš mislil. Čeprav je to bolj njihova specializacija, so tudi že civili pogruntali donosnost "trgovanja" z barvnimi kovinami.

Kljub temu se trudim, da na podlagi nekaterih ne sodim o celi populaciji. Kot sem že rekel imamo v Nm dva naselja. V enem se kar razumemo, v drugem pa se s sosedi ne razumejo.

Vendar, če ne drugače, ko vidim tiste naivne nedolžne otroške oči, se mi zdi, da je vredno poskusiti in se zavzeti, da se problematika razreši na miren,civiliziran način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!