Skoči na vsebino

Zakaj se splača biti rom (cigo)!


Leteči

Priporočene objave

seveda bi ti brum brum to odobraval, da bi ker jelkota počil. ne pozabi, da so jih po glavi dobili izključno samo slovenci v tej zgodbi. najprej od ciganskega nasilja nato še od hlapcev režima-policajev. ta roparska družina pa dobiva samo potuho :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da se motim, ampak kolikor vem je trik v tem, da je Mirkov brat (Miha?) v zaporu, ker je kar velika baraba ... in je zato tisti lipe šefe :D

ja, Miha je najstarejši (AFAIK), lahko da je v zaporu

Glede na to da sem zadnje čase slišal in prebral da je kar nekaj članov družine v zaporu, očitno tudi sodna veja oblasti opravlja svoje delo. Verjetno je res problem zgolj in samo v družini Strojan.

Valjda, in ti ljudje seveda niso nič pod pritiskom zadnje cajte in vsak na tem svetu bi bil hladn ko špricer, če bi jelinčič ali podoben kreten čez njega in "njegove" take klamfal...

japajade...

Zmagoslav je lahko vesel, da ni vanj priletel košček svinca ali pa kakšno rezilo.

Jest sem tudi velikokrat pod pritiskom, vendar v moji naravi je da na pritiske drugače reagiram. Očitno ni ciganske krvi v meni.

Ti pod pritiskom streljaš okol? Oz. bi če bi imel s čim?

Najbrž ne, verjetno zato ker si civiliziran ...

Ta zadnji stavek sem pa pričakoval od tebe. Vem da ne misliš resno :D

Če povzamem Rude Boy-jev stil pisanja: Včeraj je bil Jelinčič lahko vesel da ni vanj priletel košček svinca ali kakšno rezilo. Danes ciganom kdo drug ne bo všeč in bi vanj znalo kaj prileteti. Jutri sva morda na vrsti ti in jaz ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da se z državo ne da narediti kakor z računalnikom -Ctrl/Alt/Del, ali pa še najbolje "Format Disc" - Yes!

Pa bi vsi na novo začeli....

Drek na drek prinese samo še večji kup - dreka. Velja za vse: slovenceljne in cigote

Predlagam, da se Slovenija preimenuje v Butalija.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Predlagam, da se Slovenija preimenuje v Butalija.....

Ne počni tega, ker boš pol imel problem prepričat druge da te naj kličejo Butelj in ne več Slovenec.

Slovenski pregovor pravi: S tem ko volk dlako menja, spremeni tudi svojo naravo. Se mi zdi, da gre nekako takole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pod pritiskom streljaš okol? Oz. bi če bi imel s čim?

Najbrž ne, verjetno zato ker si civiliziran ...

Ta zadnji stavek sem pa pričakoval od tebe. Vem da ne misliš resno :D

Zelo resno mislim. Jaz takih srboritih in nepredvidljivih ljudi ne bi tako provociral. Razen, če bi res verjel v to, kar govorim. Ampak vemo, da je Jelinčič predvsem politik.

In ne - jaz ne streljam ali pretepam ljudi. Imam druge spretnosti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. jaz ne streljam ali pretepam ljudi. Imam druge spretnosti ;)

Symči

jih enostavno zmelje v sončni prah ..

kenede ..

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo resno mislim. Jaz takih srboritih in nepredvidljivih ljudi ne bi tako provociral. Razen, če bi res verjel v to, kar govorim. Ampak vemo, da je Jelinčič predvsem politik.

In ne - jaz ne streljam ali pretepam ljudi. Imam druge spretnosti ;)

:D torej priznavaš da so neprilagojeni, necivilizirani. Nesposobni pogovora.

Verjamem da imaš druge spretnosti in prijeme ki jih lahko probaš uporabit na "civilih". Probi cigana razorožit z argumenti :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Probi cigana razorožit z argumenti :headbang:

To

je pa nekaj najlažjega na svetu - če še ne veš.

Postopek

poteka pa takole:

najprej, daš ciganu 10 jurjof ... pol se je

pa pripravljen o vsem pogovarjat - posebej

če drugih 10 jurjof očitno držiš v roki ..

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narocila sprejemajo strojanovi :stupid: :lol1:

Zakaj so kar naenkrat užaljeni če jih kdo kliče cigan.To je moderno le par let...vrjetno so jih se nasi pra pra pra dedi/babice klicali cigoti/cigan ki so se nonstop selili s svojomi cigodromi.

Samo iz radovednosti me zanima,ker je tu ocitno polno ljudi ki zagovarjajo cigane,kdo si jih zeli sprejeti v svojo okolico oz. blizino?odpremo anketo??al vemo rezultat(podoben vcerajsnjem na piramidi????)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D torej priznavaš da so neprilagojeni, necivilizirani. Nesposobni pogovora.

Verjamem da imaš druge spretnosti in prijeme ki jih lahko probaš uporabit na "civilih". Probi cigana razorožit z argumenti :headbang:

Ah, neprilagojenst obstaja v več obliakh. Tudi veliko motoristov je neprilagojenih, takisto ogrožajo druge ljudi (in seveda žal tudi sebe).

moralizirat o tem se mi zdi nesmiselno, saj razumeš, kaj sem hotel povedati. Če bi se postavil v vlogo nekega vrhunskega čistuna in razsodnika, bi z lahkoto rekel, daj e debilo 80 procentov populacije ali še več (sebe ne bom opredelil), eni so pač cigani, drugi motoristi, tretji navadni prepotentneži bele barve in brez motorja.

Izbira, v katero skupino se bo kdo vpisal, je pogosto prosta, nekatere atribute pa ima človek že prirojene (narodnost, barvo kože, število rok in nog, škilavost, kakovost mišičevja in kosti, ... tudi možganski potencial, pravijo).

tko da - brezveze ...

Narocila sprejemajo strojanovi :stupid: :lol1:

Zakaj so kar naenkrat užaljeni če jih kdo kliče cigan.To je moderno le par let...vrjetno so jih se nasi pra pra pra dedi/babice klicali cigoti/cigan ki so se nonstop selili s svojomi cigodromi.

Samo iz radovednosti me zanima,ker je tu ocitno polno ljudi ki zagovarjajo cigane,kdo si jih zeli sprejeti v svojo okolico oz. blizino?odpremo anketo??al vemo rezultat(podoben vcerajsnjem na piramidi????)???

jaz si nikogar ne želim v okolici, le zakaj bi si cigane?

PS: tudi nigerji se med seboj kličejo nigerji, če jim pa kak belec tako reče, lohk pa faše.

Pravzaprav - vsak človek sam sebe vsake toliko okliče za kretena, v samopomilovalnem vzgibu. Če ga pa za kretena okliče kdo drug, je pa nanjga jezen.

In ne - ni glavni problem v poimenovanju njih.

Problem je v odnosu družbe do njih - in valjda ,da je temu primeren tudi njihov odnos do družbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v odnosu družbe do njih - in valjda ,da je temu primeren tudi njihov odnos do družbe.

Ja ampak tudi ti jih predalčkaš, glede na to da si izjavil, da se jih ne bi upal provocirat.

PS: tudi nigerji se med seboj kličejo nigerji, če jim pa kak belec tako reče, lohk pa faše.

Ja in tak niger je zame primeren samo za v arest :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak tudi ti jih predalčkaš, glede na to da si izjavil, da se jih ne bi upal provocirat.

jah, jaz si pač nikogar ne upam provocirat. .. sem enkrat probal ene motoriste na motosvetu, pa so bli takoj razburjeni - pa me je blo strah, da bo koga kap sunila od napenjanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, jaz si pač nikogar ne upam provocirat. .. sem enkrat probal ene motoriste na motosvetu, pa so bli takoj razburjeni - pa me je blo strah, da bo koga kap sunila od napenjanja :)

Dej no dej :P

Cigani so na stopnji Ruparja :P

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj so kar naenkrat užaljeni če jih kdo kliče cigan...

Viš, to pa tudi moji preprosti pameti ni jasno. Zame so bili od mojega najrosnejšega detinstva Cigani. In sam bog ve, da je od tedaj preteklo že mnogo vode. Slabšalnega priokusa v tem poimenovanju ni bilo. Oziroma ga je bilo toliko, kolikor si ga lahko ustvari mulček v bežnih srečanjih z ljudmi, ki hodijo fehtat po hišah ali na Tromostovje. Jebiga, povečini so to pač počeli.

Pred leti smo imeli dogodek na naši galeji. Poenostavljeno: na njej skupaj z nami ostalimi vesla tudi en Cigan. Rom, če je komu tako ljubše. In lepega dne se je nek gospod (poslovna stranka) spozabil in omenjenega imenoval "cigan". Brez podtonov in žaljivih primesi, garantirano. Ampaq nagovorjeni ga je vseeno gledal zelo mrko in skorajda bi prisegel, da se mu je iz uhljev malce kadilo. In sem začel tuhtati, ali moram biti jaz tudi užaljen, če mi bo kdo rekel Slovenec. Pa sem se odločil, da nima smisla, čeprav vem, da smo za nekatere Slovenci neka mutirana podvrsta ruskih medvedov. Ampaq to neznanje je konec koncev njihov problem.

Kakorkoli, v svoji prislovični prilagodljivosti sem pripravljen Cigane klicati tudi Šošoni ali celo Norvežani, če jim to veliko pomeni. Čeprav ne verjamem, da se bodo zgolj vsled tega kakorkoli spremenili, prilagodili, socializirali ali karkoli že naj bi morali narediti s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo

zanimivo bi bilo vedeti

(če se slučajno komu kaj sanja ali je že imel kako tako izkušnjo)

kaj Cigani/Romi mislijo/govorijo o nas neCiganih/neRomih.

S

kakimi besedami nas označujejo - recimo: Srmkci - ko hočejo

kaj povedati ..

Kako

gledajo na Smrkce v hišah in stanovanjih, na motorjih, v novih avtih ..

Kako

si razlagajo, da to Smrkci imajo - oni pa ne ..

Zakaj

Smrkci hodijo v šolo - oni pa ne ..

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmisli,preden razširjaš kakšne bedastoče!!

Jelinčič bo zame car takrat, ko bo zagovarjal določeno stvar iz prepričanja, ne pa samo iz koristoljubja. Narod, kako se nekateri daste hitro zapeljati umotvorom Jelinćića, ki z svojo vrhusko retoriko,predvsem pa brezobzirno nesramnostjo zna zapeljati marsikaterega, sicer brez Vodjeve avreole , zelo nesamozavestnega pristaša......

Od osamosvojitve naprej je v odločilnih trenutkihzmeraj "odločilni glas oz.adut" vsake vlade, tako, da bi ta problem že zdavnaj lahko uredil, če bi hotel........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pišuka, pa jest se čist strinjam s tmel tvojim postom :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: tudi nigerji se med seboj kličejo nigerji, če jim pa kak belec tako reče, lohk pa faše.

Cigani je skupno ime za vsa plemena (al kaj imajo), ki so prišli iz indije oz. Pakistna..Kanjari, Kaloperi, Haškalije, Kalderaši...

Če je beseda Cigan dobila slabšalni prizvok je tako zaradi značajskih lastnosti pripadnikov te skupnosti. S preimenovanjem pa njihovih značajskih potez ne bomo spremenili. Podobno bi lahko izraz Goren'c, ki je prispodoba za škrt ali skopuški prepovedali, zamenjali, pa to nikomur ne pride na pamet.

Je beseda ,,Indijanci,, za indijance žaljiva (čeprav imjo celo toliko veze z Indijo kot eskimi)?...Zakaj se reče kavbojci (tudi njih ne opredeljujemo na Texas, J, Karolino....)in indijanci in ne kavbojci in Cheyenne, Arapaho, Omaha, Pawnee, Kiowa, Comanche...ITD.

Se sedaj razumemo?

fajn link

http://www.promin.si/svetovanje/problematika/ciganov.htm

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!