Skoči na vsebino

Glasbena oprema oz. ferštekeraj


Špilferderber

Priporočene objave

Ja jaz imam koaksialca IXOS med DVD/CD in ojacevalcem.... za zvocnike pa imam kr neki "no name", tanko kot nitka za zobe... pri A-Ž CE sem gledal kable, ki so 1.500 SIT en meter od IXOS... ima kdo te? Kaksna je kej kvaliteta?

Če imaš res tolk tanke kable kot praviš, boš slišal razliko tudi na poceni kablih, samo da so ustrezne debeline.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da nism faliu teme ampak morm se mal pohvalt, ker sm danes postal ponosni lastnik multiprocesorskega efekta BOSS GT-8 za električno kitaro... :D Sm dubu 20 čukov popusta! :D :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A je že gdo probu woofer u steno obrnt? K men se zdi da ful bl buta če je u steno obrnen pa enih 15-20cm stran.

Pa zanima me tud če je velika razlika med 20cm in 30cm wooferjem pa zakaj so tako velike razlike v ceni da dobiš marsikakšen 30cm cenejš od 20cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že gdo probu woofer u steno obrnt? K men se zdi da ful bl buta če je u steno obrnen pa enih 15-20cm stran.

Pa zanima me tud če je velika razlika med 20cm in 30cm wooferjem pa zakaj so tako velike razlike v ceni da dobiš marsikakšen 30cm cenejš od 20cm.

1.obrni v steno...tko se pravilno postavi woofer ;)

2.kvaliteta+ firma ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nekaj me zanima. Rad bi vezal avtoojačevalec za musko v sobo na adapter 12V. Zdej mam pa na ojačevalcu vhode: +12V, REM, pa GND. Vezal sem plus na +12V pa minus na REM. Bla je tema, Ko sem premaknu voltažo(mam univerzalni adapter) so se na ojačevalcu za kratek čas prižgale ledice in ugaslne. Mislm da nism neki prou zvezal... Kako čm zvezat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj vezat na navaden adapter, pa čeprav je 12V (tako kot v avtomobilu) je tok iz takega adapterja krepko premajhen za poganjanje takšnega ojačevalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj vezat na navaden adapter, pa čeprav je 12V (tako kot v avtomobilu) je tok iz takega adapterja krepko premajhen za poganjanje takšnega ojačevalca.

Sem ugotovu ja :headbang:

Mislm da rabm vsaj enih 10-15A, varovalke so 20A. Mislm da bi šlo z napajalnikom za računalnik. Probu sm z 200W napajalnikom ampak je biu prešoh, ko sem navil se začel sesuvat. Probu sm tud na pounilc za akumulator, sam je en švoh pounilc tko da je tud delalo sam za silo. Kaj mi priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš u HTE in kupiš en močn trnsformator 230-->12v in bo delalo. Tko se dela usa napajanja za hišne ojačevalce (je pa res da te bo mal več pršlo).

Popravljeno . Popravil Fric
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš u HTE in kupiš en močn trnsformator 230-->12v in bo delalo. Tko se dela usa napajanja za hišne ojačevalce (je pa res da te bo mal več pršlo).

Sm gledou neki na online sam nism nikjer najdu kšnga močnejšga.

A če so 20A varovalke na ojačevalcu pol bo napajalnik 30A ziher zadost močn? K sm gledou podatke od teh napajalnikov, pr močnejših (500W, še zmiri pod 30€) maš dve žički za 12V, vsaka da tm enih 16A. Po moji logiki bi vezal obe skupaj na plus in bi dobil 32A. Probal sem na 200W napajalnik ki ma samo eno 12V žičko, piše da da 8A. Zadeva en cajt laufa pol se pa napajalnik ugasne-mogoče ker se pregreje, ker pol ko en cajt počakam pa ušaltam spet neki časa laufa, skratka vem da je 8A prešvoh, ne

vem pa kolk toka točno ojačevalec rabi, sam po moji logiki ne več kot so varovalke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dijaških letih kupil:

receiver Technics SA-EX310

cd player Technics SL-PG580A

zvočniki Jamo D165

kasetnik Sony TC-K44 podedoval

gramofon BSR P128R podedoval

kabli nekaj srednjega, znamke nevem

Špilferderber, zbirko cedejev ti kr zavidam :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
V dijaških letih kupil:

receiver Technics SA-EX310

cd player Technics SL-PG580A

zvočniki Jamo D165

kasetnik Sony TC-K44 podedoval

gramofon BSR P128R podedoval

kabli nekaj srednjega, znamke nevem

Špilferderber, zbirko cedejev ti kr zavidam :angry:

Bemtiš,reciver in cd imava isti,pri meni je še Technics DSP SH-GE90,je bil dražji kot vse ostalo,sam je vreden vseh dinarčkov. :worship:

Zadeva špila kot prvi dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Nekaj me zanima. Rad bi vezal avtoojačevalec za musko v sobo na adapter 12V. Zdej mam pa na ojačevalcu vhode: +12V, REM, pa GND. Vezal sem plus na +12V pa minus na REM. Bla je tema, Ko sem premaknu voltažo(mam univerzalni adapter) so se na ojačevalcu za kratek čas prižgale ledice in ugaslne. Mislm da nism neki prou zvezal... Kako čm zvezat?
na +12V pride +12V, na GND pride minus, na REM pa tudi +, le da rabi dosti manjsi tok, remote je le signal da je avtoradio prizgan, da ojacevalec ve da bi blo dobro da vzge...

dveh izhodov napajalnika ne vezat skup, ceprav sta oba +12V. imel sem dva 12V trafota katerih izhoda sem vezal skupaj (0 na 0 in faza na fazo), in je kurilo varovalke... ...potem sem za gretza vezal se dve diodi in je blo OK, ceprav zaradi gretzov diod v bistvu ne bi rabil...

...torej, rabis en najmanj 240 VA trafo (13.8 V, ce je mozno), 20 A gretzev mostic (ker pa takega ne bos dobil za normalen denar, pa lahko vzporedno vezes tudi stiri 5-amperske) in the whole bunch of kondlcov. ali pa en avtomobilski kondenzator (1 farad ali tu nekje).

bolj univerzalno pa bi bilo polnilec za avto akumulatorje in pa en (lahko star, a se delujoc) avtomobilski akumulator. seveda mora polnilec polniti akumulator ko fersterker dela, pa tudi pred tem in za tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na +12V pride +12V, na GND pride minus, na REM pa tudi +, le da rabi dosti manjsi tok, remote je le signal da je avtoradio prizgan, da ojacevalec ve da bi blo dobro da vzge...

dveh izhodov napajalnika ne vezat skup, ceprav sta oba +12V. imel sem dva 12V trafota katerih izhoda sem vezal skupaj (0 na 0 in faza na fazo), in je kurilo varovalke... ...potem sem za gretza vezal se dve diodi in je blo OK, ceprav zaradi gretzov diod v bistvu ne bi rabil...

...torej, rabis en najmanj 240 VA trafo (13.8 V, ce je mozno), 20 A gretzev mostic (ker pa takega ne bos dobil za normalen denar, pa lahko vzporedno vezes tudi stiri 5-amperske) in the whole bunch of kondlcov. ali pa en avtomobilski kondenzator (1 farad ali tu nekje).

bolj univerzalno pa bi bilo polnilec za avto akumulatorje in pa en (lahko star, a se delujoc) avtomobilski akumulator. seveda mora polnilec polniti akumulator ko fersterker dela, pa tudi pred tem in za tem.

Je že en cajt odkar sm rešu zadevo. Vzporedno sem vezal dva računalniška napajalnika, tako kot ti praviš, sam meni dela fajn. En napajalnik sem mel še doma(15A), kupu sm še enga 550W(33A) za 25€. Zdi se mi zelo dobra varjanta, za tak dnar, velik tok in zelo praktično, užgem na tipko na napajalniku. Tudi če bi kupoval močnejši ojačevalec, bi kupu pa še več teh napajalnikov(za 100€ bi dubu 4, to pomeni 132A, kar je za 12V ojačevalec z cca. 1000+W RMS).

Akumulator in polnilec je zelo sitno in neudobno met pri računalniku, vsaj meni, je pa tud precej praktična varjanta. Pa tud akumulator se precej hitro sprazni pri taki porabi, oz. že po desetih minutah špila slabše kot na 100% polnem, potem pa moč skoz pada. Če bi hotu to preprečit bi rabu kak močnejši akumulator, ki pa stane tolk kot par napajalnikov.

Drgač pa jst osebno ne bi znal kakšnega pretvornika na 12V doma nardit, ker nimam dosti pojma o tem, je pa to zagotovo najcenejša varjanta če kdo to zna sam nardit, če bi kupu pa orginal pretvornik z velikimi tokovi je pa cena da glava peče.

Skratka, vsekakor se mi zdi super varjanta šopat 33A napajalnike po 25€, kolikor jih pač rabiš za napajanje.

Mi pa vseeno nekaj ni jasno. Ojačevalec z zgoraj omenjenim napajanjem mam priklopljen na woofer. Ob daljših basih woofer lepo trese, ob kratkih vdarcih(tudi če so precej tišji od tistih dolgih, ko vse z mize dol popada) pa pride do popačenja. Najprej sm mislu, da mam še vedno premalo toka, vendar vklop in izklop 15A napajalnika nič ne spremeni, genau isto špila na 33A al pa na 48A. Špila pa slabo na samo 15A napajalnik, tko da ziher oba delata, ker če ne ne bi sam na 15A nič špilalo, pa tud meru sem napetost na izhodu obeh, tko da sem ziher. Opazil sem, da se ob teh kratkih udarcih membrana precej bolj odkloni. Je mogoče sam woofer prešvoh ali je problem v napajanju oz. ojačevalcu?

Popravljeno . Popravil mitiž46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko sta dva vzroka. al mas vufer z zelo majhno resonancno frekvenco, in kot tak veliko bolje odigra sinus kot pa kick (namenjeno bolj za rap kot stanc), to lahko resis z manjso skatlo, drugim vufijem, itd.

lahko pa je problem v napajalniku. gre za switching power supply, ki ga ne razumem najbolje, vem da ima vecji izkoristek kot navaen trafo, manj se greje, je pa tudi manjsi in lazji. pa tudi cenejsi. AMPAK. ima pa vgrajen stabilizator, in po moje je ravno stabilizator vzrok. ko ojacevalec na hitro obremeni napajalnik s polno mocjo (v casu kicka), se napetost sesede, stabilizator pa rabi nekaj casa da to zazna, in da napetost nazaj dvigne. to so sicer ne traja dolgo, ampak clovesko uho je zelo obcutljiv organ. pri sinusu pa prav tako obremeni napajalnik na polno, ampak ker sinus bas traja dosti dlje, v tem casu stabilizator ze korigira napetost, in ko je napetost nazaj na 12 V, ojacevalec deluje normalno naprej.

...kot je _Fingi_ napisal, kondenzator bi znal resit zadevo... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko sta dva vzroka. al mas vufer z zelo majhno resonancno frekvenco, in kot tak veliko bolje odigra sinus kot pa kick (namenjeno bolj za rap kot stanc), to lahko resis z manjso skatlo, drugim vufijem, itd.

lahko pa je problem v napajalniku. gre za switching power supply, ki ga ne razumem najbolje, vem da ima vecji izkoristek kot navaen trafo, manj se greje, je pa tudi manjsi in lazji. pa tudi cenejsi. AMPAK. ima pa vgrajen stabilizator, in po moje je ravno stabilizator vzrok. ko ojacevalec na hitro obremeni napajalnik s polno mocjo (v casu kicka), se napetost sesede, stabilizator pa rabi nekaj casa da to zazna, in da napetost nazaj dvigne. to so sicer ne traja dolgo, ampak clovesko uho je zelo obcutljiv organ. pri sinusu pa prav tako obremeni napajalnik na polno, ampak ker sinus bas traja dosti dlje, v tem casu stabilizator ze korigira napetost, in ko je napetost nazaj na 12 V, ojacevalec deluje normalno naprej.

...kot je _Fingi_ napisal, kondenzator bi znal resit zadevo... ;)

Bo kar to tadrugo ja. Če se bo komu dalo kaj več napisat o teh kondenzatorjih(kako se veže, kakšne rabim, kje dobim...), bi bil zelo hvaležen. Če ne bom pa mal pošnofal po googlu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TLELE maš internetno trgovino s to robo... maš še mal napisan od tega, če ti kej pomaga...

Drgač pa predvidevam da se ga veže vzporedno na + , pa čim bližje ojačevalcu.... itak pa vrjetno dobiš navodila za ugradnjo/uporabo zravn

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima: Mam činč priključek na koaksalnem kablu. Kjero je zdaj + na priključku pa kjero na kablu? Jst mislm da je na činču un tasredinski plus, ovoj pa masa, pr koaksalcu pa tud, sam nisem ziher, tko da če kdo ve nej mi prosm pove da mi ne bo woofer brezveze reverse tolku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima: Mam činč priključek na koaksalnem kablu. Kjero je zdaj + na priključku pa kjero na kablu? Jst mislm da je na činču un tasredinski plus, ovoj pa masa, pr koaksalcu pa tud, sam nisem ziher, tko da če kdo ve nej mi prosm pove da mi ne bo woofer brezveze reverse tolku.

S tem ne rabis komplicirat... priklopi in probaj. Potem pa vidis ali ti membrano not potegne ali porine ven (sam ne z jakostjo pretiravat). Ce porine ven, je cool. To je vsa umetnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stalnega plusa ni. zila je signal (ki je izmenicen, tako da membrane ne rine samo ven, ampak jo tud not vlece), oplet pa masa, enako je tudi pri cinch konektorju. sicer pa kot je einherjar napisu - poskusi, tako bos se najmanj falil. lahko da zaradi postavitve zvocnikov celo rabis reverse.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da za to v avtomobile montirajo kondenzatorje, po 1 , 2...10 Faradov...

Maš tut po 40 faradov,pa še več,sam največ sm jst vidu v redni prodaji 40 faradov se mi zdi,sam to se pa že uporablja za res že mal hude moči,sam rabiš pa tut že neki aku-jev za to.Pa še pa še,skor brezveze je to pomoje,tak vlki kondenzatorji mislim.Lp

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima: sem zdaj vezal ojačevalec za woofer na hišni kino na izhod za woofer(da okrog 50W), namesto na zvočno kartico, ki ma tudi izhod za woofer. Sej ne bo kina skurlo? Potem mi je pa čudna tud izhodna moč ojačevalca, tako kot mam zdaj vezano. Ojačevalec mam samo na en kanal, ki naj bi dal 125W, šrauf za glasnost mam na mininumu, ampak sem prepričan, da da ven več, vsaj 200+W. Prej ko sem ga mel na zvočno kartico, pa glasnost na max, je dal ven precej manj. Sicer je ojačevalec dvokanalni in da v bridge 300W, ampak ne vem kako je možno da da ven z enim kanalom tolko, pa magar je vezan na predojačevalec. Tega ne zastopim al se pa motim glede izhodne moči, sam 250W woofer (30cm) močno zaniha, vsaj enih 5cm med skrajno zunanjo in notranjo lego.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki, ojačevalc na hišnem kinu ima izhod za woofer, 50w rms??In ti si na to vezal še ojačevalec, na ta izhod? :eek: :eek: .. to boš skuru tvoj ojačevalc :whistle:

Če sm te prou zastopu :unsure:

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki, ojačevalc na hišnem kinu ima izhod za woofer, 50w rms??In ti si na to vezal še ojačevalec, na ta izhod? :eek: :eek: .. to boš skuru tvoj ojačevalc :whistle:

Če sm te prou zastopu :unsure:

Ja si prou zastopu...

Zakaj bom pa skuru ojačevalec? A ni isto k če maš na avtoradio vezano? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!