Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Sem hotel tole naložiti na tisti novi portal, pa ne morem gor :(

Postopek menjave olja... simpl k pasulj, pa kljub temu mnogi še vedno ne upajo in raje peljejo na servis. Ker pa se ravno govori, da je boja kriza, morda kak prišparani € ne bo odveč :)

Torej, začnemo z pripravami... olje, orodje, oljni filter, kak lavorček, krpica,...

najdemo čep za izpust olja, odvijemo in počakamo, da odteče...

če nismo prej podstavili lavorček ali pa nam je čep padel v lavarček fino zakolnemo in se spravimo h pucanju svinjarije ;)

20101121-fp82qjrp5yf5xy6hccmpc15qab.jpg

Odvijemo stari oljni filter, morda ne bo najlažje, saj ga je kaka opica pred nami zategnila k prasca in če ne gre drugače, izvijač in kladivo v roke pa zbiješ izvijač v filter in potem gre super :)

Tu nov filter... Malossijev zato ker je tako lepe rdeče barve in paše k mopedu...

20101121-n9j4wa3kdhaxyuqtpn8emt6786.jpg

Če si lastite Piaggio motorček je velika verjetnost, da vas za čepom, kjer ste izpustili olje, po tem ko le to odteče, gleda tale reč. Potegnete jo ven in očistite. Gre za še en filter. Tega se ne menja, zato ga ne zabrisat v smeti! Itak mora biti lep in brez svinjarije, če ni, boste verjetno kmalu hodili :(

20101121-dy3j6nyekyx97d59cbjx79n5c5.jpg

Predno namestite nov filter olja namažite gimijasto tesnilo z svežim oljem, da se bo naslednjič dalo filter lepo odviti. Privije se ga samo toliko kolikor lahko na roke, če ste Martin Krpan pa naj žena privije. Če bote pretiravali, bosta naslednjič zopet izvijač in kladu pela :)

20101121-xn7di4n6fm4mpdtbuagghmbi8k.jpg

Tisti mali filterček vstavite nazaj v luknjo iz katere ste ga izbezali. Pravilo! Ne tako kot neki indijanci, ki so nekomu na temu forumu menjali olje headbang.gif

20101121-te6upaued5g18b2886a3t8sgx7.jpg

Namestite nazaj čep in skozi odprtino za preverjanje nivoja olje nalite sveže olje. Le tega mora biti toliko kot predvideva proizvajalec, nikakor preveč!

In to je to :) simpl k pasulj, a ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel tole naložiti na tisti novi portal, pa ne morem gor :(

.................

Javi se @Pelikanu.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kot nekateri že veste, drugi pa še boste izvedeli se pripravlja stran namenjena vašim B) konjičkom. Ker je trenutno treba še postoriti nekaj malenkosti še ni "objavljena". Ker bi jo radi popestrili vabimo vse lastnike maxiscooterjev, da dodate "Vaš" oseben opis maxija, ki ste ga imeli oziroma si ga lastite. Osebna izkušnja bo najbolj v pomoč bodočim obiskovalcem strani, ki bodo iskali informacije o maxijih.

V članku v nekaj stavkih opišite zakaj ste se odločili za določen model, njegove dobre ter morebitne slabe stvari. Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu dotičnega modela (verjetno ste kot lastnik našli kaj kar je vredno preveriti, preden se kdo odloči za nakup). Lahko navedete tudi morebitne stroške, ter za popestritev dodate kakšno vašo sliko. Prav tako lahko pošljete prispevke o predelavah, izboljšavah ali servisnih posegih (@Drejči imaš kar nekaj "materiala", ki bi ga objavili zato se javi). Skratka vse v zvezi s maxiji. Zaradi trenutnega dela na strani še nismo omogočili »vstopa« vsem, ki sodelujete tu na Motosvetu zato Vas vljudno prosim, da se v kolikor bi želeli kaj objaviti obrnete name preko foruma ali sporočila na Motosvetu, da Vam posredujem navodila kako pripraviti prispevke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot nekateri že veste, drugi pa še boste izvedeli se pripravlja stran namenjena vašim  B)  konjičkom. Ker je trenutno treba še postoriti nekaj malenkosti še ni "objavljena". Ker bi jo radi popestrili vabimo vse  lastnike maxiscooterjev, da dodate "Vaš" oseben opis maxija, ki ste ga imeli oziroma si ga lastite. Osebna izkušnja bo najbolj v pomoč bodočim obiskovalcem strani, ki bodo iskali informacije o maxijih.

V članku v nekaj stavkih opišite zakaj ste se odločili za določen model, njegove dobre ter morebitne slabe stvari. Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu dotičnega modela (verjetno ste kot lastnik našli kaj kar je vredno preveriti, preden se kdo odloči za nakup). Lahko navedete tudi morebitne stroške, ter za popestritev dodate kakšno vašo sliko. Prav tako lahko pošljete prispevke o predelavah, izboljšavah ali servisnih posegih (@Drejči imaš kar nekaj "materiala", ki bi ga objavili zato se javi). Skratka vse v zvezi s maxiji. Zaradi trenutnega dela na strani še nismo omogočili »vstopa« vsem, ki sodelujete tu na Motosvetu zato Vas vljudno prosim, da se v kolikor bi želeli kaj objaviti obrnete name preko foruma ali sporočila na Motosvetu, da Vam posredujem navodila kako pripraviti prispevke.

Pozdrav vsem "maxijem"...!!!

Kot je že @skuterist navedel, smo postavili internetni portal  maxiscooter.si namenjen slovenskim ljubiteljem maksi skuterjev in vsemu, kar je povezano z njimi... 

Izkušnje vsakega maxija so... da ko smo iskali informacije.... da smo jih našli... da, smo morali prebrati neskončno število strani... tako tujih kot tudi domačih forumov...   :huh:   Zato smo se (nekateri med nami) povezali z istim ciljem... da bi poskusili na enem mestu zbrati večino informacij o "maxijih"...  kot v pomoč vsem prihodnjim iskalcem "maxi" informacij...   :hmm:  

Trenutne vsebine (na internetni strani/portalu) zajemajo predvsem naša maxi druženja tako doma, kot tudi širše. V pripravi pa so že teme, kjer bomo objavljali tudi vse tehnične podrobnosti o maxijih. Zato vabimo vse, ki bi želeli kakorkoli soustvarjat katerekoli "maxi" vsebine...   :OK: ...Vas vabimo, da se nam pridružite..!!!   :OK:

Lep maxi pozdrav

p.s. Kot vas je nagovoril že @skuterist... želimo sedanjim in bodočim "maxijem" ponuditi čim več vsebin iz "prakse"... zato vas vabimo, da svoje izkušnje (+slike) zberete in jih lahko v celoti objavite na portalu... Prijava na portal (razen moderatorjev) ni javna.... zato nas lahko kontaktirate le preko portala ali pa preko tega foruma... V kolikor pa se vidite v kateri od vlog... pa vas seveda vabimo tudi med moderatorje vsebin...   :OK:  

post-22093-0-37322300-1291986630_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, pri men se je pojavil majhen problem. Pri el. startanju motorja včasih vžge na "prvo", včasih pa je kr "mrtev". Akumulator je O.K., na novo napolnjen.

Prosim za nasvet. oz. odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, pri men se je pojavil majhen problem. Pri el. startanju motorja včasih vžge na "prvo", včasih pa je kr "mrtev". Akumulator je O.K., na novo napolnjen.

Prosim za nasvet. oz. odgovor.

Če motor dolgo časa miruje  (parkiran)   bencin iz uplinjača izhlapi in zato pri naslednjem štartanju rabi kar nekaj časa da načrpa bencin v uplinjač in nato zalavfa, vsaj pri mojem

prejšnjem motorju (aprilia) je  bil to vzrok sem moral biti kar uztrajen :whistle: če je to problem :hmm:lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, ampak motor ni stal parkiran v garaži, temveč sem se z njim peljal kakšnih 20 km, potem na BS natočil gorivo in se zgodilo. Mrtvo hladen, nič ne vergla, čisto tiho. Potem pa nenadoma spet vžge. Kaj bi lahko to bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor, ampak motor ni stal parkiran v garaži, temveč sem se z njim peljal kakšnih 20 km, potem na BS natočil gorivo in se zgodilo. Mrtvo hladen, nič ne vergla, čisto tiho. Potem pa nenadoma spet vžge. Kaj bi lahko to bilo?

Morda imaš slab kontakt na klemah akku. Sčisti pa namaži, to je najmanj kar se da narediti. Pa še stikalo poglej na stojalu, malo posprejaj.

Če potem ne bo pa.....bo potrebno iskat naprej.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore, nekaj bom že izumil. Ko sem danes pregledal pred dvema dnevoma napolnjen akumulator, sem ugotovil, da je spet prazen. Verjetno bom moral novega nabaviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, tudi jaz grem danes pogledat kako je z mojim skuterjem, pa ga malo zaštartat...mislim, da je tudi moj aku prazen...

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj med zimovanjem ne odstarnite akumulatorjev. Jaz ga postavim v kot sobe in spomladi nimam problemov z vžigom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj med zimovanjem ne odstarnite akumulatorjev. Jaz ga postavim v kot sobe in spomladi nimam problemov z vžigom.

Ali ga kaj polniš oz kontroliraš med tem ???

Moj motor in akumulator sta 4km narazen ;)

Motor v rentani garaži, akumulator pa doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ga kaj polniš oz kontroliraš med tem ???

Moj motor in akumulator sta 4km narazen ;)

Motor v rentani garaži, akumulator pa doma.

Vsi strokovnjaki priporočajo polnenje oziroma "regeneracijo" na 6-8 tednov. Ob taki skrbi zagotavljajo dolgo življensko dobo accu-ja.

Sicer ga jaz pri prejšnjih 2 maxijih nisem polnil (imel pa sem jih na "toplem"), je pa res da sem jih po cca 2,5 letih prodal :evilgrin:.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga včeraj dal za 1h na polnilec .... je to dovolj 1x na mesec ?

ali je treba dalj časa polniti ali mogoče bolj pogosto ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga včeraj dal za 1h na polnilec .... je to dovolj 1x na mesec ?

ali je treba dalj časa polniti ali mogoče bolj pogosto ???

Nekateri modeli današnjih polnilcev imajo signalno lučko ali displej, da lahko vidiš, kdaj je akumulator napolnjen. Kadar ga priklopiš, ti pokaže stopnjo napolnjenosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred približno dvema mescoma sem imel majhno nesrečo in so mi počile plastike. Imam aprilio leonardo 125 letnik 2001 p ame zanima če kdo ve kje bi lahko dobil druge plastike, ki nebi bile original ker so predrage, ampak če bi se jih dalo kje drugje dobiti ki nebi bile drage.

LP

Robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nemam problema sa akumulatorom svake godine ga skinem ocistim i napunim spremim ga u sobu na toplo i vala! Kad palim stavim ga pustim da odradi i opet ga pospremim mislim da nema potrebe ga stalno nadopunjavati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z akumulatorjem je brezvezno komplicirat, po lastnih izkušnjah ga konec sezone odstranim in ga hranim na toplem, ter ga vsak mesec enkrat napolnim z polnilcem cca 30 min da ga obujaš in nisem še imel nikolim problemov z akumolatorji, tisti pa ki niso hermetično zaprti pa se odvijejo čepki na pokrovu celic in se prekontrolira nivo tekočine da je je vedno dovolj in to je to. Če pa je že iztrošen akumolator po nekaj letih ali pa da ti ga pokvari električna napeljava pa sledi samo zamenjava z novim, ker izrabljen akumolator motorju po dolgji vožnji naredi samo škodo na regulatorju elektrike ter stratorju. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Pred približno dvema mescoma sem imel majhno nesrečo in so mi počile plastike. Imam aprilio leonardo 125 letnik 2001 p ame zanima če kdo ve kje bi lahko dobil druge plastike, ki nebi bile original ker so predrage, ampak če bi se jih dalo kje drugje dobiti ki nebi bile drage.

LP

Robi

Če nisi našel pri "nas" na bolhi ali avtonetu poskusi tule: Ebay.de_aprilia_leonardo_125_plastike . Dolgo časa nazaj sem kupoval za sfero 50, dobil brez problema dosti ugodno.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj !

Evo, tudi jaz sem se končno pridružil lastnikom maxijev. Kupil Burgmana 400 2008.

Zver je v garaži, jaz pa nestrpen da je kaj...

Bom prilepil kako sliko, ko bo vreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj !

Evo, tudi jaz sem se končno pridružil lastnikom maxijev. Kupil Burgmana 400 2008.

Zver je v garaži, jaz pa nestrpen da je kaj...

Bom prilepil kako sliko, ko bo vreme...

Če ste kupil tistega BURGMANA 400 iz MOTOHITA , mislim da je zadetek v polno. Motor je enkraten ,koliko sem ga vizualno pogledal. VELIKOOOOOOO srečnih km. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maximilan pozdravljen ... vsi mi smo nestrpni in čakamo pomlad, da bomo končno lahko oddrveli na naših maxijih

do takrat pa nam čas krajša tale forum, spletna stran www.maxiscooter.si, ali pa na facebooku maxiscooter.si

pozimi smo vsepovsod na internetu, poleti pa nikjer ;)

x raider, če boš zasledil kakšno dobro menjavo Atlantic 500 -> Burgman 650 mi obvezno javi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maximilan pozdravljen ... vsi mi smo nestrpni in čakamo pomlad, da bomo končno lahko oddrveli na naših maxijih

do takrat pa nam čas krajša tale forum, spletna stran www.maxiscooter.si, ali pa na facebooku maxiscooter.si

pozimi smo vsepovsod na internetu, poleti pa nikjer ;)

x raider, če boš zasledil kakšno dobro menjavo Atlantic 500 -> Burgman 650 mi obvezno javi

Jaz še ga sam nisem nabavil ,ker ga je res uredo kot je bil moj prejšni težko kupit ,nov pa mi je predrag in mislim da bom do sezone razmislil v drugo smer. Če pa izvem za kakšno kompenzacijo pri kolegih ki se bavijo z uvozi, ti nemudoma sporočim, za ostale izčrpne informacije me pa kontaktiraj na PM. Nedolgo nazaj ko je bilo suho sem se ti mislil oglasit na domu v MB ko sem delal časni krog z moto??? po MB pa se nisem točno spomnil kje si doma. Se morda v kratkem vidiva Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste kupil tistega BURGMANA 400 iz MOTOHITA , mislim da je zadetek v polno. Motor je enkraten ,koliko sem ga vizualno pogledal. VELIKOOOOOOO srečnih km. Lp.

Hvala za lepe želje. Točno tistega srebrnega sem vzel, probal tudi rdečega K7, me je pa zvok motorja odvrnil od nakupa, čeprav je šel epše ohranjen od mojega!

lp, Milan! Še enkrat hvala za pomoč pri nakupu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maximilan pozdravljen ... vsi mi smo nestrpni in čakamo pomlad, da bomo končno lahko oddrveli na naših maxijih

do takrat pa nam čas krajša tale forum, spletna stran www.maxiscooter.si, ali pa na facebooku maxiscooter.si

pozimi smo vsepovsod na internetu, poleti pa nikjer ;)

x raider, če boš zasledil kakšno dobro menjavo Atlantic 500 -> Burgman 650 mi obvezno javi

Pozdravljen blond, bom pogledal tudi na FB, trenutno sem v službi, pa so nam ga zablokirali (kdo bi vedel zakaj :whistle: )

Malo si bimo še pisali, te pa se tak vidimo, da kako rečemo :beer1: , glede na to, da si iz MB!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!