Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

danes sem menjaval regulator napetosti. je pač stari crknil, kolega strokovnjak je reku da zaradi verglanja ses popolnoma prazno baterijo. no, saj sem ga kr hitro našel, spredaj pod pokrovom na dveh vijakih. dokaj velika rebrasta reč, 7 žic- 2 konektorja. tudi novega sem kr hitro našel: slo pooblaščeni uvoznik: 160 eur, čarlimoto trieste 90 eur, škontiran iz 135 eur, original piagio. jasno, tam kupil. v glavnem to reč ne bi bil problem menjat, če ne bi tiste kurčeve žice iz regulatorja štrlele skoraj meter... tam nekje pri rezervoarju med nogami se konča ena.no, v glavnem spet cela jeba ses tistimi plastikami. skoraj 3 ure. sedaj aprilja lepo dela in lepo polne polno baterijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam mp3 pa me zanima če ima kdo izkušnje z jermenom kako veš kdaj je zanič in kdaj ga menjat . Na računalniku naj bi zasvetila lučka pa ne vem kolk časa se še lahko peleš do servisaLP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam mp3 pa me zanima če ima kdo izkušnje z jermenom kako veš kdaj je zanič in kdaj ga menjat . Na računalniku naj bi zasvetila lučka pa ne vem kolk časa se še lahko peleš do servisaLP.

Lučka za BELT ti bo zasvetila na 12000km, menja pa se po potrebi. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

oglašam se prvič, torej sem nekako nova, opažam pa, da sem mini med maxiji, saj moj konjiček premore le 250ccm :blush: .

Torej, da preidem k bistvu, zanima me kaj je potrebno vse menjat oz. zamenjat pri scooterju, ki ima prevoženih celih 2000 km in je letnik 2006.

Hvala v naprej in obilo prijaznih kilometrov želim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena in dobrodošla med maxiji.

Točen, natančen in najboljši odgovor ti bo dal x raider on kar obvlada te stvari, tako da malenkost počakaj na njegov odgovor ali pa mu pošlji zasebno sporočilo.

Te pa vabim, da si pogledaš tudi našo stran www.maxiscooter.si kjer je kar nekaj informacij tako o vzdrževanju kot o druženju.

Morda pa se nam kdaj pridružiš na kakšni maxi vožnji. Vreme je že tapravo.

Pravtako pa imamo na facebooku skupino Maxiscooter.si

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

oglašam se prvič, torej sem nekako nova, opažam pa, da sem mini med maxiji, saj moj konjiček premore le 250ccm :blush: .

Torej, da preidem k bistvu, zanima me kaj je potrebno vse menjat oz. zamenjat pri scooterju, ki ima prevoženih celih 2000 km in je letnik 2006.

Hvala v naprej in obilo prijaznih kilometrov želim .)

OLje,filter olja,čiščenje oz.menjava zračnega filtra,kontrola zavor in to je skoraj to.Aja pa bencin nalit in gas.Pa srečno vožnjo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

oglašam se prvič, torej sem nekako nova, opažam pa, da sem mini med maxiji, saj moj konjiček premore le 250ccm :blush: .

Torej, da preidem k bistvu, zanima me kaj je potrebno vse menjat oz. zamenjat pri scooterju, ki ima prevoženih celih 2000 km in je letnik 2006.

Hvala v naprej in obilo prijaznih kilometrov želim .)

Velikost ni pomembna, pomembno je druženje. Na naših poteh nikoli de divjamo, tako da je 250 ccm tudi dovolj. Pridruži se nam. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velikost ni pomembna, pomembno je druženje. Na naših poteh nikoli de divjamo, tako da je 250 ccm tudi dovolj. Pridruži se nam. :yea1:

Jaz sem pred leti bil z 250 po celi CRO dalmaciji, A, I, H pa bi se še kaj našlo pa nisem imel veliko manšo potovalno hitrost kot imam z to 650. Če je motor porihtan kot je treba te nima biti kaj strah,na srečanjih pa itak je zelo majhna potovalna hitrost zaradi kolone, vedi da (počasi se daleč pride). Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blond... hvala za prijazne besede in ja, sem prelistala strani, ki jih navajaš in kapo dol, so res zanimive ter pohvale vredne :yes: in jp, imam občutek, da se bom še kar malo motovilila na teh straneh (seveda z vašim dovoljenjem) in prebirala vaše zanimive prispevke, se mi zdi več kakšen uporaben (če ne druga, da vsaj totalni bimbo ne izpadem pred serviserjem, ker ...saj veste... punčka O:-)

revival... gorivo, jaaa še dobro, da si omenil B)

sat500... hvala za prijazno povabilo, mogoče pa res nekoč, kdo ve .)

Zanima me kdaj je potrebno menjati jermen (pri kolkih kilometrih) in nekaj sem prebirala o akumulatorjih, da bi ga bilo potrebno menjat po 4-5 letih, da zna napravit več škode kot koristi. Moj aku je zimo preživel spravljen v ogrevani garaži, priklopljen na nek čudežen spodbujevalnik pa čebele ravno tako ni zagnal :? torej sklepam z napisanega, da je treba menjat akumulator :hmm:

Hvala v naprej in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti bil z 250 po celi CRO dalmaciji, A, I, H pa bi se še kaj našlo pa nisem imel veliko manšo potovalno hitrost kot imam z to 650. Če je motor porihtan kot je treba te nima biti kaj strah,na srečanjih pa itak je zelo majhna potovalna hitrost zaradi kolone, vedi da (počasi se daleč pride). Lp.

pozdravljen... kot praviš, če je motor porihtan kot je treba- eeee na tem delam :yes:

malo brskam po vaših debatah in upam, da ne boste preveč hudi, če zastavim kakšno vprašanje, priznam pa , da o motorju in njegovem delovanju tud pojma o pojmu nimam :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blond... hvala za prijazne besede in ja, sem prelistala strani, ki jih navajaš in kapo dol, so res zanimive ter pohvale vredne :yes: in jp, imam občutek, da se bom še kar malo motovilila na teh straneh (seveda z vašim dovoljenjem) in prebirala vaše zanimive prispevke, se mi zdi več kakšen uporaben (če ne druga, da vsaj totalni bimbo ne izpadem pred serviserjem, ker ...saj veste... punčka O:-)

revival... gorivo, jaaa še dobro, da si omenil B)

sat500... hvala za prijazno povabilo, mogoče pa res nekoč, kdo ve .)

Zanima me kdaj je potrebno menjati jermen (pri kolkih kilometrih) in nekaj sem prebirala o akumulatorjih, da bi ga bilo potrebno menjat po 4-5 letih, da zna napravit več škode kot koristi. Moj aku je zimo preživel spravljen v ogrevani garaži, priklopljen na nek čudežen spodbujevalnik pa čebele ravno tako ni zagnal :? torej sklepam z napisanega, da je treba menjat akumulator :hmm:

Hvala v naprej in lp

Jermen se menja po potrebi (starost,obraba), akumolator pa ti toplo priporočam da kupiš novega, ker če je bil napoljen in nima odziva ti lahko naredi samo škodo na motorju, kot pa korist. Življenska doba akumolatorja pa je odvisna koko ravnaš z njim in da je z elektriko na motorju vse vredo. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipa en maxi pozdrav!

Javljam se po dolgi zimi,in imam problem.Včeraj ko sem po dolgi zimi vstavil akomulator v moj maxi in ga priklopil,mi je računalnik dal vse na 0,skupni kilometri ,dnevni kilometri,servi(očitno se je reseteral).Imakdo kakš idejo kaj bi lahko bilo in če se da karkoli zriktat,imel pa sem cca.17000km.

hvala in lep pozdrav

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en LP vsem skupaj.

Prebiram vašo temo, ker se vam čez kako leto pridružim.

sem ravnokar prodal BMW R1200GS

86a26_Barbie-BMW-R1200GS.jpg

in se odločil da naslednjo leto vzamam BMW-jevega maxi skuterja:

BMW_SCT_800.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tota pa je prvoaprilska ;)

No no :nono: skuter je le skuter :OK::OK::OK: ne pa GS :P

malo heca mora bit B):yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo svetuje en dober zanesljiv servis? Relacija LJ-mogoče Škofja Loka tud

Nočem da je zastonj sam da se bom varno vozil. Pa more imeti tudi računalnik.

Lp Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ugotovil, da na xcitingu ne dela stikalo za stop loč na levi ročki. Je imel že kdo te težave, kako je zadevo rešil?

Vsak predlog je dobrodošel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ugotovil, da na xcitingu ne dela stikalo za stop loč na levi ročki. Je imel že kdo te težave, kako je zadevo rešil?

Vsak predlog je dobrodošel.

Meni se je to na Burgmanu isto naredilo in sem kupil nov rabljen šalterček z zdaj pa dela to je stikalo takoj pri ročki od bremze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je to na Burgmanu isto naredilo in sem kupil nov rabljen šalterček z zdaj pa dela to je stikalo takoj pri ročki od bremze

Se pravi, da je to posebno stikalo in ima vsak model oz motor drugačnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da je to posebno stikalo in ima vsak model oz motor drugačnega?

Prei moje je tako tukaj ko je ročka od zavore,tam ko je vpeta je zraven stikalo če stiskaš zavoro se čuje klik,klik,klik to stikalo se čuje

Popravljeno . Popravil petek123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!