Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

Kaj res nobeden ni s obale ali pa hodi v Trst? :hmm:

rad bi dobil odsevnike za na čelado:

http://www.tucanourbano.com/it/f_facciadacasco.htm

Dobi se jih v parih trgovinah v Trstu cena je 10EUR. Če bo kdo šel prosim naj sporoči :yes:

LP

:grrr Kompi bi ti zagotovo rekel, da se na čelado ne sme lepiti nalepk, ker se poruši struktura čelade, in da pojdi za tistih 10 evrov raje na kozla (no to bi bil moj dodatek :D ).

Malo heca more bit... smo to glede nalepk je pa res. .)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to bi imel na "tastari" odprti čeladi, ki jo imam za v mesto :whistle: .

Pa še nekaj - dajte mi predlagat eno jakno za "tople" dni. Z ščitniki če se da, pa ne preveč motoristično tako da ne zgledaš kot dirkač :grim .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prej je bilo nekaj govora o zvijanju pri hitrostih nad 120 na uro. Meni se burgman pri 140 čisto nič ne zvija, pa če se peljem sam ali pa s sopotnico. Pa imam gor povišano givijevo šipo. Kaj čmo, so pri suzukiju pač začeli orat ledino,vsaj kar se tiče maxijev in zadevščina je narejena tako kot mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj s prijateljem na GHD Rogla in ko sva se vračala je bila zraven naju parkirana Gilera Nexus, seveda sem lastniku pustil listek s povabilom da se nam pridruži na vožnji. Je bil mogoče kdo s foruma?

Naslednji teden gre moja Aprilia na servis pri 6000 km, kaj lahko pričakujem? Kaj so Vam vse naredili pri tej kilometrini?

Glede na servisno knjigo nebi smelo biti kaj posebnega razen olja in filtrov. Tema o vožnjah maxi01 malo samuje, a ste vsi na dopustih ali Vam je prevroče za vozit?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema o vožnjah maxi01 malo samuje, a ste vsi na dopustih ali Vam je prevroče za vozit?

LP

Jaz sem zadnje dni in tako bo tudi še do 10.7., precej zaseden. V nedeljo sem se šele zjutraj lahko odločil ali grem na vožnjo (pravzaprav obisk) ali ne. Plan za fure lahko začnem delati šele za vikend 15.-16.7., potem sem pa vsaj 14 dni na dopustu.

Še glede servisa... tako kot si sam rekel... nič kaj posebnega, na Piaggio servisu bi bil tak servis okrog 15.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam vprasaje glede kymco xcitinga 500.

In sicer koliksna je koncna hitrost? Kaksne tezave so z njim ce sploh so glede na to da ni

italijan niti japonec :D ? Je to pameten nakup ali je to malo denarja malo music :eek:

Kako se obnese na dalje relacija ala 200km +?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je @buki lastnik Xcitinga 500 in se že dolgo ni oglasil, si pogle malo nazaj po temi, kjer je pred časom pisal o svojem skuterju. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aselak, če bukija ne boš dobil, lahko prebereš moj test Xcitinga (pobrskaj po skuterskem forumu). Drugače sem se pa zmotil glede pospeška do 100km/h. Ta namreč znaša okoli 10s za Xcitinga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prelistal vseh 38 straniin nasel precej uporabnih podatkov. Za1x bom ustal pri ninji cez kako leto ali 2 pa bo res padu kaksen maxi samo se ne vem kateri tale xciting je res poceni . Ampak za 200k vec dobim recimo nexusa. Treba se bo odlocit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem imaš še kar nekaj časa za tuhtat :OK:

Pa vmes bo tudi že kakšen nov model prišel vun :D ... T-Max zagotovo, če ne naj gre Yamaha v pm :D sam, kaj ko je hudič tok drag... novi Burgman 400 bo prvi zunaj, Scarabeo 500 je pa že :OK: aah... bo še treba delat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še v ponedeljek imam en ku**** izpit potem pa bo tudi kakšna vožnja.

Morda 15.-16.7.?

V ponedeljek 17.7. pa do 30.7. sem pa na dopustu.

Kako je šlo na izpitu?

V primeru uspeha čestitam, drugače pa v tolažbo, tudi jaz nisem delal vsega v "prvo".

LP

P.S T-max je moj naj skuter :worship: samo ko bi bil pol miljončka cenejši :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še glede servisa... tako kot si sam rekel... nič kaj posebnega, na Piaggio servisu bi bil tak servis okrog 15.000 SIT.

Včeraj je moja Aprilia "srečno" :OK: preživela servis na 6000km, se pravi vse B.P moja denarnica pa malo manj srečno :devil:

Specifikacija takšna kot je bila pri ralfek2, se pravi

- olje , sevečka, oljni filter, čiščenje zračnega filtra in čiščenje variatorja,valjčkov (+ na novo "podmazani deli" v navodilih je to omenjeno kot "converter grease")

- delo

Skupni znesek 32.783 SIT kar me je malo presenetilo saj postavka delo odnese celih 20.000SIT :BUA: .

V MB na Apriliji so res prijazni in naravnani proti kupcu (osebna izkušnja), vendar ob taki ceni dela naslednji servis ne bo pri njih ker tudi garancije ne bo več (prav zaradi garancije sem maxija peljal v MB).

Mislim da ostali serviserji ne delajo toliko slabše, za delo pa sigurno nebi vzeli tolkio denarja saj po moji oceni servis opravi v 2 urah.

Po moje bodo o tem morali pri Aprili - SLO premisliti o teh postavkah za delo ali pa ga bom vozil na Piaggio servis saj sta motorja identična.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pooblaščeni servisi za Aprilio niso nikoli bili poceni :BUA: Samo, če želiš uveljavljati garancijo, si primoran opraviti redne servise pri pooblaščenem servisu. Saj kot si rekel... ko ni več garancije, ni več nobene potrebe voziti na pooblaščen servis. .) Važno je, da je bober servis, ne pa pooblaščen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni, zanimam se za maxiskuter piaggio beverly 250. a mi lahko kdo pove če je to vredu izbira? predvsem bi rabu to zadevo za v službo.. pa kak vikend se zafurat mičkeno po sloveniji v dvoje.

extremnih hitrosti ne rabim, čist vredu mi je če v dvoje lahko na izi vozim ene 90..pa da ta zadevščina glih ne meče drobovja ven pri tej hitrosti.. velika kolesa ima, menda, je to dobro, slabo? pa kolko kilometrov naj bi to vzdržalo? gume?

hvala za vsako info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beverly 250 meni eden najlepših in najbolj zaželjenih skuterjev. Ampak, če bi zdajle kupoval, bi vzel 500 (Beverlyja ali Scarabeota). Ko pelješ 500-tko in začutiš, da je prešvoh, vsaj veš, da si naredil (skoraj) vse kar je bilo v tvoji moči. Ko pa na 250 začutiš, da je prešvoh, pa se zasekiraš, zakaj nisi vzel 500. Torej, če ne piskaš ravno na tenko z denarjem, vzemi 500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če ti je beverly všeč potem tako ni kaj, zadeva ima res velika kolesa 16" in zaradi tega tudi slabost - prtlažni prostor pod sedežem je majhen. Tako da za prevoz čelade in jakne rabiš kovček.

Doma imam revijo kjer so ga testirali in prav to mu je "odneslo" nekaj točk. Drugače so ga kar pohvalili.

Glede km verjetno ni problema, gume zdržijo vsaj 12.000km tako da tudi tu ni skrbi.

drugače ima velika kolesa še honda Sh125 in Scarabero

Če boš šel večkrat na izlet v dvoe pa mogoče razmisli o 500ccm tako kot je dejal Jason. Prehitevaš veliko lažje (vsaj kamione ki vozijo okoli 80km/h).

Kaj več o samem motorju ti lahko povesta Jetman in Mjsr ki imata tak agregat vgrajen v svojih maxi-jih.

Če pa "velika" kolesa niso pogoj pa imaš v tem razredu še Piaggio x9, x8, Yamaha X-max, Kymyo exiting 250, Aprilio Atlantic pa še kakšen bi se našel. Cena evropskih 250 ccm maxijev pa je načeloma zasoljena, saj za cca 150.000 SIT več dobiš že Kymco exitinga 500 ali pa do 20.8 Aprilio Atlantic 500 Sprint :OK: (akcija).

LP

P.S če bi imel test v "papirni" obliki povej pošljem kopijo. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi dal 3 (10.000km) servis skoz predkratkim. Cena? 32.000sit :doze: Menjava svečke, zračnega filtra, olja, jermena in valjčkov. Mogoče, da sem še kaj izpustil. Glede na servise motorjev se mi zdi to precej denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetno presenečen. Fantje, hvala za odgovore. No, glih mudi se mi ne z nakupom, saj se imam s čim vozit.. Skuter naj bi bil kot dopolnitev, saj z motorjem ki ga zdej premorem ne morem se vozit v službo ali kej dosti po asfaltu. planiram kupit enkrat pozimi, najbrž rabljeno, prej ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprasaje glede kymco xcitinga 500.

In sicer koliksna je koncna hitrost? Kaksne tezave so z njim ce sploh so glede na to da ni

italijan niti japonec :D ? Je to pameten nakup ali je to malo denarja malo music :eek:

Kako se obnese na dalje relacija ala 200km +?

lp

ja res me nekaj časa ni bilo na forumu se opravičujem .Kar se tiče problemov jih do sedaj še nisem imel.Problem je edino drag jermen ki stane okoli 40000 tolarjev in ga je potrebno menjati na 12oookm.Sicer bom preizkusil koliko bo izdržal imam rezervnega s seboj in tudi pripomočke za menjavo.Pospešek 10s do 100km !!!!!! Ne vem če je to pravi podatek bom danes Preiskusil.Mislim pa da je okoli 6-7 sekund.Peljal sem se v enem kosu 800km in brez počitka razen tankanja in naprej ker se mi je mudilo.Imam montiran radijo in mp3 ter ojačevalec z zvočniki.Kovček dve stranski torbi ter torbo med sedežom inbalanco oziroma sprednjim delom.Večinoma se voziva dva jaz 85kg ona 75 in polno prtljago.Ko sva polno obtežena se zelo pozna na pospeških in zaviranju in si za prehitevanje želim večjo kobikažo.Če se vozim sam te potrebe ni.

Jutri zjutraj greva za tri dni na morje selce crikvenica odvisno kje dobiva sobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlicno tole. Edino jermen 40k :angry: To se mi zdi kar malo prevec. Kaj pa kaksen neoriginalen? Verjetno je kaksna firma ki tudi to dela ala polini? CEna me res cudi ker sem imel naprimer runnerja 180 sem dal za novi jermen 8000sit. Hm to se bo treba malo pozanimat. Najbolje je tako kot si ti rekel orodje s sabo pa dokler se ne strga.

Hvala za tvoj odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jermeni za te taivance so res dragi. Za mojega je prišel 20.000sit, kar je 2,5 krat več kot za Runnerjevega. Ni nobene razlike v vzdržljivosti, ampak neoriginalnega ne kupim. Sem še na sesalcu imel Polinijevega, ki je zjebal celo variomatsko optimalno razmerje (slabi pospeški, luknje v pospeških, vendar dobra končna) in odslužil svojo življenjsko dobo v 2.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žena je odločila da moram prodati moj športni rekvizit in kupit nek maxi scooter da se bova lahko oba kulturno vozila. Vseeno pa bi rad da scooter premore vsaj kanček športnosti. V ožji izbor mi je prišla Yamaha t-max al pa Black-max. Zanima me kaj bi mi priporočali za nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žena je odločila da moram prodati moj športni rekvizit in kupit nek maxi scooter da se bova lahko oba kulturno vozila. Vseeno pa bi rad da scooter premore vsaj kanček športnosti. V ožji izbor mi je prišla Yamaha t-max al pa Black-max. Zanima me kaj bi mi priporočali za nakup.

Neksus bi biv pomoje tut kr primern .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žena je odločila da moram prodati moj športni rekvizit in kupit nek maxi scooter da se bova lahko oba kulturno vozila. Vseeno pa bi rad da scooter premore vsaj kanček športnosti. V ožji izbor mi je prišla Yamaha t-max al pa Black-max. Zanima me kaj bi mi priporočali za nakup.

T-max in Black max sta ista skuterja, samo specialna edicija je Black max. Drugače je to "najboljši"(osebno mnenje) skuter vendar precej drag. Združuje športnost s udobjem, kolikor je to pri skuterjih mogoče.

Na strani Cyberscooter-yamaha si lahko s pomočjo yahooja prevedeš kaj so napisali testniki, drugače pa lahko nekaj info najdeš tudi tule Okapi 38, kjer je kar nekaj napisanega o T-maxu. Doma pa imam test v nemščini, kjer so primerjali Nexusa, T-max, Atlantica, Beverly, Burgmana in X9. Če te zanima lahko pošljem papirno obliko (fotokopije), nekje pa imam tudi test t-maxa v slovenščini (AM), vendar bi ga bilo treba poiskati.

Med nami žal ni voznika T-maxa, da bi ti lahko kaj povedal iz prve roke, če pa pride v izbor še kaj drugega pa kar vprašaj. (Fboy vozi nexusa, Candalini Burgmana, Zvone500 ima Atlantica 500 moja malenkost Atlantica Sprint, nekaj je burgmanov )

LP

P.S dobordošel med vozniki velikih "sesalcev" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res me nekaj časa ni bilo na forumu se opravičujem .Kar se tiče problemov jih do sedaj še nisem imel.Problem je edino drag jermen ki stane okoli 40000 tolarjev in ga je potrebno menjati na 12oookm.Sicer bom preizkusil koliko bo izdržal imam rezervnega s seboj in tudi pripomočke za menjavo.Pospešek 10s do 100km !!!!!! Ne vem če je to pravi podatek bom danes Preiskusil.Mislim pa da je okoli 6-7 sekund.Peljal sem se v enem kosu 800km in brez počitka razen tankanja in naprej ker se mi je mudilo.Imam montiran radijo in mp3 ter ojačevalec z zvočniki.Kovček dve stranski torbi ter torbo med sedežom inbalanco oziroma sprednjim delom.Večinoma se voziva dva jaz 85kg ona 75 in polno prtljago.Ko sva polno obtežena se zelo pozna na pospeških in zaviranju in si za prehitevanje želim večjo kobikažo.Če se vozim sam te potrebe ni.

Jutri zjutraj greva za tri dni na morje selce crikvenica odvisno kje dobiva sobo.

Izmeril sem pospešek Kymcota 500 in je res 10s od 0 do 100km/h.Občutek včasih vara.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!