Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Tudi jaz sem že izkusil večjo hitrost z mojim X9 250 v ovinkih od čoperja 750, ki ima še enkrat več konjev, no navor je pa sploh še večji. Na ravnini pa seveda ni bilo šans, zame seveda. Pa oba sva imela tudi sopotnici.

V upanju na čimprejšnjo otoplitev... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem priložnost pogovora z Vombergerjem iz Britofa, ki je jeseni prodajal 2 rabljena Atlantica (stara približno leto dni). Oba sta šla izredno hitro, oba za ceno okoli 1 milijonček SIT. Interes obstaja, tržišče se razvija. Se kar strinjam z enim od prejšnih topicov, da bo povpraševanje čez kakšno leto ali dve bistveno poraslo. Če se voziš dnevno iz npr. Kranja v Ljubljano potem veš, da vsako leto porabiš več časa. Ena od možnosti, katero sem izbral tudi sam, je maxiskuter. Drugi razlog je tudi v tem, če si enkrat imel motor (pa tudi samo za kratek čas) ti to ostane za celo življenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži se naprimer celo leto vozijo v službo z maksiji tudi do 100 km na dan in več, tudi kadar dežuje (sej drugače se v Angliji sploh ne moreš vozit). Da bi se v dežju pri nas vozili, tega pri nas ne vidiš. Tudi jaz ne grem v službo z maksijem, če vidim, da dežuje. Zaenrat pri nas v večini maksiji in motorji niso vsakodnevno prevozno sredstvo, ampak vozilo za prosti čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Tomozuki čisto možno da sva se srečala :OK: Lansko leto sem ga kupil in naredil kar 14500km ..se pravi da sem bil kar dasti dejaven .Moram pa reči da sam niti nimam teh teža z pozravljanjem :whistle: sam vedno pozdravim če mi odzdravi lepo če ne tudi prav stem se neobremenjujem!!

Je pares da NEXUS odspredaj izgleda kot kaka ležalka....

DRUGAČE SEM PA ČISTOKRVEN :yea1: Domžalčan :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenrat pri nas v večini maksiji in motorji niso vsakodnevno prevozno sredstvo, ampak vozilo za prosti čas.

No jest ga imam vsaj tam po 1. marcu za vsakodnevno prevozno sredstvo. Se mi pa zdi, da je bil lani po Lj opaziti še kar nekaj takih kot sem jaz. Imam pa občutek da nas bo letos še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži se naprimer celo leto vozijo v službo z maksiji tudi do 100 km na dan in več, tudi kadar dežuje (sej drugače se v Angliji sploh ne moreš vozit). Da bi se v dežju pri nas vozili, tega pri nas ne vidiš. Tudi jaz ne grem v službo z maksijem, če vidim, da dežuje. Zaenrat pri nas v večini maksiji in motorji niso vsakodnevno prevozno sredstvo, ampak vozilo za prosti čas.

Tudi jest sem se lani vozil v službo (cca 100km/dan) če je bilo le mogoče, res je da je v primeru dežja zadeva malce nerodna (zakaj bi bil moker če greš lahko z avtom B) ). Zoprna je že jutranja megla, ki je bil prejšnje poletje kar stalnica na mojem koncu :angry:

Glede na vse večje zanimanje in tudi trende v tujini ter neprestano večanje prometa pa se bo število rednih skuteristov sigurno vseskozi povečevalo :grim

Potem pa sledijo: Maksiskuter zbori :yea1: , Maksiskuter zabave :OK: , Maksiskuter tolpe :krneki: ...

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest ga imam vsaj tam po 1. marcu za vsakodnevno prevozno sredstvo. Se mi pa zdi, da je bil lani po Lj opaziti še kar nekaj takih kot sem jaz. Imam pa občutek da nas bo letos še več.

Ali se voziš z njim tudi ko je 0°C ali kadar je dež?

Seveda se tudi jaz vozim z maksijem za vsakodnevnih opravkih, ampak ne ob zgoraj omenjenih pogojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se voziš z njim tudi ko je 0°C ali kadar je dež?

Seveda se tudi jaz vozim z maksijem za vsakodnevnih opravkih, ampak ne ob zgoraj omenjenih pogojih.

Ker sem v službi do tam okoli šeste popoldan, je fino da takrat ni več glih trda tema, zjutraj pa temperature nad ničlo, čez dan recimo vsaj 10, kar se dežja tiče, če ni napovedan glih za cel dan, kar grem. Običajno okoli 1. marca začnem in končam tam okoli 15. novembra.

Ta teden bom po moje peljal skutija na servis, potem pa počasi štartam, če se bo tako vreme še nadaljevalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi skuter sem si ku pil davnega L.2000 Gilero RUNNER 50ccm in se vozi okoli in v službo 5LET dež, sonce, sneg megla vse sem imel na izbiro samo z motorjem naklofal debelih 56000km brez težav ,ker sem mel do službe bogih 6km avta pa sploh nisem potrebovalll.................... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno!!!! Prejšnji vikend me ni bilo v LJ, pa je bilo malo surle, tale nedelja je bila sploh fina. Štacune odprte & še zadosti toplo za vožnjo juhuhu! Šel k najboljšemu sosedu po fasungo, potem pa malo okoli LJ, po mestu, pa do Vrhnike, pa čez do Horjula, pa spet malo po LJ & okolici, tako da se je hitro nabralo malo pod 100km. Luštn.

post-7101-1140423073_thumb.jpg

post-7101-1140423081_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se ta vikend malo zapeljal, LJ-Žlebič (malo pred Ribnico). Naredil sem okrog 75km, sicer pa sem jih letos napraskal "že" 200 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Nedelja je bila res lepa :OK: Tudi jaz sem se malo zapeljal smer Domžale-Ljubljana-Velike Lašče -Bloke -Cerknica-Planina-Postojna in nazaj Logatec -Ljubljana - Domžale 236km...Prav pasalo mi je :worship:

Komaj čakam naslednji vikend (če bo lep smer Postojna-Pivka-Reka- Opatija- na kavico in nazaj)

Če je kdo za turco do tja ali pa kam drugam .....se javite :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, ampak po soli se pa najbrž ni glih fino vozit a ne... :hmm: A po končani vožnji operete motor?

Nadležen zna biti pomoje tudi pesek, ki je ostal od posipanja... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem naredil samo 2000m, ker sem imel še neregistriran "moped" :blush: . Sem pa včeraj tu na forumu zasledil da ima zavarovalnica GRAWE zelo ugodno zavarovanje, tako da vsi tisti ki imate več kot 26 kw in do 500 ccm, pojdite zavarovat in registrirat motorčke, se splača :rolleyes: .

Sedaj pa čakam lepo vreme, ki ga ta teden verjetno ne bo :devil: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend bo menda padal sneg:(

Drugace pa kapo dol. Jaz nisem naredil vec kot 30 m, pa se mi je ze krepko poslabsal protin.

Grawe...gre za obvezno zavarovanje, ki je zakonsko doloceno. Cemu bi bilo pri tej zavarovalnici cenejse ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A po končani vožnji operete motor?

Jaz sem ga do zdaj vsakič opravl, samo po zadnji vožnji ga še nisem, ga bom pa danes.

Grawe...gre za obvezno zavarovanje, ki je zakonsko doloceno. Cemu bi bilo pri tej zavarovalnici cenejse ?

Ker baje še nimajo novega sistema obračunavanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno. To bi lahko bilo ja.

Zadnjic sem bil pri kolegici na Adriatiku in mi je omenila in pokazala nove tabele za izracun.

Seveda bodo imeli to v programu za izracun, vendar mi je rekla, da do tega dne se niso nobenega zavarovali po novem, predvsem zato ker se nihce ni prisel.

No tole na Grawe ne bo dolgo trajalo...bom preveril jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majesty kakšna sol neki ceste so bile povsem suhe :OK:

Skuterist veliko raskiraš neragistrirano , nezavarovano pa na cesto FANT VELIKO SI UPAŠ :wub:

Z GRAWE pa je tako da so privabljali z zavarovanjami že poprej potem pa so pošiljali doponilne položnoce za doplačilo.Je imel eden od kolegov že takšen šmoren z GRAWE....

Meni so pri Adriatiku priznali bonifikacijo od RUNNERCE 50ccm tako da jo bom imel letos že 25% res pohvale vredno pri zavarovalnici .... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pri Adriatiku priznali bonifikacijo od RUNNERCE 50ccm tako da jo bom imel letos že 25% res pohvale vredno pri zavarovalnici .... :OK:

No to je pa lepo, pri triglavu se mi to ni zgodilo... Ko sem dve leti nazaj šel iz Vivacitiya na x9 so me samo čudno gledal, ko sem omenil če se boinifikacija prenaša....

BTW vreme ta vikend bo bolj za suhe vožnje, da se malo ponavljam: komaj čakam na toplejše dni :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa so pri Triglavu priznali bonifikacijo od 50cc skuterja. Mi pa niso priznali povišanja bonusa lansko leto, ko sem registriral tega X9. Leonardota 125 sem registriral avgusta 2004, prodal maj 2005, ker je polica veljala manj kot 11 mesecev, je bonus ostal na 10%. Ko sem registriral X9 se je prenesla bonifikacija iz moje zadnje police (Leobardo) in tako ostala na 10%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist veliko raskiraš neragistrirano , nezavarovano pa na cesto FANT VELIKO SI UPAŠ :wub:

Nisem šel na glavno cesto, ampak sem ga segrel v naselju malo sem in tja hitrost pa 15-20km na uro. Mi ne pade na pamet da bi z neregistriranim odšel na "glavno" cesto.

LP

Kaj bo pa naprej z Grawe bomo pa videli zaenkrat so najbolj ugodni, v primeru da pošljejo doplačilo grem pa nazaj k Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nesreče kličejo kar same posebi tudi na stranskih cestah!! Ob manšem plačilu zavarovanja se raje prepričaj v kolikšni meri ti krijejo škodo če jo povzročiš sam.......kot je že nekdo predhodno napisal je osnovno zavarovanje zakonsko določeno. Nekje je zagotovo neka fora.... če pa ni pač toliko boljše zate!

Sploh pa želim vsem voznikom skuterjev in seveda naši klasi Maxi skuterjev obilico užitkov in varnih kilometrov v sezoni ki je pred vrati :OK:

Popravljeno . Popravil FGboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... obilico užitkov in varnih kilometrov v sezoni ki je pred vrati :OK:

Hvala enako.

Ali morebiti nisi opazil, da zunaj ponovno sneži :? :BUA: Sezona je še kar precej oddaljena od teh tvojih vrat :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!