Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Jaz sem še tu, a imam zaradi izpitov malo manj časa.

Včeraj sva se z dekletom peljala na Jezersko in moram priznati, da sem nad cesto zelo razočaran. Cesta je povsem zje*ana. Pred časom se je v temi z videoposnetki pojavil filmček, kjer en norc tiši po ovinkasti cesti 299km/h in so nekateri motosvetovci ugibalii, če je to cesta na Jezersko. Pardon my Frech, ampak po taki zjebani in ozki cesti ne moreš vozit 250+ km/h.

Povsem druga pesem je pa gor ob jezeru. Tam je lepo, tik ob vodi lahko poješ, popiješ in se še malo sprehodiš. Izlet kot izlet lep, ampak cesta pa :SS . Verjetno je na avstrijski strani druga pesem...

LP

avstrijska stran je tista, ki je tako opevana.. preveri..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z voznjo in sicer ko mi obrati padejo pod 2500 obr/min mi vrze v ler.Zoperno je na serpetinah kjer je zelo oster ovinek in hitrost pod 30km/h.Ali imate iste probleme tudi ostali maxi skuteristi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni izklopi pogon pri cca 2300rpm, hitrost pa je pod 30 km/h. Tudi, ko sva dva gor na skuterju, se mi zdi zaviranje mašine povsem zadovoljivo. Na Jezerskem nisem čutil nobenih težav.

Aja, morda te moti tudi to, da ti npr. pred ovinkom zaviraš, pri tem ti preklopi v ler, po ovinku je še vedno strm spust, in ker ne dodaš gas, ti mašina ne zavira. Jaz dam v takem primeru malo gasa (res samo malo), da gredo obrati čez 2500 rpm, in ko gas spustim, mašina ponovno zavira dokler obrati ne padejo.

Se pa spomnim, ko sem vozil Aprilia Scarebeo 500, se mi je zdelo, da mašina ne zavira skoraj nič, pa sem bil takrat navajen voziti 2-taktnika, ki sploh nič ne zavira.

Potem, ko sem imel Aprila Leonardo 125 se mi je zdelo, da mašina kar preveč zavira in me je skoraj motilo. Zdaj pri X9 je pa ravno prav.

LP .)

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrati mi padejo iz 2500 na 1400 in motor kar leti na ovinku kot da ni v brzini,oziroma kot če bi pri ostalih motorjih stisnil sklopko.

jutro !

pri beverly 500 je izklop in vklop sklopke nežen, tako da ni moteč, sopotnica zagotovo ne opazi, obratometa pa nimam da bi videl kdaj se vklopi in izklopi, je pa res da čist malo potegneš na ročico za plin..in že mehko zavira...

lp beverly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zanimivo. Za takšne težave namreč še nisem slišal. Imel sem težave včasih še s Aeroxom, ko mi je drsela sklopka in nisem dobil ugodnih obratov. Na B&W nimam teh težav, niti mi ne nagaja zaviranje agregata. Na 500ccm skuterjih se zaviranje sploh ne bi smelo čutiti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z samim zaviranjem motorja(masine)ni problem.Problem nastane ko je zelo zelo oster ovinek in ga moras voziti 15km/h takrat je motor v leru.Pa ce se malo bolj hitro pripeljes z zaviranjem je to bolj opazno.Se pa privajam tako ,da ze pred ovinkom bolj mocno zaviram potem pa dodam gas.Se sreca ,da je takih ovinkov zelo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z samim zaviranjem motorja(masine)ni problem.Problem nastane ko je zelo zelo  oster ovinek in ga moras voziti 15km/h takrat je motor v leru.Pa ce se malo bolj hitro pripeljes z zaviranjem je to bolj opazno.Se pa privajam tako ,da ze pred ovinkom bolj mocno zaviram potem pa dodam gas.Se sreca ,da je takih ovinkov zelo malo.

Hm, sam tega pri Xcitingu nisem opazil. Mogoče sem preveč divjal :devil: Hec. Ampak resnično nisem opazil, da bi bila sklopka preveč nedejavna pri majhnih hitrostih. Če te zelo moti, se pri prodajalcu pozanimaj, kako je s vzmetmi na sklopki (če se da dobiti kakšne bolj mehke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z samim zaviranjem motorja(masine)ni problem.Problem nastane ko je zelo zelo  oster ovinek in ga moras voziti 15km/h takrat je motor v leru.Pa ce se malo bolj hitro pripeljes z zaviranjem je to bolj opazno.Se pa privajam tako ,da ze pred ovinkom bolj mocno zaviram potem pa dodam gas.Se sreca ,da je takih ovinkov zelo malo.

jutro

ja, buki, taka je dinamika vožnje s skuterji, narediti moraš tako kot si opisal pred zelo ostrimi ovinki. Tudi jaz sem potreboval nekaj časa ker sem bil prej vajen klasičnih motorjev XT600 in Fazer 600... lepo pred ovinki vse potrebno postoriti, potem pa ga položiš čez ovinek ali serpetino, ker med samim polaganjem nimaš kaj več dosti opcij na izbiro, vsaj z pošpeševanjem iz ovinka ne, ker so te sklopke na skuterij bolj nežne...

lp beverly

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutro

ja, buki, taka je dinamika vožnje s skuterji, narediti moraš tako kot si opisal pred zelo ostrimi ovinki. Tudi jaz sem potreboval nekaj časa ker sem bil prej vajen klasičnih motorjev XT600 in Fazer 600... lepo pred ovinki vse potrebno postoriti, potem pa ga položiš čez ovinek ali serpetino, ker med samim polaganjem nimaš kaj več dosti opcij na izbiro, vsaj z pošpeševanjem iz ovinka ne, ker so te sklopke na skuterij bolj nežne...

lp beverly

Ja tudi jaz sem imel cestne motorje SuZuki gsx 750,gs500e ,Kavasaki gpz 500s ,Moto guzzi nevada 750.Kot pravim to so zelo ostri ovinki,ki jih moras voziti pod 15 km/h in na sreco jih je v Sloveniji zelo malo.Saj ce vozis normalno ni noben problem,ce pa hoces voziti bolj dinamicno in hitro me to moti,ker z lerom cez ovinek ne gre ,ce prides pocasi v ovinek gre vendar zgubljas cas in razdaljo,ce prehitro priletis v ovinek nato bremzas pade v ler ker ce das gas na ovinku si zopet prehiter .Saj sem se ze navadil pocasi.Samo zanimalo me je ce je to normalno za skuterje,sem bil pac navajen na cestne motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minil je vikend.V petek soboto in nedeljo sem prevozil 1800km.Sel sem do Dubrovnika-po Crni Gori-Po bosni in domov.V nedeljo nas je pralo 700km bilo je od 6 do 8°c Bili premoceni in zmrzjeni za zjokat.Tako moj skuter ima 7000km in sem se narocil za 2 servis.Ceprav 1000km cez.Maxi skuteristi ali ste ze na zimskem spanju,ker noben vec nic ne pise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri sem prvič naredil malo dalši izlet z mojim mopedom na Mangart :OK: čudovita pokrajina in zelo priporočam :D

aja Buki,v Italiji sem si naroču večje vetrobransko steklo od Givija če te bo kej zanimalo ti bom lahko kej več povedu,ko ga dobim :)

Zanima me ce si ze nabavil vecje vetrobransko steklo.Zanima me debelina stekla glede na original in ali cez rame kaj bolj zasciti.Ker podatek da je 20cm sirsa mi nic ne pove,ker je lahko sirsa na racun rok.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buki, ti si pa priden, kar se kilometrine tiče. Jaz sem toliko nabral skupaj v dveh letih. No, res je tudi, da me ni skoraj nič doma (študij).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

buki, ti si pa priden, kar se kilometrine tiče. Jaz sem toliko nabral skupaj v dveh letih. No, res je tudi, da me ni skoraj nič doma (študij).

ja za tri mesece 7000km kar imam motor je kar dobro.Ponavadi sem jih delal 11000km na leto no takrat sem imel se druzino in obveznosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce si ze nabavil vecje vetrobransko steklo.Zanima me debelina stekla glede na original in ali cez rame kaj bolj zasciti.Ker podatek da je 20cm sirsa mi nic ne pove,ker je lahko sirsa na racun rok.Lp

Na žalost ga nisem še dobil :angry2: tako da je že trgovcu malo nerodno ker ga skozi gnjavim (je trgovina blizu) :afro1: drugači pa je po sliki sodeč širina res na račun rok ma ti jo bom poslikal ko jo dobim in bom poskušal pripopat sliko gor,da boš vidu kako zgleda :hmm:

u Petek pičim na Hvar na motozbor :OK: da sprobam motorin kako se obnese na dalše ture :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem dosedanjim čalnom tega foruma.

Od petka dalje sem novi lastni rabljenega burgmana 400 in me boste lahko videli, sicer največ v LJ., drugače pa povsod po SLO.

Do sedaj sem vozil virago1100, vendar se že privajam na novi način vožnje.

Moram reči, da me navdušujejo vozne lastnosti burgmana, moti me le, da se "pravi" bikerji ne zmenijo za maxiscooteriste in se jim ne ljubi odzdraviti ?!

Drugače pa se pripravljam na moto transferzalo : http://www.mkveteran.com/smot.asp , ki bi se je lotil spomladi. Če še koga zanima, sem za skupno turo. Vsekakor nameravam narediti plan po več etap in jo dokončati do jeseni drugega leta.

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene nazaj z dopusta. X9 je lepo prespal teh 14 dni, vžgal je brez problemov, preveril sem tudi pritisk v gumah, bp. Spet na cesti, juhuhuuuu!

Pa še eno slikco dam zraven, sicer ni motoristična, ampak vseeno, delfinov glih ne vidiš vsak dan.

post-7101-1127809868_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora,klapa sem s vrnu z Hvara :yea1: motorin prestal test in sem z njim zelo zadovoljen imam samo dve majhni zameri;to je da pri prehitevanju pri hitrostih nad 80 Km/h se zadeva ne najbolje obnese in pa predvsem premajhen tank za bencin.Smo se morali ustavljat vsakih 200Km in sta me prjatla hmal ubila ker se nisem bol pogosto ustavljal :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem dosedanjim čalnom tega foruma.

Od petka dalje sem novi lastni rabljenega burgmana 400 in me boste lahko videli, sicer največ v LJ., drugače pa povsod po SLO.

Do sedaj sem vozil virago1100, vendar se že privajam na novi način vožnje.

Moram reči, da me navdušujejo vozne lastnosti burgmana, moti me le, da se "pravi" bikerji ne zmenijo za maxiscooteriste in se jim ne ljubi odzdraviti ?!

Drugače pa se pripravljam na moto transferzalo : http://www.mkveteran.com/smot.asp , ki bi se je lotil spomladi. Če še koga zanima, sem za skupno turo. Vsekakor nameravam narediti plan po več etap in jo dokončati do jeseni drugega leta.

:kva2:

Welcome :worship: Ja, jaz tudi pozdravljam naveliko, ampak najmanj pozdravov dobim nazaj od voznikov SS-ov, še manj pa od čoperistov. Aja, zanimivo, da me tudi noben maksiskuterist ni pozdravil (nikoli!). Vozniki all-rounderjev, terencev, kakšnih nakedov in poloklepnikov pa ne šparajo s pozdravi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ce ima kdo tale skuter Aprilia 125 Atlantic

kok je kej masina je vredo ga mogoce kdo vozi  :hmm:

se slika http://www.cyberscooter.it/modelli/aprilia...ant200h1789.jpg

Jaz imam Atlantica 500 Sprint. Po moje je za po mestu O.K. Za kaj več pa je po moje malo premalo. Če ne razmišljaš o ta velikem bi predlagal 200 ali 250 ccm varianto. Drugače pa je test 125 modela na siolu, 250 pa na svijetu skutera:

http://avtomoto.siol.net/default.asp?artic...304081810512364

http://www.svijetskutera.com/index.php?f=17&a=321

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ce ima kdo tale skuter Aprilia 125 Atlantic

kok je kej masina je vredo ga mogoce kdo vozi  :hmm:

se slika http://www.cyberscooter.it/modelli/aprilia...ant200h1789.jpg

Res mislim, da gre za realen opis v testu, katerega link ti je posredoval Skuterist.Odvisno je le od tebe zakaj in v kakšne namene ti bo služil...torej udobje pozitivno, agregat primeren bolj za nezahtevne vožnje- ali pa tudi ne, vse je odvisno od tebe.Sam prav tako vozim Atlantic Sprint 500 in s tem sem zaenkrat zadovoljen.V primeru nakupa ti želim srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!