Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Ker je Burgman zaenkrat še vedno kralj med maksiji:

- Ima možnost ročnega spreminjanja načina vožnje (normal, šport) in prestavnega razmerja,

- Ima spredaj večje kolo,

- Ima 100cc večjo prostornino,

- Ima 5KM večjo moč,

- Ima večji navor pri nižjih obratih,

- Všeč mi je izvedba zložljivih vzvratnih ogledal, ki lepo ščitijo roke pred vetrom,

- Sopotnik ima naslonjalo

.

.

.

- Pa še lepši se mi zdi, kot Honda Silver Wing.

Tole v glavnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Pa še lepši se mi zdi, kot Honda Silver Wing.

Moj glas za (lepšega) Burgmana (če seveda govor o suzuki 650 vs honda 600)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala lepa :)

Gremo na lov za Burgmanom. Cez vikend poklicem uvoznika in bom porocal kako zadeva napreduje.

V Kranju v Trgo avto imajo novega Madisona K 400 letnik 2003. Prodali bi ga za 1 mio...

Valentin: Hvala za lepo citiran odgovor. Zgleda, da se vsi strinjamo da je Burgman boljsi in lepsi.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala lepa :)

Gremo na lov za Burgmanom. Cez vikend poklicem uvoznika in bom porocal kako zadeva napreduje.

V Kranju v Trgo avto imajo novega Madisona K 400 letnik 2003. Prodali bi ga za 1 mio...

Valentin: Hvala za lepo citiran odgovor. Zgleda, da se vsi strinjamo da je Burgman boljsi in lepsi.

Lp

Jani

Jaz bi glasoval za Hondo. Mislim da razlika v kubikih in moči ne odtehta ABS-a. Sem prebral test Silver winga s ABS-om in to je tisti plus ki je manjkal. Skuterja pa vozim zato da mi ni treba prestavljati.

Sta pa oba max. kar se da dobiti pri maxijih.

LP

P.S koliko Vsa bo po novem plačevalo več za registracijo maxiscooterja?

Lastniki "Piaggio master" motorjev smo že na slabšem :devil: . Kakšen Burgman 400 pa bo cenejši kotlani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi glasoval za Hondo. Mislim da razlika v kubikih in moči ne odtehta ABS-a. Sem prebral test Silver winga s ABS-om in to je tisti plus ki je manjkal. Skuterja pa vozim zato da mi ni treba prestavljati.

Oba scooterja sta letnik 2005, nova iz salona...

Honda nima ABS za Suzukija ne vem, mislim pa da najbrz tudi ne...

Model, o katerem piše Jan2503, nima ABS-a.

Kar se prestavljanja tiče, se v glavnem strinjam s tabo. Vendar je ta možnost vseeno dobrodošla, kadar se znajdeš v situaciji, ko je potrebno 'eksplozivno' prehitevanje. Burgman to pač omogoča; super je tudi preklop na športni način, ko sklopka prijemlje pri višjih obratih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S koliko Vsa bo po novem plačevalo več za registracijo maxiscooterja?

Lastniki "Piaggio master" motorjev smo že na slabšem :devil: . Kakšen Burgman 400 pa bo cenejši kotlani.

S Piaggio Quarsarjem nisem nič na boljšem, prej sem plačal 34.410, po novem naj bi skoraj 50.000 SIT, kar znese 45% podražitev.

Kar je bila prej edina pomanjkljivost pri Burgmanu 400, bo zdaj njegova najvišja prednost... 400 ccm in 23 kW moči (razred za zavarovanje naj bi bil ravno od 14 do 26 kW).

Tukaj je povezava na debato o novih premijskih razredih za tiste, ki je že prej morda niste spremljali.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na AMZSjevi spletni strani sem si izračunal ceno registracije za prihodnje leto... 47.293,00 SIT (15%, enojna premija, zelena karta, brez tehničnega pregleda še zaenkrat). Ta premija je izračunana za Z. Triglav, ostale zavarovalnice verjetno še nimajo popravljenega cenika.

V končni fazi je izračunani znesek precej nižji od osnovnega, še dobro da imam nekaj bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom letos plačal več. Saj tudi v primeru da ga odjaviš na začetku plačaš višjo premijo, tako da jih "sponzoriraš" dokler ga ne odjaviš :devil: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom letos plačal več. Saj tudi v primeru da ga odjaviš na začetku plačaš višjo premijo, tako da jih "sponzoriraš" dokler ga ne odjaviš :devil: .

LP

Lahko ga zavaruješ tudi za toliko mesecev, kolikor ga misliš koristit-7,8,9 mesecev recimo;preverjeno pri Adriaticu in Zav. Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom letos plačal več. Saj tudi v primeru da ga odjaviš na začetku plačaš višjo premijo, tako da jih "sponzoriraš" dokler ga ne odjaviš :devil: .

LP

To ja, ampak vseeno bom na koncu leta (ko ga bom odjavil) dobil nazaj cca 20.000sit, če bo registriran za malo več kot pol leta. Pri Triglavu se ne mislim zavarovat, ker poznam precej ljudi, ki so bili ob kakšni prometni nesreči precej nezadovoljni z izkupičkom oziroma je zavarovalnica želela z njimi sklepati nekakšne kompromise. Bom se pozanimal, kako je pri Adriatic/Slovenica tisto polletno zavarovanje, ampak mislim, da si na istem, kot če ga odjaviš in ti povrnejo zavarovalnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tresla se je gora, rodila se je mis :)

Po detalnji analizi trga, zmoznosti, zelja in kar je še podobnih zadev, ki vplivajo na nakup skuterja, sem se odlocil za nakup Yamahe :)

Zadeva se je odvijala priblizno takole:

Ponujena cena za Burgmana ni bila ravno pretresljivo dobra, čeprav dobra, nadalje sem si Burgmana dodobra ogledal in mi ni bil tako zelo vsec. Yamaha Majesty se mi zdi oblikovno lepsa. Nadalje je bila cena za Yamaho RES ugodna.

Tako da, akontacija je placana, skuter mi se dobavijo..ce se pa kej zalomi, pol pa Suzuki...

Lp Jani.

P.s.

Gospod Valentin, v Kranju imava skupnega znanca, tudi na Majestiyu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponujena cena za Burgmana ni bila ravno pretresljivo dobra, čeprav dobra, nadalje sem si Burgmana dodobra ogledal in mi ni bil tako zelo vsec. Yamaha Majesty se mi zdi oblikovno lepsa. Nadalje je bila cena za Yamaho RES ugodna.

Tako da, akontacija je placana, skuter mi se dobavijo..ce se pa kej zalomi, pol pa Suzuki...

Pozdravljen!

Zanima me, ali si to gledal novega Burgmana letnik 2006 :? Slednji meni izgleda mnogo lepejši od Majesty (oči... malarji... pa to) :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin: za takega da, le da bo modre (plave) barve.

Slika katero si pripel res ni ne vem kako atraktivna.

jetman: po mojem mnenju ni bistvene razlike med Burgmanom 2005 ali 2006. Če sem prav dojel vse skupaj se bosta razlikovala samo po opremi in ABS.

Ne me razumet narobe, Burgman je zelo lep in super skuter. Meni ni bil tako zelo vsec prvi sklop z velikim kolesom, predvsem pa del nad prvim kolesom, katero tudi za moj okus deluje preveliko...Ta del se meni zdi pri Yamahi lepsi...Če bi se odločal med obema skuterjema, potem bi se odlocil za Burgmana. ;)

Potem je prisla cena. Razlike je za 0,5 mio. Tudi in predvsem to je prevagalo.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si kliknil na povezavo na motosvetov katalog, ki sem jo tudi navedel v postu?

Slika je namreč od tam. :D

Torej je tvoja Majesty 400cc? Je nova? Kakšna je torej cena?

Pa še ti pripopaj kakšno sliko...

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo vsem,

vidim da vas je kar nekaj, maksimalnežev z že kar nekaj izkušnjami... Sam vozim Yamaha Majesty 400, kupil pa sem ga lansko leto, vendar sem zaradi neugodnih vremenskih razmer naredil le cca 2000 km lokalno (SLO). Ampak naslednjo sezono se gre pa zares!

Glede drugega mnjenja naj ti povem da sem z motorjem zelo zadovoljen in tudi presenečen, glede voznih lastnosti pa sploh! Res kvalitetno uravnotežen motor. Poraba se giblje od 3-4 l/100 km odvisno od načina vožnje. Za prvi servis (menjava olja v menjalniku, olje v motorju, filtri) sem odštel pičlih 12.000sit pri uradnem serviserju (da ne bo pomote)! Tako da se mi tudi vzdrževanje ne zdi pretirano drago. Plus tega da 400ccm pade tudi v nižji razred pri registraciji!

Uglavnem če se odločiš za ta skuter, mislim da ti ne bo žal.

(to je neplačana objava :lol1: )

P.S.: Nekaj strani nazaj sem zasledil stranske torbe za maksija! Ali ima mogoče že kdo kakšne izkušnje z majestyem? Sedež se mu namreč odpre na tretjino - problem za jermene od torb

Bodite v cvetju - smo na vezi

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

400cc skuterji so zdaj glede zavarovanja najboljša izbira. Če bi bilo lani tako, bi ga tudi jaz kupil (verjetno rabljenega Burgmana).

Danes v v skuterja vstavil akku, ga priklopil in X9 je vžgal po le nekaj sekundnem verglanju!

Potem sem oblekel kompletno bojno opremo + nekaj zimskih dodatkov in VRUUUM :kva2:

Lahko vam povem, da je bilo tistih 17,5 km noro dobrih :OK: Čeprav tako rekoč od teh skuterjev ni nekega hudega zvoka, je bil zvok motorja pravi balzam po tako dolgi abstinenci :OK:

Komaj čakam pomlad! moped_2.gif

~o&^o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joyride

Lepo pozdravljeni

Od lani sem lastnik maxiskuterja SYM Joyride 200. Zanima me, če je na tem forumu še kakšen tak, ki si je prislužil tak skuter. Na internetnih straneh sem doselj našel samo eno krajši članek, ki je povzetek iz motorevije, na katero pa nisem naročen.

Zanimajo me izkušnje lastnikov tega motorja.

p.s. zakaj SYM: moja starost 50 let, finančne zmogljivosti-cena 600.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starost 50 let ni noben izgovor hehe

Me pa veseli, da sem koncno najdu vsaj dva na forumu, ki sta starejsa od mene. Ta obcutek res dobro de. Ja seveda vama bom sel po cigarete, ce bo treba.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem napisal starost se nisem hotel s tem hvaliti, pač pa le povedati, da mu je umirjena vožnja hobi, ne mislim dirkati, predelavati motorja, saj mi je glavni cilj "opazovati okolico-videti tisto, kar se iz avta ne vidi. Sem pa tudi sam vesel, če je še nekaj "starejših" na tem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lepo da se počasi zbiramo Motoristi Maxi scoterjev.Upam da se dobimo za kakšno lepo turco vprvih spomladanskih dneh.....Sam imam NEXUS 500 ki sem si ga kupil lansko leto in sem naredil kar 14 400km,tudi Grčijo sem obiskal!

Upam da nebo ostalo samo pri pisanju dosegljiv sem na 040/613-913 Robi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni maxisti

Oglaša se novi maxist,nahitro se bom predstavil,pred leti sem se znova odločil za motor.Veliko sem kolebal in pristal na yamahi drag star,po treh letih sem jo prodal in se odločil za hondo touring.Sploh mi ni odgovarjala ,zato sem se odločil za zamenjava za suzuki burgmana 650,prepričan sem da mi bo odgovarjal,tako udobje kot vse ostalo,komaj čakam pomlad,če pa bo možnost se pridružim na vožnji

lp CANDALLINI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Nekaj strani nazaj sem zasledil stranske torbe za maksija! Ali ima mogoče že kdo kakšne izkušnje z majestyem? Sedež se mu namreč odpre na tretjino - problem za jermene od torb

Majesty, ko bo malo topleje me kontaktiraj, pa se lahko dobiva in v živo sprobava vse skupaj z mojimi torbami & boš takoj videl a grejo na skutija al ne.

Kar se tiče pa skupnih voženj se bi se letos lahko maxiji mal bolš organiziral in šli RES lahko enkat na eno skupno vožnjo. Lani je blo bolj tako tako (beri: nič)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!