Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

zanima me ce ima kdo tale skuter Aprilia 125 Atlantic

kok je kej masina je vredo ga mogoce kdo vozi  :hmm:

se slika http://www.cyberscooter.it/modelli/aprilia...ant200h1789.jpg

Hm, Atlantic 125 se mi zdi že kar malo švoh za svojo težo. 125ccm 4T agregat je nekaj takega kot 2T agregat 70ccm. Torej veš, da veliko iz njega ne moreš iztistniti. Obstaja pa Aprilia Sport City, ki je lahek skuter z majhno težo, 125ccm in 4T agregatom, zmore pa 15KM. Če želiš imeti skuter za po mestu in vožnjo zunaj mesta, je pomoje nekaj takega prava odločitev, če pa si želiš daljših potovanj od 100km, pa raje glej kaj močnejšega in udobnejšega. 250ccm skuterji so že primerni za to, včasih jim zmanjka kakšna sapa pri prehitevanju nad 100km/h, vsekakor pa ponujajo veliko užitka za majhno ceno zavarovanja. Ker sumim, da bi rad imel "fotelj", ti priporočam, da oprezaš za raznimi Atlantici 250, Majestyji 250, Madisoni 250, X-9kami 250 itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to je da pri prehitevanju pri hitrostih nad 80 Km/h se zadeva ne najbolje obnese...

Huh, jest sem pa mislil, da imam samo jest z x9 250 take težave s prehitevanjem. Pa sej tud počasi se daleč pride razen če moraš 200 km cisterni v rit gledat kar pa tud ni kul :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, jest sem pa mislil, da imam samo jest z x9 250 take težave s prehitevanjem. Pa sej tud počasi se daleč pride razen če moraš 200 km cisterni v rit gledat kar pa tud ni kul  :?

Ma resnici na ljubo od Zadra po jadranski magistrali gor ti res malo dosadi,posebno če si v skupini z motoristi ki tovrstno telovadbo ivedejo brez težav :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, jest sem pa mislil, da imam samo jest z x9 250 take težave s prehitevanjem. Pa sej tud počasi se daleč pride razen če moraš 200 km cisterni v rit gledat kar pa tud ni kul  :?

Zato sem se pa navsezadnje odločil da kupim 500ccm. Vendar kakemu motoristu s 500 ali več ccm tako ne morem konkurirati. Dosti lažje pa prehitevam udeležence ki se vozijo okoli 90km/h.

Drugače pa tako drvim z okoli 100 na uro :lol1: in uživam v okolici, ki je "motoristi" pri 200 in več tako ne opazijo.

LP

P.S kdaj boste odjavili maxije glede nato da je vreme :BUA: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj boste odjavili maxije glede nato da je vreme :BUA: .

Hmja, ta teden bo bolj avto pel. Vseeno bom vztrajal dokler ne bo zjutraj začela temperatura padat tja v minuse.

:P Čakam na tisto globalno otoplitev ki jo tako napovedujejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme je res bedno. Pomoje ga bom nekje novembra odjavil, če bo slabo vreme pa še prej.

Koliko boš s tem privarčeval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko boš s tem privarčeval?

Računam, da okoli 20.000sit, ker bi skuter bil prijavljen v prometu samo 6 mesecev. Se pravi 50% :hmm: Pol pa gre ta denar v naslednje leto za registracijo in zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vreme in prognoza sta bila čudovita, tako da sem se včeraj namenil z mojim x9 na malce daljši potep čez vikend, konkretno v Bosno.

Potem pa slučajno opazim na bencinski postaji, da mi kaplja olje. In odkrijem, da sem nekje obdrgnil oljni filter in ga prebil. Je pa zgleda tako majhna luknjica, da kaplja samo pri vžganem motorju, ko je pritisk... Še sreča, da sem pravočasno opazil, bi imel verjetno kar hude probleme kasneje kje na pol poti.

V ponedeljek sem zmenjen za servis pri Donaco-tu, bom vzel s sabo malo olja za rezervo, bomo kar sprot dolival po potrebi... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si kje nasedel s skuterjem, ali kako se je to zgodilo?

Ja, izgleda. Mogoče bi sredinsko stojalo tudi lahko pripomoglo k poškodbi filtra, v trenutku, ko se zapre. Nekam blizu je vse skupaj... ne vem. Bom pa kmalu izvedel, ker ga imam že na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, izgleda. Mogoče bi sredinsko stojalo tudi lahko pripomoglo k poškodbi filtra, v trenutku, ko se zapre. Nekam blizu je vse skupaj... ne vem. Bom pa kmalu izvedel, ker ga imam že na servisu.

Aj aj aj, tole pa ni v čast našim x9-kam. Jest pa ta vikend v portoroških solinah, mraz je bil tja do ravbarkomande, potem pa lepa vožnja. Zdaj sem nabral 8.000 km in še nabiram, dokler res ne bo mraz.

post-7101-1129552987_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Kymcotom opravil servis na 7000km.Zamudil sem 1000km ker sem bil v Crni gori.Servis me je kostal 14700 tolarjev olje,oljni filter in delo.Zanimivo,da se je oljni filter pocenil za polovico.Tudi serviser ni mogel verjeti in je se enkrat preveril.Ja moj skuter caka samo se na pranje in na zimsko spanje.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa še vedno s skuterjem vozim na faks in v službo. Toliko lepega vremena kot ga je v zadnjih 10ih dneh, da ni bilo prej skupaj v celem letu. :)

Od opreme sem zamenjal le rokavice. Uporabljam ene skučarske iz gore-texa, ki jih na smučanju ne morem nositi, ker mi je prevroče in ponavadi smučam brez. Zdaj bom verjetno na smučanju uporabljal kar te usnjene, ki jih imam za na motor. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aj aj aj, tole pa ni v čast našim x9-kam.

Ja, izgleda, da je bil štender kriv. Tam je namreč ena blažilna guma bla znucana, pa je udarjal v filter vsakič, ko se je zaprl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj ste že Vsi na "zimskem" spanju :zzz:

Moram priznati da je vreme še kar sprejemljivo vendar bom po vsej verjetnosti drug teden odjavil svojega maxija :blush: in čakal na sezono 2006.

Ali mogoče kdo kaj ve kako je sedaj s tablicami? "Baje" je ne moreš več deponirati za 6 mesecev. Koliko stane izdelana "po želji" naročnika?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste že Vsi na "zimskem" spanju :zzz:

Evo nas tuki!

Moram priznati da je vreme še kar sprejemljivo vendar bom po vsej verjetnosti drug teden odjavil svojega maxija :blush: in čakal na sezono 2006.

Jest se še kar vozim & se bom vozil dokler res ne bo mraz.

Ali mogoče kdo kaj ve kako je sedaj s tablicami? "Baje" je ne moreš več deponirati za 6 mesecev.

Ne moreš več deponirati tablic. (čeprav sem slišal da se na nekaterih upravnih enotah še vedno da ???).

Koliko stane izdelana "po želji" naročnika?

Za avto je tam 30.000 + taksa, za motor pa bo tudi tam okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se še kar vozim & se bom vozil dokler res ne bo mraz.

Za avto je tam 30.000 + taksa, za motor pa bo tudi tam okoli.

Jaz še tudi pridno nabiram mestne kilometre, vendar mi jutranja megla ne diši. Temperature so pa za ta letni čas zelo ugodne.

Cena za tablico (glede na to da je ena majhna) pa se mi zdi malo pretirana. Se pravi vsako leto s novo tablico :slap: .

Le kam pluje ta dežela :?

Ko grem v nemčijo pa lepo vidim motorje ter "veterane" s tablico na kateri je oznaka 04/10, kar pomeni veljavno od aprila do oktobra. Le zakaj so slovenski birokrati tako pametni. :lol1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem izvedel da tablica izdelana po naročilu stane 9x vsoto "normalne" tablice, tako da če boste vozili skuterje ali motorje se zadeva izplača po 9 letih.

LP

P.S kolikokrat pa lahko vlada 9 letih spremeni zakon in s tem posledično pravila okoli tablic(velikost,obliko,barvo itd) pa ve samo .... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S kolikokrat pa lahko vlada 9 letih spremeni zakon in s tem posledično pravila okoli tablic(velikost,obliko,barvo itd) pa ve samo .... :alien1:

Po menjavi oblik tablic smo po moje na 1. mestu na svetu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Počistil sem temo. Sedaj prosim, da se v to temo piše o lastnih izkušnjah okoli maxiscooterjev. Torej težave, nasveti, mnenja, izkušnje s potovanj in lastne slike!

V kolikor bi kdo rad kaj drugače naj me kontaktira na Pm, da se zmenimo in pogovorimo o idejah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počistil sem temo. Sedaj prosim, da se v to temo piše o lastnih izkušnjah okoli maxiscooterjev. Torej težave, nasveti, mnenja, izkušnje s potovanj in lastne slike!

Super.

Tebi in Noise-u najlepša hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa bi zanimalo kaksno mnenje ali nasvet pri nakupu Maxiscooterja.

Odločam se med Hondo Silver Wing in Suzukijem Burgman.

Znanec, ki se ukvarja z iskanjem ugodnih ponudb po EU mi ponuja ceni:

Za Hondo 1.6 mio dostavljeno do domace garaze in

za Suzukija 1,75 mio tudi franko kupec.

Oba scooterja sta letnik 2005, nova iz salona...

Honda nima ABS za Suzukija ne vem, mislim pa da najbrz tudi ne...

Kako bi mi vi svetovali ? Vsakega mnenja bom vesel.

Lp

Jani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!