Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Tomozuki

Priporočene objave

a misliš da delam z njim k svinja z mehom :naughty:

ko bi pa videl bremze, bi pa rekel da z njim še nisem zabremzov :rolleyes:

In kako da že prodajaš ? A nisi zadovoljen s tem maxijem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nobenih problemov razen,da sem moral zamenjati termo stikalo,ker mi ni vklopilo ventilatorja hladilnika.

A ti tudi?! :rolleyes: Mislim, gre za zelo pomemben del skuterja (meni je namreč zaradi tega voda zavrela), proizvajalcu pa očitno še ni potegnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, preden naredim kakšno "bedarijo" vprašam izkušenejše.

Menjavam mojega "midija" za maksija. Od nekdaj mi je všeč Kymco Exciting. In tudi zdaj sem nehote padel v izbiro med tremi Excitingi letnikov 2005-2007 in s prevoženimi 5000-13000 km. Tudi peljal sem se z njim in sva se prav lepo razumela.

Vem pa, da za isti denar lahko dobim Atlantica ali pa Majesty, pri čemer bi bil Majesty letnika 2004 ali manj in s prevoženimi cca. 20000 km, Atlantic pa letnika okoli 2002 in prevoženih 20000 do 30000 km.

Kakorkoli obrneš, Yamaha in Aprilia sta le Yamaha in Aprilia v primerjavi s Kymcom. Ampak... je Kymco res toliko slabši, da se ga splača pozabit in raje vzet kateraga od drugih dveh z več prevoženih km in starejšega letnika?

Hvala za mnenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako da že prodajaš ? A nisi zadovoljen s tem maxijem ?

Imam ga dobro leto....prevozu 18.500 km....zelo sem zadoljen.

Motijo me cene rabljenih maksijev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, preden naredim kakšno "bedarijo" vprašam izkušenejše.

Menjavam mojega "midija" za maksija. Od nekdaj mi je všeč Kymco Exciting. In tudi zdaj sem nehote padel v izbiro med tremi Excitingi letnikov 2005-2007 in s prevoženimi 5000-13000 km. Tudi peljal sem se z njim in sva se prav lepo razumela.

Vem pa, da za isti denar lahko dobim Atlantica ali pa Majesty, pri čemer bi bil Majesty letnika 2004 ali manj in s prevoženimi cca. 20000 km, Atlantic pa letnika okoli 2002 in prevoženih 20000 do 30000 km.

Kakorkoli obrneš, Yamaha in Aprilia sta le Yamaha in Aprilia v primerjavi s Kymcom. Ampak... je Kymco res toliko slabši, da se ga splača pozabit in raje vzet kateraga od drugih dveh z več prevoženih km in starejšega letnika?

Hvala za mnenja!

Kymco je popolnoma soliden maxi skuter, :rolleyes: le malce preveč požrešen, pa še motor mu grdo "štrli"

Ne vem zakaj se obremenjuješ s poreklom motorja, saj že sedaj voziš kitajčka :fight2: in preskok na korejčka res ne bi smel biti problem.

Predvsem pa, motor kupuješ za sebe :slap: . Kaj si o njem misli okolica, je njihov problem. Ko boš te stvari v svoji glavi združil, bo odločitev o izbiri zelo preprosta. :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, preden naredim kakšno "bedarijo" vprašam izkušenejše.

Menjavam mojega "midija" za maksija. Od nekdaj mi je všeč Kymco Exciting. In tudi zdaj sem nehote padel v izbiro med tremi Excitingi letnikov 2005-2007 in s prevoženimi 5000-13000 km. Tudi peljal sem se z njim in sva se prav lepo razumela.

Vem pa, da za isti denar lahko dobim Atlantica ali pa Majesty, pri čemer bi bil Majesty letnika 2004 ali manj in s prevoženimi cca. 20000 km, Atlantic pa letnika okoli 2002 in prevoženih 20000 do 30000 km.

Kakorkoli obrneš, Yamaha in Aprilia sta le Yamaha in Aprilia v primerjavi s Kymcom. Ampak... je Kymco res toliko slabši, da se ga splača pozabit in raje vzet kateraga od drugih dveh z več prevoženih km in starejšega letnika?

Hvala za mnenja!

Matic malo moje teorije.

Moj ima skor 20 K km, pa sem siguren , daje manj zjeban, kot enak ki ima 500 km.

Ta drugi serecimo vozi samo v službo 2 km daleč.

Zakubla gas do konca....čez 8 ur pa nazaj.

Jaz ga ogrevam ene 5 minut na štenderju, vmes se oblečem,obujem,spucam čelado

potem pa na turo,katera skoraj ni krajša od 100 km....naječ pa 603 km samih ovinkov in hribov.

Kar se pa glede idelka tiče, bi

rad da ga sestavijo Japonci. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej sva s Maticem7 debatirala koliko zdržijo motorji v naših maxi-jih. Na netu sem našel modele s 50 in več tisoč km. Francozi (članek) so s T-maxom naredili čez 100.000 km.

Koliko ste naredili oziroma predvidevate da bodo zdržali (prevozili) vaši oziroma naši maxiji :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj scarabeo 500 jih ima 45 000 km in lavfa kot takrat ko sem ga kupil (pri 13 000km). Do sedaj še nisem imel nič težav, samo redni servisi. Res da delam v glavnem dolge ture, kar je bolje za motor. Ob normalni rabi mislim, da bi zmogel kakih 150 000. Verjetno da ga bom še imel par let, kar seveda pomeni da bo prišel blizu 100 000. Materiali v teh sodobnih motorjih so kvalitetni neglede na firmo, morda so problem tiste male malenkosti, ki še niso doterane. Na cesti te pa lahko pusti tudi motor, ki je "FIRMA".

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni maxsisti! Po nekaj mesečnem premoru sem se vrnil in zopet bo kakšna debata in upam da do pomladi kupim nazaj maxsija in pade kakšna skupna vožnja. Glede tega kako so zdržljivi ti motorji ni panike ker jih že servisiram nekaj let,najvažnejši so redni servisi z kakovostnim oljem,valčki,jermen in da dela brezhibno hlajenje motorja da se ne pregreva,motor pa tako ne moreš preobremenit ker je avtomatic razen malagutija ki ima neki posebno skompliciran agregat z slabimi materjali. Jaz že vozim maxsije nekaj let pa nobenih strahov da bi me pustil na cedilu, problem je pa samo pri teh motorjih če sprazneš akumolator ga ne moreš zagnat ker nimajo nožnega zagona in prestav da bi ga lahko potisnil,tedaj pa pridejo samo v upoštev vžigalni kabli in prijazen voznik avtomobila ali motorja da ti preklopi akumolator. To je vse in veliko brezkrbnih km vsem skupaj. LP :yea1: :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, večini skuterjev manjka "kurbl" pa naj bo to 50 kubični al pa 500. Včasih ti zna prit še kako prav, če ne drugače vsako pomlad ko se ti akumulator malo izprazni čez zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam s5 eno vprašanje:

Kako imate opremljene na maksijih sopotnice, ki niso ravno redno na zadnjem sedežu, ampak so na motorju le max. 5x letno, takrat pa tudi na daljše ture?

Malo sem ostal v dilemi kvaliteta/cena opreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva imava obleke nižjega cenovnega ranga. Že prvo leto pa sem ugotovil, da v poletnem obdobju teh oblek ne potrebujeva, zaradi dobre vetrne zaščite. Bilo nama je nemogoče vroče. V poletnem času se voziva v kavbojkah, s sabo pa imava vetrovko ali kaj podobnega in seveda nepremočljivega pajaca.

Svetujem ti, da ima tvoja polovica za začetek svoja jeasenska oblačila, če se pa navduši in začuti potrebo po kaj več, pač nabaviš.

SCARABEO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res, da jim cene hitro padajo, a še najbolj ravno prvo leto, zato je najbolje kar imet tisto kar imaš in lepo vzdrževat, sploh če si zadovoljen, če pa nisi pa pač prodaš, a žal veliko izgubiš. Meni moj čisto fajn služi, je pa res, ker v glavnem teram po avtocesti, da bi mi prav prišlo malo več moči. 650 kubični bi bil ravno pravšnji, a mi je eden, ki je imel že 250, 400 in 650 kubičnega burgmana dejal, da je bil še od vseh najbolj zadovoljen ravno s 400 kubičnim.

Imam ga dobro leto....prevozu 18.500 km....zelo sem zadoljen.

Motijo me cene rabljenih maksijev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je res da je 400 burgman car kot pri registraciji si v nižjem razredo in ima zelo prožen motor,jaz sem imel enakega kot ga imaš ti maxsiskuterist pa mi je šel enako ko 500 italjani, imam pa namen kupit sedaj 650exsploziva ti potem povem kateri je najbolši pa čeprav sem imel tudi 250 pa je bil za enega super z dvema pa je že kašljal. Burgman je bil prvi maxsi skuter ki je bil najbolj ocenjen pa mislim da bo tudi v prihodnje ostal korak pred vsemi to opažam sedaj ko kupujem zopet maxsija nazaj in sem poskusil skoraj vse,edini ko se borijo z Japonci pa so Italjani ki še kar dobro sledijo konkorenci, posebej APRILIA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je res da je 400 burgman car kot pri registraciji si v nižjem razredo in ima zelo prožen motor,jaz sem imel enakega kot ga imaš ti maxsiskuterist pa mi je šel enako ko 500 italjani, imam pa namen kupit sedaj 650exsploziva ti potem povem kateri je najbolši pa čeprav sem imel tudi 250 pa je bil za enega super z dvema pa je že kašljal. Burgman je bil prvi maxsi skuter ki je bil najbolj ocenjen pa mislim da bo tudi v prihodnje ostal korak pred vsemi to opažam sedaj ko kupujem zopet maxsija nazaj in sem poskusil skoraj vse,edini ko se borijo z Japonci pa so Italjani ki še kar dobro sledijo konkorenci, posebej APRILIA.

No, me zanima kako boš zadovoljen z njim. Meni pri 400 odgovarja lepa ozka linija, 650 pa mi izgleda tam pod zicom nakako preglomazen. Menda tudi motor pri 650 ko spustiš gas nič ne bremza, pa še kombiniranega zavornega sistema nima. Ima pa zato super agregat, elektro šipo, elektro ogledala, skozi katere se fajn vidi nazaj ( uni ki jih imajo zgoraj na oklepu vidiš bolj slabo, v glavnem svoje roke), tako da možno da bom tudi sam presedlal na 650. Ima super pospeške in tudi mimo kakšnega kamionarja, ki tišči do dile po avtocesti si hitro in ne da ga prehitevaš cel km in pol kakšen nervozen tip v močnem avtu pelje 20 cm za tvojim auspuhom in zraven še fajn blenda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se samo na hitro pohvalim in že šibam dalje po obveznostih.

Pred par urami sem postal ponosen lastnik 2 leti starega modrega Kymco Excitinga 500 :010

Pa naj se še zahvalim Skuteristu, da me je teh par mesecev med iskanjem in nakupom tako potrpežljivo prenašal!

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se samo na hitro pohvalim in že šibam dalje po obveznostih.

Pred par urami sem postal ponosen lastnik 2 leti starega modrega Kymco Excitinga 500 :010

Pa naj se še zahvalim Skuteristu, da me je teh par mesecev med iskanjem in nakupom tako potrpežljivo prenašal!

LP,

Matic

To pomeni da si sedaj "uradno" naš. Saj nisi bil siten :rolleyes: , jaz pa ti bom vrnil s vprašanji okoli "letečih" naprav :naughty: .

Lahko pa nam ga tudi pokažeš (manjša fotka), drugo leto pa le glej da se nam pridružiš na kakšnem izletu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa nam ga tudi pokažeš (manjša fotka)

takoj, ko uspem kako naredit (beri: ko bo kdo doma, da me poslika zraven zverinice.

ja, računam s tem, da bi bom lahko vrnil s svojim znanjem okoli letečih naprav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se samo na hitro pohvalim in že šibam dalje po obveznostih.

Pred par urami sem postal ponosen lastnik 2 leti starega modrega Kymco Excitinga 500 :010

Pa naj se še zahvalim Skuteristu, da me je teh par mesecev med iskanjem in nakupom tako potrpežljivo prenašal!

LP,

Matic

Pa ne mi rečt Matic da si kupil tistega modrega kymcona v Lenartu ko sem ga jaz gledal in vozil v nedeljo za 3300eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tistega, ja.

kolikor sem slišal, si stručko za skuterje... reči, da se nisem zafrknil... :hmm: (lahko tudi na privat napišeš, če nočeš javno kaj rečt)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic,želim ti veliko sreče s tem motorjem, jaz pa ga nisem kupil zato ker to ni zame čeprav mi je oblika zelo všeč,poskusi enkrat peljat burgmana 400k4 naprej pa boš videl kak to potegne pa kakšna mehka in udobna vožnja je z njim in poraba. Že vrsto let servisiram skuterje pa ti povem da jaz kupim še samo SUZUKI ali APRILIA čeprav me zelo pritegne kakšna nova oblika in firma je pa ozadje katastrofa( dragi deli,ni delov na zalogi,slabi materjali,pokvarljivost,...) Če ti ne bo ustrezal ga za isto ceno še vedno lahko prodaš ker ni bil drag, ostale stvari pa ne boma razglabljala, najbolj pa boš videl pomladi ko se boš začel vozit. Motor je res odlično ohranjen, vso srečo da boš zadovoljen samo pazi na tempereturo vode ker imajo ti motorji napako v termostikalih da ga ne pregreješ pol pa je agregat fuč. LP. SREČNO VOŽNJO! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic,želim ti veliko sreče s tem motorjem, jaz pa ga nisem kupil zato ker to ni zame čeprav mi je oblika zelo všeč,poskusi enkrat peljat burgmana 400k4 naprej pa boš videl kak to potegne pa kakšna mehka in udobna vožnja je z njim in poraba. Že vrsto let servisiram skuterje pa ti povem da jaz kupim še samo SUZUKI ali APRILIA čeprav me zelo pritegne kakšna nova oblika in firma je pa ozadje katastrofa( dragi deli,ni delov na zalogi,slabi materjali,pokvarljivost,...) Če ti ne bo ustrezal ga za isto ceno še vedno lahko prodaš ker ni bil drag, ostale stvari pa ne boma razglabljala, najbolj pa boš videl pomladi ko se boš začel vozit. Motor je res odlično ohranjen, vso srečo da boš zadovoljen samo pazi na tempereturo vode ker imajo ti motorji napako v termostikalih da ga ne pregreješ pol pa je agregat fuč. LP. SREČNO VOŽNJO! :beer2:

sam sem najprej gledal majesty 400, ta bi bila definitivno najboljša varianta zame, ker bo večina km prevožena po mestu, pa žal nobene pametne ni bilo na vidiku. takoj, ko sem pristal na 500 ccm, pa izbira ni bila več pretežka, ker mi je exciting že od nekdaj noro všeč, ta moder pa je sploh oh in ah v mojih očeh.

za dele mi je znano, da so dražji od določene konurence, ja. kar se stikala tiče, me ima, da bi ga kar preventivno menjal na servisu spomladi, pa mam tak garancijo na njega in s tem tudi na posledice, ki bi jih njegova okvara prinesla - moram preverit ceno preden dam motor na servis.

kar se same vožnje tiče pa še dolgo ne bom vedel koliko je moj "slabši" od drugih, ker na burgamnu ne bom hitro sedel niti poskusno. saj veš, kdo pa ti da motor kar tako za hec za en krog...

pa hvala za mnenje - zdaj me je malo manj strah, da je kaj drastično narobe z njim, ko vem, da ga je peljal nekdo, ki jih šraufa in ne reče, da bi kaj opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matic,želim ti veliko sreče s tem motorjem, jaz pa ga nisem kupil zato ker to ni zame čeprav mi je oblika zelo všeč,poskusi enkrat peljat burgmana 400k4 naprej pa boš videl kak to potegne pa kakšna mehka in udobna vožnja je z njim in poraba. Že vrsto let servisiram skuterje pa ti povem da jaz kupim še samo SUZUKI ali APRILIA čeprav me zelo pritegne kakšna nova oblika in firma je pa ozadje katastrofa( dragi deli,ni delov na zalogi,slabi materjali,pokvarljivost,.. .) Če ti ne bo ustrezal ga za isto ceno še vedno lahko prodaš ker ni bil drag, ostale stvari pa ne boma razglabljala, najbolj pa boš videl pomladi ko se boš začel vozit. Motor je res odlično ohranjen, vso srečo da boš zadovoljen samo pazi na tempereturo vode ker imajo ti motorji napako v termostikalih da ga ne pregreješ pol pa je agregat fuč. LP. SREČNO VOŽNJO! :beer2:

Prav lepo je slišati pohvalne besede o Burgmanu. Že stari Burgman 400 je odlična zadeva. Novi 400 K7233_7802e3bf234570f7ea720732e3afada4_m.jpg s katerim se podiva po cesti, pa je samo še pika na i.

Maticu pa želim obilo užitkov na njegovem novem skuterju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa danes odpeljal svojo novo igračko k babici in dedku v garažo. Žal samo pičle 3 km. Če bi imel čas, bi ga spičil nekam daaaaaaaleč, da bi bilo veselje. Ampak teh par km, ki sem jih do zdaj uspel naredit z njim, mi daje vedet, da bo pravi užitek, ko se malo navadim na njegovo težo. Pa nekaj mi daje slutit, da ga bom tudi kdaj pogrnil na tla med ustavljanjem/prestavljanjem, saj mi je malce visok... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem vam povedat da sem v 2 mesecih pogledal najmanj 20 maxsijev 400,500 in 650. Kot sem trdil da sta Suzuki in Aprilia v vrhu je to res ker sem še vse sam poskusil in veliko stvari videl. To kar je rekel maxsiskuterist pa tudi drži da je med burgmanami najboljši 400 tam od 03 letnika dalje. Sem poskusil dva 650 pa se mi nikakor nista obnesla. Zasledil pa sem Atlantica z 3000 km in ga šel pogledat. Ko sem ga videl nisem mogel reči ne kot nov v trgovini in točno takšen model in barva ko mi je všeč. Sedaj še nabavim sprednje povišano šipo ter nosilec in kovček. Če bi pa našel kakšnega burgmana od 04 naprej bi pa tistega kupil nazaj. Morem pa še povedat to da sem videl nekaj maxsijev iz Italije pa vam povem koliko se spoznam na celoten motor da je to loterija. Jaz ko sem prodal julija burgmana 400 l 04 z 8000 km je kupec rekel da ne more verjet da je rabljen ti Italjanski pa da ne govorim km velik? ohranjenost na 0 zgleda tako ko so tu pobrali tiste yugote in lade za jug. Motor če kupiš udela ni konec popravil nikoli,zato raje dati malo več in kupiš uredo in ne iz tujine. Sedaj pa malo počakat in kakšno debato napisat do pomladi pol pa vselo nabijat km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!