Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

na atlantic 200 sem ga menjal pri 35.000.

to pa zaradi enega valjčka.

jermen je bil še zelo lep.ene 20.000 bi še kar zdžal.

ajd :rolleyes:

:o Neverjetno.

In na koliko imaš predpisano menjavo v servisni knjižici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o Neverjetno.

In na koliko imaš predpisano menjavo v servisni knjižici?

valentin, sva se srečala pri ruskem carju, ko smo šli na geos.

na koliko je menjava sem pozabil....prodal pred enim letom.

v profilu se vidi kaj vozim sedaj.

s yamaho naklepov 20.000 km.na toliko je menjava jermena,

pa ga sigurno ne bom....bom poročav.

aja, z aprilio v 4 letih prevozu 50.000 km...nikoli štelani

ventili, tudi ketnce ni noben pipal.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valentin, sva se srečala pri ruskem carju, ko smo šli na geos.

na koliko je menjava sem pozabil....prodal pred enim letom.

v profilu se vidi kaj vozim sedaj.

s yamaho naklepov 20.000 km.na toliko je menjava jermena,

pa ga sigurno ne bom....bom poročav.

aja, z aprilio v 4 letih prevozu 50.000 km...nikoli štelani

ventili, tudi ketnce ni noben pipal.

ajd

To ti verjamem če voziš zmerno ter redno skrbiš za servisne intervale , manj ko odpiraš motor bolši je. Če slabo vleče ali pa če klenkajo ventili pol se pa nastavi pa je zopet lep čas mir. Jaz sem pred leti na hondo CB 900F nažgal čez 80 000 pa se nihče ni dotaknil notranjosti agregata razen redni servisi pa je predo ko ura pa mislim da še ga sedaj ko ima krepko čez 100 000 vozi nekdo po Primorski. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay! Danes sem servisiral mojega prejšnega burgmana, jazem sem naredil 10 000 pa ta lastnik 15 000 pa vam povem jermen sma menjala na željo stranke če ne bi kamot šel 30 000,sedaj pa ne razumem kako jih nekateri uničijo na dobrin 10 000, ali pa ne dajejo original :? L.P.

Ena svar prav gotovo drži. Servisni intervali, ki so predpisani za menjavo določenih sklopov v naših skuterjih, niso napisani "na pamet". :grim

Če se jih držimo :naughty: , bodo motorčki veselo žvrgoleli 100.000 km in več, razen v primeru, če imamo res iredno smolo in pokasiramo kakšno serijsko hibo.

V primeru,da kupimo rabljeno zadevo, za katero nismo 100% prepričani kaj vse se je z njo dogajalo pred našim nakupom, s tem tudi prevzamemo tveganje za nepredvidene "težave".

Res nas redni servisi stanejo kakšnih 100 EVRČKOV več, ali pa tudi ne. Če na koncu potegnemo črto ( čas + denar + živci + slaba volja ), se splača zadevo pošteno premisliti. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

Na Scarabeu 500 imam v kratkem drugi servis na 7.000. Ker je še v garanciji, ga bom peljal na pooblaščeni servis. Sem iz Kranja. Kako je z Vombergerjem ? V eni od starih tem sem bral, da vsaj pred leti ni bil ne vem kako kvaliteten. Ima kdo kakšne nove izkušnje ? Je drag ? Je še kakšen drug servis na gorenjskem, ki je dober ?

Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valentin, sva se srečala pri ruskem carju, ko smo šli na geos.

Hm, po vzdevku se te ne spomnim... Ti si se mene verjetno iz slike v profilu.

Ali si na kakšni sliki iz Geosa? Če maš kaj, kar pripopaj sem gor. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ne spomniš Metoda? Pri Ruskem carju se nas je dobilo pet: MSJR (kje pa je zadnje čase :? ), Maksiskuter, Dotem, Valentin in jaz.

post-6014-1204618516_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se ne spomniš Metoda? Pri Ruskem carju se nas je dobilo pet: MSJR (kje pa je zadnje čase :? ), Maksiskuter, Dotem, Valentin in jaz.

Ja, spomnim se Metoda, seveda, ampak njegov nick mi je pa res ušel iz glave, pa tudi mi ni prišlo na misel, da je to obrnjeno ime... :)

Se mi zdi da ga ne vidim velikokrat tu gor na forumu.

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin... a lahko ti pomagaš ker si iz Kranja? >>>>

Zdravo !

Na Scarabeu 500 imam v kratkem drugi servis na 7.000. Ker je še v garanciji, ga bom peljal na pooblaščeni servis. Sem iz Kranja. Kako je z Vombergerjem ? V eni od starih tem sem bral, da vsaj pred leti ni bil ne vem kako kvaliteten. Ima kdo kakšne nove izkušnje ? Je drag ? Je še kakšen drug servis na gorenjskem, ki je dober ?

Jure

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar sam napisal glede vombergerja...Ne svetujem vam njegovega obiska...Sam sef ki je tudi serviser je zelo aroganten celovek ki misli da so najboljsi motorji samo Honda in nič drugega. Bil je tudi serviser za hyosung...ko je kolegu zacel puscati killer in je bil motor v garanciji sva odsla do vomija. poveva da je sel killer itak ata ves vesel bomo zamenjali bom narocil! Midva receva super no in ko receva da je motor v garanciji naja je dobesedno odslovil. Imam se ene par neprijetnih obiskov pri njem o cemer raje ne bom. Je pa njegove zena zalo prijazna in hcerka tudi :naughty: Ce gres napriemr kupit opremo boste super postrezeni ni da ni ampak glede servisa bi ti pa svetoval da gresš kam drugam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valentin... a lahko ti pomagaš ker si iz Kranja? >>>>

Včasih Vombergarja niso preveč hvalil, kako je pa sedaj pa ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sma sem bil nazadnje tam 1 leto nazaj pa je isti kot je bil....glede mamice pa nič ne rečem :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar sam napisal glede vombergerja...Ne svetujem vam njegovega obiska...Sam sef ki je tudi serviser je zelo aroganten celovek ki misli da so najboljsi motorji samo Honda in nič drugega. Bil je tudi serviser za hyosung...ko je kolegu zacel puscati killer in je bil motor v garanciji sva odsla do vomija. poveva da je sel killer itak ata ves vesel bomo zamenjali bom narocil! Midva receva super no in ko receva da je motor v garanciji naja je dobesedno odslovil. Imam se ene par neprijetnih obiskov pri njem o cemer raje ne bom. Je pa njegove zena zalo prijazna in hcerka tudi :naughty: Ce gres napriemr kupit opremo boste super postrezeni ni da ni ampak glede servisa bi ti pa svetoval da gresš kam drugam.

lp

Popolnoma se pridružujem vašim mislim, čeprav sem iz Slovenj Gradca sem pred dvema letama mislil pri njem kupit Suzukija pa sva po 2 min. pogovora končala, da o servisah ne govorim,koliko sem pred leti opazoval sem videl da večina serviserjev gleda na denar in ne na kvalitetno opravljen servis, tebi za scarabeota 500 pa svetujem da servis opraviš najbližje pri pooblaščenem Živcu v LJ dokler je v garanciji potem se pa sam odločiš kje ti je ceneje in najprimernejše seveda kvalitetno je zame na prvem mestu. L.P. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za mnenja.

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje z Langus Motocenter Jože Langus s.p. ?

Na aprilia.si je tudi on naveden kot pooblaščeni serviser.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na aprilia.si je tudi on naveden kot pooblaščeni serviser.

Ne glej pooblaščenih na netu, če bi rad imel res garancijo v primeru, da se kaj zgodi. Servisna knjižica je bibljia kar se pooblaščenih serviserjev tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako idejo kje bi lahko še pogledal za Service Manual za Gilera Nexus 500. Že nekaj dni iščem po netu, pa brez uspeha, sem pa našel za vse ostalo, tudi za 50 let stare Gilere :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za mnenja.

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje z Langus Motocenter Jože Langus s.p. ?

Na aprilia.si je tudi on naveden kot pooblaščeni serviser.

Brezkrbi sem čisto pozabil za Langusa saj ti je bistvo le za žig v knjigo če slučajno pride kaj v garanciji sedaj pa tako samo menjaš olje in filter,pregled zračnega filtra ter spihanje filtra na varjatorju(pomožnosti varjator ter valčke) ter pregled utekanja motorja(mala šala), pol na 12.000 je pa že resnejša zadeva: svečka,olje,filtri,pregled jermena-valčkov(po potrebi menjava) ,zavore,kontrola vseh tekočin,olje menjalnika,... Zdaj tako nimaš kaj komplicirat razen za kakšno olje se boš odločil, nekateri dajejo sintetiko 5w-40 drugi polsintetiko 10w-40 ali 15w 50 v specifikacijah priporočajo za celoletno vožnjo 5w-40, jaz pa v vse maxsije dajem shell scot4 10w-40 ali silkolene comp4 10w-40 pa še nikoli kakšnega problema ker sem ugotovil da se na teh oljih agregati obnašajo popolnoma dobro v naših voznih razmerah za vzor si lahko pogledaš scarabeota 500 ko že ima naklepanih krepko čez 40 000 pa teče ko ura in bo še najmanj naslednih 50 000 pa cene lahko premerjaš saj je eno ali dve strani nazaj vse navedel. To še vam povem če se servis naredi po intervalih tako kot je treba in da ne spreminjaš kaj po motorju so agregati maxsijev zelo zdržlivi ker se ne obremenjujejo zaradi varjomata razen ena serija malagutija je imela napako na olnih črpalkah ter neka serija kymcota na termo stikalih to se odpravi in je vse ok. Kaj malega pa tak lahko pride pri vseh tipih kot pri človeko kakšna gripa. :OK: L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš kakšne težave z Nexusom?

Ne ne, vse dela odlično, ne bi pa bilo slabo imeti kak service manual doma, da lahko kaj tudi sam popravim/nastavim/... če bi se kdaj kaj zalomilo, pa če bi ga že imel, bi tudi tisti ključek (opozorilo) za servis, ki mi gori ker ga niso na servisu resetirali, resetiral.

Za puncin FireFox sem ga našel in ugotovil, da je notri veliko koristnih informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, vse dela odlično, ne bi pa bilo slabo imeti kak service manual doma, da lahko kaj tudi sam popravim/nastavim/... če bi se kdaj kaj zalomilo, pa če bi ga že imel, bi tudi tisti ključek (opozorilo) za servis, ki mi gori ker ga niso na servisu resetirali, resetiral.

Za puncin FireFox sem ga našel in ugotovil, da je notri veliko koristnih informacij.

HAY! Glede resetiranja je kar skrita finta in vic je v tem da moreta sodelovat dva. Nekaj pa mora biti zakomplicirano da lahko servisrerji zaslužijo, pa ne preveč resno ha ha!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAY! Glede resetiranja je kar skrita finta in vic je v tem da moreta sodelovat dva. Nekaj pa mora biti zakomplicirano da lahko servisrerji zaslužijo, pa ne preveč resno ha ha!

Nexus ima enako mašino kot X9 500. Če ima tudi način resetiranja tak, potem nista potrebna dva. Jaz sem našel navodila kako to narediti, na internetu, malo pobrskaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da sem navodila za resetiranje pisal lansko leto tudi v tej temi. So v angleščini :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, se spomnim, da si pisal in tudi dal nek link na neko angleško stran kjer je veliko govora o X9 500. Sej za X9 sem našel velik, sam za mojega pa nič, pa raje tu vprašam, če bi slučajno kdo kaj več vedel, kot pa, da se z navodili za sicer soroden skuter, lotim raziskovanja mojega.

Sicer pa... x raider mi deluje stručko za maxije in če bo kaj zagustilo... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne vprašaš na kakšen servis?

Pokliči Piaggio center na Celovški v Ljubljani: 01 / 439 69 00 prosi Simona, on je šef in glavni serviser. Z njim se je dalo marsikaj zmenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, vse dela odlično, ne bi pa bilo slabo imeti kak service manual doma, da lahko kaj tudi sam popravim/nastavim/... če bi se kdaj kaj zalomilo, pa če bi ga že imel, bi tudi tisti ključek (opozorilo) za servis, ki mi gori ker ga niso na servisu resetirali, resetiral.

Za puncin FireFox sem ga našel in ugotovil, da je notri veliko koristnih informacij.

Živio, mislim, da imam nekje delavniška navodila in katalog sestavnih delov tudi za NEXUS 500. Če te zanima, mi sporoči pod privat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!