Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Še nič novega. Čakam na dele... :huh:

Kaj si pa naročil? Na internetu sm gledal tole http://www.youtube.com/watch?v=vKFRilGwFms , pride okoli 159 funtov brez poštnine. Kako je s namestitvijo tega izpuha na x8 125 ter kako policisti tolerirajo to, ker na prometni mi pise da vsebine ni dovoljeno spreminjati :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, en kveščen za znalce, predvsem za x raider-ja. Kako za vraga odviti oljni filter kateri se nikakor noče odviti. Ja, imam trak in ne gre spljoh! Sploh zraven ne pridem dobr. Saj koneckoncev, če ne bo šlo drugače ga peljem na servis, a bi ga raje odvil sam in zamenjal, ko ga že ravno imam pri sebi.

hvala :winkiss:

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, en kveščen za znalce, predvsem za x raider-ja. Kako za vraga odviti oljni filter kateri se nikakor noče odviti. Ja, imam trak in ne gre spljoh! Sploh zraven ne pridem dobr. Saj koneckoncev, če ne bo šlo drugače ga peljem na servis, a bi ga raje odvil sam in zamenjal, ko ga že ravno imam pri sebi.

hvala :winkiss:

Včasih so se dobila "nekakšne" klešče, ki so filter bolj prijele. Če ti ne uspe s trakom in boš olje prej izpustil lahko v končni fazi vanj zapičiš izvijač in ga odviješ :naughty: , samo umazan boš malo bolj .) . Rabljenega tako ne boš več rabil :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa naročil? Na internetu sm gledal tole http://www.youtube.com/watch?v=vKFRilGwFms , pride okoli 159 funtov brez poštnine. Kako je s namestitvijo tega izpuha na x8 125 ter kako policisti tolerirajo to, ker na prometni mi pise da vsebine ni dovoljeno spreminjati :closedeyes:

Leo Vince izpuh in Malossi Multivar 2000 na 8 valjčkov. Variator sem dobil za 157€, izpuh pa me bo prišel 290€. Kako pa je z X8 125, ti pa ne bi vedel povedat, malo poglej po netu...

Kar pa se tiče predpisov, zaradi izpuha verjetno ne bo problemov, razen če se ne bodo pritoževali sosedje nad glasnostjo ali pa če boš naletel na res kakšnega dlakocepskega policaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, po regelcih bi moral imeti aftermarket izpuh vpisan v homologaciji, tako kot je pri motociklih. Ne vem pa, da bi že komu na maksiskuterju težili zaradi izpuha. Jih je malo, pa še te imajo originalne izpuhe gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, en kveščen za znalce, predvsem za x raider-ja. Kako za vraga odviti oljni filter kateri se nikakor noče odviti. Ja, imam trak in ne gre spljoh! Sploh zraven ne pridem dobr. Saj koneckoncev, če ne bo šlo drugače ga peljem na servis, a bi ga raje odvil sam in zamenjal, ko ga že ravno imam pri sebi.

hvala :winkiss:

Veliko filtrov se ne da odviti z trakom pri teh Piaggiovih motorjih pa posebej ker ima zaščitni alu rob okoli filtra zato je težko dostopen. Jaz ga kar primem z velikimi kleščami in ga po pol navoja odtegujem dokler ne spusti, pazi pa pri novem ko ga boš zategoval da boš prej z oljem namazal tesnilo na filtru in ga z občutkom privil(z roko) ker bo naslednjič lažje demontirat filter. Tovarniško so pa itak totalno zaviti in vijaki na varjatorju in sklopki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Vsake toliko časa kdo vpraša kakšen maxi naj kupi. :ninja: Lepo je če lastniki podajo svoje mnenje, sem pa na strani moto-magazina našel teste v slovenščini.

Tako da če kdo išče kakšen test v SLO jeziku naj preveri na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com). Na primer: test Atlantica 500.

Na desni strani izberete znamko in preverite če so testirali "vaš" model, večino pa je testiral g.Gustinčič :OK:

Če pa ne najdete svojega lahko pomagam s nekaterimi testi v nemščini :blush: (kopije ali "scan")

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti jst svetujem... Bejš stran od Jonway-a. To ni motor. To so jajce.

Pa tega ne pravim kar tako, ampak iz izkušenj. Pri fantu doma imajo sicer 50ccm skuterja in je katastrofa (mali, ki ga vozi je takole komentiru stavek In Yohnway je lahko vaš!: "Bolš da ne!"). Že pri novem niso vilice delale, kot bi morale. Smo ga peljali na servis, so dali notri nove vilice iz drugega motorja (ki ga imajo za dele), pa je bilo še slabše. Isti dan so potem naročili nove, vendar smo čakali 1 mesec na njih! Poleg tega ima skuter priključenih preveč porabnikov in prazni akumulator (poleg tega alarm že ni priključen od novega, ker ni nikoli deloval pravilno).

Poleg tega jih prodajajo na Avto Celju, konkretno pri maminem sestriču. Je sam povedu, da je veliko preveč problemov s temi motorji. Preveč reklamacij.

Če pa se kljub vsem odločiš za novega in nakup pri Avto Celju, pa mi sporoči in ti bom poskusila zrihtat kakšen dodaten popust.

Odločitev je tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff.. nism vedu da je tko z tem... ampak lep pa je tale Jonway 250.

Se kaksne izkusnje prav z tem Jonway 150 ali pa 250??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff.. nism vedu da je tko z tem... ampak lep pa je tale Jonway 250.

Se kaksne izkusnje prav z tem Jonway 150 ali pa 250??

Samo to ne, se ti bo skuter zasral do konca. Jaz sem poskusil peljat testnega tega 250ccm Kitajca kateri od te znamke ponuja najzmoglivejši agregat pa sem ostal brez besed(plastik-fantastik). Raje se odloči za Japonca ali Italjana, kateri so že vrsto let preizkušeni in dopolnjeni. Večina Kitajcev pritegne cena, pol pa križi in težave z deli in pokvarljivostjo. Današnji dan je že takšna količina motorjev na trgu da za sorazmerno srednjo ceno dobiš uredo rabljen motor. L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff.. nism vedu da je tko z tem... ampak lep pa je tale Jonway 250.

Se kaksne izkusnje prav z tem Jonway 150 ali pa 250??

vprašam, če je možna testna vožnja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj kitajcev, raje nekaj let star skuter preizkušenih znamk! Pa tudi, če greš po njega v tujino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj kitajcev, raje nekaj let star skuter preizkušenih znamk! Pa tudi, če greš po njega v tujino.

Tako je. Če pa že hočeš azijca, pa mogoče tale maksi ne bi bil slaba izbira (en znanec mi ga je pohvalu):

JoyRide 200

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym ni kitajc. Tajvanska znamka Sym se relativno uspešno prodaja že nekaj časa. Sprejemljiv je tudi korejski Kymco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprejemljiv je tudi korejski Kymco.

Tajvanski ;)

Joyride je ok, čeprav plastika deluje še manj prožna kot pri Kymcu. Največji problem je, da je podhranjen. Vredu je tudi GTS 250, ki baje lahko konkurira ostalim maksijem iz tega razreda, čeprav je precej cenejši. Jo(h)nway(n)a pa se izogibaj, če je le možno. Na daleč izgleda kot Honda Forza, na blizu pa :wacko:

main_16-Sym%20GTS%20250%20Sta1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, Malossi je gor.

Po kakšnih dve urah preizkušanja lahko rečem, da mi je žal, ker tega nisem že prej storil.

Maksi je namreč veliko živahnejši, s štarta potegne lepo in zvezno, tudi pri višjih hitrostih je veliko bolj odziven. Moč motorja se nekako hitreje prenaša na kolo; že po zvoku, kako mašina zatuli, čutiš razliko.

Tudi končna je malce večja. To pa zato, ker so mi prej obrati že pri ene 170km/h po števcu padli v blokado (8000 obratov), sedaj pa za isto hitrost kaže ene 500 obratov manj.

V kratkem mora priti še Leo Vince, pa bom spet poročal... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, Malossi je gor.

Po kakšnih dve urah preizkušanja lahko rečem, da mi je žal, ker tega nisem že prej storil.

Maksi je namreč veliko živahnejši, s štarta potegne lepo in zvezno, tudi pri višjih hitrostih je veliko bolj odziven. Moč motorja se nekako hitreje prenaša na kolo; že po zvoku, kako mašina zatuli, čutiš razliko.

Tudi končna je malce večja. To pa zato, ker so mi prej obrati že pri ene 170km/h po števcu padli v blokado (8000 obratov), sedaj pa za isto hitrost kaže ene 500 obratov manj.

V kratkem mora priti še Leo Vince, pa bom spet poročal... :P

:OK: :OK: Čakamo poročilo po montaži izpuha.

Meni pa se je "dobava" prestavila za cca 1 teden :devil: :headbang: . Še "dobro" da je slabo vreme :angry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Če pa že hočeš azijca, pa mogoče tale maksi ne bi bil slaba izbira (en znanec mi ga je pohvalu):

JoyRide 200

Sem ga imel. Zadeva je brezhibno delovala. Priporočam! :OK:

post-17098-1207765741.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Joyride ni nič kaj pride, model 200 bi si človek mislu da je tok kubična, ne zadeva je manj kot 180ccm, ima manj konjev kot moj X8 125 in je brezveze, sploh se mi pa zdi drag, glede na to da sem sam kupil za slabih 2000 x8. Manj registracije bolj potegne, da se ga pedenat konec koncev uglavnem vse je bolje, moj ima pa 5300 km in je l.2004. Tko da dej se mal zamisli malo še pošparaj in kupi zadevo kot se zagre ne pa nekega motorja iz neckermana, matr že povsod prodajajo jajca od kitajca.

Off topic: http://www.youtube.com/watch?v=uzJVuJYWij8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Sem živel v zmoti. Mea culpa :closedeyes:

Hehe, ni problema (nisem užaljen) :D Verjetno si ga zamenjal s Daelimom ;) Drugače pa je samo še Hyosung iz Koree. Južne, vsekakor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so pa moje sanje, bom reku tko čez 5-10k mogoče, ker do zdej sm našpogu samo 50km, da se ne bom ubil... najprej pa izpit, pa pučas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem mora priti še Leo Vince, pa bom spet poročal... :P

Danes me je g.Akrapovič razveselil.

d777b76bad32c3cea4ec549e70dad89c.jpg

podatki in izboljšave: Akrapovič T-max 2008

na kratko 4 kg lažji in dodatnih 1.3 PS na kolesu.

Sedaj pa šparat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!