Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Fajn si si privošči tole, jz pa še vedno nism nabavu obutve zase. Bom probu kej do srečanja najdt. Ve kdo za kake dobre škornje ali kej podobnega? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ko pa sem že tukaj, se lahko malce pohvalim?? :whistle:

.

.

.

.

Danes razbil prašička in si privoščil:

312957_black.jpg

alpinestars Bat pants

5076-2409-40.jpg

TCX Competizione S

img_0644.jpg

Berik 5888

Je bil pa velik ta tvoj prašiček. :OK:

Dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil pa velik ta tvoj prašiček. :OK:

bl prasica..

S temle se pa čisto strinjam :whistle:. Lepo, lepo, boš povedal kako se obnesejo hlače v toplem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist, vidim da si obiskal hrvaški forum Motori.

Verjetno si opazil, da tvojega posta tam "niko ne šljivi 5 posto".

Tako, kot mojega niso. Pričakoval sem vsaj kakšno besedo dobrodošlice, glede na to, da sem bil nov na forumu, pa še iz sosednje države.

Izgleda, da so Slovenci postali nepriljubljeni tudi v (nekaterih) hrvaških motorističnih krogih. Žalostno...

:(

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist, vidim da si obiskal hrvaški forum Motori.

Verjetno si opazil, da tvojega posta tam "niko ne šljivi 5 posto".

Tako, kot mojega niso. Pričakoval sem vsaj kakšno besedo dobrodošlice, glede na to, da sem bil nov na forumu, pa še iz sosednje države.

Izgleda, da so Slovenci postali nepriljubljeni tudi v (nekaterih) hrvaških motorističnih krogih. Žalostno...

:(

Sem naivno "mislil" da se bo kdo oglasil s pozdravom, v primeru da me pot zanese "tja dol" ob jadran bi bilo dobro "imeti" nekoga ki bi svetoval kje jesti,spati itd...

No ja pač neuspeli poskus ohranjanja dobrih medsosedskih odnosov :whistle:

Kako gre sedaj X9 na "stereoidih"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naivno "mislil" da se bo kdo oglasil s pozdravom, v primeru da me pot zanese "tja dol" ob jadran bi bilo dobro "imeti" nekoga ki bi svetoval kje jesti,spati itd...

No ja pač neuspeli poskus ohranjanja dobrih medsosedskih odnosov

Kako gre sedaj X9 na "stereoidih"?

Super.

Sem pa napisal o tem na prejšnji strani nekaj več (post z 21.aprila :) ), mogoče si spregledal.

Kar se tiče HR forumov, kakšne izkušnje imate ostali?

Recimo, fantje na temle so pa veliko bolj prijazni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče HR forumov, kakšne izkušnje imate ostali?

Recimo, fantje na temle so pa veliko bolj prijazni...

Mogoče pa ne vedo, kje je Kranj... No, vsekakor nam tistim, ki radi potujemo, razni izpadi ene in druge strani na meji, ne koristijo najbolj. Sam imam kar veliko opraviti s Hrvati tako poslovno kot turistično in moram reči, da normalne ljudi zanima posel in človeški odnosi, ne pa politika. So pa žal na obeh straneh tudi izjeme (moram potrkati, zaenkrat jih še nisem srečal), ampak sosedje smo in naredimo si življenje lepše v obojestransko zadovoljstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuterist, vidim da si obiskal hrvaški forum Motori.

Verjetno si opazil, da tvojega posta tam "niko ne šljivi 5 posto".

Tako, kot mojega niso. Pričakoval sem vsaj kakšno besedo dobrodošlice, glede na to, da sem bil nov na forumu, pa še iz sosednje države.

Izgleda, da so Slovenci postali nepriljubljeni tudi v (nekaterih) hrvaških motorističnih krogih. Žalostno... :(

Se bom raje zadržal in napisal le, da glede na to, da so skoraj vsi pisci s tistega foruma iz Pulja, Reke, Zadra in Splita, ignoranca do vajnih postov ni čisto nič presenetljivega. Se ne marajo med sabo, pa ni nič čudnega, da tudi Slovencev ne.

S temle se pa čisto strinjam :whistle:. Lepo, lepo, boš povedal kako se obnesejo hlače v toplem vremenu.

Včeraj sem sicer naredil nekaj kilometrov, a premalo za kakršnokoli sodbo, so pa to edine hlače, ki so mi bile vsaj pribljižno prav. Glede vročine že študiram, da bi usnje malce perforiral in tako poskrbel za zračenje. Ima kdo kakšno fajn idejo kako to narediti? Sem razmišljal, da bi na papir natisnil matrico in potem z luknjačem naredil luknje.

Jakna, ki je perforirana, se zrači super in me ob hladnih jutrih orenk zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pozabil včeraj napisati :blush: v KMC-ju imajo testni center: KMC - testni motocikli

med njimi je tudi x-max 250, pokliči.

LP

Evo danes imel na testu yamaho x-max 250 (Hvala KMC- centru)

Motor je zelo okreten, zelo lahek za premetavanje iz ovinka v ovinek. Ima dokaj dobro vetrno zaščito, veliko prostora pod sedežem in kar miren agregat tja do 100kmh. Nad to hitrostjo je vibracij precej več.

Do te hitrosti se je motor tudi najbolj odrezal in peljal zelo solidno. Ko sem se vozil od kočevja proti ljubljani s hitrostjo tudi do 140kmh me je zmotilo vzmetenje ( premehko) - mojih 90kg je kar konkretno zabijalo amortizerje skupaj. V dolgih ovinkih nad 100kmh nisem imel preveč zaupanja, saj se je zadeva začela zvijati in plavati po cesti - mogoče je k temu pripomogel tudi bočni veter, ki je kar konkretno pihal. Kar se tiče agregata, zelo težko si predstavljam da ima samo 20KM - motocikel s temi konji in svojimi kilami zelo lepo sledi toku prometa na cesti. Problem nastane le pri prehitevanju nad 100kmh - ampak tu smo konec koncev že v prekršku :)

Na koncu testne vožnje ki je trajala 2h15min(okoli 180 prevoženih km) sem se vseeno nazaj pripeljal zadovoljen in ko vse skupaj povzameš ugotoviš da je vsega ravno dovolj za vsakdanja opravila in nedeljske umirjene izlete! Še enkrat hvala KMC centru.

Bom pa zaenkrat ostal še na svoji petardi :)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes imel na testu yamaho x-max 250 (Hvala KMC- centru)

Motor je zelo okreten, zelo lahek za premetavanje iz ovinka v ovinek. Ima dokaj dobro vetrno zaščito, veliko prostora pod sedežem in kar miren agregat tja do 100kmh. Nad to hitrostjo je vibracij precej več.

Do te hitrosti se je motor tudi najbolj odrezal in peljal zelo solidno. Ko sem se vozil od kočevja proti ljubljani s hitrostjo tudi do 140kmh me je zmotilo vzmetenje ( premehko) - mojih 90kg je kar konkretno zabijalo amortizerje skupaj. V dolgih ovinkih nad 100kmh nisem imel preveč zaupanja, saj se je zadeva začela zvijati in plavati po cesti - mogoče je k temu pripomogel tudi bočni veter, ki je kar konkretno pihal. Kar se tiče agregata, zelo težko si predstavljam da ima samo 20KM - motocikel s temi konji in svojimi kilami zelo lepo sledi toku prometa na cesti. Problem nastane le pri prehitevanju nad 100kmh - ampak tu smo konec koncev že v prekršku :)

Na koncu testne vožnje ki je trajala 2h15min(okoli 180 prevoženih km) sem se vseeno nazaj pripeljal zadovoljen in ko vse skupaj povzameš ugotoviš da je vsega ravno dovolj za vsakdanja opravila in nedeljske umirjene izlete! Še enkrat hvala KMC centru.

Bom pa zaenkrat ostal še na svoji petardi :)

LP Rok

Saj so tudi na MOTOSI napisali da je vzmetenje pri skuterjih na slabih cestah "precej" obremenjeno. Mogoče bi moral poskusiti SW, Burgmana 650 ali T-max, imajo zadevo rešeno približno tako kot motorji, pa še malo lažje prehitevaš pri 100km/h (potem bi bilo zanimivo slišati tvoje mnenje).

Dosti časa nazaj je potekala debata o gumah. Pri Moto Magazinu bodo testirali (oziroma so začeli) Savo MC 28 Diamond od začetka do "konca".

Sava MC28 - test

Vsi ki boste naslednje leto ali pa na koncu letošnje sezone kupovali nove gume preverite kaj so napisali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship:. Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship:. Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

Dobrodošel v druščino maxiskuteristov, :worship: glede na to da boš imel nov motor pa še dve leti garancijo. Za enkrat se ne rabiš obremenjevti z rezervnimi deli, sedaj samo uživi v vožnji in lepemu vremenu. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship:. Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

Pri Burgerju 650 ni potrebno menjati jermena. Samo olje, filter, zavorne poščice in gume. Če si si privoščil ta velikega Burgerja, boš imel tudi za nekaj teh kosov potrošnega materiala, a ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship: . Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

Pozdravljen med nami! Tko kot je že predhodnik rekel, imaš sedaj pred sabo VSAJ dve leti samo rednega vzdrževanja oz. servisa tako da se ti ni kej za sekirat okol rezervnih delov menda. Tko da sam varno vožnjo pa še na naslednjem srečanju se nam lahko že pridružiš :naughty:

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship:. Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

Dobrodošel :yea1: Kot so že drugi rekli pri 2 letni garanciji se ne rabiš obremenjevati s rezervnimi deli, olje ter zračni filtri pa stanejo enako za vse maxije. Ker boš zadevo imel drug teden te vabimo da se nam pridružiš 24.5.08 na 4. srečanju maxijev.

Link na debato vožnjah: maxi:01

Pričakujemo tvojo udeležbo :whistle:

Drugače pa veliko varnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej ubistvo skuter ni moj ampak je od strica, ker pa dvomim da sem bom lahko pridružil ker pač nevem če me bo peljal. Seveda pa mora nabrati izkušnja saj edini motor ki ga je vozil je bila vespa px200e ki ima 12000km in je že kar precej v letih. Upam da bo motor dobil že v petek saj vožnjo komaj čakam.

PS:Jaz se bom pač pogovarjal z vami ker on se noče in je rekel da zaenkrat ne misli iti na kako srečanje

PS2:skuter je pa ubistvu pri isti hiši kjer živim jaz, tako da sem kar napisal da je moj. :whistle:

LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Že en teden berem tole temo in se prebral vseh 90 strani in me je tako mikal maxi, da sem šel k suzuki odarju v lj in plačal 500e in si rezerviral suzuki burgmena 650 exe. in upam d bo zadeva super.V petek ali pa v ponedeljek ga bom pa odpeljal :worship:. Koliko so kaj rezervni deli za ta motor? :unsure:

No sej ubistvo skuter ni moj ampak je od strica, ker pa dvomim da sem bom lahko pridružil ker pač nevem če me bo peljal. Seveda pa mora nabrati izkušnja saj edini motor ki ga je vozil je bila vespa px200e ki ima 12000km in je že kar precej v letih. Upam da bo motor dobil že v petek saj vožnjo komaj čakam.

PS:Jaz se bom pač pogovarjal z vami ker on se noče in je rekel da zaenkrat ne misli iti na kako srečanje

PS2:skuter je pa ubistvu pri isti hiši kjer živim jaz, tako da sem kar napisal da je moj. :whistle:

LP Jure

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot mojega niso. Pričakoval sem vsaj kakšno besedo dobrodošlice, glede na to, da sem bil nov na forumu, pa še iz sosednje države.

Izgleda, da so Slovenci postali nepriljubljeni tudi v (nekaterih) hrvaških motorističnih krogih. Žalostno...

Se bom raje zadržal in napisal le, da glede na to, da so skoraj vsi pisci s tistega foruma iz Pulja, Reke, Zadra in Splita, ignoranca do vajnih postov ni čisto nič presenetljivega. Se ne marajo med sabo, pa ni nič čudnega, da tudi Slovencev ne.

Fantje so me presenetili, niso vsi takšni. Danes se je oglasil uporabnik iz Pule, pohvalno.

Drugače pa Valentin tole bi bilo nekaj zate :turbo maxi

post-4877-1211195031_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje so me presenetili, niso vsi takšni. Danes se je oglasil uporabnik iz Pule, pohvalno.

Drugače pa Valentin tole bi bilo nekaj zate :turbo maxi

V kateri temi, tukaj ne najdem.

Turbo t-max je bil pa zgleda malo prehiter, po zadnji sliki sodeč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kateri temi, tukaj ne najdem.

Turbo t-max je bil pa zgleda malo prehiter, po zadnji sliki sodeč...

Ne direktno v "forumu", ampak preko PM.

ni bil prehiter, testni voznik je bil malo nespreten kolikor mi je uspelo "pravilno" prevesti iz ANG v moj jezik :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tajvanski ;)

Joyride je ok, čeprav plastika deluje še manj prožna kot pri Kymcu. Največji problem je, da je podhranjen. Vredu je tudi GTS 250, ki baje lahko konkurira ostalim maksijem iz tega razreda, čeprav je precej cenejši. Jo(h)nway(n)a pa se izogibaj, če je le možno. Na daleč izgleda kot Honda Forza, na blizu pa :wacko:

main_16-Sym%20GTS%20250%20Sta1.jpg

Sam imam Joymaxa 250 oz. GTS 250 in ga lahko samo pohvalim. Do sedaj sem naredil že 4000km, ful gas in brez pardona, 50% vožnje s sovoznikom. Mašina potegne do 130 km, potovalna je cca 110 km, seveda po števcu. Na cesti je okreten in dovolj stabilen, poraba pa mala od 3-4 litre.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za lastnike Excitingov (vidim, da nas je zdaj že kar nekaj tukaj):

Kakšna je vaša poraba, če daste nanj sopotnico in kovček?

Mene je 5,2 l kar malce presenetilo ta vikend, čeprav sva vmes zlezla na Boč... konec koncev je vso pot nazaj dol motor bil v prostem teku in kolikor je popil v tistih 4 km gor, bi moral spravit not na poti nazaj dol...

Drugače pa mi pije (cca. polovica mestne vožnje) okoli 4,7 l.

LP,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!