Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Se strinjam :D Ker nimam več financ za zdravljenje teh "aritmij" se bom po novem spet nekaj časa vozil z kolesom. Še dobro, da mi motor ne porabi dosti (zadnja poraba 5,5l kljub športni vožnji).

Imam za v bodoče pripravljenega Solexa. Porabi 1l na 80km :naughty: , še jaz porabim več :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred enim tednom sem kupil skuter piaggio x9 250 l.2005.Ker nisem dobil slovenskih navodil o vzdrževanju,bi vas prosil če mi lahko pomagate ,da bi prišel do njih,ker tuje jezike bolj slabo obvladam.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si pri našem uvozniku za Piaggio PVG d.o.o. iz Kopra že vprašal? Sicer malo povprašaj po naših dilerjih, če lahko dobiš kopijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred enim tednom sem kupil skuter piaggio x9 250 l.2005.Ker nisem dobil slovenskih navodil o vzdrževanju,bi vas prosil če mi lahko pomagate ,da bi prišel do njih,ker tuje jezike bolj slabo obvladam.

Lp.

Ne preostane ti druga, kot da se začneš učiti Italijansko :naughty: :D Kupi knjižico pri naših zastopnikih. Mogoče jo boš celo zastonj dobil. Jaz sem za Kymca potegnil kar iz Mule celi owner`s manual v PDF obliki ;)

Imam za v bodoče pripravljenega Solexa. Porabi 1l na 80km :naughty: , še jaz porabim več :blush:

Madona, s tem že konkuriraš oni stvaritvi iz Dumb & Dumberja, ki je popil 1/4 galone na 100 milj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam vprašanje za lastnike gilere nexus 500. zanima me na koliko km je potrebno menjat bat? Vem da je to precej relativno vprasanje ampak recimo približno recimo da kupim nexusa z 40000km in seveda si ne želim generalke cez 5000km:) No pa še zadnje vprašanje ali so bili nexusi v sloveniji naprodaj samo v rdeči barvi? Ker vse ostale barve ki sem gledal so bile iz uvoza...Rdeca mi pa nikakor ne ugaja ... Nekaj me trga da bi polek ninje kupil se to masinco, da bi se moja vsaj z mano peljala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje za lastnike gilere nexus 500. zanima me na koliko km je potrebno menjat bat? Vem da je to precej relativno vprasanje ampak recimo približno recimo da kupim nexusa z 40000km in seveda si ne želim generalke cez 5000km:) No pa še zadnje vprašanje ali so bili nexusi v sloveniji naprodaj samo v rdeči barvi? Ker vse ostale barve ki sem gledal so bile iz uvoza...Rdeca mi pa nikakor ne ugaja ... Nekaj me trga da bi polek ninje kupil se to masinco, da bi se moja vsaj z mano peljala....

Kolikor mi je znano so se dobile tudi srebrne. Glede vzdržljivosti pa mislim da ni "straha". Na testu (sicer X9) so motor ki je identičen razdrli po 35.000km in "mere" delov (bati, cilinder ...) so bile še v mejah tovarniške "tolerance" za nove dele. Obrabe skoraj ni bilo zaslediti, tako da s tega vidika nebi smelo biti problema. Motor ni "navit" ob rednem vzdrževanju bi moral doseči lepo število km. Francozi so s t-maxom naredili 140.000 km brez posegov v motor. Moje mnenje je da tudi piaggio agregat ni slabši in bi moral delovati enakop dolgo.

Če pogledaš tegale: X9 ima čez 66.000km pa dajo 24 mesecev garancije. Agregati pa so isti v Gileri, Atlanticu in X9.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! Zanimajo me izkušnje z Aprilio SportCity 250ie. Če je mogoče že kdo vozil, ali jo celo kdo ima? Ma malo mika da zamenjam sedanjega za tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! Zanimajo me izkušnje z Aprilio SportCity 250ie. Če je mogoče že kdo vozil, ali jo celo kdo ima? Ma malo mika da zamenjam sedanjega za tega.

Mislim da med nami ni lastnika SportCity-ja. Tule je en TEST v slovenščini, samo zmogljivosti so pri 250 verjetno malo drugačne.

Sigurno pa bo vožna boljša in udobnejša kot na Leadu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da med nami ni lastnika SportCity-ja. Tule je en <a href="http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com).net/skuterji/testi/aprilia_sport_city_200.html" target="_blank">TEST</a> v slovenščini, samo zmogljivosti so pri 250 verjetno malo drugačne.

Sigurno pa bo vožna boljša in udobnejša kot na Leadu.

:blush: Cenzura

Testirali so ga (250ccm) naši sosedi: SportCity 250

Drugače pa všečen skuter.

sportcity250a0017.jpg

P.S. V googla napiši SportCity test in boš našel link do slovenskega testa.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test SportCity-a sem na Motopulsovi strani že nakajkrat prebral, da bi ga pa kdo testiral pri nas pa še nisem opazil. Pa še to bi dodal zraven pa je.

post-4906-1216661414_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere svečke priporočate za skuterje? Odločit se moram med NGK in Denso, vsaj tako piše v navodilih da lahko izbiram med temi dvemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere svečke priporočate za skuterje? Odločit se moram med NGK in Denso, vsaj tako piše v navodilih da lahko izbiram med temi dvemi.

Po moje je najbolj važno da imaš pravo "toplotno" vrednost. Proizvajalec ni tako pomemben. Če najdeš ekvivalento svečko npr. pri Boschu in mu bolj zaupaš boš pač kupil Boscha. Drugače pa jaz poznam NGK (jo imam tudi v Solexu :blush: ), tudi moj prodajalec Yamahe jih vgrajuje če ti to kaj pomeni :hmm: , za Denso pa še nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav! Zanimajo me izkušnje z Aprilio SportCity 250ie. Če je mogoče že kdo vozil, ali jo celo kdo ima? Ma malo mika da zamenjam sedanjega za tega.

Imam Sportcity 200 in sem zelo zadovoljen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko napišeš malo več kot samo to da si zadovoljen? Servisi , poraba, vodljivost itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo kakšno idejo, zakaj so mi kar naenkrat na Scarabeu 500 začeli cviliti prednji zavorni diski, sploh pri zaviranju ob počasnejši vožnji oz. ustavljanju ? A je možno, da sem kaj zaj*** ker sem ga enkrat opral z Vapom ? Nisem čisto prepričan ampak mislim da časovno nekako sovpada. Drugače zavore normalno primejo samo cvili kot bi se pripeljal s kakšno staro kanto.... :unsure: Kilometrov imam pa slabih 10.000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se nisi takoj po pranju zapeljal par kilometrov. Na ploščicah in disku se je verjetno nabrala plast vodnega kamna oz praha, mogoče tudi malo rje če je potem skuter nekaj časa stal. Po parih kilometrih bi moralo biti bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se nisi takoj po pranju zapeljal par kilometrov. Na ploščicah in disku se je verjetno nabrala plast vodnega kamna oz praha, mogoče tudi malo rje če je potem skuter nekaj časa stal. Po parih kilometrih bi moralo biti bolje.

Vsaj 1500 km sem že naredil od takrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi s finim brusnim papirjem očistiti ploščice ali pa naj ti to naredijo na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi s finim brusnim papirjem očistiti ploščice ali pa naj ti to naredijo na servisu.

Meni cvili po mojem že od začetka, prednje in zadnje zavore. Tudi, ko sem menjal zavorne ploščice ni bilo nič bolje.

Pa bi se tudi rad tega znebil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni cvili po mojem že od začetka, prednje in zadnje zavore. Tudi, ko sem menjal zavorne ploščice ni bilo nič bolje.

Pa bi se tudi rad tega znebil.

Glede na to da sem imel isti problem, sem ga rešil tako da sem večkrat odmaknil gumico na zunanji strani čeljusti zgoraj in spodaj in večkrat našprical z WD-40 pa je nehalo cviliti :rolleyes: :rolleyes: .

Imam pa drugi problem prižiga mi se rumena lučka na desni strani, bil sem na servisu in računalnik kaže da je vse ok. :headbang:

Lučka pa se prižiga in ugaša med vožnjo a je kdo imel podoben primer. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sem imel isti problem, sem ga rešil tako da sem večkrat odmaknil gumico na zunanji strani čeljusti zgoraj in spodaj in večkrat našprical z WD-40 pa je nehalo cviliti :rolleyes: :rolleyes: .

Imam pa drugi problem prižiga mi se rumena lučka na desni strani, bil sem na servisu in računalnik kaže da je vse ok. :headbang:

Lučka pa se prižiga in ugaša med vožnjo a je kdo imel podoben primer. :headbang:

A tole z Wd-jem ti resno ?

Rumena lučka pa men tud včasih posvet in noče ugasnt. Po ponovnem štartu motorja je pa spet vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole z Wd-jem ti resno ?

:closedeyes: T o z wd-jem deluje, prej je cvililo kot pri avtu po dežju zadnje bremze-pakne, zdaj nič več.

Par krat sem malo odmaknil gumico in našprical, tko da pri X9 sigurno deluje. poskusite saj nič ne stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sem imel isti problem, sem ga rešil tako da sem večkrat odmaknil gumico na zunanji strani čeljusti zgoraj in spodaj in večkrat našprical z WD-40 pa je nehalo cviliti :rolleyes: :rolleyes: .

Še vedno mi ni jasno, o čem govoriš, ker pri meni ni nobene gumice.

Ali si šprical po zavornih ploščicah in disku ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!